Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Krótkie wyjazdy - zabrać szczurki czy zostawić?
Autor Wiadomość
Karena 
SITH HAPPENS



Dołączyła: 14 Wrz 2010
Posty: 5324
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Wto Kwi 03, 2012 23:58   
   Zwierzątka: szczurze damy


siberia, Scaliłam z tematem ;)
_________________
♥♥♥  Zapraszamy do naszego wątku ♥♥♥ 

🐭 -Hamaki na forum-
▶ -Facebook : Hamaki od 'Wilki Szpilki"-
 
 
     
Asmena 
alv



Dołączyła: 22 Cze 2010
Posty: 594
Skąd: Poznań
Wysłany: Śro Kwi 04, 2012 06:21   

siberia, nie widzę większego problemu, o ile rzeczywiście mogłyby dużo pobiegać.
_________________
Ze mną: Chiki, Ama, Yoru, Bambi, Latte
Za TM: Akai, Filip, Aida, Naka, Lucy, Labisia, Kate, Mariusz, Nezumi, Doku, Haya, Chibi, Riku, Shinju, Kambru, Hagu, Sukui, Arai
 
 
     
Martini 



Dołączyła: 14 Sie 2011
Posty: 2625
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Kwi 04, 2012 09:00   
   Zwierzątka: kicha z ogoniastymi zwierzątkami...


Moim zdaniem, jeśli szczur dwa-trzy dni nie pobiega, tragedii nie będzie, tym bardziej ze są miejsca, w których lepiej, żeby nie biegał;) można wynagrodzic mietoleniem.
_________________
think big, start small
 
     
gurumis 



Dołączyła: 21 Cze 2010
Posty: 167
Skąd: Zachodniopomorskie
Wysłany: Czw Kwi 05, 2012 08:48   

Ja jak jadę na jeden dzień do rodziców, czyli szczur jest sam tylko przez noc i jeden dzień, to nie zabieram,
jak jadę na dwa/trzy dni to zawsze je biorę ze sobą. Transporter i jazda, nawet nie zdążą zmarznąć, pociągi mamy cieplusie, a na/z pkp zawsze autkiem ;P

Poza tym uwielbiają jeździć do mamusi :twisted:
_________________
:wavexxs:

Gość zajrzyj do nas ! :)
GuRuMisiowe Maleństwa
 
 
     
szczurowata 
ciurza mama



Dołączyła: 20 Sie 2011
Posty: 366
Skąd: Łódź
  Wysłany: Wto Lip 24, 2012 17:38   Szczurki a wyjazd.
   Zwierzątka: Pies i świnka morska.


Hej. Nagle mama zadecydowała, ze już w czwartek jedziemy nad morze.
Nie mam z kim zostawić ogonków, tym bardziej, ze obcych osób nie lubią, i podgryzają, uciekają..i wątpie ze na ostatnią chwile mama będzie chciała się "bawić" w oddanie ich na Dt. :roll:
Babcia ma urlop , i prawdopodobnie tez wyjeżdża. Mój dziadek pracuje, ale pogubiłby się w podawaniu leku, itp. Drugi dziadek boi się szczurów, nigdy nie dałby im karmy , a co dopiero pobawił się, czy puścil na wybieg..
No i rozważałam zabranie ich..pojnik miałyby, jedzonko tez, całą podróż były obok mnie..no i jedna musi dostawać lek, w prawdzie to normalnie do wody w poidełku, i ma dostawac przez tydzień, bo ma zapalenie oskrzeli.
I teraz jestem w kropce..nie wiem co zrobić. :(
Proszę o rady, i pomoc.

Dodam, ze podróż trwa 7h, i z zostaniem z ogonkami nigdy nie było problemu, bo babcia była w domu, a wyjeżdżała wtedy, jak my byłyśmy.
_________________
Za TM - Keyko, Bambi, Ariska, Pchełka, Wenus i Sawa. ;(

aktualny brak ogonów
 
 
     
Kredka na baterie 



Dołączyła: 07 Wrz 2010
Posty: 135
Skąd: R-m/ Bdg
Wysłany: Wto Lip 24, 2012 18:20   
   Zwierzątka: Szczurki- Marysia, Malinka, Bajka, Jagódka


szczurowata, ja bym chyba na Twoim miejscu mimo wszystko poszukała domu tymczasowego na szybko.. Lepiej, żeby chora szczurcia nie podróżowała tyle godzin. Tym bardziej, że są upały i zdrowe szczury źle to znoszą, a co dopiero chorowitki. Myślę, że ludzie na forum są świadomi tego, że niektóre szczurki uciekają od nieznanych osób i potrafią dziabnąć ;)
_________________
Celuj w księżyc, bo nawet jeśli nie trafisz, będziesz między gwiazdami..



Za TM: Andzia, Pysia, Bunia, Rysia, Marysia, Malinka, Jagódka, Balbinka, Bajka, Gucio...
 
 
     
szczurowata 
ciurza mama



Dołączyła: 20 Sie 2011
Posty: 366
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lip 24, 2012 18:23   
   Zwierzątka: Pies i świnka morska.


Kredka na baterie, ale chodzi o to, ze moja mama nie będzie chciała się w takie coś "bawić". :|
_________________
Za TM - Keyko, Bambi, Ariska, Pchełka, Wenus i Sawa. ;(

aktualny brak ogonów
 
 
     
Kredka na baterie 



Dołączyła: 07 Wrz 2010
Posty: 135
Skąd: R-m/ Bdg
Wysłany: Wto Lip 24, 2012 18:51   
   Zwierzątka: Szczurki- Marysia, Malinka, Bajka, Jagódka


szczurowata, a co Twoja mama proponuje w tej sytuacji? Ja troszkę tego nie rozumiem- przecież to nie Twoja mama będzie szukała domku tymczasowego tylko Ty spróbujesz to zrobić.. Jak znajdziesz zawieziesz szczurki i po kłopocie.. Tzn. dla mnie osobiście to nie byłby problem, gdybym już znalazła DT. Nie wiem jak dla Ciebie ;)
Jeśli nie ma możliwości, żeby zostawić ogony na miejscu to wtedy musisz je zabrać, tylko musisz pamiętać o tym, że podróż nie będzie trwała godziny, że są upały i że jedziecie nad morze. Kwestia tego też gdzie będziecie nocować i jakie warunki będą miały tam szczurki..
_________________
Celuj w księżyc, bo nawet jeśli nie trafisz, będziesz między gwiazdami..



Za TM: Andzia, Pysia, Bunia, Rysia, Marysia, Malinka, Jagódka, Balbinka, Bajka, Gucio...
 
 
     
szczurowata 
ciurza mama



Dołączyła: 20 Sie 2011
Posty: 366
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lip 24, 2012 19:19   
   Zwierzątka: Pies i świnka morska.


Kredka na baterie, upału takiego jak już być nie powinno, ponieważ prawdopodobnie bedziemy jechac w nocy, a dojedziemy nad ranem . :)
Coś się wykombinuje, znajdę jakieś dobre rozwiązanie..dziękuje za pomoc! :)
_________________
Za TM - Keyko, Bambi, Ariska, Pchełka, Wenus i Sawa. ;(

aktualny brak ogonów
 
 
     
jancia 
czakramy zablokowane :)



Dołączyła: 14 Maj 2011
Posty: 2931
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto Lip 24, 2012 20:10   
   Zwierzątka: Wszystkie za TM


szczurowata, moim zdaniem powinnaś poszukać DT . Jesteś z Łodzi...mamy tu forumowiczów z Łodzi...może ktoś zgodzi się przechować? załóż wątek i popytaj :)
_________________
za TM: Harry 26.12.2008-12.01.2011, Franek 04.01.2011-21.02.2012, Edzio 04.01.2011 -31.05.2013, Kevin 15.02.2012 - 05.01.2014, Elvis 15.02.2012-27.03.2014, Freddie 25.10.2011 - 14.05.2014, Reksio 05.07.2013 - 06.09.2015, Jasper 5.07.2013 - 14.12.2015.
 
     
Martuha 



Dołączyła: 29 Sty 2009
Posty: 975
Skąd: Legnica/Polkowice
Wysłany: Wto Lip 24, 2012 20:51   
   Zwierzątka: 3 szczurzynki,2 psy,królik,rybki ;)


szczurowata, jeśli jedziecie na noc,to nie będzie upałów tak jak piszesz,to ja bym ogonki brała,tym bardziej,że wiesz jak podawać leki i szczurki Cię znają,ja zawsze ogonki zabieram ze sobą,wtedy się niepokoję
_________________
Za TM : Białeczka,Łysa,Tycia,Iva,Gaja i kilkanaście innych aniołków ;(
Ze mną;Lillka SunRat's,Koffi Abraxas i Fetka :)
Ostatnio zmieniony przez Martuha Śro Lip 25, 2012 11:45, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
smeg 



Dołączyła: 18 Cze 2009
Posty: 2238
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto Lip 24, 2012 22:51   
   Zwierzątka: brak


szczurowata, następnym razem poszukaj najpierw, czy podobny temat istnieje już na forum. Scaliłam z odpowiednim.
_________________
Za TM: Ally, Majka, Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halinka SR, Oliwka, Lili, Margolcia SR, Mortadelka SR, Rudolf Czerwononosy SR, Frotka, Flaszka <:3 )~~
 
     
szczurowata 
ciurza mama



Dołączyła: 20 Sie 2011
Posty: 366
Skąd: Łódź
Wysłany: Śro Lip 25, 2012 11:53   
   Zwierzątka: Pies i świnka morska.


Jednak ogonki zostają z dziadkiem. :wink:
Wezmę wodę w butelkach, nasypię od razu antybiotyk, i powiem dziadkowi, zeby dawał im tą wodę. :wink:
_________________
Za TM - Keyko, Bambi, Ariska, Pchełka, Wenus i Sawa. ;(

aktualny brak ogonów
 
 
     
smeg 



Dołączyła: 18 Cze 2009
Posty: 2238
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Śro Lip 25, 2012 12:07   
   Zwierzątka: brak


Antybiotyk rozpuszczony tydzień wcześniej w wodzie może nie zadziałać. Nie mówiąc już o tym, że w ogóle antybiotyki do poidełka to kiepski pomysł - nigdy nie wiadomo, jaką dawkę leku szczur przyjmie. Po powrocie polecam wybrać się do lepszego weterynarza ;)
_________________
Za TM: Ally, Majka, Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halinka SR, Oliwka, Lili, Margolcia SR, Mortadelka SR, Rudolf Czerwononosy SR, Frotka, Flaszka <:3 )~~
 
     
szczurowata 
ciurza mama



Dołączyła: 20 Sie 2011
Posty: 366
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lip 26, 2012 10:19   
   Zwierzątka: Pies i świnka morska.


smeg, ten wet leczy od dawna moje zwierzaki, i wydaje mi się, ze leczy dobrze..ale cóż, zobaczę, moze znajdzie się inny, dobry wet, chociaż tutaj zaczynałam leczenie z Bambi, oni ją znają, wszyscy wiedzą jak ma na imię, itp. 8)
Jednak zapomniałam, ze antybiotyk kończymy podawać w sobotę, a w piątek albo sobotę wyjeżdżamy, wiec byc może już nie będzie trzeba podawać, i z tym problemu nie będzie :)
Edit: wet się tez pytał najpierw, czy dałabym radę dawać jej ze strzykawki, ale powiedziałam, ze raczej nie, ponieważ trzepie się, piszczy, wyślizga mi się z dłoni.. :lol1:
_________________
Za TM - Keyko, Bambi, Ariska, Pchełka, Wenus i Sawa. ;(

aktualny brak ogonów
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.16 sekundy. Zapytań do SQL: 11