Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
[STADO] Dobry przewodnik stada, czyli szczur o szczurach
Autor Wiadomość
Nisia 
ofiara losu


Dołączyła: 28 Mar 2006
Posty: 3881
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Gru 12, 2007 11:18   
   Zwierzątka: ogony


Off-Topic:
Viss, nie, z czasem czlowiek sie po prostu upodabnia do swojego zwierzecia
_________________
Wśród Aniołków: Henia, Fatka, Alif Matsura, Hela, Lola, Beba, Iskierka, Šamsi, Tomiś, Calypso, Tamarka, Morelka, Szpulka, Śliwka, Ahirka i Zdenka :(
 
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Gru 12, 2007 12:40   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


Nie identyfikuję się aż tak ze szczurami, z prostego powodu: jest ich 10, dostałabym w końcu zwielokrotnienia jaźni, ale wiem, że to co dla mnie jest ok, dla nich nie musi: to wystarczy. :)
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Kwi 01, 2012 13:45   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


Pozwolę sobie podnieść temat. Właśnie przejrzałam to, co napisałam parę lat temu i - prócz tego, że przecinki będą do poprawy - treść cały czas jest piekielnie aktualna. Niesamowite, że choć zmienia się wszystko, a po tamtych szczurach zostało tylko wspomnienia i zdjęcia, przesłanie wciąż nie straciło na aktualności. :serducho:
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
Martuha 



Dołączyła: 29 Sty 2009
Posty: 975
Skąd: Legnica/Polkowice
Wysłany: Nie Kwi 01, 2012 15:34   
   Zwierzątka: 3 szczurzynki,2 psy,królik,rybki ;)


Nie widziałam tego wcześniej,ale świetnie napisane,aż chce się czytać od początku do końca :mrgreen:
_________________
Za TM : Białeczka,Łysa,Tycia,Iva,Gaja i kilkanaście innych aniołków ;(
Ze mną;Lillka SunRat's,Koffi Abraxas i Fetka :)
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Kwi 01, 2012 15:35   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


Martuha, bo to moje stare "dzieła", które odkopałam dziś i przeczytałam ze świeczkami w oczach.

Pamiętam, że świetnie mi się to pisało. Kto wie, może podumam nad kontynuacją. :)
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
Asica21 
Lekko zaczarowana ;P



Dołączyła: 15 Mar 2010
Posty: 397
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Nie Kwi 01, 2012 15:50   
   Zwierzątka: Szczurki


AngelsDream napisał/a:
Kto wie, może podumam nad kontynuacją. :)
to nie głupi pomysł :wink:
_________________
Ze mną: Na zawsze wszystki moje myszki.
Po tamtej stronie: Pchełka [*]- tęsknie i przepraszam. Perełka [*], Zuzia [*], Kluseczka [*], Omisia labisia [*], słodka Beza [*], Fuzia kolanko, Pani gąbka [*], Purchawka [*] Jacuś labik placuszek wielki [*], Jagódka [*], Wiśnióweczka [*], Ełrusia [*], Quleczka [*].
 
 
     
majlena 
zawsze pozytywnie



Dołączyła: 16 Cze 2011
Posty: 1849
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Kwi 01, 2012 20:15   
   Zwierzątka: obecnie w sferze marzeń


AngelsDream, tak, kontynuuj, proszę. fajnie piszesz.
pamiętam, bo dość niedawno czytałam ten temat z wielką przyjemnością i uśmiechem.
_________________
-> B.RAT: miniusie, kreciki, fragles oraz koralikowiec
WWW Ą-Trumpusia, WWW Ąqysia(Dywan), Sanders Flytrap Kärpäsloukku(Pułapka) oraz Dziedzic Morfeusza
Figa, Czarna Magia, Bzdurka, Lulu, Nutka, Choco, Bańka, Limonka, Rurka, Duszyczka, WWW Arbuzia i ...

a także bRATkowe gratki do szczurzej klatki <- tymczasowo nie szyję... proszę czekać na mój powrót do gry.
 
     
Helcia 



Dołączyła: 11 Lis 2011
Posty: 1250
Skąd: Wąbrzeźno
Wysłany: Nie Kwi 01, 2012 20:41   
   Zwierzątka: pięciu śmierdzieli, pies, chomik


AngelsDream, ja też jestem za tym żebyś kontynuowała temat :wink:
naprawdę świetnie się czyta
_________________
zapraszamy http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=11941
 
 
     
Zizollo 



Dołączyła: 11 Sty 2012
Posty: 2803
Skąd: Częstochowa
Wysłany: Nie Kwi 01, 2012 22:23   
   Zwierzątka: kot


AngelsDream to jest naprawdę super a jeszcze lepiej się czyta :)

tak tak zgadzam się z resztą i proszę gorąco o więcej bo mam od wczoraj moje pierwsze dwa szkrabiki i bardzo cenne są dla mnie te informacje :mrgreen:
 
     
Ever 



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Mar 2012
Posty: 180
Skąd: P-śl
Wysłany: Pon Kwi 02, 2012 08:00   

AngelsDream napisał/a:
Kto wie, może podumam nad kontynuacją. :)

Pisz, pisz. To świetnie się czyta i można się czegoś nauczyć. :mrgreen: Ja jestem za. 8)
 
     
ziew 



Dołączył: 30 Kwi 2012
Posty: 592
Skąd: Kraków
Wysłany: Nie Maj 13, 2012 14:23   
   Zwierzątka: 4 szczurze panienki


AngelsDream,
pisz dalej, ale nawet jakby Ci brakło weny, to dawaj jeszcze raz to samo... Coś, napisane dawno temu, nie traci na ważności, a ludzie już tego nie czytają, choć powinni.
_________________
Zielony, a pod spodem: Pluszaki i Zamszaki.
http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=12519
 
     
Oluś 
Dawniej olus_165



Dołączyła: 14 Kwi 2009
Posty: 2994
Skąd: Ryjewo / Kisielice
Wysłany: Pon Maj 14, 2012 00:56   
   Zwierzątka: 15 Popierdółek + 1 Psowata + 4 Ślimy


Tak, tak! AngelsDream, pisz proszę dalej. :mrgreen: Odkąd przeczytałam te teksty, wracam do nich regularnie. Doszło nawet do tego, że na jednym kolokwium zamiast pisać na temat powtarzałam sobie ten "wywiadzik" w myślach :lol:
_________________
Olusiowe Popierdółki: Radziwiłł & Rokosz SunRat's, Sir Lancelot, Nihil Novi & Neron of Zirrael, Puszkin ot Madam Szapokljak, Cześnik Raptusiewicz ot Madam Szapokljak, Arbiter Elegantiarum & Ab Oriente Lux spod Husarskich Skrzydeł, Chilon Chilonides spod Husarskich Skrzydeł, Izzy's Yanosik, Izzy's Zerwikaptur, Gotfryd of Zirrael, Drakkar spod Husarskich Skrzydeł, Rob Roy von Bruno oraz Psowata Gaja oraz Ślimy: Stefan, Horacy, Ambroży i Izydor :serducho:
Wokół mnie: Baal, Sir Galahad, Móó-Shó Mórmórandó EM, Siwy, Enoki SR, Ądręę WWW, Edward EM, Burton, Ave, Vea, Bazyl, Lucjusz, Akapit, Alucard, Duo, Wacuś. Tęsknię... :(
 
 
     
ritczis 


Dołączyła: 08 Maj 2012
Posty: 11
Wysłany: Pon Maj 14, 2012 21:32   
   Zwierzątka: szczurki


czyta się świetnie :D chcemy więcej! :D
 
 
     
Angela 


Dołączyła: 04 Kwi 2012
Posty: 6
Skąd: Płock, Olsztyn
Wysłany: Nie Wrz 09, 2012 18:01   
   Zwierzątka: szczur Angela


znalazłam to przez przypadek, ale jest genialne :D
szkoda że nie ma więcej... Mogłoby wychodzić regularnie jak wywiady w gazetach :D
_________________
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=36558
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Wrz 25, 2012 18:02   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


Czasem, choć nie zawsze, mam wrażenie, że gdyby Perkuna nauczyć pisać, napisałby swój wielki manifest:

Monologi majestatu


Już, kiedy się urodziłem, wiedziałem, że moje istnienie będzie naznaczone czymś wielkim. Nie dostaje się imion po bogach – nie jest się ich manifestacją – jeśli ma się po prostu przeżyć swój czas. Na czele gromadki maluchów, na czele swojego stada. Nic mnie nie powstrzymało, a otarcie się o śmierć tylko jeszcze mocniej naznaczyło mój los. Nazywam się PERKUN KAUKAI Happy Feet. Czy władam piorunami? A czy nimi nie władam? Kto z Was mierzył się z Wilczakiem (ponad trzydzieści kilogramów włochatego bydlęcia z problemami w obrębie uznawania autorytetów) na spojrzenia i wygrał? Kto z Was potrafi powiedzieć NIE, nawet nie otwierając ust. Jestem siłą i magią. Niektórzy sądzą, że moją opiekę można sobie kupić. Zdradzę Wam sekret. Na nią po prostu trzeba sobie zasłużyć. Na nic nawet litry piwa czy miodu, jeśli kogoś nie uznam za godnego mojej uwagi. Nauczyłem moich ludzi jednej ważnej rzeczy: w stadzie albo jesteś, albo nie. Jeśli z niego odejdziesz, nie ma już dla Ciebie miejsca. Jeśli do niego przyjdziesz, musisz udowodnić, że to jest miejsce dla Ciebie. Twoje tu i teraz. Łykam czas jak na szczura przystało. Moje rok i niespełna dziesięć miesięcy to ogrom chwil pełnych dumy z tego, co udało się osiągnąć mi lub mojemu stadu. Oni to ja. Ja to oni. To się nie zmieniło, nawet kiedy odszedł najważniejszy. W chwili, w której pożegnałem brata, on poszedł ścieżką prowadzącą do Zasłony Szeptów, ja zostałem tutaj. Spotkamy się, bez obaw. Był bogiem jak ja, był majestatem – jak ja. Wiem więcej, niż niektórym wydaje się, że wiem. Widziałem dużo, patrzyłem poza czas, poza proste mechanizmy codzienności. Jeśli masz wątpliwości, spójrz mi w oczy, o ile znajdziesz odwagę. Może nawet poliżę Twoje dłonie. Może przeczeszę Twoje włosy, może ukradnę Ci kawałek serca. Nie żałuj go, choć licz się z tym, że kiedyś odbędzie ze mną tę najdłuższą podróż z możliwych. Dla wielu będę tylko szczurem. Może ładnym szczurem, może dużym. Może obrzydliwym, przez swój ogon.
Dla jednostek będę Tym szczurem, który zaczął.
Tym, który będzie, nawet kiedy opadnie pył złudzeń.
Wyciągnij do mnie rękę, chętnie zapamiętam Twój zapach, człowieku.
Tak, bo tak. Bo mogę i chcę.

Perkun z wyżyn majestatu.

Naprawdę wystarczy na niego popatrzeć, z niego to się aż wylewa. :serducho:
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
Ostatnio zmieniony przez AngelsDream Wto Maj 28, 2013 12:54, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.18 sekundy. Zapytań do SQL: 12