Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: AngelsDream
Czw Lis 15, 2007 12:15
Jonizator powietrza, ozon, nawilżacze - co wybrać?
Autor Wiadomość
Viss
[Usunięty]

Wysłany: Pon Lis 12, 2007 09:48   

U mnie świetnie sie sprawdza. Pokrętło ustawione jest prawie na minimum i efekt jest idealny. Wreszcie po wejściu do mieszkania nie wali tak fajkami. W salonie nie trzeba wietrzyć aż tak bardzo, co w zimie jest wielkim plusem. Zwalcza też kuchenne zapachy (kuchnia koło salonu), a wstawiony do szczurowego pokoju na 5 min usuwa zwierzęce zapachy.
Jego jedyny minus to zasięg. W dużym mieszkaniu trzeba go przemieszczać dla uzyskania wymaganego odświeżenia powietrza.
 
     
Azi 



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 19 Lis 2006
Posty: 3402
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon Lis 12, 2007 11:20   
   Zwierzątka: Impuls ZR, Impet ZR, Kakashi ZR, Snoopy, Wypłosz i czterolatek


Nisia napisał/a:
Dużo lepszy jest zakup nawilżacza z "chłodną mgiełką" niż z gorącą. Efekt nawilżania ten sam, a nie robi się gorąco i, co za tym idzie, bardziej duszno.
Nie wiem, czy produkowane są inne nawilżacze z taką mgiełką, niż ultradźwiękowe? Jeśli są, to warto się zastanowić.
Są. Wybór nawilżaczy (chociazby na allegro) jest ogromny, zależny jedynie od miejsca i zasobnosci portfela - ja tylko uprzedzam - jest taki jeden - mały, estetyczny, cichy. Skusiłam się i co? I nic. Jak to nawilża, to ja jestem surykatką. Głupota moja i tyle. Jeżeli nawilżacz ma działaś, jednak musi mieć silny wiatrak :roll:
_________________
W :serducho: : Gandalf, Bilbo, Frodka, Asfa, Dzika, Yavanna, Fniszka RT, Nessa, Fea RT, Moria, Bajaderka HF, Dafne z TM, Baletka z TM, Finka JR, Sasanka RT, Itsu SR, Ruda, Nastka, Irytacja SR, Luthien Tinuviel AB, Hipokryzja HF, Inazuma SR, Athame HF, Kagura HF, Muffinka HF
 
 
     
sue 



Dołączyła: 09 Wrz 2007
Posty: 215
Wysłany: Pon Lis 12, 2007 13:24   

Kupiłam to cudo na allegro i co? I mama weszła do pokoju i zaczęła się rozkoszować delikatnym zapachem ozonu i jonu :mrgreen: Wszelkie niechciane zapachy poszły w zapomnienie, jedynie czuć odrobinę ozonu, gdy generator ozonu włączony jest za długo i charakterystyczny zapach jonu, ale lepsze to od 'kupkowego' zapaszku :)
_________________

Za TM.. : ['] Pestka ['] Zuzu

nobody is perfect. my name is nobody.
 
 
     
Gość

Wysłany: Pon Lis 12, 2007 13:27   

A ja mam ten jonizato-ozonator i dziala. Usuwa zapachy, lepiej sie oddycha. Tylko ja mam prawie caly czas ozon wylaczony.
 
     
Gość

Wysłany: Pon Lis 12, 2007 13:31   

Ja tez polecam. Moja mama wkoncu nie marudzi, ze smierdzi :)
 
     
sue 



Dołączyła: 09 Wrz 2007
Posty: 215
Wysłany: Pon Lis 12, 2007 13:40   

Matylda napisał/a:
A ja mam ten jonizato-ozonator i dziala. Usuwa zapachy, lepiej sie oddycha. Tylko ja mam prawie caly czas ozon wylaczony.


Ten z allegro, o którym było w wątku "Zneutralizować zapach"? Jeśli tak, podpisuję się rękami i nogami. Tylko generator ozonu pracuje u mnie kilka godzin dziennie, bo jak za długo, czuć go w powietrzu, ale powietrze oczyszczone i świeże :)
_________________

Za TM.. : ['] Pestka ['] Zuzu

nobody is perfect. my name is nobody.
 
 
     
Gość

Wysłany: Pon Lis 12, 2007 15:16   

sue napisał/a:
Ten z allegro, o którym było w wątku "Zneutralizować zapach"?

Tak ten :)
sue napisał/a:
Tylko generator ozonu pracuje u mnie kilka godzin dziennie, bo jak za długo, czuć go w powietrzu, ale powietrze oczyszczone i świeże
Podpisuje sie :D
 
     
Ninek 



Dołączyła: 14 Maj 2007
Posty: 4588
Skąd: Brzeg
Wysłany: Wto Lis 13, 2007 12:59   
   Zwierzątka: 7 kotów, 2x chomik + pies


A mógłby ktoś dać link albo chociaż dokładną nazwe odświeżacza który ma i sie sprawdza?? Przymierzam sie do kupienia bo zimno i nie ma jak wietrzyć a wiem, że często guzik dają a u mnie z kasą krucho ostatnio...
 
     
L. 
wtulony kropek.



Zaproszone osoby: 21
Dołączyła: 09 Gru 2006
Posty: 6251
Wysłany: Wto Lis 13, 2007 13:31   

Matylda, sue, serio :D
kurde musze kasę wykombinować i zakupić, moze mamut w koncu sie uciszy xDD"
_________________

 
     
Viss
[Usunięty]

Wysłany: Wto Lis 13, 2007 14:26   

Ninek -> http://forum.szczury.biz/...p=105009#105009
Czytaj temat na przyszłość.
 
     
Azi 



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 19 Lis 2006
Posty: 3402
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto Lis 13, 2007 14:46   
   Zwierzątka: Impuls ZR, Impet ZR, Kakashi ZR, Snoopy, Wypłosz i czterolatek


Off-Topic:
Viss napisał/a:
Nic nie pochłania Pic na wode, fotomontaż. Rozmawiałam na ten temat swego czasu z Nisią. Znacznie lepsze efekty zdrowotne daje nawilżacz powietrza. Zwłaszcza w sezonie grzewczym, przy wysuszonym powietrzu. Poza tym masz od razy narzędzie do inhalacji szczurów i siebie.
to cytat z tematu załozonego przeze mnie o jonizatorze... jak to się zmienia zdanie, co? :P i przez to wylądowałam z nawilżaczem zamiast od prawie roku cieszyć się jonami

może jakies zadość uczynienie, hmm? :P
_________________
W :serducho: : Gandalf, Bilbo, Frodka, Asfa, Dzika, Yavanna, Fniszka RT, Nessa, Fea RT, Moria, Bajaderka HF, Dafne z TM, Baletka z TM, Finka JR, Sasanka RT, Itsu SR, Ruda, Nastka, Irytacja SR, Luthien Tinuviel AB, Hipokryzja HF, Inazuma SR, Athame HF, Kagura HF, Muffinka HF
 
 
     
Izabela 
zwierzomaniaczka


Dołączyła: 18 Gru 2006
Posty: 610
Skąd: Lublin
Wysłany: Nie Lis 18, 2007 08:11   
   Zwierzątka: ogonki, smok


Mam dwa pytanka: jak długo macie włączone to cudo - przez całą dobę? I na jaki (teoretycznie przynajmniej) czas wystarcza to urządzenie, tzn. jaka jest jego żywotność? potem trzeba mu coś wymienić, jakiś wkład czy coś w tym stylu?
_________________
u nas legwan Bazyli ; 2 ogonki z Merchowego Pola (Aayla i Ylesia) oraz Paja, Tea, Milka, Ashna, Dela, Nita, Navi, Ktosio, Misia, Gabi, (Celia i Chanel) of Anahata
TM:Gucia, Fela, Mela, Jaga, Vani, Buba (Erato of Zirrael), Blusia (Kiara Rat's Troop), Bonita, Kiva (Electra of Zirrael), Tola, Tanita of Zirrael, Kola, Estelka Merchowe Pole, Klarysa, Elwirka MP, Edgar MP, Rolfik Rattery Rattonia, Jadzia MP, Enya MP, Klemens, Jula MP, Geminia MP, Pela Baltic Rats, Gotika MP, Felisia MP, Karina, Irenka MP, Inka MP, Pola MP, Petra MP, Żytnie Ziarko of Smeagolie, Selonia MP, Zubejda of Smeagolie, Korina, Stefek [*][*] [*]
 
     
Viss
[Usunięty]

Wysłany: Nie Lis 18, 2007 09:20   

Nie chce Cie wprowadzać w błąd, a nie mogę znaleźć manuala, ale chyba po 2 latach wymienia się filtr.
Ja w dużym pokoju włączam na kilka godzin dziennie, bo tu się najwięcej pali. Żeby pozbyć się jakiegoś niechcianego zapachu w innym pomieszczeniu wystarczy na kilka minut włączyć. Na opcji non-stop jednak bym tego nie zostawiała.
 
     
sue 



Dołączyła: 09 Wrz 2007
Posty: 215
Wysłany: Nie Lis 18, 2007 12:49   

Ozon dosłownie 5 minut, bo jeśli na dłużej jest włączony, to po całym domu roznosi sie taki jakby chemiczny zapach, ale i tak 5 minut w zupełności wystarcza :) Jonizator kilka godzin dziennie ;)
_________________

Za TM.. : ['] Pestka ['] Zuzu

nobody is perfect. my name is nobody.
 
 
     
Izabela 
zwierzomaniaczka


Dołączyła: 18 Gru 2006
Posty: 610
Skąd: Lublin
Wysłany: Pon Lis 19, 2007 07:27   
   Zwierzątka: ogonki, smok


Ok, dzięki :)
_________________
u nas legwan Bazyli ; 2 ogonki z Merchowego Pola (Aayla i Ylesia) oraz Paja, Tea, Milka, Ashna, Dela, Nita, Navi, Ktosio, Misia, Gabi, (Celia i Chanel) of Anahata
TM:Gucia, Fela, Mela, Jaga, Vani, Buba (Erato of Zirrael), Blusia (Kiara Rat's Troop), Bonita, Kiva (Electra of Zirrael), Tola, Tanita of Zirrael, Kola, Estelka Merchowe Pole, Klarysa, Elwirka MP, Edgar MP, Rolfik Rattery Rattonia, Jadzia MP, Enya MP, Klemens, Jula MP, Geminia MP, Pela Baltic Rats, Gotika MP, Felisia MP, Karina, Irenka MP, Inka MP, Pola MP, Petra MP, Żytnie Ziarko of Smeagolie, Selonia MP, Zubejda of Smeagolie, Korina, Stefek [*][*] [*]
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.21 sekundy. Zapytań do SQL: 13