Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Szczur a zwierzę innego gatunku w tej samej klatce
Autor Wiadomość
jokada 



Zaproszone osoby: 2
Dołączyła: 08 Sty 2007
Posty: 2391
Skąd: w-wa, żoliborz
Wysłany: Sob Sty 03, 2009 12:47   

tamiska napisał/a:
Ale jeden szczur to chyba moze zagryzc tylko jakas mala papuge? Szczury poluja stadnie? ;> Bo jesli tak, to swinka nie ma szans.
nie chodzi o to że polują
wystarczy że zaatakuje ze strachu...
mój pierwszy najukochańszy szczur przez przypadek (bo przedstawiałam mu nieumiejętnie jego nową koleżankę) udziabał mnie tak że wbił mi zęby do kości
a dokładnie do stawu w małym palcu
miałam rozwaloną torebkę stawową (antybiotyk, palec spuchnięty maksymalnie, ból , sporo trwało zanim się zagoiło)

jednym ugryzieniem szczur może zrobić na prawdę dużo szkody...
nawet sporemu zwierzęciu
_________________
Skunksik / Robin <:3 )~
 
     
tamiska
[Usunięty]

Wysłany: Sob Sty 03, 2009 12:55   

Dokladnie :) ja czytalam o dziewczynie, ktora przygarnela ogonka i zostawila klatke kanarka otwarta. Znalazla tylko strzepy kanarka.

PS. Mnie tez rudziol ugryzl na szczescie nie wiem czemu ale ma b krotkie zebiska. Nie poszlam do lekarza ale palec goil sie miesiac i dalej boi. Szczury tez poluja :D Moje kiedys sie spotkaly z aleksandretta a to duza papuga, wiec jej sie baly, a ona potraktwala szczury jak wrogow najwiekszych. Bala sie ich i strasznie stroszyla.
 
     
Fauka 
Don't worry, be happy.



Dołączyła: 24 Sie 2007
Posty: 655
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Sty 03, 2009 19:40   
   Zwierzątka: Szczur x4, pies x2, mysz, kot


jokada napisał/a:
mój pierwszy najukochańszy szczur przez przypadek (bo przedstawiałam mu nieumiejętnie jego nową koleżankę) udziabał mnie tak że wbił mi zęby do kości

Szczur? mnie mysz ukgyzła tak mocno że miałam spuchnięty palec bo byla bardzo terytorialna.
_________________
"Nawet nasze kocham nie jest idealne, bo trwa przez sześć liter, sześć sekund nawet mniej, nic więcej. Nawet Ty nie jesteś idealny kiedy całujesz mnie po skrawkach mojego poświęcenia, kiedy wplatasz palce między moje rzęsy. A ja pustym wzrokiem błądzę po suficie. Idealna jest miłość prawdziwa. Bo idealna trwa najkrócej. Tak krótko, że nawet nie masz czasu zachłysnąć się błędami"
 
 
     
Oli 



Dołączyła: 14 Sty 2007
Posty: 13184
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Sty 04, 2009 15:49   

tamiska napisał/a:
Ale jeden szczur to chyba moze zagryzc tylko jakas mala papuge?
Niekoniecznie. Ptaki są ogólnie bardzo wrażliwe na utratę krwi, a jeśli szczura trafi w tętnicę (jak zwierzę poluje to na ogół rzuca się do gardła, by właśnie tętnice przegryźć) to może się to nawet dla dużej papugi źle skończyć.
_________________
Z nami: Jojo i Princeska; Duszek, Amidala i Zosia; Api i Kava
na dt: suczka Sarabi www.facebook.com/EkipaDuszka
 
 
     
tamiska
[Usunięty]

Wysłany: Nie Sty 04, 2009 22:30   

Aaa to chyba ta papuga wiedziala, co moze sie stac. W obecnosci szczura cala sie nastroszyla i zaczela potwornie wrzeszczec...
 
     
PALATINA 
[']



Dołączyła: 19 Lis 2006
Posty: 4754
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Sty 05, 2009 01:45   
   Zwierzątka: pies, 2 koty, 2 knurki morskie... i rybeczki :)


Mi szczur (młody - 4-5miesięczny) upolował i nadjadł trochę papugę... :cry: łąkówkę wspaniałą (samca). Chyba do końca życia będę to pamiętać... ;(
 
     
pituophis 
( . )( . )


Dołączył: 17 Sty 2007
Posty: 1431
Wysłany: Śro Sty 14, 2009 13:18   
   Zwierzątka: węże, koty, jeż, rogatki, eublefary i sporo gryzoni


Znajomego konura straciła usiadła na klatce, szczur ugryzł ją w nogę, i w ciągu kilku minut umarła z utraty krwi i szoku.
_________________
Love is a flaw, love never completely under will :]
 
 
     
Axii 


Dołączyła: 10 Sty 2009
Posty: 10
Skąd: Jastrzębie Zdrój
Wysłany: Czw Sty 15, 2009 08:55   

A moja Szilka zjadła mysz ;(
Było to tak ,Gandzio (mysz) był w klatce (takiej specjalnej dla myszy) jakimś cudem wyszedł z niej i weszedł do klatki szczurów gdy weszłam do pokoju zobaczyłam Szile i obok niej coś czarnego.
Mama mi mówi ,że to Baziu (mysz która niedawno zdechła) a ja powiedziałam, że to nie może być Baziu bo przecież on nie żyje. :cry:
Mama wziełam tą mysz i gdy ja to zobaczyłam odrazu zachciało mi się wymiotować Gandzio nie miał pół głowy i widać było mu mózg i kości :shock:
_________________

 
 
     
Dory 



Dołączyła: 20 Lis 2006
Posty: 849
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Sty 15, 2009 11:39   

Właśnie dlatego należy uważać z innymi zwierzętami. Od niedawna mamy kanarka i kiedy lata, moje drzwi są przymknięte, żeby nie dostał się do szczurów.
_________________
Jej Tłustość
 
 
     
Fauka 
Don't worry, be happy.



Dołączyła: 24 Sie 2007
Posty: 655
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Sty 15, 2009 11:45   
   Zwierzątka: Szczur x4, pies x2, mysz, kot


Moje myszy są trzymane w klatkach, z których nie są w stanie się wydostać, z dala od klatki szczurów i na regale, do którego szczury dostępu nie mają.
_________________
"Nawet nasze kocham nie jest idealne, bo trwa przez sześć liter, sześć sekund nawet mniej, nic więcej. Nawet Ty nie jesteś idealny kiedy całujesz mnie po skrawkach mojego poświęcenia, kiedy wplatasz palce między moje rzęsy. A ja pustym wzrokiem błądzę po suficie. Idealna jest miłość prawdziwa. Bo idealna trwa najkrócej. Tak krótko, że nawet nie masz czasu zachłysnąć się błędami"
 
 
     
chomiczka96 


Dołączyła: 14 Lut 2009
Posty: 1
Wysłany: Sob Lut 14, 2009 16:04   
   Zwierzątka: Chomika


Miałam doświadczenie;a raczej nie ja tylko moja kuzynka.Kupiła sobie świnkę morską i szczurka.Było trochę dziwnie ponieważ szczur miał domek a świnka nie.Świnka(o imieniu Czarola)zawsze podjadała jedzenie szczurowi i dlatego nie chciała nic jeść.Poza tym gdy szczur wychodził się załatwiać,ona podglądywała go:).To trochę krępujące. :P
 
 
     
Lotya 



Dołączyła: 20 Sty 2009
Posty: 57
Skąd: Katowice/Wrocław
Wysłany: Sob Lut 14, 2009 16:35   

Moja nieżyjąca już szczurzyca (na co dzień bardzo spokojna i mało ruchliwa) upolowała kiedyś zeberkę (to taka mała zięba).
Szczur miał zawsze klatkę otwartą i dostęp na wybieg, a głupi ptaszek do klatki wlatywał od góry i potem złaził po 2 pięterkach na parter do szczurzej miseczki. Raz się zdarzyło, że szczura siedziała w pudełku na piętrze... i to był ułamek sekundy - podgryziona tętnica.
_________________
Fundacja TARA - Schronisko dla Koni.
http://www.fundacjatara.info/
 
     
marhef 
Idiot.



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 1411
Skąd: Wroclove
Wysłany: Sob Lut 14, 2009 16:43   

Cytat:
a głupi ptaszek

Ja nie wiem czy to akurat ptaszek był głupi. Przecież wiadomo, że jak się ma zwierzęta, to się ich pilnuje :roll:
 
 
     
Gość

Wysłany: Sob Lut 14, 2009 23:14   

Ja mam dwie papugi, stoja na tej samej komodzie co szczury, ale odgrodzone tak, zeby sie nie widzialy. Szczury chodzac po pokoju nie maja mozliwosci dostac sie na komode, a papugi lataja po korytarzu.
Moja mama kiedys miala sklep zoologiczny, szczury w nocy uciekly z klatki i pozagryzaly wszystkie ptaki przez zamknieta klatke!
chomiki i myszy powywlekaly z akwarii, zagryzly i pochowaly po katach.

Wiec takie teksty, ze szczurek mieszka sobie z chomikiem/koszatniczka wydaje mi sie malo prawdziwe...
 
     
lazarko 



Dołączyła: 19 Sty 2009
Posty: 3
Skąd: Kalisz-Poznań
Wysłany: Pon Lut 16, 2009 01:35   
   Zwierzątka: Kocur Grinders, 2 psy: Astor i Kapsel i żółwica Henryka


szczurze charaktery są przeróżne ;-)
Dilemmka tak jak kochała ludzi i gdyby mogła to zalizałaby każdego na śmierć, tak nienawidziła i z lubością zabiłaby każde zwierze (oprócz 2 szczurków, z którymi była w klatce), które by zobaczyła w promieniu kilometra.
Łazarz i Słomka byli przeuroczy i kochani, spali nawet razem z psem i kotem... dopóki Dilemma tych ostatnich nie ugryzła w nos i od tej pory mieli uraz do każdego szczurzastego.
_________________
Sprzedam akcesoria i jedzonko dla ogonów


Pomóż mi się przepoczwarzyć ;-)
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.12 sekundy. Zapytań do SQL: 12