Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Wypadnięcie narządów
Autor Wiadomość
Juni
[Usunięty]

Wysłany: Pią Lut 01, 2008 12:06   

Co za durny szczur. Całą noc ze mną spała, rozłożyłam jej kocyk, ona wlazła, przykryłam ją żeby było ciepło i nie świeciło jej śwatło... Noc zarwana, zapadałam w półsen czasem. Wstałam jak zombie z rana, szwy w porząsiu, trochę obmyła okolice. Wyszłam do szkoły. Wróciłam i tak godzinę wcześniej. Zeżarła szew. Co za durnota! Zła na nią jestem. Ale schodzi opuchlizna, jest lepiej, mimo braku szwu nic nie wypada znów.

Kurczę, ale co mogło być powodem? Ropomacicze, ok, coś jeszcze? Będe szukała dzisiaj weta w Szczecinie z rtg/usg dla tak małego zwierzątka. Możemy też się wysterylizować, co Wy na to? Młoda skończy dwa latka pod koniec czerwca.
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Lut 01, 2008 12:26   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


Juni, jeśli będzie ok z sercem i z wątrobą, co można sprawdzić na USG, to jeśli weterynarz się zgodzi ja bym spróbowała.
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
Viss
[Usunięty]

Wysłany: Pią Lut 01, 2008 12:26   

Czytam z przerażeniem i mocno, mocno kciukam!!!!!!!!
Juni napisał/a:
Możemy też się wysterylizować, co Wy na to?
jeśli wet podejmie sie sterylizacji w jej wieku (nie jest jeszcze za późno) to ja bym ją wysterylizowała. Wydaje mi się, że przy takim wypadku dobrze jest zabezpieczyć sie przed taka ponowna sytuacją i ewentualnymi komplikacjami. I z logicznego punktu widzenia: jeśli wypadły, to cos jest mocno nie tak...

Musisz ja bardzo obserwować i koniecznie zrobić badania. Ja się bardzo martwię, że może mieć jakis skrzep czy martwicę i będzie coś strasznego z tego.
 
     
Nisia 
ofiara losu


Dołączyła: 28 Mar 2006
Posty: 3881
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Lut 01, 2008 12:37   
   Zwierzątka: ogony


Juni napisał/a:
Możemy też się wysterylizować, co Wy na to? Młoda skończy dwa latka pod koniec czerwca.

Jeśli weterynarze ocenią, że ogólnie jest zdrowa - ja bym ją wysterylizowała (wykastrowała). Skoro raz wypadło, moga być w przyszłości problemy, a tak to przynajmniej się przed nimi zabezpieczycie.
_________________
Wśród Aniołków: Henia, Fatka, Alif Matsura, Hela, Lola, Beba, Iskierka, Šamsi, Tomiś, Calypso, Tamarka, Morelka, Szpulka, Śliwka, Ahirka i Zdenka :(
 
 
     
Juni
[Usunięty]

Wysłany: Pią Lut 01, 2008 12:42   

Viss, a ja jestem spokojna i proszę Was o to samo, Młoda się nie denerwuje, Wy też nie to ja nie stracę głowy ;) Muszę popatrzeć w Szczecinie i popytać kto się tego podejmie... Obejrzenia, wymacania, ewentualnie zabieg.

To nie miało być tak...
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Lut 01, 2008 12:47   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


Juni, spróbowałabym tutaj: http://www.leczymy-zwierzaki.pl/cennik.htm
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
PALATINA 
[']



Dołączyła: 19 Lis 2006
Posty: 4754
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Lut 01, 2008 13:15   
   Zwierzątka: pies, 2 koty, 2 knurki morskie... i rybeczki :)


Przychylam sie do zdania przedmówczyń, sterylka to dobry pomysł, jeśli zdrowie pozwala na zabieg.
 
     
Juni
[Usunięty]

Wysłany: Sob Lut 09, 2008 18:36   

Znów... Trzęsą mi się ręce, napiszę jak wrócimy od weta, dużo kciuków, bardzo dużo, proszę.
 
     
babyduck 
Duckling



Dołączyła: 25 Sie 2007
Posty: 7218
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Lut 09, 2008 18:37   

Moje już są :lapa: :lapa: :lapa:
_________________
W :serducho: : Fretka, Borsuk, Shiba, Kreta, Corleone RL, Happy Hour AR, Pavan AR, Ex Aequo SR, Roux, Bonus, Muminek EM, Willy Wonka SR, Amor Vincit SR, Tea
 
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sob Lut 09, 2008 18:38   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


Juni, kciukamy! :lapa:
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
Juni
[Usunięty]

Wysłany: Sob Lut 09, 2008 20:19   

za chwilę idę po Szczurę, szyta znów była, kazał mi przyjść za półtorej godziny... to było zajebiście długie półtorej godziny.
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sob Lut 09, 2008 20:30   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


Juni, może pomyślcie jednak o kastracji? :(
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
Juni
[Usunięty]

Wysłany: Sob Lut 09, 2008 20:43   

Layla, tak, jutro dzwonię o ile nie dostałam odpowiedzi na innym portalu i pytam. Jak się uda to jeszcze jutro jedziemy na kastrację, usg ewentualnie później. Albo odwrotnie, pogadam z wetem... Teraz Młoda jest znów zaszyta, śpimy znów razem ale jutro nie dam jej zjeść szwów.
 
     
Bernadeta
[Usunięty]

Wysłany: Sob Lut 09, 2008 21:29   

Oby wszystko dobrze się skończyło :lapa:
 
     
Juni
[Usunięty]

Wysłany: Pon Lut 11, 2008 13:45   

Skończy się jutro. O 9 mamy zabieg. Boję się, ale staram się po sobie nie pokazywać. Obdzwoniłam ładnych kilka lecznic, w jednej mi rzucili 150 za zabieg + 30 za każdy zatrzyk, trzy dni pod rząd, każdy za 30 pln. Tego moja kieszeń nie wytrzymie raczej. Wycinamy maciczkę na Wojska Polskiego 92, ktoś mi coś powie o lecznicy? No i tutaj cena kastracji samca to 70-80, samica trochę drożej ze względu na stopień trudności. Ech, jutro z rana pakuję Szczurę w transporter i jedziemy.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.34 sekundy. Zapytań do SQL: 11