Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Produkty firm Bunny, Tima Rattima i JR Farm - temat ogólny
Autor Wiadomość
Natalia 


Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 23 Sty 2007
Posty: 993
Wysłany: Czw Lip 03, 2008 14:41   

Łosoś, i jak, smakuje ta karma szczurom?;) .

[ Dodano: Czw Lip 03, 2008 15:56 ]
Właśnie złożyłam zamówienie na JR Farm Wellness Food dla szczura oraz Timę Rattimę :) . Zapłaciłam z przesyłką i rabatem dokładnie 49,65, sporo, ale mam nadzieję że się opłaciło ^^ .
 
     
Łosoś 



Dołączyła: 08 Paź 2007
Posty: 570
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw Lip 03, 2008 17:23   

Natalia ta karma co kupiłam była z porem i zmieszałam ją z mnóstwem innych składników, generalnie wydaje mi się że znika wszystko oprócz tego właśnie nieszczęsnego pora :P
_________________
ZPINOM, skarbiemój
 
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw Lip 17, 2008 07:24   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


Polecam JR Farm Rattenfutter :mrgreen: Na pierwszy rzut oka wygląda tak, że się myśli, że szczury tego nie tkną, bo bardzo dużo granulatu. Moje jedzą aż miski zostają puste! Cena jest przystępna, w drogim zoologu zapłaciłam 11,80 za kilogramowe opakowanie. W składzie są mięsne kuleczki ;) Ogólnie bardzo polecam.
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
apsik 



Dołączyła: 05 Cze 2007
Posty: 222
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Sob Lip 19, 2008 21:26   
   Zwierzątka: 2 szczurki Coco i Gabcia [*], koń Erol


Dzisiaj kupiłam kolby JR Farm ale z malinami. Z krewetkami jakoś nie przemawiały do mnie :? . Kolba wisi i nie ma zainteresowania narazie. Wolą opychać się wędzonym brzuszkiem z łososia :-P . To znika blyskawicznie z miseczki.
 
     
Mao 
Dorosłe dziecko



Dołączyła: 13 Lut 2008
Posty: 3056
Skąd: z Bąbaju
Wysłany: Wto Lip 22, 2008 13:48   
   Zwierzątka: Gończy polski i 9 Maogonków


Wczoraj w sklepie widziałam napój pokrzywowy JR Farm. Próbował ktoś czegoś takiego? Myślałam, żeby to pannom kupić, ale trochę mnie odstraszyła nieznana marka :|
_________________
... ponieważ bułka.
Nade mną i w :serce: : Hinata EM, Hexe EM, Óshi Óme Jagodzianka EM, Drei AR, Książę Mieszko, Milka Mieszkowa, Krówka - Kjówka, Mały Rycerzyk - Ligia Kallina, Uwertura Kalinka AR, Elena i Eta CarinaeEM, Yankes AR spod skrzydeł pszczoły, Lela i Perperuna SR, Malina, Madara SR i Rusinek SR.
W rolach głównych: Nel - Bułka, Oleńka, Husaria, Pacta Conventa - Pecet, Rota, Chidori, Anahita - Anka oraz Dąbrówka jako caryca Maogonków
8)
 
 
     
Nisia 
ofiara losu


Dołączyła: 28 Mar 2006
Posty: 3881
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Lip 22, 2008 14:07   
   Zwierzątka: ogony


Mao, marka jest bardzo dobra :) Aczkolwiek fakt, mało znana.

Ja, mieszkaniec Warszawy, muszę poczekac na napój pokrzywowy z planety-zoo :)
_________________
Wśród Aniołków: Henia, Fatka, Alif Matsura, Hela, Lola, Beba, Iskierka, Šamsi, Tomiś, Calypso, Tamarka, Morelka, Szpulka, Śliwka, Ahirka i Zdenka :(
 
 
     
nutaka 



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 04 Lut 2008
Posty: 3126
Skąd: BW
Wysłany: Czw Lip 24, 2008 22:45   

byłam w zoologicznym i mieli tam te karmy, ale nie wyglądały za ciekawie...duzo było pszenicy, a to wogóle nie jest zjadane..w oststeczności wolałam juz kupi Megana owocowego na wagę :roll:
 
 
     
helen.ch 



Dołączyła: 18 Lis 2006
Posty: 2799
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Pią Lip 25, 2008 07:36   
   Zwierzątka: ......


No ja już mam JR Farm uczta szczura z krabami, dziewczyny przyjęły karmę pozytywnie, siedziały i chrupały dłuższą chwilę. Pachnie i wygląda bardzo ładnie. Tylko czemu w polskiej nazwie jest "z krabami", kiedy na etykiecie jest duża krewetka, a Garnele z niemieckiego opisu to również krewetka (królewska) ;) ?
_________________
Po drugiej stronie tęczy:Mypcia, Klarysa,Kropka,Tiksi, Dixi, Pixi i Daisy ['], Edzio:( i Ciapek oraz Miłka i Bella
 
 
     
Nisia 
ofiara losu


Dołączyła: 28 Mar 2006
Posty: 3881
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Lip 25, 2008 10:31   
   Zwierzątka: ogony


helen.ch, te polskie tłumaczenia sa czasem kulawe. Tak jak np. kolby z "miękkim ostem" wcale nie są z "miękkim" ostem, a z ostropestem. Ktoś źle przetłumaczył i tak się to ciągnie. Doszłam do tego, kiedy mnie ten "miękki" oset nurtował, a z gugli wypadało, że oset jest niebezpieczny dla gryzoni, pomijając, że nie ma takiego gatunku jak "miękki" oset.

Ja wczoraj dałam kolbę z krewetkami i krabami. Nie znam aż tak dobrze niemieckiego, ale po niemiecku też były dwa rzeczowniki, więc pewnie rzeczywiście są tam krewetki i kraby. Tyle, że krewetek jest dużo - nawet bardzo dużo. Gdyby nie to, że to dla zwierząt, w życiu bym tego do rąk nie wzięła, bo się takich robali brzydzę :)
_________________
Wśród Aniołków: Henia, Fatka, Alif Matsura, Hela, Lola, Beba, Iskierka, Šamsi, Tomiś, Calypso, Tamarka, Morelka, Szpulka, Śliwka, Ahirka i Zdenka :(
 
 
     
helen.ch 



Dołączyła: 18 Lis 2006
Posty: 2799
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Pią Lip 25, 2008 21:03   
   Zwierzątka: ......


Off-Topic:
Nisia napisał/a:
bo się takich robali brzydzę
pyszne są, się nie znasz ;) :D :mrgreen:
_________________
Po drugiej stronie tęczy:Mypcia, Klarysa,Kropka,Tiksi, Dixi, Pixi i Daisy ['], Edzio:( i Ciapek oraz Miłka i Bella
 
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sob Lip 26, 2008 09:35   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


Off-Topic:
Nisia, krewetki to poezja, a nie robale :D
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
Łosoś 



Dołączyła: 08 Paź 2007
Posty: 570
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon Sie 25, 2008 11:26   

Przyszła dzisiaj JR Farm uczta szczura z krabami i Welness dla szczura i powiem szczerze ze na obrazku wyglądało lepiej. W tej z krabami jest bardzo dużo ziarna a w drugiej jak dla mnie za dużo preparowanego ryżu i pszenicy. No ale zobaczymy, może dziewczynom akurat przypasuje :)
_________________
ZPINOM, skarbiemój
 
 
     
helen.ch 



Dołączyła: 18 Lis 2006
Posty: 2799
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Czw Wrz 04, 2008 13:45   
   Zwierzątka: ......


Wellness smakuje babom bardziej niż ta z krabami, ale zostają drobne preparowane cuda... . W sumie obie karmy znikają ładnie.
_________________
Po drugiej stronie tęczy:Mypcia, Klarysa,Kropka,Tiksi, Dixi, Pixi i Daisy ['], Edzio:( i Ciapek oraz Miłka i Bella
 
 
     
Nisia 
ofiara losu


Dołączyła: 28 Mar 2006
Posty: 3881
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Wrz 30, 2008 11:57   
   Zwierzątka: ogony


Ostatnio miałam w rękach karmę JR Farm dla żółwi - same krewetki. Szczurzycom smakowało, ach, smakowało!
_________________
Wśród Aniołków: Henia, Fatka, Alif Matsura, Hela, Lola, Beba, Iskierka, Šamsi, Tomiś, Calypso, Tamarka, Morelka, Szpulka, Śliwka, Ahirka i Zdenka :(
 
 
     
helen.ch 



Dołączyła: 18 Lis 2006
Posty: 2799
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Pią Paź 31, 2008 15:08   
   Zwierzątka: ......


No, mamy karmę idealną :D . Dzięki Davonie od 2 dni matrony jedzą Timę Rattimę Premium Müsli firmy Hansepet. Po pierwszej nieufności, na drugi dzień rano zasałam pustą miskę :shock: :shock: , nigdy, ale to nigdy żadna karma nie zniknęła w takim tempie i w takiej ilości, została w misce jedna łupinka słonecznika. Nasypałam więc na nowo, baby doskoczyły i wręcz rozganiały się łapkami, jakby w życiu nie jadły, nabrały pełne pyszczki i wcinały po kątach. Karma ładnie pachnie, nie ma wielu ziaren. Zaraz zobaczę skład. Mamy 5 kg. Dziękujemy ciociu Marto :D . Zaraz spiszę skład mieszanki.
http://www.zooplus.pl/sho...zury/tima/31175

Skład:
Chipsy zbożowe czerwone/zielone, pszenica, płatki owsiane, ryż, kukurydza, słonecznik, owies, pestki dyni, płatki fasolowe, słodkowodne krewetki, płatki marchewkowe, jęczmień, chlebek świętojański, preparowana pszenica i kukurydza i jeszcze jakaś pszenica, ale nie umiem przetłumaczyć co ona za jedna :oops: .
Wszystko jest świeżutkie i ładnie wygląda.

Białko : 14,4%
Tłuszcz: 7%
Błonnik: 6,7%
Popiół: 3,2%
Woda: 11,7%
Wapń: 0,36%
Fosfor: 1,29%
Dodatki:
Witamina A 2.565 IE/kg
Witamina D3 256 IE/kg
Miedź Cu (II) sulfaat-pentahydrat 4,7 mg/kg niech ktoś poprawi, albo napisze co to takiego :roll: :oops:
Witamina E 9,5 mg/kg
_________________
Po drugiej stronie tęczy:Mypcia, Klarysa,Kropka,Tiksi, Dixi, Pixi i Daisy ['], Edzio:( i Ciapek oraz Miłka i Bella
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.26 sekundy. Zapytań do SQL: 12