Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: falka
Nie Cze 22, 2008 20:46
Intensywny zapach samców i/lub szczurzych kup oraz moczu
Autor Wiadomość
civette 
Moja pierwsza [']Cola



Dołączyła: 23 Sie 2007
Posty: 244
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Sob Lis 10, 2007 14:59   Intensywny zapach samców i/lub szczurzych kup oraz moczu
   Zwierzątka: 3 szczury


Wiecie co? Doszło do tego, że po każdym załatwieniu się szczurów, muszę wybierać kupy z klatki, bo mojemu mężowi tak śmierdzi, że wciąż krzyczy :evil: Siuśki zabieram, 1-2 razy dziennie - sikają głównie na półeczkę, na ręcznik papierowy, który wymieniam często, kupy zbierałam raz na jakiś czas, a teraz... Wczoraj sprzątałam, dzisiaj obaj się załatwili w róg kuwety, a mąż... brrrr, musiałam znowu wyzbierać... Używam chipsi mais, kupy w tym nie giną (aczkolwiek któryś ciur był mądry i zakopał odchody), nie kleją się do tego, leżą sobie na wierzchu i cuchną...
_________________
...
Ostatnio zmieniony przez AngelsDream Śro Maj 02, 2012 09:26, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
     
Gość

Wysłany: Sob Lis 10, 2007 15:31   

Mi sie wydaje, ze to przez jedzonko ktore jedza. U mnie smierdzi tak po miesie, jajkach, bialym serze. Moze tu jest problem?
 
     
civette 
Moja pierwsza [']Cola



Dołączyła: 23 Sie 2007
Posty: 244
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Sob Lis 10, 2007 15:44   
   Zwierzątka: 3 szczury


W sumie zdaję sobie sprawę z tego, że to zależy od jedzenia, ale jak tu wytłumaczyć mężowi (który nie lubi tego, że mam szczury, jest o nie zazdrosny i denerwuje go, że można się poświęcać "czemuś, co żyje tylko 2 lata"), że ciury nie mogą jeść tylko ziarna... Wczoraj i dziś dostały ryż z gotowanymi i przetartymi jarzynkami z gotowaną piersią, czyli domowy gerberek. Może masz rację, że to po tym mięsie... Spróbuję zwrócić większą uwagę na ... intensywność smrodku po konkretnym jadle...
_________________
...
 
 
     
Viss
[Usunięty]

Wysłany: Sob Lis 10, 2007 15:49   

civette, wydaje mi się, że Matylda ma rację.
Zobacz temat nowej karmy Vitakraftu, m.in. zapobiega smrodliwym odchodom, na pudełku jest znaczek.
 
     
sachma 



Zaproszone osoby: 15
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 5423
Skąd: Pruszcz Gd
Wysłany: Sob Lis 10, 2007 15:49   

civette, to przez jarzyny... moje dostaja teraz samo mieso z ryzem i tak nie smierdzi jak po gotowanych warzywach... mozesz tez kupowac im np puszki z tunczyka i mieszac to z ryzem - nie zmienia zapachu kupek ani ich konsystencji... moje po warzywach robia wiecej i bardziej smierdzi...
 
 
     
PALATINA 
[']



Dołączyła: 19 Lis 2006
Posty: 4754
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Lis 10, 2007 16:56   
   Zwierzątka: pies, 2 koty, 2 knurki morskie... i rybeczki :)


Mi szczerze mówiąc też zapach kup przeszkadza (bardziej niż siuśków). :?
Nawet jak jedzą tylko ziarno (mięsa nie dostają nigdy, bo ja nie kupuję mięsa) i gdy kupy są oki, zapach też mają 'normalny', to gdy w rogu klatki kilku facetów mi narobi cały kopczyk, to nie mogę w pokoju wytrzymać póki nie wywalę.
 
     
civette 
Moja pierwsza [']Cola



Dołączyła: 23 Sie 2007
Posty: 244
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Sob Lis 10, 2007 17:38   
   Zwierzątka: 3 szczury


Viss, zaraz lookam.

Sachma, ryż z tuńczykiem też mieszam :) Po prostu tym razem była kolej na jarzyny ;/
_________________
...
 
 
     
Tygrys 



Dołączyła: 16 Sty 2007
Posty: 1133
Skąd: Jastrzębie Zdrój
Wysłany: Sob Lis 10, 2007 17:39   
   Zwierzątka: Maniek - kocie diablę ;-)


O tak, zapach kup narobionych przez 5 mężczyzn w jednym miejscu jest przeokropnie gorszy niż sików. i też mam tak, że po mięsie i zazwyczaj ryżu z marchewką śmierdzi najbardziej.
_________________
Za TM: ogoniaste - Andrzej ['], Norris['], Speedy ['], Chuck['], Reynevan ['], Effendi Rat's Troop ['], Samson['], Hodari ['], Remi ['], Smirnoff Rat's Troop[']
Tofik - pierwszy mój osobisty pies [']
 
 
     
PALATINA 
[']



Dołączyła: 19 Lis 2006
Posty: 4754
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Lis 10, 2007 17:53   
   Zwierzątka: pies, 2 koty, 2 knurki morskie... i rybeczki :)


A zauważyliście, że gdy w klatce leży jabłko, to zapach tez jest przeokropny?
Jakby jabłko potęgowało smród i to bardzo!
 
     
Viss
[Usunięty]

Wysłany: Sob Lis 10, 2007 18:56   

PALATINA napisał/a:
Jakby jabłko potęgowało smród i to bardzo!
może przez ferment? Ja daje wszystkim warzywa i owoce świeże. Po gerberach zawsze cuchną kupska.
Ostatnio zmieniony przez Viss Sob Lis 10, 2007 20:29, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
sachma 



Zaproszone osoby: 15
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 5423
Skąd: Pruszcz Gd
Wysłany: Sob Lis 10, 2007 19:50   

ja moim daje suche i jest dobrze ;)
daje mieso i jest dobrze ;)
daje warzywa gotowane i jest masakra :P
daje owoce surowe i troche mocniej smierdzi ale da sie wytrzymac ;)

a jak dawalam gotowane brokuly czy groszek to trzeba bylo na drugi dzien odrazu sprzatac bo nie mozna bylo wysiedziec :P

dodatkowo moje szczurki strasznie "wietrza" kiedy dostana gotowane ;) gazy maja nieziemskie.. siedzi ci Bojka na kolanach i jest luz.. a w pewnej chwili czlowiek zaczyna sie ogladac, sprawdzac spodnie, buty i upewniac sie czy aby nie wszedl w jakas straszna kupe! a tu sie okazuje ze to tylko Bojkowe wiatry...
 
 
     
PALATINA 
[']



Dołączyła: 19 Lis 2006
Posty: 4754
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Lis 10, 2007 19:51   
   Zwierzątka: pies, 2 koty, 2 knurki morskie... i rybeczki :)


Viss napisał/a:
może przez ferment? Ja daje wszystkim warzywa i owoce świerze. Po gerberach zawsze cuchną kupska.

Viss, ja nie mogę znieść zapachu już po 15 minutach od włożenia świeżego jabłka (tzn. kawałka, bo resztę sama zjadam, więc zapewniam, że jest świeże :wink: ).
 
     
Viss
[Usunięty]

Wysłany: Sob Lis 10, 2007 20:33   

myaku, :oops: :oops: już poprawiłam :mrgreen:
To co napisała sachma mnie natchnęło i wysnułam taką teorię: warzywa typu groszek, owoce - te produkty mają sporo cukru, może to jego wina. Z kolei brokuły, kapusty, szparagi w ogóle wywołują okropne zapachy, nawet sików.
PALATINA napisał/a:
ja nie mogę znieść zapachu już po 15 minutach od włożenia świeżego jabłka
to znaczy, że to twoja wina, nie jabłka :D
 
     
civette 
Moja pierwsza [']Cola



Dołączyła: 23 Sie 2007
Posty: 244
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Sob Lis 10, 2007 20:54   
   Zwierzątka: 3 szczury


sachma napisał/a:
ja moim daje suche i jest dobrze ;)
daje mieso i jest dobrze ;)
daje warzywa gotowane i jest masakra :P
daje owoce surowe i troche mocniej smierdzi ale da sie wytrzymac ;)

a jak dawalam gotowane brokuly czy groszek to trzeba bylo na drugi dzien odrazu sprzatac bo nie mozna bylo wysiedziec :P

dodatkowo moje szczurki strasznie "wietrza" kiedy dostana gotowane ;) gazy maja nieziemskie.. siedzi ci Bojka na kolanach i jest luz.. a w pewnej chwili czlowiek zaczyna sie ogladac, sprawdzac spodnie, buty i upewniac sie czy aby nie wszedl w jakas straszna kupe! a tu sie okazuje ze to tylko Bojkowe wiatry...


Sachma, ale się uśmiałam :mrgreen: Jeszcze mi łzy płyną :lol1:
_________________
...
 
 
     
babyduck 
Duckling



Dołączyła: 25 Sie 2007
Posty: 7218
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Lis 10, 2007 23:01   

O kurczę, a ja taki śmierdzący problem miałam tylko po przyjeździe Shiby do mnie. Przez kilka dni intensywnie kupkała mi na kolana i to naprawdę było czuć.
Civette, mam taki sam problem z moim Chłopem. Też nie podoba mu się to, że mam szczury, i też często krzyczał, że śmierdzi. Ale dzisiaj sam przyznał, że od kiedy kupuję troty Chipsi Citrus / Apple wcale nie zwraca na zapach uwagi i jeszcze nie krzyczał.
_________________
W :serducho: : Fretka, Borsuk, Shiba, Kreta, Corleone RL, Happy Hour AR, Pavan AR, Ex Aequo SR, Roux, Bonus, Muminek EM, Willy Wonka SR, Amor Vincit SR, Tea
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.19 sekundy. Zapytań do SQL: 14