Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: Mała Mi
Nie Lut 17, 2008 13:37
Samica wyniosła gdzieś malucha - co robić?
Autor Wiadomość
Eruntale 
Herr Siersc



Dołączyła: 23 Gru 2006
Posty: 180
Skąd: Dublin/Krakau
Wysłany: Czw Lut 07, 2008 16:57   

mozesz tez poprosic wszystkich o cisze i powylaczac wszelkie glosne sprzety w domu- jest szansa ze go uslyszysz, powinien drzec mordke...Koniecznie przeszukaj caly pokoj.
Off-Topic:
Co do tamtego malucha,to byl u Krwiopijki..
_________________
way hay and up she rises!
 
 
     
S 


Dołączyła: 24 Sie 2007
Posty: 357
Wysłany: Czw Lut 07, 2008 17:04   
   Zwierzątka: brak


Sajenka, w pierwszej kolejności przeszukaj te miejsca, które były za Twoimi plecami i do których Dziewczynka zanosi jedzenie.

Trzymam kciuki za szybkie odnalezienie kluski.
 
     
Sajenka 
Where's my Garu?



Dołączyła: 28 Sty 2008
Posty: 105
Skąd: Wrocław/Głogówek
Wysłany: Czw Lut 07, 2008 17:16   
   Zwierzątka: ogoniaste potwory


Dziewczynka zawsze siedzi pod kredensem albo za książkami na półce - te miejsca już dawno sprawdzone. Zresztą cały pokój już sprawdzony - mam pokoik 2 na 3 metry w mieszkaniu studenckim, więc zbyt wiele powierzchni do przeszukania nie ma... Maluch jak narazie siedzi cicho, nie mam pojęcia gdzie może być - wiem tylko, że brakuje mi sporej łaciatej kluchy :(
 
 
     
hefi 
ruda paskuda :P



Zaproszone osoby: 3
Dołączyła: 19 Lis 2006
Posty: 343
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw Lut 07, 2008 17:22   
   Zwierzątka: Pies: Feba, Świnki: Bolek, Tola, Ogony: Awantura, Katastrofa, Niunia [*],Mała [*], Cyntia [*]


Sajenka, a moze gdzies sie zakopał w transporterku lub w klatce w której sprzatałaś... może gdzieś w ubraniach leżących niedaleko klatki lub szafce która była niedomknięta.... (nie znam twojego pokoiku ...)


3mam kciuki za odnalezienie małej zguby...
_________________

 
 
     
S 


Dołączyła: 24 Sie 2007
Posty: 357
Wysłany: Czw Lut 07, 2008 18:35   
   Zwierzątka: brak


Sajenka, spróbuj przeszukać łóżko, łącznie z bokami. Może gdzieś jest dziura, a w dziurze głęboko schowana kluseczka.

U mnie Negra usiłowała schować swoje dzieci w boku-nodze wersalki. Przegryzła materiał, naznosiła jedzenia i usiłowała tan zanieść maluchy.
 
     
Sajenka 
Where's my Garu?



Dołączyła: 28 Sty 2008
Posty: 105
Skąd: Wrocław/Głogówek
Wysłany: Czw Lut 07, 2008 18:55   
   Zwierzątka: ogoniaste potwory


Ona nie mogła go zanieść nigdzie daleko... W zasadzie w ogóle nie łazi po pokoju, ogranicza się do potężnego kredensu który stoi w rogu. Sprawdziłam wszystko - w meblach, pod meblami, za meblami, łóżko, materac, szafki, szuflady. Ufff... A szczura jak nie było tak nie ma :? Zaczynam już wątpić w siebie - zwidy jakieś mam czy co? <-<

No ale szczurasów było 17. Jest 16. Wygląda na to, że jeden wyparował.
 
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw Lut 07, 2008 19:08   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


Sajenka, czy na 100% z malcem coś się nie stało wcześniej?
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
Sajenka 
Where's my Garu?



Dołączyła: 28 Sty 2008
Posty: 105
Skąd: Wrocław/Głogówek
Wysłany: Czw Lut 07, 2008 19:20   
   Zwierzątka: ogoniaste potwory


Szczurów jeszcze wczoraj było 17. Nie liczę ich co godzinę, ale co mogło stać się ze szczurem w klatce? Gdyby wcieło najsłabszego, jeszcze bym to zrozumiała - mały, zdechł, szczurzyca zagryzła, zjadła albo coś w tym stylu - ale zniknęła jedna z większych klusek. Do szczurów nie ma dostępu nikt poza mną.

Już sama nie wiem, co o tym myśleć :evil:

Jak narazie dalej szukam, ale do sprawdzenia nie mam już nic poza sufitem :(
 
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw Lut 07, 2008 19:23   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


Sajenka, niestety samice niekoniecznie zjadają tylko najmniejsze kluski :? Ale o to pytaj hodowców, ja się nie znam :(
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
Sajenka 
Where's my Garu?



Dołączyła: 28 Sty 2008
Posty: 105
Skąd: Wrocław/Głogówek
Wysłany: Czw Lut 07, 2008 19:28   
   Zwierzątka: ogoniaste potwory


Ale ona musiałaby go zjeść gdzieś "w plenerze", poza klatką - ostatni klusek pozostały mi do przełożenia do transportera leżał w klatce na trocinkach, odwróciłam się i kluska już nie było :( Sam sobie nie poszedł, więc musiała go porwać Dziewczynka łażąca luzem po pokoju. Znikąd nie słychać szczurzego płaczu... Zdarzyło się komuś z Was, żeby samica zjadła młode?
 
 
     
S 


Dołączyła: 24 Sie 2007
Posty: 357
Wysłany: Czw Lut 07, 2008 19:42   
   Zwierzątka: brak


Sajenka, Ty raczej nie usłyszysz płaczu kluski. Słyszą go szczurki, a ludzie niestety nie.

Niestety szczurzyce czasami zagryzają swoje młode: bo jest ich za dużo i nie mogą wszystkich wykarmić lub ponieważ są chore młode lub matka.
 
     
Sajenka 
Where's my Garu?



Dołączyła: 28 Sty 2008
Posty: 105
Skąd: Wrocław/Głogówek
Wysłany: Czw Lut 07, 2008 19:49   
   Zwierzątka: ogoniaste potwory


Właśnie na moich oczach Dziewczynka wyniosła z gniazda kolejnego malucha. Pod kredens, tak jak myślałam. Chciała tam zrobić gniazdo. Tego wyniesionego teraz od razu spod kredensu pozbierałam, poprzedniego szczurka jednak tam nie ma... Musiała mu coś zrobić :(
 
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Lut 07, 2008 19:51   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


Sajenka, ona je probuje nosić wszystkie, czy, że tak powiem, pozbywa się pojedynczo? :roll:
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
S 


Dołączyła: 24 Sie 2007
Posty: 357
Wysłany: Czw Lut 07, 2008 19:52   
   Zwierzątka: brak


Niekoniecznie coś zrobiła pierwszemu maluchowi.

Moja Negra jak wynosiła Amigę i Guerrę (jej jedyne dzieci - była zaciążona jak ją kupiłam), to wynosiła w różne miejsca, oddalone od siebie o więcej niż 1 metr.
 
     
Lama 


Dołączyła: 19 Gru 2007
Posty: 688
Wysłany: Czw Lut 07, 2008 20:19   

Cytat:
Sajenka, Ty raczej nie usłyszysz płaczu kluski. Słyszą go szczurki, a ludzie niestety nie.

Tygodniowe maluchy piszczą jak pisklaki, w sumie urodziły się u mnie tylko 2 mioty, ale w obu przypadkach kiedy tylko samica się oddalała, to młode się darły, nawet te kilkudniowe. I nie sposób było tego nie usłyszeć...
Przeszukaj na spokojnie cały pokoik, poodsuwaj wszystkie meble, jeżeli samiczka go nie zeżarła, to musi gdzieś być. I sprawdź okolice klatki, może nie wyniosła go wcale za meble.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.18 sekundy. Zapytań do SQL: 12