Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Karena
Pią Sty 29, 2016 21:50
Miot G Emerald Moon
Autor Wiadomość
jimmy 


Dołączył: 31 Mar 2007
Posty: 63
Skąd: Toruń
Wysłany: Sob Paź 27, 2007 13:34   
   Zwierzątka: 2traszki, rak, sum, pies, koty, szczurki


juni przepraszam zupełnie zapomniałem o tym poście samiczka rex blazed została
 
 
     
Juni
[Usunięty]

Wysłany: Sob Paź 27, 2007 13:38   

jimmy, dalej nic nie rozumiem.

Jakie maluchy z miotu zostały dotknięte megacolonem?
 
     
jimmy 


Dołączył: 31 Mar 2007
Posty: 63
Skąd: Toruń
Wysłany: Sob Paź 27, 2007 13:52   
   Zwierzątka: 2traszki, rak, sum, pies, koty, szczurki


3 blazedy standardowosierstne, czyli samiczka rataty jest zdrowa
 
 
     
Gość

Wysłany: Sob Paź 27, 2007 14:09   

Ale przeciez sa tylko dwa blazedy standartowosierstne.
 
     
Juni
[Usunięty]

Wysłany: Sob Paź 27, 2007 14:51   

Matylda, + Greyen... ;( Nie, nie wierzę. Właśnie, że nie.
 
     
Gość

Wysłany: Sob Paź 27, 2007 14:55   

Juni napisał/a:
Greyen.

Nie ;( To nie mozliwe ...... ;(
A Naciol nie ma internetu ;(

[*] dla aniolkow.
 
     
Juni
[Usunięty]

Wysłany: Sob Paź 27, 2007 15:15   

Matylda, wiem. Nawet nie mam odwagi do niej zadzwonić. Matko... Poza tym - nie wierzę. Cały czas liczę na cud.

[*] ;( (((
 
     
Ratata 
death note



Dołączyła: 07 Sty 2007
Posty: 533
Skąd: Laskowa/Kraków
Wysłany: Nie Paź 28, 2007 08:17   
   Zwierzątka: Zoo


Pisałam już w tej sprawie do Marty na gg, ale wnioskując po działaniu(czy może raczej niedziałaniu) mojego netu wiadomość zapewne nie dotarła, więc powtórzę tutaj:
Strasznie mi przykro z powodu tego, co stało się z maluszkami. Wyobrażam sobie, jak muszą się czuć osoby, do których dzieciaki miały trafić. W związku z tym postanowiłam zrezygnować z mojej samiczki na rzecz którejś z tych osób. Której - to już decyzja Marty.
Ja zostawię sobie którąś dziewuszkę z mojego miotu.
Ściskam Was wszystkich mocno :przytul:
_________________
Biszkopt i Baton <3~

Kredka i Kropka <3~

['] Bąbel Szuler Ronnie Furby Roy Amidamaru Ceylon Richie Szafir Lilu Toffee Nutella Harriet Rubi Beza Astra Coral Pralinka Danielle Pyza Picia Larunia Mary Loki Drops Achajka Ogryzek Holly Nela Foton Nitael Ushi Eustachy Pinky Budyń [']
 
 
     
Juni
[Usunięty]

Wysłany: Nie Paź 28, 2007 08:46   

Ratata, jesteś Wielka. Podziwiam Cię.
 
     
zywym_trudniej 
Po prostu Marta



Dołączyła: 30 Lis 2006
Posty: 679
Skąd: Toruń
Wysłany: Wto Paź 30, 2007 21:33   

Znalazłam nareszcie chwilkę czasu i odzyskałam klawiaturę.

Za to co sie stało niewątpliwie jestem odpowiedzialna. Był to błąd, błąd hodowlany, ale niestety nei byłam w stanie go przewidzieć. Nie chodziło tu o ilość białego na brzuchu, bo Hypnosis ma właśnie go niewiele, ale o to jaki ten berkshire jest. Wąski berkshire Hypno wchodzi na dolną szczękę. Jednak nie wiedzieliśmy o tym, że te berkshire to mogą być ukryte blazedy. Żaden z hodowców o tym nie wiedział i ja również. Tym bardziej jest mi strasznie przykro, bo mimo dobrych chęci, pomimo starań stało się coś co jest bardzo przykre zarówno dla mnie ja i dla wszystkich.

Nie jest tak, że dobieram partnerów przypadkowo, że myślę egoistycznie. Każda decyzja jest przemyślana, poparta kilkumiesięcznymi rozważaniami. Jestem początkującym hodowcą, wiem że jeszcze moja wiedza nie jest taka jak doświadczonych hodowców, dlatego pytam się hodowców, osób które są dla mnei autorytetem w tej sprawie (chociażby Nezu) co sądzi na temat danego miotu, partnerów itd. I wiem że tak trzeba. Tak było również i w przypadku tego miotu. Wybierałam partnera dla Hypnosis, wiedząc że geny Goofiaka są warte tego żeby przetrwały, wiedząc, że pomimo że jest z miotu po dwóch szczurach znaczonych na twarzoczaszce megacolonu nie było, malce z miotu C i H równiez były zdrowe. Przeglądałam rodowody wiele razy. Miało być dobrze, chciałam się wreszcie odkleić od tego co się za mną ciągnie. Zapewniam Was że nie było w tym miocie niczego czego bym nei przemyślała. Jest to dla mnie tym bardziej trudne i bolesne.

Z miotu H zostały rozmnożone trzy samiczki, ale pamiętajcie, że są siostrami, w tym samym wiek, gdyby z każdym miotem czekać czy może w miotach rodzeństwa coś było nie tak to dana samiczka nigdy nei zostałaby matką, bo zwyczajnie byłoby już za póżno. Nie było żadnych przesłanek ku temu, żeby tych samiczek nie rozmnożyc. Miot C to piękny zdrowy miot, H również i ani ja ani Ratata nei miałyśmy powodów, żeby sądzić że coś będzie nie tak. Inaczej do miotów na pewno by nie doszło.

Chciałabym przeprosić raz jeszcze głównie tych, do których chore maluszki miały trafić ale także wszystkich.

Mam również nadzieję, że mimo iż zdarzyła się tak przykra sytuacja, pomoże ona w przyszłości uniknąć podobnych błedów, bo tak naprawdę podobna sytuacja mogła się pojawić w innej hodowli, może nie teraz, może za kilka lat. Uniknie się sytuacji w której nieświadomie doprowadza się do miotu dużego ryzyka jeśli chodzi o megacolon (mam tu na myśli oczywiście fakt, że neiktóre berkshire to ukryte blazedy). I w tej chwili widzę już na przykład że samiczka mink w tym miocie ma berkshire w takim samym typie jak matka. Od razu dodam, iż zdecydowałam że mała trafi w dobre ręce i nie będzie dalej rozmnażana.

Pozostałe maluszki mają się dobrze, są teraz w wieku największego rozbrykania. Na dniach pojawi sie sesja indywidualna, z ostatecznymi rezerwacjami.
 
 
     
Azi 



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 19 Lis 2006
Posty: 3402
Skąd: Wrocław
Wysłany: Śro Paź 31, 2007 17:50   
   Zwierzątka: Impuls ZR, Impet ZR, Kakashi ZR, Snoopy, Wypłosz i czterolatek


zywym_trudniej napisał/a:
Mam również nadzieję, że mimo iż zdarzyła się tak przykra sytuacja, pomoże ona w przyszłości uniknąć podobnych błedów

Stała się rzecz okropna i nic tego nie zmieni, ale nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem. Należy tylko wyciągnąć z tego wnioski. Nie roztrząsajmy przeszłości, nie bawmy się w rząd IV RP. Jak dla mnie sytuacja jest jasna. Naświetlenie okoliczności przez nezu i potwierdzenie przez Martę są dla mnie wystarczające. I dla mnie hodowla ma czystą kartę. Wierzę, że dziewczyny teraz tym uważniej będą przyglądać się rodowodom.

Czekam z niecierpliwością na sesję indywidualną i życzę maluchom, mamusi i hodowczyniom, aby nie było już żadnych problemów :)
_________________
W :serducho: : Gandalf, Bilbo, Frodka, Asfa, Dzika, Yavanna, Fniszka RT, Nessa, Fea RT, Moria, Bajaderka HF, Dafne z TM, Baletka z TM, Finka JR, Sasanka RT, Itsu SR, Ruda, Nastka, Irytacja SR, Luthien Tinuviel AB, Hipokryzja HF, Inazuma SR, Athame HF, Kagura HF, Muffinka HF
 
 
     
Andzia 
Chemngetuim?



Dołączyła: 01 Lip 2007
Posty: 1512
Skąd: Bielsko - Biała/Kraków
Wysłany: Śro Paź 31, 2007 22:55   
   Zwierzątka: 4 blaski szmaragdowego księżyca,Egir,Darshan i Taran


Azi, popieram :)
_________________
"Człowieku okryty pyłem martwych słów, wykąp swą dusze w milczeniu..."
Wciąż w moich myślach...Klemens ['], Lita ['], Nadzieja ['], Uwe ['], Nosek ['], Tino ['], Taran ['], Fokus ['], Imbir ['], Gent [']...część mnie odeszła razem z Tobą...Tęsknie...
 
 
     
L. 
wtulony kropek.



Zaproszone osoby: 21
Dołączyła: 09 Gru 2006
Posty: 6251
Wysłany: Nie Lis 04, 2007 21:46   

Wszystkie maluszki z miotu mają domki :mrgreen:
_________________

 
     
zywym_trudniej 
Po prostu Marta



Dołączyła: 30 Lis 2006
Posty: 679
Skąd: Toruń
Wysłany: Wto Lis 06, 2007 19:37   

Wyczekiwane i obiecane fotki:

Gia (rezerwacja Mohanah)




Galia (rezerwacja Sylwia)




Geda i Gyori (rezerwacja Nakasha)




Gent (rezerwacja Andzia)





Miot G to straszne miziaki po tatusiu odziedziczyły charakter, nastawiają główki do miziania i liżą po rękach. Strasznie kochane maleństwa.
 
 
     
Andzia 
Chemngetuim?



Dołączyła: 01 Lip 2007
Posty: 1512
Skąd: Bielsko - Biała/Kraków
Wysłany: Wto Lis 06, 2007 20:07   
   Zwierzątka: 4 blaski szmaragdowego księżyca,Egir,Darshan i Taran


Piękne maluszki... :serducho: i mój Gent śliczny a na dodatek miziak...jej już nie moge się doczekać perełek w domku :oops: :serducho: http://www.fotosik.pl/pok...d78e82a85e.html a to zdjęcie jest poprostu obłędne :mrgreen: wymiziać prosze
_________________
"Człowieku okryty pyłem martwych słów, wykąp swą dusze w milczeniu..."
Wciąż w moich myślach...Klemens ['], Lita ['], Nadzieja ['], Uwe ['], Nosek ['], Tino ['], Taran ['], Fokus ['], Imbir ['], Gent [']...część mnie odeszła razem z Tobą...Tęsknie...
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.08 sekundy. Zapytań do SQL: 8