Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Szczur a zwierzę innego gatunku w tej samej klatce
Autor Wiadomość
Mao 
Dorosłe dziecko



Dołączyła: 13 Lut 2008
Posty: 3056
Skąd: z Bąbaju
Wysłany: Pią Lip 09, 2010 13:43   
   Zwierzątka: Gończy polski i 9 Maogonków


Może warto byłoby parę zdjęć zamieścić na forum, gdyby jakieś się znalazły; z chęcią bym to zrobiła, ale niestety nie dysponuję takowymi.
Szkoda, że niektórzy łączą "na czuja" w nadziei, że jakoś to będzie, a dopiero później czytają, czy to ma w ogóle rację bytu.
_________________
... ponieważ bułka.
Nade mną i w :serce: : Hinata EM, Hexe EM, Óshi Óme Jagodzianka EM, Drei AR, Książę Mieszko, Milka Mieszkowa, Krówka - Kjówka, Mały Rycerzyk - Ligia Kallina, Uwertura Kalinka AR, Elena i Eta CarinaeEM, Yankes AR spod skrzydeł pszczoły, Lela i Perperuna SR, Malina, Madara SR i Rusinek SR.
W rolach głównych: Nel - Bułka, Oleńka, Husaria, Pacta Conventa - Pecet, Rota, Chidori, Anahita - Anka oraz Dąbrówka jako caryca Maogonków
8)
 
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pią Lip 09, 2010 13:47   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


Kuzyn napisał/a:
administrator powinien się pohamować z publicznymi docinkami tego typu... ehh
Administrator nie zamierza udawać, że wsadzanie zwierzęcia wszystkożernego z roślinożernym o różnych potrzebach bytowych nie jest głupotą.
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
Kuzyn 



Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 154
Skąd: Zabrze
Wysłany: Pią Lip 09, 2010 14:44   

believe_86 napisał/a:
Kuzyn, powiedz mi co twoja wypowiedź wnosi do dyskusji?bo nie rozumiem po co się wypowiadasz skoro nic sensownego nie masz do przekazania... :roll:

tyle samo co Twoja. Jest uwagą na temat czyjejś wypowiedzi.
Poza tym nie rozumiem czym się różni dieta świnki i szczurka.
_________________
http://www.youtube.com/watch?v=FAuLsjkDO6A
Są: Migotka, Czekoladka/Dzikusek, Iki
Nie ma: Didi, Mamba, Ciapka, Jakaja, Jakuza
 
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pią Lip 09, 2010 14:47   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


Kuzyn, no to się najpierw zapoznaj :P Świnka morska powinna jeść siano oraz karmę wyłącznie roślinną, ponadto powinna dostawać witaminę C, bo jej organizm nie wytwarza. Szczur dostaje zwykle także produkty pochodzenia zwierzęcego, siano zasika i nie będzie go jeść. Szczur potrzebuje miejsca do wspinania, świnka się nie wspina. Szczur ZAWSZE może zagryźć świnkę, bo potrafi polować. Szczur potrzebuje szczura. Świnka potrzebuje świnki. Nie rozumiem, powtarzam, nie rozumiem, jak można świadomie narażać życia swojego zwierzęcia.
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
Kuzyn 



Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 154
Skąd: Zabrze
Wysłany: Pią Lip 09, 2010 14:53   

Layla napisał/a:
Kuzyn napisał/a:
administrator powinien się pohamować z publicznymi docinkami tego typu... ehh
Administrator nie zamierza udawać, że wsadzanie zwierzęcia wszystkożernego z roślinożernym o różnych potrzebach bytowych nie jest głupotą.

Ale powinien ważyć słowa. "Gratulowanie głupoty" czytam jak obelgę pod adresem użytkownika, jak wyzwisko że ktoś jest głupi.
Nie twierdzę że łączenie świnki i szczura nie jest głupie. Jest nieodpowiedzialne. Ale żeby gratulować od razu głupoty... Brzmi to nad wyraz jednoznacznie. Całkowicie inaczej gdybyś napisała -głupio postąpiłaś.
Inaczej, nie?

Layla napisał/a:
Kuzyn, no to się najpierw zapoznaj :P Świnka morska powinna jeść siano oraz karmę wyłącznie roślinną, ponadto powinna dostawać witaminę C, bo jej organizm nie wytwarza. Szczur dostaje zwykle także produkty pochodzenia zwierzęcego, siano zasika i nie będzie go jeść. Szczur potrzebuje miejsca do wspinania, świnka się nie wspina. Szczur ZAWSZE może zagryźć świnkę, bo potrafi polować. Szczur potrzebuje szczura. Świnka potrzebuje świnki. Nie rozumiem, powtarzam, nie rozumiem, jak można świadomie narażać życia swojego zwierzęcia.

Dziękuję za wyjaśnienia. Świnki mieć nie zamierzam ale rozjaśniło mi to sytuację. Byłem zdezorientowany bo kiedyś weterynarz mi powiedział że mogę podawać szczurom karmę dla świnek. Teraz już wiem że w dwie strony nie działa.
_________________
http://www.youtube.com/watch?v=FAuLsjkDO6A
Są: Migotka, Czekoladka/Dzikusek, Iki
Nie ma: Didi, Mamba, Ciapka, Jakaja, Jakuza
Ostatnio zmieniony przez Kuzyn Pią Lip 09, 2010 14:58, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pią Lip 09, 2010 14:56   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


Kuzyn, nie, nie inaczej. Takie postępowanie JEST głupotą i koniec. Jeśli nadal masz uwagi do mojego zachowania, zapraszam na PW.
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
Mangusta 
ICanHasASnake!



Dołączyła: 12 Lip 2006
Posty: 2458
Wysłany: Pią Lip 09, 2010 15:31   

Kuzyn napisał/a:
Byłem zdezorientowany bo kiedyś weterynarz mi powiedział że mogę podawać szczurom karmę dla świnek.
kolejny przykład, że nie można nigdy w 100% polegać na weterynarzach. Swój rozum masz, weci często lecą na pobieżnie zasłyszanych teoriach z przestarzałych wykładów, lepiej zapytać choćby jeszcze raz na forum by mieć pewność że nie popełnia się jakiejś głupoty. Szczególnie że wetów wyspecjalizowanych w gryzoniach jest w całym kraju garstka i można ich by na palcach obu rąk policzyć, reszta się zna na pieskach kotkach.

no i Lajla ma rację, nie ma co ubierać braku pomyślunku w ładniejsze słowa. To nie jest przekleństwo czy oszczerstwo, to po prostu stwierdzenie faktu.
_________________
Gadzinowe: Haribo, Gary; Czterokołowe: Hondziaszek, Granatowa Krowa
 
 
     
Kuzyn 



Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 154
Skąd: Zabrze
Wysłany: Pią Lip 09, 2010 17:34   

Mangusta napisał/a:
kolejny przykład, że nie można nigdy w 100% polegać na weterynarzach.

Dostałem to od weterynarza wydrukowane na ulotce dotyczącej chowu szczurów. Jest jakiś składnik w diecie świnki który nie może być podany szczurom? Przecież to zboża, warzywa, owoce...
W 100% to ja polegam tylko na własnym rozumie. Daję swoim szczurkom np banany, których przecież europejski szczur nie ma w naturze ;) O papkach dla niemowląt nie wspomnę :mrgreen: Mogę przysiąc że widziałem że jak dostają gerberka to się uśmiechają! :cookie: :cookie: :cookie:
_________________
http://www.youtube.com/watch?v=FAuLsjkDO6A
Są: Migotka, Czekoladka/Dzikusek, Iki
Nie ma: Didi, Mamba, Ciapka, Jakaja, Jakuza
Ostatnio zmieniony przez Kuzyn Pią Lip 09, 2010 17:39, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
Anouk 


Dołączyła: 28 Wrz 2008
Posty: 1912
Wysłany: Pią Lip 09, 2010 17:37   

Off-Topic:
Kuzyn napisał/a:
Przecież to zboża, warzywa, owoce...
Szczur potrzebuje także mięsa w swojej diecie.


Ale proszę się już trzymać tematu.
 
 
     
alken 



Dołączyła: 16 Kwi 2010
Posty: 90
Wysłany: Pią Lip 09, 2010 19:14   

Anouk napisał/a:
Off-Topic:
Szczur potrzebuje także mięsa w swojej diecie.



Off-Topic:
niekoniecznie ;)
_________________
ze mną: tosia, zoja, emil
odeszły: mysza, karmelek, makumba, ziuta, ronja, lilka, fia, kaszanka
 
     
Niamey 
Zhongguo!



Dołączyła: 09 Sty 2009
Posty: 3537
Skąd: Szanghaj
Wysłany: Pią Lip 09, 2010 20:35   

alken, jeśli chcesz podyskutować o dawaniu mięsa, to zapraszam do działu odżywianie ---> to jest temat o trzymaniu szczurów z innymi zwierzętami w jednej klatce Bez względu na to czy i ile daje się mięsa, szczury i świnki mają inne potrzeby żywieniowe. Szczurowi nie potrzebny jest nadmiar witaminy C, który jest w karmach dla świnek. Część składników jest uniwersalna, ale to nie znaczy, że można jako pokarm podstawowy podawać mieszankę dla dowolnego gryzonia.
_________________
moje szczuraki
Pino*Myszka*Diuna*Zefir*Śmietanka*Lotta*,Migotka*Mimbla*Ponyo*Kikimora*Archa*Bucca*Beren*Itka*
 
     
Nakasha 



Dołączyła: 16 Cze 2007
Posty: 9971
Skąd: Białystok/Kuriany
Wysłany: Pią Lip 09, 2010 23:49   
   Zwierzątka: 3 psy, 2 kotki


Poza tym proporcje odpowiednich składników są inne, chodzi o białka, węglowodany, itp. Dieta szczura mogłaby doprowadzić np. koszatniczkę do cukrzycy i ślepoty, również już wspominana obecność witaminy C, itp.

Off-Topic:
Jest wegetariański granulat dla szczurów, Science Selective. Jest super, ale niestety bardzo drogi. ;)


Chodzi też o urządzenie klatek - świnki powinny mieć klatki długie, ale niskie, a półki i drabinki zabezpieczone poręczami, aby nie spadły, bo nie potrafią się wspinać. Szczury najlepiej czują się w wysokich klatkach, w których mogą biegać, wspinać się, skakać, itp.

Poza tym porozumiewają się w inny sposób i może to stać się zalążkiem tragedii...
 
 
     
Marca 



Dołączyła: 07 Mar 2010
Posty: 222
Skąd: Wejherowo
Wysłany: Nie Lip 11, 2010 22:24   
   Zwierzątka: pies, 2x kot, gekon lamparci


No i pomijając kwestie żywienia, języka i warunków trzeba też spojrzeć na życie codzienne. Po moich chłopakach widzę, że oni muszą porywalizować, pogonić się, trochę potłuc, pobawić, a potem zasnąć razem wtulając się w siebie. A co szczur ma robić z taką świnką, czy innym zwierzakiem?(O ile nie uzna, że nadaje się na przekąskę)
Mam rozumieć, że to jest takie pójście na łatwiznę rozumowaniem człowieka z niższym ilorazem inteligencji. No bo tak, chce się szczura i świnkę(czy też jakiekolwiek inne zwierzę), ale one są stadne. No to rozwiązujemy problem ładując je do jednej klatki, oszczędzając tym samym miejsce, zapewniając towarzysza, a co najważniejsze spełniając własną zachciankę. Litości. Naprawdę współczuję takim zwierzakom, bo jednak wypada coś o nich wiedzieć przed sprawieniem ich sobie i zadbać, by miało jak najlepiej...
_________________
Charlie the Unicorn <3
1, 2, 3
psycho :jezor2:
http://en2.transformice.com/ gra z myszami w roli głównej. Może nie ambitna, ale wciągająca.
 
 
     
r3edss 
odtentegowywacz robalny


Dołączył: 08 Paź 2009
Posty: 11
Wysłany: Wto Paź 26, 2010 23:39   
   Zwierzątka: szynszyl i szczur


potwierdzam powyższe wypowiedzi odnośnie trzymania razem szczurów i innych gryzoni. Wcześniej pytałem o trzymanie szynszyla ze szczurem, a raczej o relacje miedzy nimi. Życie samo przyniosło odpowiedz. Po kilku dniach szynszyla i szczur nie przepadały za sobą i co dziwne (przynajmniej wg mnie) szynszyl próbował pierwszy zaatakować szczura, podczas gdy ten spokojnie przechadzał się koło jego klatki (zawsze byłem w pobliżu i nie pozwoliłem szczurowi i szynszyli na bezpośredni kontakt). Ironia losu - szynszyl niedawno mi zdechł ( na rękach mi zdechł jak przyjechałem z nim do weta - udusił się nieborak, nawet nie wiem czym, był w klatce wcześniej cały czas), a żeby zapełnić niejaka lukę jaką zostawił po sobie, zakupiłem 5 szczurków - 3 samice i 2 samce - łącznie 6 szczurów :)
_________________
 
     
Cola 
dumny student wet :D



Dołączyła: 07 Lis 2005
Posty: 1730
Skąd: Gdańsk/Olsztyn
Wysłany: Wto Paź 26, 2010 23:44   
   Zwierzątka: kot


r3edss, skąd zakupiłeś szczury i czy trzymasz oddzielnie samce i samice?!
_________________
mam kota.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.16 sekundy. Zapytań do SQL: 12