Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: AngelsDream
Czw Lis 15, 2007 12:15
Jonizator powietrza, ozon, nawilżacze - co wybrać?
Autor Wiadomość
LunacyFringe 
lucyfer



Dołączyła: 10 Sie 2007
Posty: 2045
Skąd: Gliwice
Wysłany: Wto Lip 21, 2009 17:35   
   Zwierzątka: 3 x szczur , pies


pazerna, samiec to kastrat ?
_________________
Kto chce, szuka sposobu; kto nie chce, szuka powodu.

ze mną : Serge Pandemonium, Fetysz, Maniek i Milva
za TM [*]: Felek, Pysio, Albin, Seth, Dante, Nero, Luno, Mefit, Isei, Kornel, Fenomen, Hector
Lucyferkowe Ratsy
 
 
     
pazerna 



Dołączył: 21 Lip 2009
Posty: 2
Skąd: nowy targ
Wysłany: Wto Lip 21, 2009 18:48   
   Zwierzątka: 2*szczury pies i kury


jeszcze nie ale juz w piatek bedzie :P

[ Dodano: Sro Lip 22, 2009 10:29 ]
nikt nie pomoże?????


Pomorze to taki region:) Błąd poprawiony-Lavi
Ostatnio zmieniony przez Lavi Wto Maj 24, 2011 09:16, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
madzial13 



Dołączyła: 06 Mar 2009
Posty: 941
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw Paź 08, 2009 19:25   
   Zwierzątka: 7 szczurków - a fuj!


Odświeżam temat, bo się zgubiłam. Czy mam kupić oczyszcza jonizator np. HEPA Jonizator WICK V-9075E czy coś, co się nazywa oczyszcza ozonator? W pierwszym przypadku nie ma mowy o ozonie, a Sachma pisała (co prawda dwa lata temu), że to ozon zabija zapach.
W drugim przypadku na allegro jest tylko jeden ozonator za straszne pieniądze.

Zależy mi przede wszystkim na zabiciu zapachu, a potem na antyallergicznych właściwościach.
 
 
     
susurrement 
i'm a dreamer.



Dołączyła: 08 Kwi 2009
Posty: 3379
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Paź 25, 2009 19:55   
   Zwierzątka: 2 susły, jeż i piesy dwa a Nela z rodzicami


madzial13 napisał/a:
HEPA Jonizator WICK V-9075E

ja osobiście korzystam właśnie z niego.
i jestem naprawdę bardzo zadowolona. z tym, że mi chodzi o właściwości antyalergiczne.
na pewno zabija trochę zapach, ale nie wiem czy w stopniu wystarczającym. ja i tak już się przyzwyczaiłam, więc właściwie nic nie czuję. ale niektóre wyczulone nosy jak do mnie wchodzą to i tak narzekają :D
_________________
dwa susły, jeż Zefir; psy Pikolo i Molly, Nela
za TM Po, Tori, Timon, Pumba, Tosia, Misia, Tina, Mimi, Plamka, Bonifacy, Filemon, Miracle of A, Chandrika of A, Czekoladka of A, Elodie SR, Timba, Groteska of A, Czereśnia of A, Iluzja SR, Magnolia, Destiny of A, Molly, Moduł of A, Konwalia of A, Helenka SR, Pció, Mabelle of A, Kokardka, Koniczynka SR, Gracja SR, Kami of R4U, Pasja, Vivienne of A, Bamse, Vinci of A, Kulka, Kiss of RAT4U, Antonine B, N, B&B, Krunio, Biszkopcik, Bilbo, Fiona, Molly, Całusek, Bójka, Skarpetka, Brawurka, Bajka. Tościk i Huk & Przytulak, Lucek, Puszka, Rich i Stefan
 
     
madzial13 



Dołączyła: 06 Mar 2009
Posty: 941
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie Paź 25, 2009 20:30   
   Zwierzątka: 7 szczurków - a fuj!


susurrement, o dzięki piękne za odpowiedź, myślałam, że się nie doczekam. To ja kupię to cudo, bo mam w domu alergika, więc na pewno się przyda :)
_________________

 
 
     
susurrement 
i'm a dreamer.



Dołączyła: 08 Kwi 2009
Posty: 3379
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Paź 28, 2009 11:25   
   Zwierzątka: 2 susły, jeż i piesy dwa a Nela z rodzicami


:) ja go włączam właściwie tylko w nocy (tzn zaczyna działać zanim się położę, żeby już coś zdziałał) dzięki temu lepiej śpię i rzadziej budzę się z kaszlem. łatwiej mi oddychać. (na pierwszym poziomie jest cichutki, więc nie ma problemu z przyzwyczajeniem się do niego; ba - mi jest pusto, jak nie jest włączony)
na pewno gdyby działał w dzień to efekty byłyby jeszcze lepsze, ale mnie i tak nie ma całymi dniami często. także.. potencjał ten oczyszczacz ma :)
_________________
dwa susły, jeż Zefir; psy Pikolo i Molly, Nela
za TM Po, Tori, Timon, Pumba, Tosia, Misia, Tina, Mimi, Plamka, Bonifacy, Filemon, Miracle of A, Chandrika of A, Czekoladka of A, Elodie SR, Timba, Groteska of A, Czereśnia of A, Iluzja SR, Magnolia, Destiny of A, Molly, Moduł of A, Konwalia of A, Helenka SR, Pció, Mabelle of A, Kokardka, Koniczynka SR, Gracja SR, Kami of R4U, Pasja, Vivienne of A, Bamse, Vinci of A, Kulka, Kiss of RAT4U, Antonine B, N, B&B, Krunio, Biszkopcik, Bilbo, Fiona, Molly, Całusek, Bójka, Skarpetka, Brawurka, Bajka. Tościk i Huk & Przytulak, Lucek, Puszka, Rich i Stefan
 
     
czarnaeve 



Dołączyła: 12 Lut 2008
Posty: 399
Skąd: Lubuskie/DE
Wysłany: Pią Lis 13, 2009 15:59   
   Zwierzątka: Sodoma&Gomora; Za TM:Zuriska [*]


Hm tez ostatnio sie zastanawialam nad takim cackiem ale jakos pelno roznosci teraz na tym necie i ciezko cos wybrac :? Szczegolnie gdy kazdy producent pisze ze jego jest naj..
Myslalam o tego typu jonizatorze:

Komentarze jak do tej pory pozytywne widzialam, ponadto fajny plaski i dosc estetycznie wyglada (jak dla mnie) chociaz nie tyle o estetyke tu chodzi co o funkcjonalnosc.. dlatego chcialam zapytac czy mial juz moze ktos do czynienia z takim jonizatorem?
Szukalam jeszcze tych "Air Cleaner" o ktorych byla mowa wczesniej ale jakos nie moglam znalesc... a linki juz wygasly :|
Patrzylam tez na Jonizatory firmy HEPA ale cena nowych filtrow (ktore kiedys wymienic bedzie trzeba) troche mnie przeraza...


Edit: Kupilam.. i szczerze mowiac jestem troche zawiedziona, dzialac dziala.. faktycznie inne powietrze takie jakby swiezsze ale.. no wlasnie wydziela taki dziwny zpach :? takiej jakby nowosci nie wiem nie jestem w stanie tego opisac.. i niestety wiecej tego zapachu niz swierzego powietrza...
 
     
magnes 
na lodówkę



Dołączyła: 05 Lut 2008
Posty: 3008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Kwi 15, 2011 13:03   

Podnoszę, bo w temacie ściólkowym zrobił się offtop.

Planuję zakup jonizatora, ale nie wiem który jest wybrać. Help.
_________________
ze mną: :3 ) Bolek, =^..^= Totoro(??.06.2011)
na zawsze w :serducho: Franek (??.06.2008-09.02.2009), Zdzisio (??.11.2007-21.05.2009), Drakuś Ratteria Rataty (28.03.2008-14.02.2010), Dino Happy Feet (18.04.2009-01.04.2010),
Qremkline Qundelek Anahata (03.06.2010- 11.07.2010) Zenek (??.01.2009-17.07.2010), księżniczka Mrimblanka(??.03.2010-25.01.2012), Hěmiómil Beris(23.08.2010-05.02.2013) Qiỹlilóoy Anahata(03.06.2010),
 
 
     
dudzia 



Dołączyła: 03 Kwi 2010
Posty: 412
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sob Maj 07, 2011 23:31   
   Zwierzątka: 2 myszory- Klaus i Damon :)


Magnes, zakupiłaś coś?
ja też wlaśnie się nad jonizatorem-ozonatorem zastanawiam bo po zimie zrobiło się w pokoju cholernie duszno, zapach też zrobił się taki duszący (nie jest jakiś intensywny ale męczący). najzwyczajniej ciężko mi się oddycha i boję się nawrotów duszności z tamtego roku. szukałam na allegro urządzenia które reklamowała Viss bodajże, ale już nigdzie go znaleźć nie mogłam. Macie jakiś skuteczny zamiennik, bym moglą czuć w pokoju świeże powietrze bez wietrzenia co chwilę? Mam nadzieję że szczurom też by było lepiej bo mam dwie takie wiecznie prychające bez powodu i na czas zimy o wiele mniej prychały a jak się ociepliło to znów zaczynam słyszeć. jadę z nimi niedługo na wszelki wypadek do osłuchania, ale mam podejrzenia że jest to właśnie związane z tą duchotą która powstała.
_________________
dziewczynki moje & bloguję
za TM: Kleopatra, Pandora, Gaja, Effy, Pixie, Agatka, Lenka, Spacja, April, Nerqua ;(
 
 
     
klaraurs 



Dołączyła: 28 Maj 2009
Posty: 1101
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Cze 01, 2011 14:45   
   Zwierzątka: niestety już żadnych - alergia mnie zmogła :-(


Ja sobie parę miesięcy temu sprawiłam oczyszczacz powietrza Airfree E 60, właściwie dzięki mamie, która przy każdej wizycie skarżyła się na szczurzy odór (choć mam tylko 4 ogoniaste, a półki przecieram kilka razy dziennie i codziennie zmieniam zasikane hamaki). Zalety? 1) chodzi całą dobę, więc bakterie/wirusy/grzyby itd. są spalane na okrągło, 2) nie wydaje żadnych dźwięków, więc stoi przy samej klatce i nikomu nie przeszkadza 3) zużywa minimalną ilość prądu, 4) nie wymaga wymiany drogich zazwyczaj filtrów => nie generuje żadnych kosztów eksploatacyjnych. Jestem nim zachwycona - nawet goście nieobyci z zapachami zwierzęcymi twierdzą, że u mnie nie czuć gryzoni (nawet moja mama uznała, że poprawa jest znacząca i już nie narzeka na szczurzy smród), trzeba się dopiero nachylić nad klatką, ale taki zapach jest do przyjęcia.
_________________
klaruski - latające prosiaki :D
 
     
kasia83 
terefere



Dołączyła: 17 Sty 2011
Posty: 459
Skąd: Świdnik
Wysłany: Śro Cze 01, 2011 15:12   
   Zwierzątka: Melon i Mango:)


klaraurs, on ma opcję nawilżacza?
_________________
Męża, psy, szczury, mandarynki, smak gorzkiego piwa, skoki do wisły KOCHAM!!:)
 
 
     
klaraurs 



Dołączyła: 28 Maj 2009
Posty: 1101
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Cze 01, 2011 15:14   
   Zwierzątka: niestety już żadnych - alergia mnie zmogła :-(


kasia83 napisał/a:
klaraurs, on ma opcję nawilżacza?
Nie.
_________________
klaruski - latające prosiaki :D
 
     
dudzia 



Dołączyła: 03 Kwi 2010
Posty: 412
Skąd: Wrocław
Wysłany: Śro Cze 01, 2011 15:57   
   Zwierzątka: 2 myszory- Klaus i Damon :)


klaraurs, a myślisz że alergikom będzie się przy tym lepiej oddychać?
edit: właśnie zobaczyłam cenę i na dzien dzisiejszy mnie i tak na to nie stać bo nie mogę zostać bez grosza jakby mi ktoras zachorowała.
chyba wypróbuję to http://www.nokaut.pl/nawi...za-yl-100b.html .
_________________
dziewczynki moje & bloguję
za TM: Kleopatra, Pandora, Gaja, Effy, Pixie, Agatka, Lenka, Spacja, April, Nerqua ;(
 
 
     
almetka 


Dołączyła: 31 Sie 2010
Posty: 13
Skąd: Lublin
Wysłany: Pon Sie 22, 2011 14:27   jonizator
   Zwierzątka: Vega, Zuza i 8 ogoniastych


I co działa? ja znalazłam tańszy o 50 zł i ten sam jonizator

Chce go kupić tylko niech mi ktoś powie czy działa faktycznie?
I czy przy moich 8 ogonach da sobie rade?
 
     
K3 
czosnek



Dołączyła: 21 Gru 2011
Posty: 293
Skąd: Opole
Wysłany: Śro Sty 04, 2012 21:17   

Szukałam, szukałam, ale nie znalazłam, jakby co proszę mnie ochrzanić :P

Już niedługo przyjadą do mnie paszczurki. Przeważnie odświeżam powietrze w sposób taki, że do atomizera wlewam przegotowaną wodę i parę kropel olejku eterycznego.
Tu pojawia się moje pytanie, czy można rozpylać te magiczne mikstury w pomieszczeniu w którym jest klatka. Czy olejki eteryczne (te naturalne, nie podróby) mają negatywny wpływ na zachowanie/zdrowie dla czterołapczastych?
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.24 sekundy. Zapytań do SQL: 13