Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: H.
Pon Maj 18, 2009 09:28
Kto dla kogo?
Autor Wiadomość
Krolik 
Kroliczyca(bo baba)



Dołączyła: 09 Cze 2007
Posty: 96
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Wysłany: Wto Paź 16, 2007 00:28   
   Zwierzątka: szczurzyce-Mio i Mao, 5 myszek na tymczasie


marhef napisał/a:
Krolik, po pierwsze - ja bym do czegoś takiego nie dopuściła.

a czytalam w postach, ze szczura nie da sie przewidziec, jak Ty bys to zrobila?

marhef napisał/a:
Po drugie - gdyby tak się stało, oczywiście, byłabym wściekła, byłoby mi smutno i tragicznie, ale zwierze to zwierze, i jedyne co by mi pozostało, to pogłaskać je po główce i spokojnie posprzątać.

wybacz, ale ja tego nie skomentuje, naprawde. Nie chce Cie obrazic, a bardzo bym to zrobila.
_________________
szczurki Dzidzia, Tosia i samotnica Misia [*]
pies - Maniek 2,5roku [*]
królik Tupaś - 10 lat [*]

Trzy ogony i jedne jajka, czyli z rodziny szczurzastych siostry Mio i Mao oraz Bob myszowaty ^^
 
 
     
marhef 
Idiot.



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 1411
Skąd: Wroclove
Wysłany: Wto Paź 16, 2007 00:28   

Krolik, OMG, zwierzę to zwierzę! To nie człowiek, nie myśli, nie ma sumienia.
Widzisz różnicę?
Zwierzę kieruje się instynktem, a nie moralnością, i jeśli nie możesz się z tym pogodzić, to nie bierz nigdy żadnego.
Proste.

edit/
Zachowania szczura oczywiście nie da się w 100% przewidzieć, ale TO CZŁOWIEK JEST OD TEGO, ŻEBY MYŚLEĆ ZA ZWIERZAKA I ZAPOBIEGAĆ PODOBNYM WYPADKOM.
 
 
     
Gość

Wysłany: Wto Paź 16, 2007 00:31   

popieram marhef wszystkimi konczynami!
Myslisz, ze ona zagryzla tego szczura i zolwia, ze zlosci, dlatego ze go nie lubila? Ze nie podobal jej sie ich wyglad?
NIE! One je zabila, bo kierowala sie instynktem.
Biorac zwierze do domu nie mozemy ich psychiki traktowac na rowni z psychika ludzka.
I...
marhef napisał/a:
i jeśli nie możesz się z tym pogodzić, to nie bierz nigdy żadnego.
 
     
Oli 



Dołączyła: 14 Sty 2007
Posty: 13184
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Paź 16, 2007 00:37   

Krolik napisał/a:
No to i w tym przypadku roznie sie od Ciebie. Ja bym raczej nie wybaczyla takiej zbrodni i poniekad Cie podziwiam, ze Ty psu wybaczylas. Ja mojemu tak do konca nigdy nie wybaczylam, ze polowal na wroble zakradajace sie do jego budy.

i wlasnie z tego powodu jestem bardzo za zmiana przyslowia, ze "ktos zachowuje sie jak zwierze" na bardziej trafne "ktos zachowuje sie jak czlowiek". :?

Nawet jesli Twoja kolezanka (Boze chron nas przed naplywem debilizmu i sadyzmu oraz bezmyslnego okrucienstwa) byla zla na szczura i chciala go usmiercic, to powinna isc do weta i go USPIC. Jednym z dwoch powodow dla ktorych wetowi wolno uspic zwierze jest niebezpieczenstwo jakie stwarza dla samego siebie i otoczenia - do tej sytuacji pasuje jak ulal. Kolezanka popelnila zbrodnie, jak juz pisala marhewa i wlasciwie to dlaczego nie mielibysmy zgloscic tego na policje. :drap:

A zapobiec mogla w prosty sposob - zamiast akwa wsadzic do klatki. Tylko nie pisz teraz ze nie miala klatki, bo jakos gdzies sie znalazla w koncu jak napisalas dobrze zabiezpieczona klatka... :roll:
_________________
Z nami: Jojo i Princeska; Duszek, Amidala i Zosia; Api i Kava
na dt: suczka Sarabi www.facebook.com/EkipaDuszka
 
 
     
Gość

Wysłany: Wto Paź 16, 2007 00:39   

Olimpia napisał/a:
dlaczego nie mielibysmy zgloscic tego na policje.

hmmm

Wlasnie bylam wycalowac mojego mordereczego psa ;)
 
     
Krolik 
Kroliczyca(bo baba)



Dołączyła: 09 Cze 2007
Posty: 96
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Wysłany: Wto Paź 16, 2007 00:41   
   Zwierzątka: szczurzyce-Mio i Mao, 5 myszek na tymczasie


LITOSCI! Co ja tu robie? Mowa o instynkcie... A ludzki instynkt? To zwierze jest, zeby czlowiek nim wladal, a nie odwrotnie! Tylko ze my, ludzie, nauczylismy sie zyc z nimi jak z przyjaciolmi, nie jak z podwladnymi. Naprawde nie moge uwierzyc w to, co czytam! Ponoc tak bardzo kochacie to zwierzeta....Nie umiem tej milosci zrozumiec. "Mowi sie trudno, zyje sie dalej"??!! A znacie przypadki, jak kot zamordowal czlowieka?Bo kiedy ten spal krtan mu sie poruszala, a kotek chaps! A co, gdy szczur i za nas sie wezmie? Widzialam tu zdjecia malego dziecka. Co jesli (BOZE UCHOWAJ!!!!) TAKI MALY AGRESOR WTARGNIE DO TAKIEGO SPIACEGO DZIECKA?? TEZ WYTLUMACZYSZ TO INSTYNKTEM?
_________________
szczurki Dzidzia, Tosia i samotnica Misia [*]
pies - Maniek 2,5roku [*]
królik Tupaś - 10 lat [*]

Trzy ogony i jedne jajka, czyli z rodziny szczurzastych siostry Mio i Mao oraz Bob myszowaty ^^
 
 
     
marhef 
Idiot.



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 1411
Skąd: Wroclove
Wysłany: Wto Paź 16, 2007 00:43   

Krolik napisał/a:
Naprawde nie moge uwierzyc w to, co czytam!

Ja czytając Ciebie też nie mogę uwierzyć w to co czytam.


Cytat:
Co jesli (BOZE UCHOWAJ!!!!) TAKI MALY AGRESOR WTARGNIE DO TAKIEGO SPIACEGO DZIECKA?? TEZ WYTLUMACZYSZ TO INSTYNKTEM?

marhef napisał/a:
TO CZŁOWIEK JEST OD TEGO, ŻEBY MYŚLEĆ ZA ZWIERZAKA I ZAPOBIEGAĆ PODOBNYM WYPADKOM.
 
 
     
Gość

Wysłany: Wto Paź 16, 2007 00:45   

Zwierzeta polujace na ludzi, na swoich wlascicieli, osoby ktore ich kaza, nagradzaja i karmia maja problemy z psychika, wiekszosc problemow da sie wyleczyc, a jesli nei no to niestety trzeba uspic. Rozumiesz?

Krolik napisał/a:
Tylko ze my, ludzie, nauczylismy sie zyc z nimi jak z przyjaciolmi, nie jak z podwladnymi.

Nienawidze takiego podejscia!
Krolik napisał/a:
To zwierze jest, zeby czlowiek nim wladal, a nie odwrotnie!

Takie jest ok.

Ide spac, chociaz pewnie przez te madre teksty zasnac nie bede mogla.
Ostatnio zmieniony przez Gość Wto Paź 16, 2007 00:47, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Oli 



Dołączyła: 14 Sty 2007
Posty: 13184
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Paź 16, 2007 00:46   

Krolik, nie umiesz czytac ze zrozumieniem chyba. Na Twojego posta powyzej masz odpowiedz:
Cytat:
Nawet jesli Twoja kolezanka (Boze chron nas przed naplywem debilizmu i sadyzmu oraz bezmyslnego okrucienstwa) byla zla na szczura i chciala go usmiercic, to powinna isc do weta i go USPIC. Jednym z dwoch powodow dla ktorych wetowi wolno uspic zwierze jest niebezpieczenstwo jakie stwarza dla samego siebie i otoczenia - do tej sytuacji pasuje jak ulal.


To sie nazywa humanitaryzm i myslenie. Jesli Twoja kolezanka wrzucila szczura do rzeki zeby sie utopil (jest to z reszta jedna z najbardzej bolesnych smierci; przyklad kota podany przez Ciebie to nic w obliczu swiadomosci ze nie mozesz zaczerpnac powietrza) to nie postapila ani jak czlowiek jako wladca, ani jak czlowiek jako przyjaciel. Postapila jak przestepca i zwyczajny niczego niewarty morderca i sadysta.
_________________
Z nami: Jojo i Princeska; Duszek, Amidala i Zosia; Api i Kava
na dt: suczka Sarabi www.facebook.com/EkipaDuszka
 
 
     
Krolik 
Kroliczyca(bo baba)



Dołączyła: 09 Cze 2007
Posty: 96
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Wysłany: Wto Paź 16, 2007 00:48   
   Zwierzątka: szczurzyce-Mio i Mao, 5 myszek na tymczasie


Ja jednak poczekam, moze ktos inny odwazy sie przyznac mi racje, bo tacy ludzie sa, mam juz pare wiadomosci, ale naprawde dziwi mnie to, dlaczego nikt nie mowi tego glosno? Dlaczego piszecie do mnie prywatnie, a nie tu na forum, zeby inni mogli zobaczyc, ze nie jestem takim dziwadlem, za jakiego widocznie uchodze?? Dlaczego sie boicie? Tak, wiem, wiele ludzi juz odeszlo z tego forum przez podobne sytuacje, ale kazdy ma prawo do wlasnego zdania! Ja swoje wyzaram glosno (wielka szkoda, ze ci co mnie popieraja robia to na ucho......)
_________________
szczurki Dzidzia, Tosia i samotnica Misia [*]
pies - Maniek 2,5roku [*]
królik Tupaś - 10 lat [*]

Trzy ogony i jedne jajka, czyli z rodziny szczurzastych siostry Mio i Mao oraz Bob myszowaty ^^
 
 
     
Oli 



Dołączyła: 14 Sty 2007
Posty: 13184
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Paź 16, 2007 00:50   

Kolejny dowod, ze nie umiesz czytac ze zrozumieniem. :doh: My nie potepiamy decyzji o usmierceniu szczura ale o sposobie w jaki zostalo to zrobione i jak do calej tragedii doszlo. Gdyby nie bledy popelnione przez Twoja kolezanke i niedopilnowanie, calej sytuacji by nie bylo. Takze nikt nie zarzucil Ci, ze jestes jakas zla/glupia itp. z powodu obaw przed drugim szczurem. Jednak skoro na kilkaset ludzi na forum bylo zaledwie kilka przypadkow agresji jednego szczura w stosunku do drugiego i brak mozliwosci polaczenia z jakimkolwiek szczurem to raczej czesciej jest ok.
_________________
Z nami: Jojo i Princeska; Duszek, Amidala i Zosia; Api i Kava
na dt: suczka Sarabi www.facebook.com/EkipaDuszka
Ostatnio zmieniony przez Oli Wto Paź 16, 2007 00:52, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
Krolik 
Kroliczyca(bo baba)



Dołączyła: 09 Cze 2007
Posty: 96
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Wysłany: Wto Paź 16, 2007 00:50   
   Zwierzątka: szczurzyce-Mio i Mao, 5 myszek na tymczasie


Olimpia, wiesz co to jest napad szalu? W swiecie ludzi tez jest roznie - jeden po stracie bliskiego bedzie plakal, a drugi poszuka zemsty (tym bardziej w tzw afekcie, jesli mowa o nie naturalnym odejsciu )
_________________
szczurki Dzidzia, Tosia i samotnica Misia [*]
pies - Maniek 2,5roku [*]
królik Tupaś - 10 lat [*]

Trzy ogony i jedne jajka, czyli z rodziny szczurzastych siostry Mio i Mao oraz Bob myszowaty ^^
 
 
     
Gość

Wysłany: Wto Paź 16, 2007 00:52   

Krolik napisał/a:
kazdy ma prawo do wlasnego zdania!

nie zawsze wlasne zdanie jest wlasciwe, czasem warto je zmienic.
Po za tym topienie szczura nie jest wyrazaniem wlasnego zdania na dany temat, ale jest przestepstwem!
Chyba jutro pojde okradne jubilera, bo moje zdania co do prawa ochrony wlasnego mienia, dobra itp. jest troche inne niz wiekszosci ludzi..... :roll:

[ Dodano: Wto Paź 16, 2007 00:53 ]
Krolik napisał/a:
Olimpia, wiesz co to jest napad szalu?

Ja wiem, wiekszosc morderstw i rabunkow jest popelniania pod wplywem napadu szalu.
Jesli ktos ma takie napady to powinnien isc sie leczyc.
 
     
Oli 



Dołączyła: 14 Sty 2007
Posty: 13184
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Paź 16, 2007 00:55   

Krolik napisał/a:
Olimpia, wiesz co to jest napad szalu? W swiecie ludzi tez jest roznie - jeden po stracie bliskiego bedzie plakal, a drugi poszuka zemsty (tym bardziej w tzw afekcie, jesli mowa o nie naturalnym odejsciu )

To nie jest usprawiedliwienie zbrodni (gdyby tak bylo, to nie byloby takich pojec jak seryjni mordercy, czy w ogole mordercy), a tak to przedstawiasz. Naprawde, gdyby kolezanak byla taka milosniczka zwierzat jak ja przedstawiasz to poszlaby do weta i uspila szczurke. Postapila jednak wcale nie w napadzie szalu, czy instynktownie, ale niehumanitarnie i sadystycznie.
_________________
Z nami: Jojo i Princeska; Duszek, Amidala i Zosia; Api i Kava
na dt: suczka Sarabi www.facebook.com/EkipaDuszka
 
 
     
marhef 
Idiot.



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 1411
Skąd: Wroclove
Wysłany: Wto Paź 16, 2007 00:56   

Krolik napisał/a:
drugi poszuka zemsty

Grejt, poszuka zemsty za to, że sam nie upilnował, za to, że jest nieodpowiedzialny.
Grejt, zemści się na istocie, która nawet nie wie, za co i dlaczego i co się stało, bo kierowała się instynktem, bo jest zwierzęciem, bo nie pomyślał ten, co powinien pomyśleć. Nie wie za co i dlaczego nie może zaczerpnąć oddechu, skąd ta woda która leje się w płuca zamiast powietrza, skąd to zimno, skąd ból rozrywanych płuc.
Zemści się w sposób wyjątkowo sadystyczny, topiąc istotę, którą rzekomo kochał.
Super. Super podejście. Gratuluję.

(Czy tylko mi to przypomina SKRa?)
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.18 sekundy. Zapytań do SQL: 12