Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: Karena
Pon Cze 08, 2015 18:24
Jak długo żył Twój szczurek?
Autor Wiadomość
nezu 



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 12 Lip 2006
Posty: 5870
Wysłany: Wto Paź 20, 2009 23:23   

Dynialu napisał/a:
A ile lat temu żyła Fecia? Wtedy szczurki żyły dłużej, z tego co mi wiadomo...


Off-Topic:
Mit.
Nie żyły wtedy dłużej, tylko do dziś pamięta się te najdłużej żyjące.
O przeciętniakach się zapomina. Ręczę że kilkanaście i kilka lat temu szczury wcale nie żyły dłużej czy krócej niż dziś...
Z szczurami stykam się od podstawówki i jakoś nie widziałam tego dłuższego życia niestety...

Dziś tak jak kilkanaście lat temu zdarzają się 3 i 4latki i to o nich będzie się pamiętać za 10 lat. I też będzie się mówiło że w tym 2009 to szczury żyły dłużej...


A żeby nie offtopować, to muszę odświeżyć trochę w tym temacie pamięć o swoich szczurach, bo od czasu mojego ostatniego posta upłynęło dużo wody w Nogacie i odeszło bardzo wiele szczurów.
W tym spora gromadka ze starości, co akurat bardzo mnie cieszy.
 
     
Naixinka 


Dołączyła: 21 Lip 2009
Posty: 72
Skąd: Szczecin/Zgierz
Wysłany: Śro Paź 21, 2009 10:22   
   Zwierzątka: Miktor


Rocky 2 lata i 4 m-ce - mój pierwszy szczur, nie chorował, odszedł nagle, na pewno nie ze starości bo zachowywał się jak młodziak, był bardzo sprawny, rano znalazłam go martwego w legowisku - niebieściak ale jaki nie wiem, bo nie pamiętam dokładnie kolorku - kupiony w zoologicznym (2000 rok).
Lilka 1 rok - albinoska z laba, problemy krążeniowo-oddechowe, została uśpiona.
Akira 1 rok i 9 m-cy - odeszła nagle, bez żadnych objawów, podejrzewam serce - czarny kaptur - kundelek, prawdopodobnie ze sklepu.
Shiva 1 rok i 8 m-cy - chorowała na zapalenie płuc, nie było poprawy, pojechałam ją uśpić ale odeszła sama w poczekalni - czarny husky, kundelek.

Sachma przepraszam i już poprawiam, faktycznie nie spojrzałam na 1 post :oops:
Ostatnio zmieniony przez Naixinka Śro Paź 21, 2009 18:56, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
L. 
wtulony kropek.



Zaproszone osoby: 21
Dołączyła: 09 Gru 2006
Posty: 6251
Wysłany: Śro Paź 21, 2009 17:53   

Naixinka, ale z hodowli rasowej czy ze sklepu. ludzie czytajcie 1 post.

babyduck napisał/a:
Zdaje się, że coraz mniej osób zagląda do pierwszego postu, więc przypomnę schemat odpowiedzi:
Cytat:
Podajcie w poście wiek, w jakim odeszły Wasze szczurki, opiszcie, kiedy to było (rok), czy był ze sklepu, czy z hodowli, a może z lab. Także, czy był jakiejś rasy (podajcie uszka, sierść, jeśli nie były standardowe), czy zwykłym kundelkiem? Oraz, czy był z inbredu (też przypuszczanego), czy na pewno nie?


i przykład:
Cytat:
Henia, lat 2 i 1 tydzień, umarła w 2007, dziewczynka, kundelek, hodowla domowa, nie inbred.
Fatka, lat 2 i 1 miesiąc, umarła w 2007, dziewczynka, kundelek, hodowla domowa, inbred.


[ Dodano: Sro Paź 21, 2009 18:03 ]
Yuki, lat 1 i 8 miesięcy, umarła w lipcu 2008, samica, kundelek, sklep, inbreed (sekcja wykazała problemy płucne) standard amber hooded
Iana, lat 1 i 10 miesięcy, umarła w listopadzie 2009, samica, rasowa, brak inbreedu (ukrywana infekcja, niewydolność wątroby) standard powder blue husky
Jolly Joke, lat 2 i 1 miesiąc, umarła w marcu 2009, samica, rasowa, brak inbreedu (wiek oraz przedłużające się zapalenie dróg moczowych) D, velveteen siamese seal point
Rilla, lat 2, umarła w sierpniu 2009, samica, rasowa, brak inbreedu (intensywne krwawienie z pochwy - czekam na wyniki sekcji) D, standard am.blue blazed berkshire
_________________

 
     
Viss
[Usunięty]

Wysłany: Śro Paź 21, 2009 18:19   

Gucia - 2 lata 5 m-cy, sklep, uśpiona z powodu problemów z oddychaniem (ze starości, nie choroby) 2008
Kawka - 2 lata 5 m-cy, sklep, uśpiona z powodu przerostu nieoperacyjnych guzów 2008
Juko - 2 lata 10 m-cy, sklep, ze starości 2009
Bobik - 2 lata 3 m-ce, ex-hodowla, dumbo fuzz, uśpiony z powodu nowotworu (najprawdopodobniej złośliwego) chrząstek twarzoszczęki. 2009

Suma: 273
 
     
tamiska
[Usunięty]

Wysłany: Pią Paź 23, 2009 15:03   

Stary- 2 lata i ok. 6 mies. z zoologa, husky, uspiony z powodu pogarszajacego sie stanu pluc i problemow z oddychaniem (najprawdopodobniej ze starosci poniewaz zauwazylam u niego takze poczatki jaskry na oku)

Suma: 274
Ostatnio zmieniony przez babyduck Pią Paź 23, 2009 23:25, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Anouk 


Dołączyła: 28 Wrz 2008
Posty: 1912
Wysłany: Pią Paź 23, 2009 15:08   

Off-Topic:
Nezu, dzięki żeś mnie uświadomiła, do dziś myślałabym, że to prawda ;)

Tamiska, a numerek?


[ Komentarz dodany przez: babyduck: Pią Paź 23, 2009 23:26 ]
Już Tamisce dopisałam :wink:
Ostatnio zmieniony przez babyduck Pią Paź 23, 2009 23:26, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
Zgredzia 
... czyli Arne :)



Dołączyła: 23 Cze 2007
Posty: 128
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Paź 24, 2009 14:10   
   Zwierzątka: Johnny W,TamTam,TuTu,Felix,Hektor,Pinky i Mózg


Pluszowy - 13 miesięcy (zm. 25.05.08)- niebieski kaptur ze sklepu - uśpiony z powodu nieoperowalnego wielonarządowego guza
Krzywuś i Pimpuś - wistary z labolatorium (zm. 30.07.09 i 11.08.09) 2 lata i 8 miesięcy (Krzywuś guz - zbyt stary na operację, Pimpuś - starość nie radość, problemy z chodzeniem, percepcją, gdy odszedł krzywuś jego stan radykalnie się pogorszył i 2 tygodnie później dołączył do swojego braciszka).
_________________
Indiana Jones [*]
 
     
helen.ch 



Dołączyła: 18 Lis 2006
Posty: 2799
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Nie Sty 31, 2010 19:14   
   Zwierzątka: ......


Pixi - 2 lata i 10 miesięcy; albinoska z wielkiej majowej interwencji TOZ-u z roku 2007. Całe życie w super zdrowiu, pod koniec życia problemy z oczami, niedowład tylnej części ciała, guzek sutka.

Daisy of Rat's Troop - szczurek z polskiej hodowli - 3 lata i prawie 3 miesiące. Uśpiona z powodu wyniszczenia organizmu przez guz. Usunięte wcześniej dwa ogromne guzy sutka. Problemy hormonalne, ropomacicze, mimo tych problemów, przebywając pod dobrą opieką weterynaryjną dożyła sędziwego wieku ciesząc się przez większość życia ogólnie dobrym zdrowiem.
_________________
Po drugiej stronie tęczy:Mypcia, Klarysa,Kropka,Tiksi, Dixi, Pixi i Daisy ['], Edzio:( i Ciapek oraz Miłka i Bella
 
 
     
Clara 
myśliciel



Dołączyła: 31 Sty 2010
Posty: 38
Skąd: Milanówek
Wysłany: Czw Lut 04, 2010 22:07   
   Zwierzątka: 8 kocich huliganów, 7 mysich łebków oraz dwa szczurze ł


Mój Niuniek żył 2 lata i 3 miesiące
Moja Sara tylko 1 rok [przez wrodzoną wadę]
_________________
Ze mną: Chan i Owell
Za Tęczowym mostkiem:Niuniek, Sara i Remy
oraz reszta moich małych maleństw:(
 
 
     
Anouk 


Dołączyła: 28 Wrz 2008
Posty: 1912
Wysłany: Sob Lut 13, 2010 14:31   

Diana, lat 2 i 2 miesiące, umarła w 2009, dziewczynka, kundelek, sklep zoologiczny, raczej inbreed

Suma: 281 (doliczyłam wcześniejsze szczurki, nie policzone)
 
 
     
Alona
[Usunięty]

Wysłany: Nie Lut 14, 2010 11:21   

Witam. Mój szczurek kapturowy , a dokładniej szczurzyca (Kredka) ma już 3 lata i 8 miesięcy i jeszcze dobrze się trzyma :) Kupiona w sklepie zoologicznym. Miała dwa mioty, z czego zostawiłam sobie dwa i są mega szczurami ^^ Norik waga 700 g a Szynia 500 g.
 
     
omry 



Dołączyła: 29 Lip 2010
Posty: 215
Skąd: Szczecin
Wysłany: Śro Sie 04, 2010 21:45   
   Zwierzątka: czipsy


Fazi, 1 rok 10 miesięcy, samiczka, zasnęła w 2010, kilka dni temu, kundelek, kaptur, sklep, najprawdopodobniej inbred.

Łącznie: 283 przypadki.
_________________

 
     
baradwys 
Catch Me If You Can



Zaproszone osoby: 4
Dołączyła: 15 Gru 2008
Posty: 3398
Skąd: Gorzkowice/Rybnik
Wysłany: Śro Sie 04, 2010 22:07   

Abaj - 23miesiące, miot wpadkowy na 100% inbred [agouti husky]
Zoya i Baya- 23 miesiące, sklep zoo, inbred [fuzz]
Bazyli- 28miesięcy, miot wpadkowy, inbred [agouti hooded]
Agatka- 6 miesięcy, miot wpadkowy, inbred [agouti berkshire]
Fryderyk- 23 miesiące- sklep zoo, inbred [blask husky]
Diego- 24miesiące- chyba sklep, inbred [black hooded]
Karol- 29miesięcy- miot wpadkowy, inbred [blue agouti hooded]
Czarny i Jaś- 2 miesiące- miot wpadkowy, inbred black self i irish]
Elvis- 28 miesięcy- miot wpadkowy, inbred [am. blue niest. hooded]


łącznie 294 przypadki
_________________
Informacja od MT: Osoba korzystała z cudzego loginu i hasła (bez zgody tej osoby), by czytać forum. Za kradzież konta otrzymała ban stały. AD
 
 
     
wuwuna 



Zaproszone osoby: 4
Dołączyła: 15 Kwi 2008
Posty: 9886
Skąd: warszawa
Wysłany: Śro Sie 04, 2010 23:48   
   Zwierzątka: Koronolo i jego królestwo


A przepraszam, czy ktoś to zlicza?

Nisia miała jej nie ma.

A tak piszecie piszecie i nie ma z tego efektu. :roll:
_________________

Szczurkowe Laleczki

w bajkowej krainie do której i ja zmierzam...Aweszelle, Wowo, Ydżynty, Reggae, Ingraadu, Gunnar, CH.P.Ramudilka, Uoi, Wuneczka, Mastomys, Qremkline Qundelek, Bowdaraża, Xibbula, Kóelkonos, Tepikól, Góró Jokómkel, Gygymeszl, Gymýmmöl, Flip, Umúmrúl, Champion, Raś, Hebreebreel, Werdamerda, Enty Emiśmiś, Diópiószele, Charlie, Gín Géžužůý, Awwu, Bůxůwůxib, Umumul, Uau-uu, Dżyliki, Ju-Wu-Tumpek
 
 
     
baradwys 
Catch Me If You Can



Zaproszone osoby: 4
Dołączyła: 15 Gru 2008
Posty: 3398
Skąd: Gorzkowice/Rybnik
Wysłany: Śro Sie 04, 2010 23:50   

Anouk napisał/a:

Suma: 281 (doliczyłam wcześniejsze szczurki, nie policzone)
i każdy się dopisuje dalej
_________________
Informacja od MT: Osoba korzystała z cudzego loginu i hasła (bez zgody tej osoby), by czytać forum. Za kradzież konta otrzymała ban stały. AD
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.21 sekundy. Zapytań do SQL: 14