Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Devona
Sob Gru 21, 2013 17:40
[dyskusyjna][Warszawa]Art-Vet
Autor Wiadomość
Bel 
Rockabilly



Dołączyła: 19 Paź 2009
Posty: 8297
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Wrz 14, 2012 10:12   
   Zwierzątka: Szeregowy Pierdolot,Alpha i 3 smoki


no i na dobrej reklamie się zakończyło. Dzwoniłam przed chwilą, odebrał dr. Didier Bambara i stwierdził, że zabiegów u szczurów nie wykonują. To ja się pytam po jaką cholerę ogłaszają się, że leczą gryzonie? :| :| :|
 
     
Kasik 
Firestarter



Dołączyła: 27 Cze 2011
Posty: 1788
Skąd: inąd
Wysłany: Pią Wrz 14, 2012 11:21   

Może mają na myśli, no nie wiem, na przykład króliki i fretki? :rotfl: :lol:
 
     
Bel 
Rockabilly



Dołączyła: 19 Paź 2009
Posty: 8297
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Wrz 14, 2012 11:28   
   Zwierzątka: Szeregowy Pierdolot,Alpha i 3 smoki


3/6 wetów ma specjalizację w gryzoniach(jedna jest w trakcie robienia). Więc nie rozumiem. Specjalista Chorób Małych Zwierząt i nie operują gryzoni? to liczą na to, że będą za przeproszeniem tylko ze sraczką przychodzić? paranoja. Liczyłam na więcej.
 
     
smeg 



Dołączyła: 18 Cze 2009
Posty: 2238
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pią Wrz 14, 2012 11:32   
   Zwierzątka: brak


A przypadkiem w określeniu "małe zwierzęta" nie chodzi o psy i koty, w odróżnieniu od "dużych zwierząt" takich jak krowy i konie? Często widuje się tzw. lecznice małych zwierząt, w których lekarze w życiu nie dotknęli gryzonia. Chociaż jedna wetka z tej lecznicy ma jawnie wpisane gryzonie i zdjęcie ze świnką morską, ale może nie obejmuje to chirurgii.
_________________
Za TM: Ally, Majka, Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halinka SR, Oliwka, Lili, Margolcia SR, Mortadelka SR, Rudolf Czerwononosy SR, Frotka, Flaszka <:3 )~~
 
     
Bel 
Rockabilly



Dołączyła: 19 Paź 2009
Posty: 8297
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Wrz 14, 2012 11:35   
   Zwierzątka: Szeregowy Pierdolot,Alpha i 3 smoki


smeg w opcji "lekarze" mają wypisane wszystkie specjalizacje. Więc małe zwierzęta to mogą być np. małe pieski ale jeżeli ma wpisane gryzonie to chyba nie chodzi o wrednego z charakteru yorka ;)
 
     
Martini 



Dołączyła: 14 Sie 2011
Posty: 2625
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Wrz 14, 2012 16:08   
   Zwierzątka: kicha z ogoniastymi zwierzątkami...


Bel napisał/a:
Więc nie rozumiem. Specjalista Chorób Małych Zwierząt i nie operują gryzoni?


"specjalista chorób" to nie od razu znaczy "specjalista chirurg".
_________________
think big, start small
 
     
mmarcioszka 



Dołączyła: 24 Cze 2010
Posty: 11559
Skąd: Nieporęt/Warszawa
Wysłany: Pią Wrz 14, 2012 19:06   
   Zwierzątka: królinka i szczury


Termin "Małe Zwierzęta" odnosi się głównie do psów i kotów(nie tylko małych ras) ;)
_________________
:wavexxs:
Paskudy mmarciochy
Hand made by mmarcioszka
 
     
Kasik 
Firestarter



Dołączyła: 27 Cze 2011
Posty: 1788
Skąd: inąd
Wysłany: Pią Wrz 14, 2012 19:14   

Ej, ja Was przepraszam, ale czy Wy wchodziłyście w ogóle na tę stronę? Dwóch lekarzy ma wymienione pod nazwiskiem GRYZONIE ;) Nie wiem, jak w Wawie, ale u nas zwykli weci operują szczury, nie są specjalistami chirurgii.
 
     
mmarcioszka 



Dołączyła: 24 Cze 2010
Posty: 11559
Skąd: Nieporęt/Warszawa
Wysłany: Pią Wrz 14, 2012 19:27   
   Zwierzątka: królinka i szczury


Kasik, zgadzam się, że przychodnia raczej nie jest godna polecenia, skoro weci zajmujący się ponoć gryzoniami nic o nich nie wiedzą. Odniosłam się jedynie do pojęcia "małe zwierzęta", bo widzę, że jest ono mylące ;)
_________________
:wavexxs:
Paskudy mmarciochy
Hand made by mmarcioszka
 
     
Martini 



Dołączyła: 14 Sie 2011
Posty: 2625
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Wrz 14, 2012 23:33   
   Zwierzątka: kicha z ogoniastymi zwierzątkami...


Kasik napisał/a:
Nie wiem, jak w Wawie, ale u nas zwykli weci operują szczury, nie są specjalistami chirurgii.


A w Ogonku nie operują na przykład, o ile nie jest to wyraźnie zaznaczone. Od operowania mają tam osobną specjalistkę, która zajmuje się tylko tym.
Nie każdy wet musi przecież być od razu chirurgiem. Osobiście wolę, jak mi wprost powiedzą, że nie operują, niż będą operować mimo kiepskich umiejętności, co może się różnie skończyć.
_________________
think big, start small
 
     
Kasik 
Firestarter



Dołączyła: 27 Cze 2011
Posty: 1788
Skąd: inąd
Wysłany: Sob Wrz 15, 2012 00:46   

Martini, nie wiem, jak to działa, te wszystkie specjalizacje, ale generalnie nie oszukujmy się - u szczura cudów nie zdziałasz - jedynie kastracja, która jest dość prostym zabiegiem, bo powtarzalnym i wiadomo, co tam w środku się czai, oraz usuwanie guza, które też nie jest jakimś mega trudnym wyczynem zazwyczaj (choć wiadomo, że zdarzają się i guzy-masakratory). Szczur jest zbyt mały, by wykonywać u niego na przykład operacje na jelitach, ortopedię, itp. Więc nie wiem, czy specjalizacja z chirurgii jest konieczna, żeby dobrze się szczurkiem zająć w podstawowych kwestiach.
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Wrz 15, 2012 01:04   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


Kasik, szczerze? Patrząc na to co się dzieje po operacjach na szczurach to chyba jednak wolałabym, aby moje szczury operowali wyłącznie specjaliści. Bo może cudów się nie zdziała (choć jak dla mnie operowanie starych szczurów to są cuda) to mnóstwo krzywdy można zrobić. Właśnie dlatego, że jest mały. I że głupie wycięcie guza jest trudniejsze niż niejedna operacja na jelitach u większych zwierzaków.
 
     
Sysa 



Dołączyła: 31 Gru 2009
Posty: 1940
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Wrz 15, 2012 01:05   
   Zwierzątka: 3 nimfy


Off-Topic:
Kasik, ale są weterynarze, którzy u osesków przeprowadzają operacje jelit z tego, co kojarze... Ja nie dałabym szczura pokroić każdemu "bo to prosty zabieg"...
_________________
Ze mną Idzia (07.07.09r.-23.11.10r.), Laura (07.07.09r.-02.11.12r.), Beza (07.07.09r.-13.04.11r.), Bąbel (14.02.10r.-23.04.12r.), Essie (19.04.10r.-07.05.12), Fibi (24.05.10r.-12.06.12), Ofca (30.05.10r.-04.06.13)
 
     
Kasik 
Firestarter



Dołączyła: 27 Cze 2011
Posty: 1788
Skąd: inąd
Wysłany: Sob Wrz 15, 2012 01:28   

Wiadomo, że jak zabieg zapowiada się na trudny, to lepszy jest specjalista. Ale niestety ja mam inne doświadczenia w tym temacie i pan specjalista chirurg spierdzielił, a gryzoniowi lekarze w trójmieście dają sobie świetnie radę operować szczury.
 
     
Oli 



Dołączyła: 14 Sty 2007
Posty: 13184
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Wrz 15, 2012 01:59   

Bel napisał/a:
Specjalista Chorób Małych Zwierząt
to jest specjalizacja obejmująca psy i koty ;) "gryzoniowa" specjalizacja nazywa się Specjalista chorób zwierząt egzotycznych. ;)
_________________
Z nami: Jojo i Princeska; Duszek, Amidala i Zosia; Api i Kava
na dt: suczka Sarabi www.facebook.com/EkipaDuszka
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.12 sekundy. Zapytań do SQL: 12