Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Zupy, obiady, potrawy świąteczne - kiedy wolno?
Autor Wiadomość
Nisia 
ofiara losu


Dołączyła: 28 Mar 2006
Posty: 3881
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Paź 17, 2007 13:14   
   Zwierzątka: ogony


Skoro już takie luźne uwagi... Grochu należy unikać (wzdęcia).
_________________
Wśród Aniołków: Henia, Fatka, Alif Matsura, Hela, Lola, Beba, Iskierka, Šamsi, Tomiś, Calypso, Tamarka, Morelka, Szpulka, Śliwka, Ahirka i Zdenka :(
 
 
     
marhef 
Idiot.



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 1411
Skąd: Wroclove
Wysłany: Śro Paź 17, 2007 13:14   

civette napisał/a:
groch

A groch nie ma przypadkiem działania wzymającego?
 
 
     
civette 
Moja pierwsza [']Cola



Dołączyła: 23 Sie 2007
Posty: 244
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Śro Paź 17, 2007 13:26   
   Zwierzątka: 3 szczury


groch mam z mieszanki od ajlii, skoro ona daje, tzn. że w małych ilościach nie zaszkodzi
_________________
...
 
 
     
Nisia 
ofiara losu


Dołączyła: 28 Mar 2006
Posty: 3881
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Paź 17, 2007 13:36   
   Zwierzątka: ogony


civette, niektórzy i chipsy dają....
_________________
Wśród Aniołków: Henia, Fatka, Alif Matsura, Hela, Lola, Beba, Iskierka, Šamsi, Tomiś, Calypso, Tamarka, Morelka, Szpulka, Śliwka, Ahirka i Zdenka :(
 
 
     
civette 
Moja pierwsza [']Cola



Dołączyła: 23 Sie 2007
Posty: 244
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Śro Paź 17, 2007 13:45   
   Zwierzątka: 3 szczury


Nisia, chipsów nie daję, ale wiem, że Ajlii ma większą wiedzę o szczurach niż niejeden forumowicz i nikomu nie ufam w kwestii szczurów tak jak jej. W mieszance nie ma ogromnej ilości grochu, są pojedyncze ziarna, "zdarzają się", dosłownie. Czasem daję gryzoniom, zarówno tym, jak i kiedyś samicom, ziarno fasoli konserwowej. Nie zaobserwowałam problemów, tak samo jak ich nie widzę po grochu, który "się zdarza" w misce...
_________________
...
 
 
     
falka 
['] ['] ['] [']



Dołączyła: 20 Lis 2006
Posty: 1957
Skąd: Elbląg
Wysłany: Śro Paź 17, 2007 13:54   
   Zwierzątka: kotka Puma


można do gotowanego jedzonka dodać kropelkę oliwy z oliwek

[ Dodano: Sro Paź 17, 2007 13:56 ]
groch? przecież jest nawet w Xtravitalu tylko w postaci tłuczonej tzn. płatków, ja nie widzę problemu. wzdymająco działa konserwowy czy świeży w dużej ilości (6 ziarenek nie zaszkodzi na pewno)
 
 
     
L. 
wtulony kropek.



Zaproszone osoby: 21
Dołączyła: 09 Gru 2006
Posty: 6251
Wysłany: Śro Paź 17, 2007 16:23   

Na błyszczącą i pikną sierśc polecam siemie laniane ;] co prawda nie każdy szczur zje bo jest drobne, ale zawsze moze coś podskubać :)
_________________

 
     
Gość

Wysłany: Śro Paź 17, 2007 23:41   

Nisia napisał/a:
Grochu należy unikać (wzdęcia).

Groch jest w skladzie XtraVitalu, moje jedza od poczatku.
Chyba jak by byl taki niedorby to by go nie dawali, czy mam wybierac?
 
     
falka 
['] ['] ['] [']



Dołączyła: 20 Lis 2006
Posty: 1957
Skąd: Elbląg
Wysłany: Śro Paź 17, 2007 23:50   
   Zwierzątka: kotka Puma


falka napisał/a:
groch? przecież jest nawet w Xtravitalu tylko w postaci tłuczonej tzn. płatków, ja nie widzę problemu. wzdymająco działa konserwowy czy świeży w dużej ilości (6 ziarenek nie zaszkodzi na pewno)
 
 
     
Gość

Wysłany: Czw Paź 18, 2007 00:28   

No tak, niedoczytalam :oops:
 
     
Krolik 
Kroliczyca(bo baba)



Dołączyła: 09 Cze 2007
Posty: 96
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Wysłany: Czw Paź 18, 2007 01:33   
   Zwierzątka: szczurzyce-Mio i Mao, 5 myszek na tymczasie


Tu mowa o tluszczach naturalnych, z nasion. Ale juz dawno temu w jakiejs ksiazce (nie nowej, znajac nasza biblioteke) przeczytalam o konkretnym podawaniu tluszczu. Chodzilo o pare kropel oleju roslinnego lub oliwy z oliwek raz w tygodniu. Troche mi sie to dziwne wydalo. Olej??:/ Dlatego przy okazji mojego jedzenie Miu dostawala malego frytka. Tylko chcialam sie dowiedziec, co Wy wiecie o tym "oleju"? Bo w zrodlach "nowych" nigdzie nic nie znalazlam o tym (moze slabo szukalam)
_________________
szczurki Dzidzia, Tosia i samotnica Misia [*]
pies - Maniek 2,5roku [*]
królik Tupaś - 10 lat [*]

Trzy ogony i jedne jajka, czyli z rodziny szczurzastych siostry Mio i Mao oraz Bob myszowaty ^^
 
 
     
Juni
[Usunięty]

Wysłany: Czw Paź 18, 2007 07:17   

Krolik napisał/a:
Dlatego przy okazji mojego jedzenie Miu dostawala malego frytka.
a według Ciebie smażony ziemniak, przyprawiony pewnie gdzieś tam a parę kropel oleju to to samo? :shock:
 
     
Nisia 
ofiara losu


Dołączyła: 28 Mar 2006
Posty: 3881
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Paź 18, 2007 09:18   
   Zwierzątka: ogony


Krolik napisał/a:
Chodzilo o pare kropel oleju roslinnego lub oliwy z oliwek raz w tygodniu

Ale ja nie rozumiem, po co? Weźmy np. olej słonecznikowy. Też naturalny. A zamiast niego można podać słoneczniki.
O co mi chodzi. W przypadku człowieka, który jest duże zwierzę, trzeba tego oleju dać troszkę więcej, ale szczur jest malutki. I wydaje się, że logiczne jest stwierdzenie, iż wystarczy mu tyle tłuszczy (olej się zalicza do tłuszczy), co jest w pestkach i orzechach.
Gdyby tak nie było, to chyba by mówili o tym weterynarze? A jakoś nigdy nie słyszałam.
Ja jestem za podawaniem preparatów typu Omega, ale wtedy, kiedy są wyraźne ku temu przesłanki (tj. coś ze szczurkiem nie tak). Nie tak "na zaś". "Na zaś" to można Scanomune dać.

PS. Wszystkie oleje naturalne uzyskuje się przez ługowanie z tkanek roślin. W tym celu stosuje się dodatkowe związki chemiczne. Każdy olej jest doprawiany, dodawane są stabilizatory i inne E. Więc żaden olej nie jest czysty. Czy w tym świetle nie lepiej jest dawać szczurkowi źródło tego oleju?

PS2. Żeby nie było, olej naturalny też jest przydatny, właśnie taki w wersji płynnej. Ale wtedy, kiedy szczurek ma zaparcia.
_________________
Wśród Aniołków: Henia, Fatka, Alif Matsura, Hela, Lola, Beba, Iskierka, Šamsi, Tomiś, Calypso, Tamarka, Morelka, Szpulka, Śliwka, Ahirka i Zdenka :(
 
 
     
Krolik 
Kroliczyca(bo baba)



Dołączyła: 09 Cze 2007
Posty: 96
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Wysłany: Sob Paź 20, 2007 12:27   
   Zwierzątka: szczurzyce-Mio i Mao, 5 myszek na tymczasie


Nisia napisał/a:
Ale ja nie rozumiem, po co?
no wlasnei ja tez nie rozumiem po co i dlatego pytam.[quote="Juni"]Krolik napisał/a:
Dlatego przy okazji mojego jedzenie Miu dostawala malego frytka.

Juni napisał/a:
według Ciebie smażony ziemniak, przyprawiony pewnie gdzieś tam a parę kropel oleju to to samo?
po

1. nie przyprawiony, tylko usmazony i ostudzony

2.jak juz mowilam, z braku doswiadczenia i wiedzy kieruje sie czesto instynktem i logika (ktora tez z braku wiedzy czesto jest nielogiczna... :roll: ). Czyli ziemniak z zawartoscia tluszczu jest chyba smaczniejszy, niz oblizanie palca z oleju. Dlatego pytam, zeby wiedziec, co jest w praktyce (a nie w moim przekonaniu)lepsze.

Czyli wogole tluszczu (olej) nie podawac mowicie? (nie ma to, jak czytac modre ksiazki, dodam, ze o szczurach hodowlanych nie ma zadnej, a ta byla o laboratoryjnych - chcialam jednak dowiedziec sie chociaz podstawy co dawac, czego nie)
_________________
szczurki Dzidzia, Tosia i samotnica Misia [*]
pies - Maniek 2,5roku [*]
królik Tupaś - 10 lat [*]

Trzy ogony i jedne jajka, czyli z rodziny szczurzastych siostry Mio i Mao oraz Bob myszowaty ^^
 
 
     
Natalia 


Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 23 Sty 2007
Posty: 993
Wysłany: Pią Gru 07, 2007 17:06   

Idą kolejne święta... czy ktoś ma jakieś przepisy na świąteczne potrawy?
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.15 sekundy. Zapytań do SQL: 12