Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Skąd się biorą zwierzęta w sklepach zoologicznych?[Dyskusja]
Autor Wiadomość
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto Wrz 06, 2011 09:35   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


wojsza, w Gdańsku ostrzy? :lol: W TOZie siedzi banda starszych pań-kociar, mają wszystko gdzieś. Trójmiejski Patrol działa zdecydowanie lepiej, może mylisz z nimi.
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
Mangusta 
ICanHasASnake!



Dołączyła: 12 Lip 2006
Posty: 2458
Wysłany: Wto Wrz 06, 2011 09:41   

nie wiedziałam że Warszawa jest na dalekim wschodzie :P tutaj TOZu nie polecają nawet ludzie z warszawskiego zoo, tak jak i SdZ w tej chwili.
_________________
Gadzinowe: Haribo, Gary; Czterokołowe: Hondziaszek, Granatowa Krowa
 
 
     
wojsza 



Dołączył: 25 Kwi 2011
Posty: 312
Wysłany: Wto Wrz 06, 2011 09:53   

Layla napisał/a:
wojsza, w Gdańsku ostrzy? :lol: W TOZie siedzi banda starszych pań-kociar, mają wszystko gdzieś. Trójmiejski Patrol działa zdecydowanie lepiej, może mylisz z nimi.


A mogłem sie pomylić kilka lat temu oswobodziliśmy niedźwiedzi parkę z cyrku i wszytko było na szybkiego załatwiane żeby się nie zwinęli ;)

I jakby nie patrzeć na mapę warszawa jest na wschodzie xD
_________________
Mea Culpa.

 
     
Cegriiz 
Avaria



Dołączyła: 26 Sie 2011
Posty: 4899
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Wrz 10, 2011 18:02   
   Zwierzątka: Kupa szczura i cztery myszy


Co do zaciążonych szczurzyc. Kilka dni temu, na jednym z portali ogłoszeniowych znalazłam dziewczynę, co kupiła w zoologicznym szczurzycę. Okazało się, że przy okazji zabrała do domu 10 małych klusek w brzuchu mamusi.
 
 
     
wojsza 



Dołączył: 25 Kwi 2011
Posty: 312
Wysłany: Nie Wrz 11, 2011 10:11   

Niespodziewajka, ot wynik skrajnej nieodpowiedzialności zoologa ;/
_________________
Mea Culpa.

 
     
Cegriiz 
Avaria



Dołączyła: 26 Sie 2011
Posty: 4899
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Wrz 11, 2011 20:45   
   Zwierzątka: Kupa szczura i cztery myszy


Off-Topic:
Niestety :( Maluchy będą do odebrania koło 27 września. Mam nadzieję, ze jednak dziewczyna dłużej je u siebie potrzyma, bo dopiero by miały miesiąc.
 
 
     
Pućka 



Dołączyła: 02 Kwi 2010
Posty: 397
Skąd: Ostrołęka / Warszawa
Wysłany: Czw Lis 03, 2011 19:34   
   Zwierzątka: pies


Bylam dzis w kakadu w arkadii, ogladalam sobie zwierzaki i natknelam sie na 2 koszatniczki.. jedna lezy plackiem, oczy przymruzone, druga na niej i ja tarmosi skacze po niej.. Obejzalam sobie dokladnie ta lezaca, zauwazylam krew na pyszczku, lapkach, drogach rodnych i ogonie, za tylkiem ciagnelo sie cos czerwonego. Pomyslalam sobie, ze musiala przed chwila urodzic, w domku byly 4-5 malych, jeszcze mokrych koszatniczek.. samych.. nie karmionych, bo matka wlasnie prawdopodobnie schodzila, zapladniana przed samca w tym samym akwarium..
Powiedzialam jakiejs pani, ze z nia jest cos nie tak, i chyba dopiero co urodzila.. na co sprzedawczyni: "tak? juz urodzila?" i sobie poszla...
Potem jak juz siedzialam przy niej z 10min, sprzedawca sie pyta czy mi nie pomoc, powiedzialam ze to zwierze wlasnie urodzilo, jest cala we krwi skacze po niej samiec i chce ja zaplodnic, czy moze z nia cos zrobic? na co on "jezeli dopiero co urodzila to normalne ze jest cala we krwi.." zaczelam mu cos tam mowic co sadze na ten temat, lecz szanowny pan zdazyl sie odwrocic i odejsc..
Po jakims czasie dopiero przyszla ta pierwsza sprzedawczyni i wziela matke (ledwo co oddychajaca), brzuszek miala caly we krwi i w jednym miejscu chyba jakas rane, bo widzialam gola skore bez woskow.. i nie byl to sutek..
widok koszmarny, mowilam to wszystko niemalze ze lzami w oczach, a ci ludzie nic! Boze, widzisz i nie grzmisz!

ehh, przepraszam za taki wywod, musialam sie z kims podzielic.. poza tym moze ktos to przeczyta i zastanowi sie zanim kupi zwierze w sklepie..
 
     
LawinaPL 


Dołączyła: 20 Kwi 2013
Posty: 99
Wysłany: Czw Kwi 25, 2013 21:13   
   Zwierzątka: Grabocwie


Matko święta... ja mam z zoologa Remiksa i Emil'a ...Zaluje i tez nie..
Mam wspaniale pociechy , ale pprzezemnie teraz te firy beda sie naglebiac..

Porazka :cry:
_________________
Survival
Ostatnio zmieniony przez LawinaPL Czw Kwi 25, 2013 21:20, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Kwi 25, 2013 21:19   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


LawinaPL napisał/a:
Ciesze się że są ze mna

To dobitnie pokazuje, że jesteś jeszcze najpewniej po prostu zbyt młoda, by zrozumieć, że być może były nawet w gorszych warunkach, a nawet jeśli nie, to inne szczury, które do sklepu przyjadą na ich miejsce mogły się urodzić w takich rozmnażalniach.
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
LawinaPL 


Dołączyła: 20 Kwi 2013
Posty: 99
Wysłany: Czw Kwi 25, 2013 21:23   
   Zwierzątka: Grabocwie


AngelsDream, ciesze sie ze wzielam je bo sa moimi skarbami , ale teraz rzeczywiscie .. widze że zrobiłam okropną rzecz... nigdy nie pójdę więcej do zoologa po szczura, mysz, chomika czy jakiekolwiek inne zwierze ....

To pryzjada.. w zoologu może lepiej im będzie ... oby :cry:
_________________
Survival
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Kwi 25, 2013 21:31   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


LawinaPL, tam nie będzie im lepiej, nie o to chodzi.

Chodzi o to, że im mniej ludzi będzie kupować zwierzęta w takich miejscach, tym mniej zwierząt będzie hodowanych w taki sposób.

A jeśli kogoś nie stać na zwierzę z dobrej, sprawdzonej hodowli, zawsze zostają adopcje i masa wspaniałych, pięknych zwierząt szukających swojego człowieka.
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
LawinaPL 


Dołączyła: 20 Kwi 2013
Posty: 99
Wysłany: Czw Kwi 25, 2013 21:44   
   Zwierzątka: Grabocwie


AngelsDream, Czemu nie?

Rozumiem...
Nigdy nie wyjde z zoologa z zwierzeciem ... chcoaz patrzac na te szurki w zoologu chce sie wziasc wszystkie :) Co sie dzieje z tymi co nie zostaja przyjete do domow?
_________________
Survival
 
     
Oli 



Dołączyła: 14 Sty 2007
Posty: 13184
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Kwi 25, 2013 22:27   

LawinaPL napisał/a:
nigdy nie pójdę więcej do zoologa po szczura, mysz, chomika czy jakiekolwiek inne zwierze ....
ja nawet karmę i ściółkę, akcesoria i przysmaki kupuję w sklepie internetowym, by nie dawać zarobić tym co mają żywy towar. :/ może to niewiele, ale wiem, że coraz więcej osób tak robi, bo to też bardzo wygodny sposób. polecam ;)
_________________
Z nami: Jojo i Princeska; Duszek, Amidala i Zosia; Api i Kava
na dt: suczka Sarabi www.facebook.com/EkipaDuszka
 
 
     
Mao 
Dorosłe dziecko



Dołączyła: 13 Lut 2008
Posty: 3056
Skąd: z Bąbaju
Wysłany: Czw Kwi 25, 2013 22:31   
   Zwierzątka: Gończy polski i 9 Maogonków


LawinaPL, ja mogę polecić z czystym sumieniem sklepy internetowe. Raz, że wygoda, o czym napisała Oli, dwa, że to najlepszy sposób dla osoby, która ma miękkie serce - wiem coś o tym :roll: trzy, że wybór towarów większy i często nawet lepszy.
_________________
... ponieważ bułka.
Nade mną i w :serce: : Hinata EM, Hexe EM, Óshi Óme Jagodzianka EM, Drei AR, Książę Mieszko, Milka Mieszkowa, Krówka - Kjówka, Mały Rycerzyk - Ligia Kallina, Uwertura Kalinka AR, Elena i Eta CarinaeEM, Yankes AR spod skrzydeł pszczoły, Lela i Perperuna SR, Malina, Madara SR i Rusinek SR.
W rolach głównych: Nel - Bułka, Oleńka, Husaria, Pacta Conventa - Pecet, Rota, Chidori, Anahita - Anka oraz Dąbrówka jako caryca Maogonków
8)
 
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw Kwi 25, 2013 22:32   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


Są też stacjonarne sklepy bez zwierząt, sama w takim kupuję. I pochwaliłam panią właścicielkę przy klientach :)
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.11 sekundy. Zapytań do SQL: 8