Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Szczur a zwierzę innego gatunku w tej samej klatce
Autor Wiadomość
Mangusta 
ICanHasASnake!



Dołączyła: 12 Lip 2006
Posty: 2458
Wysłany: Pon Cze 21, 2010 23:22   

zasada jest prosta - szczur jest po części drapieżnikiem, więc to co jest od niego mniejsze a nie jest szczurem uzna zazwyczaj za żarcie. to jest podobnie jak z wężem i przyjaźnią z chomikiem - wąż wolał posiedzieć przy chomiku tylko dlatego, bo akurat nie był głodny (i to wcale nie jest jakieś rzadkie) lub nie miał smaka na chomiki. Szczur jest zwierzęciem terytorialnym, więc każdy intruz, szczegolnie innego gatunku, jest uznawany za zagrożenie lub darmowy obiad.

żeby mieszać gatunki zwierząt trzeba przede wszystkim znać zasady funkcjonowania jednego i drugiego, nie można ot tak sobie wrzucić dwóch różnych zwierząt do wspólnego pomieszczenia.
_________________
Gadzinowe: Haribo, Gary; Czterokołowe: Hondziaszek, Granatowa Krowa
 
 
     
Berta 


Dołączyła: 08 Lip 2010
Posty: 2
Wysłany: Czw Lip 08, 2010 10:44   

Mój szczur mieszka ze świnką morską i dobrze się dogadują. Kiedy były do siebie przyzwyczajane świnka miała już koło 2 lat ( czy dorosły osobnik, dodam że samiec), a szczur koło roku (też samiec). Pierwszy kontakt miały na neutralnym terenie. Obeszło się bez problemów, lecz gdy świnka zaczynała denerwować szczura, ten potrafił nawet ją ugryźć. Lecz były to tylko ostrzegawcze ugryzienia.

Także wszystko zależy od zwierzaków. Nie polecam, ale jeśli będą w stanie się dogadać to dlaczego nie.
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw Lip 08, 2010 11:20   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


Berta napisał/a:
Mój szczur mieszka ze świnką morską i dobrze się dogadują
No to niedługo pogrzeb świnki nieunikniony, gratuluję głupoty.
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
Martuha 



Dołączyła: 29 Sty 2009
Posty: 975
Skąd: Legnica/Polkowice
Wysłany: Czw Lip 08, 2010 12:07   
   Zwierzątka: 3 szczurzynki,2 psy,królik,rybki ;)


Berta, to jak ty je karmisz skoro mieszkają razem? Przecież one potrzebują różnego żywienia :shock: .A po za tym zarówno świnka,jak i szczur to zwierzę stadne,może zamiast łączyć ich razem,spraw im przyjaciela tego samego gatunku i płci i na pewno będzie im lepiej.Ja nigdy nie wpadłam na tak genialny pomysł,by łączyć szczura z innym zwierzakiem,bo bym się bała o zdrowie i życie któregoś z nich.
 
     
Mao 
Dorosłe dziecko



Dołączyła: 13 Lut 2008
Posty: 3056
Skąd: z Bąbaju
Wysłany: Czw Lip 08, 2010 13:13   
   Zwierzątka: Gończy polski i 9 Maogonków


Też bym się bała. To, że świnka nie robiła problemów to raczej wielki sukces nie jest - jeszcze nie słyszałam przy okazji takich międzygatunkowych połączeń o "winie" po stronie świnki. Gorzej ze szczurem, w końcu to drapieżnik.
Skoro pojawiły się już "ostrzegawcze" ugryzienia, to tym bardziej bym się nie zastanawiała. Dokup każdemu zwierzakowi po towarzyszu, na pewno z kolegami własnego gatunku dogadają się lepiej.
_________________
... ponieważ bułka.
Nade mną i w :serce: : Hinata EM, Hexe EM, Óshi Óme Jagodzianka EM, Drei AR, Książę Mieszko, Milka Mieszkowa, Krówka - Kjówka, Mały Rycerzyk - Ligia Kallina, Uwertura Kalinka AR, Elena i Eta CarinaeEM, Yankes AR spod skrzydeł pszczoły, Lela i Perperuna SR, Malina, Madara SR i Rusinek SR.
W rolach głównych: Nel - Bułka, Oleńka, Husaria, Pacta Conventa - Pecet, Rota, Chidori, Anahita - Anka oraz Dąbrówka jako caryca Maogonków
8)
 
 
     
Berta 


Dołączyła: 08 Lip 2010
Posty: 2
Wysłany: Czw Lip 08, 2010 21:30   

Panikujecie, nie znacie się. Jest ok.... żal mi Was...
 
     
Anouk 


Dołączyła: 28 Wrz 2008
Posty: 1912
Wysłany: Czw Lip 08, 2010 21:35   

Berta, okej będzie do czasu. Szczur i świnka morska to całkiem inne gatunki, prędzej czy później stanie się nieszczęście. Poza tym zarówno świnka jak i szczur to zwierzęta stadne, które do szczęście potrzebują przede wszystkim przyjaciela tej samej płci i gatunku.
 
 
     
Martuha 



Dołączyła: 29 Sty 2009
Posty: 975
Skąd: Legnica/Polkowice
Wysłany: Czw Lip 08, 2010 23:06   
   Zwierzątka: 3 szczurzynki,2 psy,królik,rybki ;)


A co tu dużo dyskutować mi Berta, żal Ciebie ;)
_________________
Za TM : Białeczka,Łysa,Tycia,Iva,Gaja i kilkanaście innych aniołków ;(
Ze mną;Lillka SunRat's,Koffi Abraxas i Fetka :)
 
     
Mao 
Dorosłe dziecko



Dołączyła: 13 Lut 2008
Posty: 3056
Skąd: z Bąbaju
Wysłany: Czw Lip 08, 2010 23:26   
   Zwierzątka: Gończy polski i 9 Maogonków


Berta, na jakiej podstawie stwierdzasz, że jest Ci nas żal?
Poczytaj sobie inne fora o gryzoniach czy ogólnozwierzęce, wszędzie napiszą Ci to samo (no chyba, że trafisz na forum opanowane przez dzieci, ale wątpię, by lwia ich część miała na ten temat rzetelną wiedzę).

Pomijając już tę kwestię realnego zagrożenia - ja nie widzę w ogóle nawet sensu w takim połączeniu. Zupełnie inne gatunki, charaktery, dieta też inna, klatka... Przecież kota nikt nie karmi jedzeniem dla psa ani go jak psa nie traktuje, dlaczego zatem traktować szczura jak prośka i odwrotnie :|
_________________
... ponieważ bułka.
Nade mną i w :serce: : Hinata EM, Hexe EM, Óshi Óme Jagodzianka EM, Drei AR, Książę Mieszko, Milka Mieszkowa, Krówka - Kjówka, Mały Rycerzyk - Ligia Kallina, Uwertura Kalinka AR, Elena i Eta CarinaeEM, Yankes AR spod skrzydeł pszczoły, Lela i Perperuna SR, Malina, Madara SR i Rusinek SR.
W rolach głównych: Nel - Bułka, Oleńka, Husaria, Pacta Conventa - Pecet, Rota, Chidori, Anahita - Anka oraz Dąbrówka jako caryca Maogonków
8)
 
 
     
Niamey 
Zhongguo!



Dołączyła: 09 Sty 2009
Posty: 3537
Skąd: Szanghaj
Wysłany: Pią Lip 09, 2010 01:03   

Off-Topic:
Mao, na takiej zasadzie, że obecnie popularne jest wśród takiej wczesnej młodzieży używać słówka żal ;)
_________________
moje szczuraki
Pino*Myszka*Diuna*Zefir*Śmietanka*Lotta*,Migotka*Mimbla*Ponyo*Kikimora*Archa*Bucca*Beren*Itka*
 
     
greenfreak 



Dołączyła: 12 Kwi 2010
Posty: 329
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pią Lip 09, 2010 02:07   
   Zwierzątka: 2 samiczki, 5 samców


Off-Topic:
Nie straszcie, to mój rocznik, a nie słyszałam tego od końca podstawówki co najmniej. Ale jak jest taka mądra, to proponuję wejście do klatki niedźwiedzi w zoo, potem może napisać, czy dobrze się z nimi dogadała.
I z innej beczki - prawda to, że mały szczurek może przez jakiś niedługi czas być z innym zwierzakiem, jak koszaty czy prosiak właśnie? Nie mam zamiaru tego sprawdzać oczywiście ;)
_________________
Razem z nami: Nyu, Reki, Ricky, Pedro, Forfiter, Mohinder, Gaspar
Tęsknimy: Pippin, Merry, Sapek, Chii, Rin, Niki
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pią Lip 09, 2010 07:27   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


greenfreak napisał/a:
prawda to, że mały szczurek może przez jakiś niedługi czas być z innym zwierzakiem, jak koszaty czy prosiak właśnie? Nie mam zamiaru tego sprawdzać oczywiście ;)
Nie powinien, nigdy nie wiadomo, kiedy w zwierzaku obudzi się instynkt. Poza tym ludzie - toż koszaty i świnie mają całkowicie inną dietę, inne potrzeby...
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
Kuzyn 



Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 154
Skąd: Zabrze
Wysłany: Pią Lip 09, 2010 08:57   

Layla napisał/a:
gratuluję głupoty.

administrator powinien się pohamować z publicznymi docinkami tego typu... ehh
Mao napisał/a:
na jakiej podstawie stwierdzasz, że jest Ci nas żal?

... ma opisać swój stan emocjonalny? :lol:
Martuha napisał/a:
Przecież one potrzebują różnego żywienia

Serio?

Dzień dobry! 8)
_________________
http://www.youtube.com/watch?v=FAuLsjkDO6A
Są: Migotka, Czekoladka/Dzikusek, Iki
Nie ma: Didi, Mamba, Ciapka, Jakaja, Jakuza
 
 
     
Bel 
Rockabilly



Dołączyła: 19 Paź 2009
Posty: 8297
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Lip 09, 2010 09:28   
   Zwierzątka: Szeregowy Pierdolot,Alpha i 3 smoki


Kuzyn, powiedz mi co twoja wypowiedź wnosi do dyskusji?bo nie rozumiem po co się wypowiadasz skoro nic sensownego nie masz do przekazania... :roll:
 
     
Mangusta 
ICanHasASnake!



Dołączyła: 12 Lip 2006
Posty: 2458
Wysłany: Pią Lip 09, 2010 10:08   

jak mówiłam, wąż i chomik też się świetnie dogadają do czasu aż wąż zrobi się wystarczająco głodny.

spróbujcie wczuć się w instynkt takich zwierząt, pomyślcie - świnka morska i szczur to tak jakby wpuścić do jednego pokoju Rosjanina i Amerykanina i dać im jeden pilot do telewizora. Te zwierzęta posługują się innymi językami, świnki morskie to typowo "pastewne" gryzonie, szczury mają w swojej diecie mięso. Nie dość, że te zwierzęta nie dogadają się razem, to jeszcze narażacie je na potworny stres, spowodowany obecnością jakiejś innej, niezrozumiałej istoty która może zrobić krzywdę.

czasami to aż mi szkoda że szczury są takie łatwe w utrzymaniu. Zobaczylibyście kilka takich efektów byle jakich łączeń międzygatunkowych i byście może pomyśleli dwa razy.
_________________
Gadzinowe: Haribo, Gary; Czterokołowe: Hondziaszek, Granatowa Krowa
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.16 sekundy. Zapytań do SQL: 11