Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Dojrzewanie samców, dominacja i jej przejawy
Autor Wiadomość
zuza 



Dołączyła: 21 Mar 2013
Posty: 10
Skąd: Gdynia
Wysłany: Pią Mar 29, 2013 09:24   
   Zwierzątka: koty, pies, szczury


Dziękuję za odpowiedz :) też pomyślałam o kastracji.
No nic, jeszcze jeden wygłup i będzie ciach ciach.
Z wczorajszych obserwacji to młodszy ( Kolo) chyba tez zaczyna dojrzewać :/ widziałam jak przewrócił starszego Olka na plecy i stał nad nim. Kurczę, trochę ich nie kumam. Wydawało się, że hierarchia ustalona a mały zaczął brykać. A może to tylko przepychanki? Zbyt mało wiem na temat szczurzych zachowań.
 
     
mmarcioszka 



Dołączyła: 24 Cze 2010
Posty: 11559
Skąd: Nieporęt/Warszawa
Wysłany: Pią Mar 29, 2013 09:36   
   Zwierzątka: królinka i szczury


zuza, ustalanie hierarchii i próby dominacji są naturalne dla szczurów ;)
_________________
:wavexxs:
Paskudy mmarciochy
Hand made by mmarcioszka
 
     
zuza 



Dołączyła: 21 Mar 2013
Posty: 10
Skąd: Gdynia
Wysłany: Pią Mar 29, 2013 09:46   
   Zwierzątka: koty, pies, szczury


Czyli tak jak u mnie w domu między mną a Młodym ;)

I o jeszcze jednym myślałam: dlaczego w klatce, na swoim terenie Olek toleruje łapanie w rękę przez Młodego? Jeśli Olek jest dominantem, to w klatce też powinien zaznaczyć, że to jego teren.
Nie mam problemów z tematem kastracji szczura, po prostu ciekawi mnie to, jak moja latorośl jest odbierana przez szczurzą rodzinkę.

Edit: miarka się przebrała. Olek ugryzł Młodego w pachę, paluchy. Mnie też próbował ale mam dobry refleks ;) ( od podawania kocich tabletek wyrabia się ) Chyba nie ma na co czekać aż mu przejdzie, tylko go wyciąć i już.

[ Dodano: Sro Kwi 03, 2013 10:33 ]
Olek został umówiony na kastrację :)
 
     
Szczurówka 


Dołączyła: 17 Lis 2012
Posty: 1524
Skąd: Gliwice
Wysłany: Wto Sie 27, 2013 10:28   Początki dojrzewania.
   Zwierzątka: ....


Witam.
Mój Fred i Stefan mają już 6 miesięcy. Wcześniej się bili dla zabawy, iskali nawzajem i razem spali ze sobą. Lecz od
niedawna zaczęli się częściej bić i przeganiać i coraz częściej słyszę ich piski, najczęściej w nocy kiedy są aktywni.
Śpią po kątach klatki a nie razem tak jakby się izolowali od siebie. Wczoraj w dzień jak miałam w rękach moje szczury
to zauważyłam u Stefana policzek lekko brudny z krwi. I jak ich wczoraj wypuściłam na wybieg to jak Fred podchodził do Stefana
lub był w jego pobliżu to Stefan co chwilę stawał na tylnych łapkach jakby był zaniepokojony czymś. Myślę nad tym aby na jakiś czas rozłączyć ich do osobnych klatek i po jakimś czasie spróbować ich połączyć. Czy to już czas na kastracje? Nie chcę ich kastrować ale jak będzie trzeba to zrobię to ;(
_________________
...
 
     
Anouk 


Dołączyła: 28 Wrz 2008
Posty: 1912
Wysłany: Wto Sie 27, 2013 11:01   

Szczurówka, taki temat już istnieje, wystarczyło poszukać: http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=3183
A co do kastracji, to tutaj masz kolejny: http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=2119
 
 
     
smeg 



Dołączyła: 18 Cze 2009
Posty: 2238
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto Sie 27, 2013 11:14   
   Zwierzątka: brak


Połączyłam z odpowiednim tematem.
_________________
Za TM: Ally, Majka, Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halinka SR, Oliwka, Lili, Margolcia SR, Mortadelka SR, Rudolf Czerwononosy SR, Frotka, Flaszka <:3 )~~
 
     
Fifi.Schi 



Dołączył: 23 Sie 2013
Posty: 33
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Wto Sie 27, 2013 11:44   
   Zwierzątka: Odi, Speedi, Edi


zuza napisał/a:
Dziękuję za odpowiedz :) też pomyślałam o kastracji.
No nic, jeszcze jeden wygłup i będzie ciach ciach.
Z wczorajszych obserwacji to młodszy ( Kolo) chyba tez zaczyna dojrzewać :/ widziałam jak przewrócił starszego Olka na plecy i stał nad nim. Kurczę, trochę ich nie kumam. Wydawało się, że hierarchia ustalona a mały zaczął brykać. A może to tylko przepychanki? Zbyt mało wiem na temat szczurzych zachowań.



Nasze 2 szczurasy kotłuję się prawie co chwile raz jeden na plecach raz drugi, a wieczorami śpią razem czasami w nocy wydaje mi się, że zaraz klatkę rozwalą a po chwili bawia sie razem i iskają. Nie mam wielkiego doświadczenia ze szczurami ale jak dla mnie to się po prostu Twoje szczury bawią.
_________________
Ze mną: Odi- doświadczalniak, Speedy - Fuziol, i Edi kłapouchy :)
 
     
Lidkamk 
Moje Chłopaki :)



Dołączyła: 03 Sty 2014
Posty: 64
Wysłany: Nie Mar 23, 2014 22:03   
   Zwierzątka: szczury


Mam mały problem. Wcześniej miałam 2 szczury teraz mam cztery i z taką sytuacja jeszcze się nie spotkałam. Jeden z młodych - Szarik od małego piszczy jak sie go dotyka, na początku śmiałam się że po prostu nie życzy sobie być dotykany, kiedy nie chce z innymi szczurami też żyl w zgodzie. Problem zaczął się jak otworzyłam klatkę i nauczyłam je biegać po całym pokoju - normalnie mają cały czas otwarta klatkę. Problem polega na tym, że w momencie kiedy pozostałe szczurki zaczepiają go w zabawie zaczyna się straszna walka, pisk, wręcz wrzask, podskoki i ucieczka, Szarik atakuje pozostale. Próbowałam postępować z nim łagodnie, próbowałam ostro tj. odwróciłam go na plecy i przytrzymałam, dało to tylko tyle że on wie że mam nad nim dominacje i nie próbuje mnie atakować. Czy powinnam go wykastrować czy dać jeszcze mu czas. Pozostałe szczury się go boją do tego stopnia, że siedzą w kladce jak Szarik jest poza nią, a też nie chciałabym go izolować. Co radzicie w takiej sytuacji?
 
     
pszczoła 
uczulona na hipokryzję



Dołączyła: 25 Lis 2010
Posty: 3661
Skąd: Poznań / Gryfice
Wysłany: Nie Mar 23, 2014 22:53   

Lidkamk, w jakim Szarik jest wieku? W jakim wieku pozostali chłopcy?
_________________
Ze mną: Yankes of Anahata, Faun i Syrio Forel of Anahata, Irytek SR
Na zawsze w sercu: Carlos, Olli, Ozzy SR, Huragan of NL :(

 
 
     
Lidkamk 
Moje Chłopaki :)



Dołączyła: 03 Sty 2014
Posty: 64
Wysłany: Pon Mar 24, 2014 11:18   
   Zwierzątka: szczury


Szarik ma ok 3 miesięcy 2 pozostałe też - niby rodzeństwo, dokładnej daty też nie znam bo są ze sklepu, czwarty szczur w maju skończy 2 lata. Gacek sobie z Szarikiem radzi, gorzej te dwa młode- niby jego bracia. Wiem że muszę jeszcze poczekać z kastracją, mam nadzieje że mu to minie albo że tamte dwa nauczą się aby go nie zaczepiać, na razie krew się nie leje, ale ugryźć ich pewnie musiał skoro tak panicznie się go boją.
 
     
myszonka 



Dołączyła: 19 Mar 2014
Posty: 63
Wysłany: Nie Kwi 27, 2014 12:06   

niedobrze zaczęło się dziać w moim malutki stadku.
20 dni było okej, łączenie przeszło gładko, chłopcy trochę się siłowali, spali osobno albo razem, jak im wygodniej. Natomiast dziś po dominacji zauważyłam plamki krwi, zaraz obejrzę chłopców. Mam nadzieję, że to nic poważnego. Tak się cieszyłam, że się polubili a tu klops...
Wiek szczurków - ok 3.5 miesiąca i 2 miesiące
 
     
cornflakegirl 



Dołączyła: 30 Lip 2012
Posty: 1602
Skąd: Olsztyn
Wysłany: Pon Kwi 28, 2014 07:13   
   Zwierzątka: 2 szczury i 2 psy


myszonka, spokojnie, takie rzeczy się zdarzają, poczekaj jak im się burza hormonalna zacznie. Jeśli ogonom nic nie jest to nie martwiłabym się na zapas:)
_________________
moje dziewczynki: http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=13637

ze mną: Nutelka i Mortadela na wiecznym DT
za TM: Elza, Siwa, Tola, Lusia, Wena, Nanna, Neska(*)
 
     
kamaras 



Dołączył: 22 Kwi 2014
Posty: 13
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Kwi 28, 2014 10:23   
   Zwierzątka: Pies + 2 ogony


Cytat:
Nasze 2 szczurasy kotłuję się prawie co chwile raz jeden na plecach raz drugi, a wieczorami śpią razem czasami w nocy wydaje mi się, że zaraz klatkę rozwalą a po chwili bawia sie razem i iskają. Nie mam wielkiego doświadczenia ze szczurami ale jak dla mnie to się po prostu Twoje szczury bawią.


U mnie to samo dzisiaj :( maskara - takie walki że szok. Lata wszystko co znajduje się w klatce.....
 
     
limomanka 



Dołączyła: 10 Wrz 2012
Posty: 6679
Skąd: Koty na Górnym Śląsku
Wysłany: Pon Kwi 28, 2014 13:20   
   Zwierzątka: 2 kocury (Wolfgang i Nutek), ONkowa Masza


myszonka napisał/a:
Tak się cieszyłam, że się polubili a tu klops...

Niekoniecznie. Ogony czasem solidnie się biją lub brutalnie (z naszego punktu widzenia) się iskają. Jasne, że trzeba obserwować i być czujnym, ale najczęściej jest tak, że robią więcej hałasu, niż to jest warte. Kotłowanie się jest formą zabawy. A na dojrzewanie przyjdzie jeszcze czas - na razie to dzieci.
_________________
Dbajmy o pisownię i polskie znaki. Jest różnica, czy ktoś robi "łaskę" czy "laske", czyż nie?

Za Śmiercią Szczurów odeszli: Czesio, Stefan, Cyryl, Pan Mysz, Tosiek, Fenek, Twix, Mars, Errol, Erwin, Anatol, Fiubździul i Ach, Edek, Harnaś, Franek, Viggo, Nam i Malina oraz Solo, Aria i Sopran
 
     
Lidkamk 
Moje Chłopaki :)



Dołączyła: 03 Sty 2014
Posty: 64
Wysłany: Sob Maj 03, 2014 14:44   
   Zwierzątka: szczury


Jednak Szarika poddałam kastracji i to natychmiast jak tylko u pozostałych zauważylam zakrwawione strupki w sierści. Musiałam zaryzykować i nie żałuję. Zabieg się udał teraz juz minął ponad miesiąc a Szarik i reszta odzyskały spokój ducha - zupełnie inny szczurek.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.18 sekundy. Zapytań do SQL: 11