Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Tłuszczaki
Autor Wiadomość
pepsi 



Dołączyła: 25 Lis 2013
Posty: 2
Wysłany: Wto Lis 26, 2013 16:54   
   Zwierzątka: szczurek


Masz racje, ropien~ swoja pomylke juz poprawilam,
dzieki za zwrocenie uwagi c;
 
     
Czytrynkaa 


Dołączyła: 29 Gru 2013
Posty: 2
Wysłany: Nie Gru 29, 2013 13:07   
   Zwierzątka: Kotka Psotka i dwie szczurki: Dyzia i Daisy


Witam wszystkich! Trafiłam na ten temat szukając informacji o guzkach - właśnie tłuszczakach. Wczoraj z mamą odkryłyśmy, że nasza szczurka Daisy ma jakieś narośle między przednimi łapkami. Jest to miękkie i nie boli jej kiedy to dotykamy co można wywnioskować po tym jak się zachowuje, czyli całkiem normalnie: biega, bawi się z Dyzią, ma apetyt, pije... Zaraz po nowym roku wybieramy się do weterynarza. Mam nadzieję, że narośle okaże się tłuszczakiem, bo jest on jednak dość łagodny. Mój chomiczek umarł rok temu właśnie przez nowotwór, nie wiem nawet dokładnie jaki, bo poprzedni weterynarz nie stwierdził tego.
Trzymajcie za Daisy kciuki, aby wyszła z tego cała i zdrowa! :kciuki:
A, zapomniałam dodać: ma ona roczek i trzy miesiące.
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Gru 29, 2013 13:21   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


Czytrynkaa, trzymamy kciuki. Sprawdź w dziale polecanych wetów do kogo warto iść, w szczególności jeśli poprzedni wet nie do końca umiał zdiagnozować zwierzaka. Rzadko który wet zna się na gryzoniach, nawet jeśli jest super specjalistą od kotów czy psów.
_________________
Czy wiesz, że powstała ulotka o szczurach?
Może chcesz wspomóc kampanię informacyjną roznosząc ulotki do lecznic? A może promując akcję na FB?
 
     
Czytrynkaa 


Dołączyła: 29 Gru 2013
Posty: 2
Wysłany: Pią Sty 03, 2014 17:07   
   Zwierzątka: Kotka Psotka i dwie szczurki: Dyzia i Daisy


Jesteśmy już po operacji usunięcia guza. Szczurka cały czas śpi na hamaku przykryta, wstała do tej pory dwa razy (wybudzona była po 12), ale bardzo się kiwała, przewracała... Przed chwilą zjadła trochę owoców i warzyw. Martwię się o nią bardzo. :(
 
     
Selldine 
Przytułek Ratatuj



Dołączyła: 02 Cze 2013
Posty: 142
Skąd: Warszawa/Mińsk Mazowiecki
Wysłany: Pią Sty 03, 2014 17:18   

Jedna z moich pierwszych szczurzyc miała tłuszczaka pod przednią lewą łapą. Urósł przez jedną noc, ale nigdy później nie zmienił swoich rozmiarów i nie utrudniał poruszania, więc nic z nim nie robiliśmy. Prawdopodobnie był to błąd, ale stan szczura się nie pogarszał, a żyła z tym jeszcze długo, później niestety musiała zostać uśpiona z powodu guza w jelicie grubym.
 
 
     
quagmire 



Dołączyła: 16 Maj 2008
Posty: 12121
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Sty 03, 2014 17:19   
   Zwierzątka: Mati, Cielo oraz Finn


Czytrynkaa, co prawda moje doświadczenia po iniekcji były dawne i nie pamiętam ile trwało wybudzanie, ale zazwyczaj trochę trwa.
Lepiej jednak, żeby na razie miała dostęp do jedzenia, które się łatwiej je - Sinlac lub gerberek, żeby nie musiała gryźć.
Lepiej też, żeby nie miała hamaka. Będzie niewygodnie, ale łatwiej go zabrudzić, a do tego, jak poczuje się lepiej, łatwiej się tak na nim ułożyć, zeby wygryzać szwy.
Mała dostała przeciwbólowy?
Dostałaś antybiotyk i przeciwbólowy do domu? To bardzo ważne po operacji.
_________________
"I'm not going to ask you if you just said what I think you just said because I know it's what you just said."

Moje Słonka za TM: Syriusz, Lavian, Fado, Miluś, Ayanek, Oliś, Bibuś, Piesio, Ryjek, Zefirek, Nikuś, Deduś, Jumiś, Viguś, Jazzik, Hiruś, Karmelek, Ilduś, Indi, Szuwarek, Zeze, Ledusia, Mauryś, Kleoszek, Naboo, Przemysław, Remus, Marysia, Tosia :serducho:
 
     
mllady 


Dołączyła: 19 Paź 2014
Posty: 1
Wysłany: Nie Paź 19, 2014 23:17   
   Zwierzątka: szczury


czy wie ktos ile kosztuje usuniecie tluszczaka?z gory dziekuje za odpowiedz
 
     
limomanka 



Dołączyła: 10 Wrz 2012
Posty: 6679
Skąd: Koty na Górnym Śląsku
Wysłany: Nie Paź 19, 2014 23:22   
   Zwierzątka: 2 kocury (Wolfgang i Nutek), ONkowa Masza


mllady, to już pytanie do weterynarza. Koszt operacji może znacznie różnić się zależnie od miejsca wykonywania zabiegu.
_________________
Dbajmy o pisownię i polskie znaki. Jest różnica, czy ktoś robi "łaskę" czy "laske", czyż nie?

Za Śmiercią Szczurów odeszli: Czesio, Stefan, Cyryl, Pan Mysz, Tosiek, Fenek, Twix, Mars, Errol, Erwin, Anatol, Fiubździul i Ach, Edek, Harnaś, Franek, Viggo, Nam i Malina oraz Solo, Aria i Sopran
 
     
karola 



Dołączyła: 10 Kwi 2009
Posty: 1236
Skąd: zza zachodniej granicy
Wysłany: Czw Lis 06, 2014 10:22   
   Zwierzątka: szesnaście szczurzych łapek i cztery psie


Temat został wyczyszczony ze zbędnego offtopu.
_________________
Muzyka - Strofa - Shaaby - Saidi :serducho:

Tęsknię za: Robin - Tobbą - Tiril - Taszą - Melodią
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.11 sekundy. Zapytań do SQL: 11