Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: falka
Nie Cze 22, 2008 21:46
Intensywny zapach samców i/lub szczurzych kup oraz moczu
Autor Wiadomość
espada 



Dołączyła: 03 Maj 2011
Posty: 384
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Maj 02, 2012 11:23   

Moje samcze stado podczas kuracji wszołowej musiało na ten czas mieszkać bez żwirku ani hamaków...i smród był nie do opisania. Klatka musiała być myta 2x dziennie, inaczej każde wejście do pomieszczenia w którym klatka stała powodowało niemalże wymioty... Czuć było kupska, mocz jakby mniej... Gerberki i kaszki jedzą rzadko, bo po nich nieraz nie dało się domyć kuwety, jak po rozwolnieniu. Żwirek pochłania smrodek, ale bakterie zawarte w odchodach i moczu robią swoje - po prostu trzeba sprzątać, a kratki polecam przecierać szmatkami typu dzidziuś [najlepiej i tak je umyć ludwikiem np raz w tygodniu].
_________________
Ze mną: http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=11606

Za TM: Kwiecisty, Cizia, Brrunet, Facelia, Rakija, Tchórzyczka, Tentej, Dumbusia, Drechu, Tfetuś, Zygmunt, Borsuk, Sylwek, Malinka, Maćko, Siusia, Szisza, Kret, Nesti, Abies, Holly, Czili, Kofi, Liczi, Gucio
 
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Maj 02, 2012 11:38   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


Off-Topic:
espada, skąd taki wymóg? Który warszawski wet tak zalecił? Ew. napisz mi na PW.
 
     
fraisee 



Dołączyła: 19 Lut 2012
Posty: 243
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Maj 02, 2012 18:53   

Ja mam samce, dość młodziutkie i racja śmierdzi moczem ale to po dłuższym czasie gdy hamaczki są doszczętnie zasikane. Szczerze powiem jeśli się regularnie sprząta (ja przecieram półki i pręty co 2 dni, całość dokładnie myje raz w tygodniu, proszę nie krzyczeć za to, ale nie widzę potrzeby sprzątania częściej przy dwóch szczurach). Racja, czuć mocz, tak jak każdy. Koci, szczurzy, psi, ludzki też śmierdzi :)
A i co chciałam jeszcze dodać, że u mnie czuć bardziej właśnie siuśkami niż bobkami. Może to od karmy zależy, bo nawet kolor kup jest jasnobrązowy, a nie czarny jak wcześniej.
_________________
Ze mną: Frugo i Lulo <3
Szatany truskawy!
 
     
Kasiasss 



Dołączyła: 30 Paź 2011
Posty: 52
Skąd: Dębica
Wysłany: Czw Maj 03, 2012 18:39   
   Zwierzątka: kiedyś: chomiki, pies, teraz: 2 szczury


U mnie czuć tylko mocz. Odchody to trochę jak są świeże i siedzisz blisko.
Ja czyszczę klatkę raz w tygodniu ale chyba zacznę częściej myć górę (pręty) bo są nonstop zasikiwane i to przez nie tak śmierdzi :P
_________________
:serducho: Pixel & Ząbek
ich temat http://forum.szczury.biz/...p=670678#670678
 
 
     
Ejs 



Dołączyła: 05 Maj 2012
Posty: 60
Wysłany: Sob Maj 05, 2012 19:55   

Mam małe pytanko. Nie wiem czy w dobrym dziale ale jestem tu nowa.
Pytanko brzmi: czy zapach moczu tudzież kału szczurków można porównać z zapachem innego jakiegoś gryzonia? świnka morska, koszatniczka, myszki ? Czy jest specyficzny tylko dla nich i bardzo ale to bardzo mocny?
 
     
Ever 



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Mar 2012
Posty: 180
Skąd: P-śl
Wysłany: Nie Maj 06, 2012 13:58   

Ejs, Wiesz, tego tak dokładnie nie określić. Gdzieś było dyskutowane o tym, czyje kupy gorzej śmierdzą, myszki, czy szczura. Odpowiedzi były różne, dla jednych bardziej śmierdziały mysie, dla innych szczurze odchody. Wychodzi na to, że każdy inaczej to "odbiera", czuje. Zwykle posiadacze myszastych nie przepadali za zapachem szczurzych kup, a posiadacze szczurzastych odwrotnie. Może kwestia przyzwyczajenia?

Ejs napisał/a:
czy zapach moczu tudzież kału szczurków można porównać z zapachem innego jakiegoś gryzonia? świnka morska, koszatniczka, myszki ?


Moja koleżanka ma świnkę morską i mogę powiedzieć, że "zapach" z klatki moich szczurków jest intensywniejszy niż z jej. Z pozostałymi zwierzakami nie miałam styczności. Dla mnie np. chomicze kupy prawie w ogóle nie śmierdzą, w porównaniu do szczurzych. :roll:
_________________
[*][*]
 
     
Vaco 
phage the Chihuahua



Dołączyła: 30 Sty 2010
Posty: 1785
Skąd: Świnoujście
Wysłany: Nie Maj 06, 2012 15:10   

z mojego doświadczenia wiem, że szczurzy zapach jest bardziej intensywny od mysich samiczek, ale mniej od samczyków. podobny poziom do samca królika myślę (przynajmniej u mnie)
_________________


 
 
     
Ejs 



Dołączyła: 05 Maj 2012
Posty: 60
Wysłany: Nie Maj 06, 2012 16:38   

Dzięki wielkie za info.
Myszaste mam i samice mniej capią niż samiec, a jak się myszy ma w klatce dunie to jest luz i nic nie czuć, natomiast duna ze szczurowymi by nie przeszła ;)
Pewnie najgorsze są obejscane pręty klatki z góry na dół jak w przypadku koszatniczek ;)
 
     
mikanek 



Dołączyła: 02 Lis 2010
Posty: 383
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Maj 06, 2012 16:53   
   Zwierzątka: 2 koty, 1 królik, 3 szczury


mi szczurzy kał w ogóle nie śmierdzi ,a mam i aby i kastrata. Siśki- babskie trochę delikatniejsze niż faceta, ale przy 4 babach nie czuć jakoś wyjątkowo mocno. Za to jak królik nie załatwi się do kuwety na zwir pochłaniający zapachy, to wtedy jest kiepsko :lol: Co do bobków króliczych normalne nic nie śmierdzą, ale cekatrofy :roll:
_________________
Toffi & Ryjek & Paszczak
*za tęczowym mostkiem hasa Susełek* Mikaś* Rychu, Nelisława * Muminek* Mika* Victoria*Surik*Hipcio*Pimplak*Gocia*Gajutek*Mika*Migotka*Julcia*Suri*Bubu*Kotlecik*Surik
 
 
     
Ejs 



Dołączyła: 05 Maj 2012
Posty: 60
Wysłany: Nie Maj 06, 2012 19:22   

Buuu a ja królisia w domu nie miałam nigdy więc akurat do niego ciężko mi porównać. Heheh ale z tego co piszecie to nie jest aż tak źle.
 
     
fraisee 



Dołączyła: 19 Lut 2012
Posty: 243
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Maj 06, 2012 19:43   

Ja miałam królika, chomiki i teraz dwóch samców i powiem szczerze, że najbardziej śmierdzi mi od moich maluchów teraz, chociaż im sprzątam najczęściej. o.O
_________________
Ze mną: Frugo i Lulo <3
Szatany truskawy!
 
     
mmarcioszka 



Dołączyła: 24 Cze 2010
Posty: 11559
Skąd: Nieporęt/Warszawa
Wysłany: Nie Maj 06, 2012 23:32   
   Zwierzątka: królinka i szczury


Ejs, każdemu przeszkadza inny zapach. Dla mnie najbardziej śmierdzą myszy, a najmniej myszoskoczki. Przy trzech szczurzycach intensywność zapachu jest porównywalna do jednej krolinki ;)
_________________
:wavexxs:
Paskudy mmarciochy
Hand made by mmarcioszka
 
     
espada 



Dołączyła: 03 Maj 2011
Posty: 384
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Maj 07, 2012 09:33   

Wg mnie mocz mysi jest bardziej intensywny zapachowo od szczurzego, natomiast świnkowych odchodów w ogóle nie czułam, w przeciwieństwie do kuponów samczo-szczurzego stada ;)
_________________
Ze mną: http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=11606

Za TM: Kwiecisty, Cizia, Brrunet, Facelia, Rakija, Tchórzyczka, Tentej, Dumbusia, Drechu, Tfetuś, Zygmunt, Borsuk, Sylwek, Malinka, Maćko, Siusia, Szisza, Kret, Nesti, Abies, Holly, Czili, Kofi, Liczi, Gucio
 
 
     
Kasiasss 



Dołączyła: 30 Paź 2011
Posty: 52
Skąd: Dębica
Wysłany: Wto Lip 24, 2012 15:10   
   Zwierzątka: kiedyś: chomiki, pies, teraz: 2 szczury


A macie jakieś sprawdzone sposoby jak uwolnić od tego zapachu np. kanapę? :/
_________________
:serducho: Pixel & Ząbek
ich temat http://forum.szczury.biz/...p=670678#670678
 
 
     
smeg 



Dołączyła: 18 Cze 2009
Posty: 2238
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto Lip 24, 2012 23:02   
   Zwierzątka: brak


Może spróbuj ją spryskać np. Vitoparem? Ja mam w pokoju starą szafę, a w niej szufladę, w której nic nie trzymam, bo szczury tam wchodzą. Ta szuflada od wewnątrz nie jest niczym lakierowana ani zaimpregnowana, więc nie można jej dobrze wyczyścić np. mokrą szmatką. Popryskałam trochę Vitoparem, pozostawiłam na kilka godzin do wyschnięcia i smrodek zniknął ;) Ten Vitopar ma podobno w składzie bakterie rozkładające brzydkie zapachy, więc nie przykrywa go innym zapachem, tylko likwiduje.
_________________
Za TM: Ally, Majka, Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halinka SR, Oliwka, Lili, Margolcia SR, Mortadelka SR, Rudolf Czerwononosy SR, Frotka, Flaszka <:3 )~~
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.19 sekundy. Zapytań do SQL: 12