Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Szczur a zwierzę innego gatunku w tej samej klatce
Autor Wiadomość
szczurcia 


Dołączyła: 04 Lut 2008
Posty: 5
Wysłany: Pią Lut 08, 2008 20:51   Szczur a zwierzę innego gatunku w tej samej klatce
   Zwierzątka: szczur,chomik 2 koty


Bardzo prosze napiszcie, czy ktos mial doswiadczenie, trzymajac szczurka z innym gryzoniem. Czy mozna kupic np szczurka i swinke morska (obie dziewczynki) i nauczyc je mieszkac w jednej klatce? Widzialam kiedys w sklepie zoologicznym, szczurka przytulonego do szynszyli. Bardzo Was prosze o rade, czy mozna tak zrobic i jak postepowac, by nie popelnic bledu. Z gory dziekuje
_________________
mordki
Ostatnio zmieniony przez AngelsDream Wto Mar 12, 2013 13:02, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pią Lut 08, 2008 20:56   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


Absolutnie nie. Chyba, że chcesz stracić świnkę morską :roll: Szczur potrzebuje bezwzględnie towarzystwa, ale wyłącznie swojego gatunku!
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
szczurcia 


Dołączyła: 04 Lut 2008
Posty: 5
Wysłany: Pią Lut 08, 2008 21:02   
   Zwierzątka: szczur,chomik 2 koty


Absolutnie nie chcialabym zadnej krzywdy wyrzadzic zadnemu zwierzatku. Jednkaze widzialam tego szczurka przytulonego do szynszyli...slodko wygladalo...
_________________
mordki
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pią Lut 08, 2008 21:04   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


szczurcia, póki szczurek był maly to mogło tak być. Ręczę jednak, że dorosły szczur zaatakowałby innego gryzonia. Lepiej spraw szczurkowi kolegę tej samej płci :)
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
LunacyFringe 
lucyfer



Dołączyła: 10 Sie 2007
Posty: 2045
Skąd: Gliwice
Wysłany: Pią Lut 08, 2008 21:35   
   Zwierzątka: 3 x szczur , pies


Potwierdzam , absolutnie nie mogą być razem . Bo będzie krwawa jatka :roll:

[ Komentarz dodany przez: falka: Sob Lut 09, 2008 00:22 ]
szczurcia otrzymała odpowiedź, proszę się powstrzymać od nic nie wnoszących komentarzy
_________________
Kto chce, szuka sposobu; kto nie chce, szuka powodu.

ze mną : Serge Pandemonium, Fetysz, Maniek i Milva
za TM [*]: Felek, Pysio, Albin, Seth, Dante, Nero, Luno, Mefit, Isei, Kornel, Fenomen, Hector
Lucyferkowe Ratsy
 
 
     
xxx 


Dołączyła: 12 Sty 2008
Posty: 100
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Pią Maj 09, 2008 14:18   

a ja dodam ze sa bardzo bardzo nieliczne wyjatki....mialam szczurke ktora tolerowala kazde zwierze,nigdy zadnemu krolikowi czy prosiaczkowi nie zrobila krzywdy,siedzialy obok,jadly czasem razem kroliczy granulat:)ale Sitka to wogole byl "inny" szczur:)bardzo spokojna,typowa wegetarianka,zero instynktu łowcy...wiec wyjatki sa....ALE nikomu nie polecam celowo przeprowadzac takiego laczenia,moja Sitka bytowala sobie z krolikiem,ale miala tez swoje stado tego samego gatunku...i nawet jesli tolerowala sie z królikiem itp to najlepszym towarzyszem dla szczura jest drugi szczur....zreszta jak dla kazdego innego zwierzaka
 
     
PALATINA 
[']



Dołączyła: 19 Lis 2006
Posty: 4754
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Sty 03, 2009 11:32   
   Zwierzątka: pies, 2 koty, 2 knurki morskie... i rybeczki :)


Ponieważ ten http://forum.szczury.biz/...153f9d1b#254132 temat juz jest zamknięty, to sie tutaj wypowiem odnośnie świni i szczura :wink:

Kiedy brałam świnki ostrzeżono mnie, że szczury mogą je zabić!
Średnio mnie to przekonywało (świnie są duże), ale ponieważ miałam sytuację, gdzie szczur mi zabił papugę (zdrową latającą po pokoju!), to byłam ostrozna.
Przez wiele miesięcy nie pozwalałam sie zetknąć szczurom i świniom.
Dopiero kilka tygodni temu zaryzykowałam.
Świnie i szczury biegaja razem po mieszkaniu.
Żadnej nienawiści ani też przyjaźni nie zauważyłam. Zwierzaki się ignorują.
Parę razy Niki (szczur) pogonił Gurdulu (świnia), ale było to mało groźne - Niki tylko podbiegł do świni, a że świnie - jak konie - są niesamowicie płochliwe, więc Gurdulu na widok szczura uciekł ile sił w krótkich nóżkach.
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sob Sty 03, 2009 11:34   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


Moje szczury stroszyły się lekko na szynszylę, a ona na nie sikała :shock: Aczkolwiek uważam, że spotkania szczurów z innymi małymi zwierzętami typu świnka, szynszyla są ryzykowne.
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
ciacho 



Dołączyła: 14 Maj 2008
Posty: 217
Skąd: Stargard
Wysłany: Sob Sty 03, 2009 12:07   

A jak np. szczur zetknął by się z dzika myszą, która wdarła by się do domu to co by było? Wiem, iż zależy dużo od Charakteru, ale czy szczur mógł by zagryźć mysz?

[ Komentarz dodany przez: wuwuna: Sob Sty 03, 2009 12:16 ]
Ort. poprawiony
Ostatnio zmieniony przez LunacyFringe Sob Sty 03, 2009 12:58, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
jokada 



Zaproszone osoby: 2
Dołączyła: 08 Sty 2007
Posty: 2391
Skąd: w-wa, żoliborz
Wysłany: Sob Sty 03, 2009 12:16   

ciacho napisał/a:
ale czy szczur mógł by zagryść mysz?
mógłby
mógłby ją również potraktować jak obiad :roll:

kiedyś jeszcze na liście dyskusyjnej ktoś opisywał jak to zastał swoje szczury kłócące się o kawałki już! hodowanego w tym samym pokoju kraba tęczowego :?

skoro szczurom zdarza się dotkliwie pogryźć osobniki swojego gatunku
(gdzie teoretycznie zwierzęta 'mówią' tym samym językiem, mowa ciała jest zrozumiała)
łączenie dwóch różnych gatunków nie jest dobrym pomysłem

zresztą gdzieś mi się kołacze historia myszki wciągniętej między prętami do klatki szczurów :?
_________________
Skunksik / Robin <:3 )~
 
     
wuwuna 



Zaproszone osoby: 4
Dołączyła: 15 Kwi 2008
Posty: 9886
Skąd: warszawa
Wysłany: Sob Sty 03, 2009 12:17   
   Zwierzątka: Koronolo i jego królestwo


ciacho napisał/a:
Wiem, iż zależy dużo od Charakteru, ale czy szczur mógł by zagryść mysz?
Co to za pytanie, szczur potrafi zabić szczura, a co dopiero małą mysz :roll:
_________________

Szczurkowe Laleczki

w bajkowej krainie do której i ja zmierzam...Aweszelle, Wowo, Ydżynty, Reggae, Ingraadu, Gunnar, CH.P.Ramudilka, Uoi, Wuneczka, Mastomys, Qremkline Qundelek, Bowdaraża, Xibbula, Kóelkonos, Tepikól, Góró Jokómkel, Gygymeszl, Gymýmmöl, Flip, Umúmrúl, Champion, Raś, Hebreebreel, Werdamerda, Enty Emiśmiś, Diópiószele, Charlie, Gín Géžužůý, Awwu, Bůxůwůxib, Umumul, Uau-uu, Dżyliki, Ju-Wu-Tumpek
 
 
     
xxx 


Dołączyła: 12 Sty 2008
Posty: 100
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Sob Sty 03, 2009 12:18   

wczoraj moj Dżaj łaził po meblościance gdzie jest klatka moich knurków...klatka ma na tyle małe odstępy, że nie powinien wleźc(wejscie już zrobione tak, by nie umiał otworzyć) na klatkce zawsze stawiam jakieś rzeczy i jest troszke odgięta...Dżajo wlazł na góre i ..wleciał z impetem do środka ;) no i co? świnki gruhu gruhu..on sie trochę zjężył bo nowy świnek jest ....jak go brałam z środka akcji to wyglądał na zadowolonego ;)

[ Komentarz dodany przez: LunacyFringe: Sob Sty 03, 2009 13:00 ]
błąd poprawiony.
Ostatnio zmieniony przez LunacyFringe Sob Sty 03, 2009 12:59, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
tamiska
[Usunięty]

Wysłany: Sob Sty 03, 2009 12:24   

Ale jeden szczur to chyba moze zagryzc tylko jakas mala papuge? Szczury poluja stadnie? ;> Bo jesli tak, to swinka nie ma szans.
 
     
ciacho 



Dołączyła: 14 Maj 2008
Posty: 217
Skąd: Stargard
Wysłany: Sob Sty 03, 2009 12:28   

Właśnie słyszałam o szczurze, który zagryzł mysz i nie byłam pewna czy to mogła być prawda tym bardziej, że kumpla szczur jest bardzo strachliwym stworzonkiem jak mój Odysek :roll:
 
     
myaku 
samo zuo



Dołączyła: 17 Lut 2007
Posty: 298
Skąd: Ełk/Bielefeld
Wysłany: Sob Sty 03, 2009 12:43   
   Zwierzątka: pies


ciacho, instynktu nawet strach nie pokona ;)
_________________
już ni ma...
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.14 sekundy. Zapytań do SQL: 14