Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: Karena
Pon Cze 08, 2015 18:24
Jak długo żył Twój szczurek?
Autor Wiadomość
falka 
['] ['] ['] [']



Dołączyła: 20 Lis 2006
Posty: 1957
Skąd: Elbląg
Wysłany: Śro Lis 07, 2007 18:47   
   Zwierzątka: kotka Puma


Iset, 1 rok i 4 mies., umarła w 2006, dziewczynka, kundelek, standard, hodowla domowa, nie inbred.

licznik: 60
 
 
     
Bernadeta
[Usunięty]

Wysłany: Śro Lis 07, 2007 20:15   

Fiki samiczka marzec 2005 do 29.04.2007 dwa lata i 1 miesiąc ,sklepowy albinos ,śmierć z powodu choroby:krwawienie z dróg rodnych -"odeszła "sama Miki samiczka marzec 2005 do 02.07 2007 dwa lata i 4 miesiące, sklepowy cała ciemna z białym brzuszkiem śmierć z powodu choroby niewydolność krążeniowo oddechowa -uśpiona Mimi samiczka 05.12.2006 do 30.10.2007 10 miesięcy, sklepowy kapturek śmierć z powodu choroby niewydolność oddechowa -uśpiona
 
     
L. 
wtulony kropek.



Zaproszone osoby: 21
Dołączyła: 09 Gru 2006
Posty: 6251
Wysłany: Śro Lis 07, 2007 20:15   

Sami - 1 rok i 10 mies., umarła 14.08.2005, samiczka, kundelek, standard, sklep zoo, inbreed; nowotwór (uśpiona)

licznik: 61
_________________

Ostatnio zmieniony przez L. Czw Lis 08, 2007 13:53, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
sachma 



Zaproszone osoby: 15
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 5423
Skąd: Pruszcz Gd
Wysłany: Śro Lis 07, 2007 20:17   

Ewa K, licznik..

L., chyba razem pisalyscie :P wychodzi 64
 
 
     
Bernadeta
[Usunięty]

Wysłany: Śro Lis 07, 2007 20:25   

sachma napisał/a:
Ewa K, licznik..

L., chyba razem pisalyscie :P wychodzi 64
Policzyłam,przepraszam tj 64
 
     
kasia_123 
mały duży debil :P



Dołączyła: 18 Lis 2006
Posty: 391
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Śro Lis 07, 2007 20:30   
   Zwierzątka: Bazyla [*] Bingo [*] Shiro [*] Dewi [*]


Bazyla - 2 lata i 5 miesięcy - standardowa - sklep - pewnie inbreed
_________________
...Powiedzcie młodym że byłem i odszedłem
pErdolcYe ten świat - przekażcie im ode mnie,
bądźcie silni i pamiętajcie kim jesteście.

Tupac Shakur
 
     
Izabela 
zwierzomaniaczka


Dołączyła: 18 Gru 2006
Posty: 610
Skąd: Lublin
Wysłany: Śro Lis 07, 2007 21:45   
   Zwierzątka: ogonki, smok


kasia_123 licznik :lol1:

Razem: 65
_________________
u nas legwan Bazyli ; 2 ogonki z Merchowego Pola (Aayla i Ylesia) oraz Paja, Tea, Milka, Ashna, Dela, Nita, Navi, Ktosio, Misia, Gabi, (Celia i Chanel) of Anahata
TM:Gucia, Fela, Mela, Jaga, Vani, Buba (Erato of Zirrael), Blusia (Kiara Rat's Troop), Bonita, Kiva (Electra of Zirrael), Tola, Tanita of Zirrael, Kola, Estelka Merchowe Pole, Klarysa, Elwirka MP, Edgar MP, Rolfik Rattery Rattonia, Jadzia MP, Enya MP, Klemens, Jula MP, Geminia MP, Pela Baltic Rats, Gotika MP, Felisia MP, Karina, Irenka MP, Inka MP, Pola MP, Petra MP, Żytnie Ziarko of Smeagolie, Selonia MP, Zubejda of Smeagolie, Korina, Stefek [*][*] [*]
 
     
Matrix 


Dołączyła: 06 Wrz 2007
Posty: 343
Skąd: 3miasto
Wysłany: Śro Lis 07, 2007 21:58   
   Zwierzątka: Nejka,Cappuccino i kot:)


Niunia,1 rok i 7 miesięcy,umarła w 2006,dziewczynka,kundelek(standard),sklepowa,?

Łaciata,1 rok i 3 miesiące,umarła w 2007,dziewczynka,kundelek(standard),sklepowa,?

Licznik: 67
_________________
Creo que puedo volar...
------------------------------
"Dopóki walczysz,jesteś zwycięzcą.."
 
 
     
civette 
Moja pierwsza [']Cola



Dołączyła: 23 Sie 2007
Posty: 244
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Śro Lis 07, 2007 22:19   
   Zwierzątka: 3 szczury


Cola - 2 lata i 3 miesiące, kaputr standard, sklep (prawdopodobnie zapalenie mózgu)

68
_________________
...
 
 
     
ania26 


Dołączyła: 06 Wrz 2007
Posty: 10
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Lis 08, 2007 08:20   
   Zwierzątka: szczurki


Merry -2 lata, szczurka sklepowa (mykoplazmoza)
Łaciatka- 1 rok 8 miesięcy, szczurka sklepowa (komplikacje po usunięciu guza sutka spowodowane cukrzycą i mocznicą- rana po operacji się nie goiła)
Megi - 2 lata 3 miesiące, siostra Łaciatki, te same problemy z cukrzycą i nerkami. Po pojawieniu się guzów nie zdecydowałam się na operacje. Uśpiona
Pysia - 2 lata 6 miesięcy, Wistarka z PAN-u, paraliż łapek, po nieudanych próbach leczenia uśpiona.
Mała - 2 lata 10 miesięcy, Wistarka z PAN-u, nawracający nowotwór, liczne przerzuty, uśpiona

73
_________________
Moje maluszki: Ezri, Oksanka, Odo, Vic

Aniołki: Mery, Łaciatka, Pysia, Megi, Mała
 
     
an
[Usunięty]

Wysłany: Czw Lis 08, 2007 09:33   

Czesław - 6 miesiecy (sklepowiec; nowotwor wewn., uspiony)
Mara Jade - 2 lata (sklepowiec; guz na glowie)
Jerzy - ok. rok (sklepowiec; nowotwór wewn.)
Pan Lucjan - ok. 1,5 miesiaca (sklepowiec; epilepsja, uspiony)
Bronka - rok (kinderniespodzianka; nowotwór płuc, uspiona)
Azazello - ok. rok (hodowla; nowotwor, uspiony wewn.)
Banshee - ok. 8 miesiecy (hodowla; nowotwor wewn., uspiona)
Dove - 2 lata (hodowla; prawdopodobnie guz sutka, uspiona)
Wacek - 2 lata i 8 miesiecy (sklepowiec; starosc, uspiony)

82
 
     
Nisia 
ofiara losu


Dołączyła: 28 Mar 2006
Posty: 3881
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Lis 08, 2007 10:09   
   Zwierzątka: ogony


Izabela napisał/a:
Jeśli można zasugerować, to chyba jednak ważna jest w tej statystyce tego typu kategoria przyczyny śmierci - czyli np. wypadek, choroba, przyczyny naturalne (tj. starość, chociaż to akurat jest względne, ale powiedzmy, że decyduje tu brak objawów choroby)

W tej ankiecie chodzi mi tylko o porównanie, jak długo żyły szczurki takie a takie.
Natomiast do przyczyn śmierci dojedziemy. Bo mam nadzieję, że na jednej statystycznej ankiecie się nie skończy?
Nawiązuję współpracę z dziewczyną, która na fancy-rats zrobiła taką samą ankietę. Ma już ze 400 szczurów. Będziemy opracowywać wyniki wspólnie.
_________________
Wśród Aniołków: Henia, Fatka, Alif Matsura, Hela, Lola, Beba, Iskierka, Šamsi, Tomiś, Calypso, Tamarka, Morelka, Szpulka, Śliwka, Ahirka i Zdenka :(
 
 
     
nezu 



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 12 Lip 2006
Posty: 5870
Wysłany: Czw Lis 08, 2007 17:12   

A ja jednak sugeruje opisywanie przyczyn smierci.
Mam sporo ogonkow, ktore umarly mlodo. W tym kilka szczurow z rodowodem. Przyczyny ich smierci sa jednak zupelnie inne niz na przyklad rak, mykoplazma, zapalenie mozgu czy inne podobne schorzenia, dlatego sprawa moze zostac zle odczytana przez ludzi sprawdzajacych ankiete.

A to by bylo zwykle zafalszowanie danych.

<dopisek>
Moge sprobowac zrobic liste swoich ogonkow za teczowym mostem, choc czesc danych niestety mi sie zatarla. Zrobie to jednak tylko jesli nikt nie bedzie sie sugerowal wiekiem odejscia szczura.
 
     
Viss
[Usunięty]

Wysłany: Czw Lis 08, 2007 17:41   

nezu napisał/a:
A ja jednak sugeruje opisywanie przyczyn smierci.
dokładnie. Jeden z moich szczurów zszedł dość tragicznie i nijak się to ma do jego faktycznej długości życia. Proponuję przynajmniej te tragiczne wypadki odrzucić: wypadki, błędy lekarza, itp.
 
     
nezu 



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 12 Lip 2006
Posty: 5870
Wysłany: Czw Lis 08, 2007 18:34   

Na razie podam sama liste, bez danych na temat przyczyn śmierci, chciałabym to jednak gdzies umieścić, bo nie lubie niedomówień. Nisiu, prosimy o rychle zalozenie ankiety, która by takie dane zebrala (to jest przyczyny przedwczesnej czy tez nie, smierci naszych ogonow)


Szczurow którymi opiekowałam się w swojej szkole przed pojawieniem się Babla w moim zyciu nie będę wyliczac. Już po prostu nie siegam pamięcią(a było ich sporo)…. Zaczne od ogona, którego mialam jako pierwszego w domu. Nie licze tez Basi, ogonki która była u mnie dwa miesiące, zanim trafila w rece znajomej jako rekompensata za strate jej ukochanej ogonki (tragiczna śmierć).
Nie przestraszcie się.. bo na przestrzeni dobrych kilku lat odeszlo ich.. duzo..A w 2007 była czarna seria ;( … Może dlatego, ze tyle ich mam, obraz jest tak przerażający..Ja sama nie moge w to wszystko uwierzyc.. Tak jak w to ze nadal sobie jakos radze...

1) Bąbel – Znajda (dworzec, luty). – wiek nieznany, określony jako około półtora roku. (w chwili śmierci mogl mieć 20 miesiecy)

2) Zmorka – „hodowla” domowa. – 24 miesiace. Brak inbreedu?

3) Toffie – szczur wędrowny. Rattus norvegicus. – 2 i Pol miesiąca. Brak danych o inbreedzie ( wypadek, prosze wykluczyc )

4) Mala Mi- Pochodzenie zoolog – ok. 19 miesiecy . Inbreed prawdopodobny

5) Zszywka (samica) – miot wpadkowy. Przyjechala z Warszawy. – Około 17 Miesięcy… Inbreed

6) Spinka (samica) – miot wpadkowy, samica przyniesiona w ciazy. Przyjechala z Rzeszowa. – 2 lata i 3 miesiace. Inbreed prawdopodobny

7) Fabie z TazManie (samica) (hodowla, dumbo) – 15? Miesięcy… Brak inbreedu
8 ) Eris z Matyskova Raje(hodowla, Dumbo) – 19 miesiecy. Brak inbreedu (wypadek, prosze wykluczyc )

9) Hera(Dumbo, LH, velveteen) – „hodowla”. Miot dla zysku. - 13? Miesięcy. Inbreed ( wypadek, prosze wykluczyc )

10) Hermes(LH, velveteen) – „hodowla”. Miot dla zysku – 7 i pol miesiąca. Inbreed

11) Jacklin z lobegi (Satin Fuzz, Dumbo)– Hodowla. 20 miesiecy. Brak inbreedu

12) Lusia – wpadkowy miot. – około 7 miesiecy. Inbreed prawdopodobny

13) Melisa – wpadkowy miot. Około 6 miesiecy. Inbreed

14) Bazylia – wpadkowy miot – 12 miesiecy. Inbreed

15) Babcia – sklep zoologiczny (zabrana ze szkoly) – 2 lata 7 miesiecy. Inbreed prawdopodobny

16) Corleone z Hurky (Dumbo)– hodowla – 7 miesiecy. Brak inbreedu

17) Rapsody PotkanMarvel(dumbo, velveteen) – hodowla – 6 miesiecy. Brak inbreedu ( wypadek, prosze wykluczyc )

18) Bracken Rat`s Troop(dumbo, fuzz) – hodowla – 3 miesiace. brak inbreedu ( wypadek, prosze wykluczyc )

21) Fellisee z Matyskova Raje(dumbo, fuzz) – hodowla – 17 miesiecy. Brak inbreedu (zatrucie olowiem)

22) Quentin – sklep zoologiczny w UK – około 9 miesiecy. Inbreed prawdopodobny

23) Bonnie Blue Little Stuart(dumbo, velveteen) - hodowla – 3 i pol miesiąca. Brak inbreedu

24) Shin - znajda – około 18 miesiecy. – brak danych o inbreedzie i pochodzeniu

25) Toffik – rattus rattus (szczur sniady) – 6 i pol miesiąca – brak danych o inbreedzie

26) Sunny(Dumbo, LH, double velveteen) – miot wpadkowy – 5 i Pol miesiąca. Megainbreed

27) Wyploszek(Dumbo, LH, double velveteen) – miot wpadkowy - 2 miesiace. Megainbreed

[']
To wszystko co mam do powiedzenia... odswiezanie starych i nowszych ran...


EDIT
109
Ostatnio zmieniony przez nezu Pią Lis 09, 2007 22:24, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.32 sekundy. Zapytań do SQL: 12