Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Szczur a zwierzę innego gatunku w tej samej klatce
Autor Wiadomość
ewela9 
Nela :*



Dołączyła: 26 Lut 2009
Posty: 21
Skąd: Jawor
Wysłany: Sob Paź 10, 2009 15:51   

Też chciałam trzymać szczura z szynszylą ale to nie jest dobry pomysł. Mój szczur jest agresywny i chce zagryźć szynszyla obawiam sie że w przypadku innych gryzoni będzie tak samo. Szczura ze szczurem tak. szczura z innym gryzoniem nie
 
     
martuś8805 


Dołączyła: 14 Maj 2010
Posty: 13
Skąd: oświęcim
Wysłany: Czw Cze 17, 2010 21:39   mysz i szczur..
   Zwierzątka: parka szczurków


a u moich chłopców znalazła się myszka..mąż ma pająka i karmimy go świerszczami,a jego znajomy przyniósł dla tego pająka myszkę do zjedzenia..ale nie miałam jakoś sumienia dać jej na pożarcie..pokazałam ją naszemu szczurkowi Arturowi..a ten porwał myszkę i sam zaniósł ją do klatki,obserwowałam bardzo długo,myszka się bała ale Artur zaczął ją iskać..a od wczoraj w nocy myszka,Artur i dwóch jego synów spało w jednej klatce..a dzisiaj rano zobaczyłam jak śpią razem przytuleni,myszka na jednym z młodych szczurków..na grzbiecie mu spała;) :) :) więc to chyba zależy od charakterku szczurka.. :lol:
_________________
Martuś
 
     
Mangusta 
ICanHasASnake!



Dołączyła: 12 Lip 2006
Posty: 2458
Wysłany: Czw Cze 17, 2010 23:36   

dżizas, dziewczyno, zabierz tą mysz bo rano będziesz musiała flaki zbierać ze ściółki :/ ja nie wiem, co wam do głowy przychodzi by drapieżnika "bratać" z ofiarą i myśleć że będzie ok?
_________________
Gadzinowe: Haribo, Gary; Czterokołowe: Hondziaszek, Granatowa Krowa
 
 
     
sachma 



Zaproszone osoby: 15
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 5423
Skąd: Pruszcz Gd
Wysłany: Czw Cze 17, 2010 23:36   

martuś8805, do czasu ;) wystarczy że zaczną od myszy wymagać zachowań stadnych, kiedy przestaną ją traktować jak dziecko zacznie się gehenna myszki.. lepiej je rozdzielić..
 
 
     
Bel 
Rockabilly



Dołączyła: 19 Paź 2009
Posty: 8297
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Cze 18, 2010 00:27   
   Zwierzątka: Szeregowy Pierdolot,Alpha i 3 smoki


ja bym się bała wsadzić szczurom mysz :| już samo to
martuś8805 napisał/a:
a ten porwał myszkę i sam zaniósł ją do klatki
mnie przeraziło... biedna myszka... :(
 
     
Kuzyn 



Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 154
Skąd: Zabrze
Wysłany: Pią Cze 18, 2010 06:15   

Ktoś pisał kiedyś na tym forum o chomiku który żył ze szczurkiem. Raz się jednak pokłócili i chomika trzeba było zbierać po klatce.
_________________
http://www.youtube.com/watch?v=FAuLsjkDO6A
Są: Migotka, Czekoladka/Dzikusek, Iki
Nie ma: Didi, Mamba, Ciapka, Jakaja, Jakuza
 
 
     
Niamey 
Zhongguo!



Dołączyła: 09 Sty 2009
Posty: 3537
Skąd: Szanghaj
Wysłany: Pią Cze 18, 2010 07:43   

Myślę, że to kwestia tego, że mała myszka przypomina małe szczury (które w tej klatce są). Jak szczurki podrosną, to mogą się zacząć problemy. A myszka to samiec czy samiczka? Oczywiście natura zna wiele wyjątków, ale biorąc pod uwagę, że mysz nie zna szczurzego języka, to raczej obawiałabym się ją wrzucać szczurom do klatki.
_________________
moje szczuraki
Pino*Myszka*Diuna*Zefir*Śmietanka*Lotta*,Migotka*Mimbla*Ponyo*Kikimora*Archa*Bucca*Beren*Itka*
 
     
Anka. 



Dołączyła: 28 Sty 2008
Posty: 377
Skąd: Międzyzdroje
Wysłany: Sob Cze 19, 2010 14:44   
   Zwierzątka: 5 szczurząt, 2 królice, chomik, 2 sucze, ptaszniczka


Wieki temu myszka zwiała z akwa, szczurzyca miała klatkę z szeroko rozstawionymi prętami.Po powrocie zaczęłam szukać mysi, jej resztki były w legowisku Avonki. :|
Szczur dla szczura, mysz dla myszy.
_________________

[*]Avonka(01.03-8.01.05), Parszywek ,Czwóreczka Szczurosław (06-27.06.08) Fąfel (VII 06-13.10.08) Sekret (I 07-15.10.08 ) Czesio (07-07.05.09)
Meritum (23.08.07 - 14.06.09) Białas (01.07-25.07.09) Fatum (23.08.07-22.08.09) Aspekt (I 08-2 XI 09) [*] Korunia (31 I 2005 - 7 XII 2009) Baggins, Kessar ,
Absurd SzpicelekPożogar, Występek Pohybelek Konsensus ,Wigorek, Hammerth, Moddelek, Temek, Myś Pyś, Karolek Dawidek['] Huragan i Hiś AR, Skoczek, Hektor, Napi,Luzak, Bębenek, Bartuś, Halik AR
 
     
martuś8805 


Dołączyła: 14 Maj 2010
Posty: 13
Skąd: oświęcim
Wysłany: Sob Cze 19, 2010 17:04   zgadzam się
   Zwierzątka: parka szczurków


no zgadzam się,pewna że nic się nie stanie być nie mogę,ale nie mam zamiaru jej tam długo trzymać,szczurki to jeszcze dzieci,a myszka i tak będzie musiała domek znaleźć,Artur narazie z chłopakami nie siedzi,a maluchy traktują ją teraz jak siostre,myszka też jest mała i swoich mysich dorosłych zapachów jeszcze nie ma..ale wiem że to kwestia czasu..to chwilowe rozwiązanie,do pająka napewno jej nie dam...zresztą już pytam kto by ją wziął i jest jedna opcja ale koleżanka musi potwierdzić..myszce do tego czasu napewno nic się nie stanie,teściowa nadzoruje..:)
_________________
Martuś
 
     
Bel 
Rockabilly



Dołączyła: 19 Paź 2009
Posty: 8297
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Cze 19, 2010 19:25   
   Zwierzątka: Szeregowy Pierdolot,Alpha i 3 smoki


martuś8805, tzn,że teściowa siedzi przed klatką 24h na dobę i wpatruje się w gryzonie?dzielna kobieta...
Daj ogłoszenie na mysim forum,szybko znajdzie nowy dom.Po co myszę stresować :/
 
     
martuś8805 


Dołączyła: 14 Maj 2010
Posty: 13
Skąd: oświęcim
Wysłany: Pon Cze 21, 2010 11:00   ...
   Zwierzątka: parka szczurków


no 24h to nie..a mysia ma już domek:) ale swoją drogą tak się zastanawiam czy ze szczurkami to faktycznie żaden zwierzak się nie dogada?? z tą mysią tak ładnie siedziały.. a przecież zdarza się że pies z kotem to dwa najlepsze kumple..:)
_________________
Martuś
 
     
Niamey 
Zhongguo!



Dołączyła: 09 Sty 2009
Posty: 3537
Skąd: Szanghaj
Wysłany: Pon Cze 21, 2010 11:16   

martuś8805, wiadomo że zdarzają się różne nadzwyczajne wyjątki, ale raczej historia zna więcej przypadków, gdy szczur zagryzł myszkę. Bo szczur to nie pies.
_________________
moje szczuraki
Pino*Myszka*Diuna*Zefir*Śmietanka*Lotta*,Migotka*Mimbla*Ponyo*Kikimora*Archa*Bucca*Beren*Itka*
 
     
quagmire 



Dołączyła: 16 Maj 2008
Posty: 12121
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Cze 21, 2010 11:19   
   Zwierzątka: Mati, Cielo oraz Finn


Niamey napisał/a:
Bo szczur to nie pies.

A myszka to nie kot.
_________________
"I'm not going to ask you if you just said what I think you just said because I know it's what you just said."

Moje Słonka za TM: Syriusz, Lavian, Fado, Miluś, Ayanek, Oliś, Bibuś, Piesio, Ryjek, Zefirek, Nikuś, Deduś, Jumiś, Viguś, Jazzik, Hiruś, Karmelek, Ilduś, Indi, Szuwarek, Zeze, Ledusia, Mauryś, Kleoszek, Naboo, Przemysław, Remus, Marysia, Tosia :serducho:
 
     
Bel 
Rockabilly



Dołączyła: 19 Paź 2009
Posty: 8297
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Cze 21, 2010 13:32   
   Zwierzątka: Szeregowy Pierdolot,Alpha i 3 smoki


kiedyś chciałam szczura skumplować z królikiem.Ani jedno ani drugie zachwycone nie było.Więc nie wierzę w połączenie szczura z niczym innym jak drugi szczur...
 
     
Nakasha 



Dołączyła: 16 Cze 2007
Posty: 9971
Skąd: Białystok/Kuriany
Wysłany: Pon Cze 21, 2010 15:44   
   Zwierzątka: 3 psy, 2 kotki


Szczur i kot czy szczur i pies mogą się tolerować i nawet lubić i być razem na wybiegu.

Ale szczur + jakiekolwiek inne zwierzę... to się zazwyczaj kończy bardzo nieszczęśliwie. :( Kilka lat temu straciłam tak chomiczka - chomik był na wybiegu, przecisnął się pod drzwiami (1,5 cm...) do pokoju szczurów, wszedł im do klatki - a z klatki wyniosła go Kropelka w zębach. :(

Naprawdę nie polecam takich eksperymentów, bo można stracić myszkę, chomika, królika, czy szynszyla...
_________________
Za TM: 95 szczurzych duszyczek [*]
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.14 sekundy. Zapytań do SQL: 11