Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Higiena klatki
Autor Wiadomość
limomanka 



Dołączyła: 10 Wrz 2012
Posty: 6679
Skąd: Koty na Górnym Śląsku
Wysłany: Nie Lis 17, 2013 20:09   
   Zwierzątka: 2 kocury (Wolfgang i Nutek), ONkowa Masza


Bezsenna, tej podstawowej a czasem nawet bez końcówki. Między prętami sprawdza się u mnie taka ze szczotką.
_________________
Dbajmy o pisownię i polskie znaki. Jest różnica, czy ktoś robi "łaskę" czy "laske", czyż nie?

Za Śmiercią Szczurów odeszli: Czesio, Stefan, Cyryl, Pan Mysz, Tosiek, Fenek, Twix, Mars, Errol, Erwin, Anatol, Fiubździul i Ach, Edek, Harnaś, Franek, Viggo, Nam i Malina oraz Solo, Aria i Sopran
 
     
majlena 
zawsze pozytywnie



Dołączyła: 16 Cze 2011
Posty: 1849
Skąd: Łódź
Wysłany: Śro Lis 20, 2013 02:49   
   Zwierzątka: obecnie w sferze marzeń


tak samo jak limomanka.
rozbryzg według mnie jest mały...

ps. widziałam ostatnio sąsiada, jak mył okna myjką parową. poczekałam chwilę i ujrzałam wiele niedociągnięć. tak to jest? ja jeszcze nią okien nie myłam. za to przy starym kaloryferze się sprawdza, ale to długotrwałe zajęcie.
_________________
-> B.RAT: miniusie, kreciki, fragles oraz koralikowiec
WWW Ą-Trumpusia, WWW Ąqysia(Dywan), Sanders Flytrap Kärpäsloukku(Pułapka) oraz Dziedzic Morfeusza
Figa, Czarna Magia, Bzdurka, Lulu, Nutka, Choco, Bańka, Limonka, Rurka, Duszyczka, WWW Arbuzia i ...

a także bRATkowe gratki do szczurzej klatki <- tymczasowo nie szyję... proszę czekać na mój powrót do gry.
 
     
smeg 



Dołączyła: 18 Cze 2009
Posty: 2238
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Śro Lis 20, 2013 10:52   
   Zwierzątka: brak


Rozbryzg jest duży, jeśli naleje się za dużo wody albo nie odczeka odpowiedniego czasu do wytworzenia pary.
_________________
Za TM: Ally, Majka, Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halinka SR, Oliwka, Lili, Margolcia SR, Mortadelka SR, Rudolf Czerwononosy SR, Frotka, Flaszka <:3 )~~
 
     
limomanka 



Dołączyła: 10 Wrz 2012
Posty: 6679
Skąd: Koty na Górnym Śląsku
Wysłany: Śro Lis 20, 2013 11:19   
   Zwierzątka: 2 kocury (Wolfgang i Nutek), ONkowa Masza


Off-Topic:
majlena, myję okna myjką (końcówką ze ściągaczką), a potem przecieram ręcznikiem papierowym/bawełnianą ściereczką. Czyściej i znacznie szybciej, niż tradycyjnym sposobem.
_________________
Dbajmy o pisownię i polskie znaki. Jest różnica, czy ktoś robi "łaskę" czy "laske", czyż nie?

Za Śmiercią Szczurów odeszli: Czesio, Stefan, Cyryl, Pan Mysz, Tosiek, Fenek, Twix, Mars, Errol, Erwin, Anatol, Fiubździul i Ach, Edek, Harnaś, Franek, Viggo, Nam i Malina oraz Solo, Aria i Sopran
 
     
Noe 


Dołączyła: 29 Cze 2013
Posty: 91
Wysłany: Śro Lut 19, 2014 10:14   

Wlasnie uzylam Savic Refresh'R Household Cleaner Spray i musze Wam go polecic. Jestem w szoku - TO DZIALA! Mimo, ze 2 razy dziennie myje tarasy, co 2 dzien wybieram wszystkie kupki, przecieram prety co 2 dni i tez co 2 dni zmieniam "materialowe mebelki" to wg mnie bylo czyc moczem. BYLO! do wczoraj... Savic jest rewelacyjny. Naprawde neutralizuje zapach (o tym czy myje nie moge nic powiedziec bo u mnie nie bylo brudno, nie bylo plam moczu). Ma calkiem przyjemny zapach, ktory utrzymuje sie dlugo (wg mojego meza, ktory jest entyszczurny smierdzi na dentyste :( ). Zamowilam tez polecane tu olejki Kala Chanti (znowu dla mojego antyszczurnego, zeby nie czul sie jak u dentysty), jak uzyje dam znac.

[ Komentarz dodany przez: smeg: Sro Lut 19, 2014 11:28 ]
Poprawiłam interpunkcję. Nie nadużywaj wykrzykników i nie stawiaj spacji przed przecinkami i kropkami.
Ostatnio zmieniony przez smeg Śro Lut 19, 2014 11:27, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
smeg 



Dołączyła: 18 Cze 2009
Posty: 2238
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon Mar 24, 2014 09:17   
   Zwierzątka: brak


megson91 napisał/a:
mmarcioszka, taki kwasek cytrynowy w proszku kupić? :D dzięki za radę :* ok zrobie tak jak mówicie i dam znać jak poszło :D kolo środy powinna być już u mnie :)


Kontynuując dyskusję z tematu "Nasze klatki" - ja doczyszczam takie zakamienione rzeczy octem ;) Kładę ręcznik papierowy i polewam obficie, dzięki ręcznikowi ocet nie spływa z zabrudzonego miejsca, tylko ładnie się przykleja i działa. Można zostawić na parę godzin, a później poszorować pod prysznicem szorstką gąbką albo szczotką. W razie potrzeby powtórzyć akcję z octem. Efekt pewnie podobny do kwasku cytrynowego, po prostu kamień najlepiej usuwa się jakimś kwasem ;)
_________________
Za TM: Ally, Majka, Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halinka SR, Oliwka, Lili, Margolcia SR, Mortadelka SR, Rudolf Czerwononosy SR, Frotka, Flaszka <:3 )~~
 
     
mikanek 



Dołączyła: 02 Lis 2010
Posty: 383
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Mar 24, 2014 11:42   
   Zwierzątka: 2 koty, 1 królik, 3 szczury


Potwierdzam cudowne działanie octu. Sprawdza się zwłaszcza w króliczej klatce, bo Closti lubi czasem "nie trafić" w kuwetę ze żwirem. Spód klatki zalewam gorącą wodą, leję octu i zostawiam na 30 minut, potem zmywam gabką i zacieki bardzo ładnie znikają. Jeśli chodzi o samą kuwetę na żwirek i osad, to również polecam co jakiś czas polać octem, mój zając już z 5 lat korzysta z tej samej kuwety, po octowaniu wygląda jak nówka sztuka.
U szczurów raz na jakiś czas moczę tak taras narożny, nie wiem czemu ale to najlepsze miejsce na sikanie :roll:
_________________
Toffi & Ryjek & Paszczak
*za tęczowym mostkiem hasa Susełek* Mikaś* Rychu, Nelisława * Muminek* Mika* Victoria*Surik*Hipcio*Pimplak*Gocia*Gajutek*Mika*Migotka*Julcia*Suri*Bubu*Kotlecik*Surik
 
 
     
limomanka 



Dołączyła: 10 Wrz 2012
Posty: 6679
Skąd: Koty na Górnym Śląsku
Wysłany: Pon Mar 24, 2014 20:59   
   Zwierzątka: 2 kocury (Wolfgang i Nutek), ONkowa Masza


Dla nielubiących zapachu octu, podzielę się moim sposobem, bo również uwielbiam czyścić klatkę w ten sposób (zresztą stosuję go i do czyszczenia kamienia w łazience i do szyb/luster). Zalewam skórki pomarańczowe i kilka goździków octem, zostawiam na 2 tygodnie. Po tym czasie zlewam sam płyn do spryskiwacza i używam z przyjemnością :wink:
_________________
Dbajmy o pisownię i polskie znaki. Jest różnica, czy ktoś robi "łaskę" czy "laske", czyż nie?

Za Śmiercią Szczurów odeszli: Czesio, Stefan, Cyryl, Pan Mysz, Tosiek, Fenek, Twix, Mars, Errol, Erwin, Anatol, Fiubździul i Ach, Edek, Harnaś, Franek, Viggo, Nam i Malina oraz Solo, Aria i Sopran
 
     
Lidkamk 
Moje Chłopaki :)



Dołączyła: 03 Sty 2014
Posty: 64
Wysłany: Pon Kwi 14, 2014 20:36   
   Zwierzątka: szczury


Dwa razy dziennie zmieniam swoim szczuraskom szmatki na których one śpią i w które siusiają. Szmatki piorę na 90 stopi w pralce. Ostatnio stwierdziłam że zużywam do tego zbyt dużo proszku i zastanawiam się nad praniem szczurzych pieluszek w indyjskich orzechach piorących. Czy ktoś z Was używał tego przy szczurach? Jest to bardzo ekologiczne ale boję się żeby nie zaszkodziło szczurkom, w końcu gryzą te szmatki. Proszek jest wypłukany dobrze a orzechy wkłada się do bębna , pienią się one podczas kontaktu z wodą również podczas płukania ubrań i boję się żeby to nie zaszkodziło moim grandziorom.
 
     
Karena 
SITH HAPPENS



Dołączyła: 14 Wrz 2010
Posty: 5324
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Pon Kwi 14, 2014 21:14   
   Zwierzątka: szczurze damy


Lidkamk, To bardzo dobre rozwiązanie.
Dużo bezpieczniejsze od proszku. Sama jako alergik wolę orzechy piorące lub płatki mydlane.
_________________
♥♥♥  Zapraszamy do naszego wątku ♥♥♥ 

🐭 -Hamaki na forum-
▶ -Facebook : Hamaki od 'Wilki Szpilki"-
 
 
     
Lidkamk 
Moje Chłopaki :)



Dołączyła: 03 Sty 2014
Posty: 64
Wysłany: Pon Kwi 14, 2014 22:21   
   Zwierzątka: szczury


Skorzystałam z orzechów piorących i wszystkim je polecam, jestem mega zadowolona. Piorą, nie zostawiają żadnych zapachów, wydajne, niedrogie, nieszkodliwe dla środowiska no i oczywiście dla szczurków - mimo iż lubą sobie pogryść szmatki prane w nich. :mysza:
Ostatnio zmieniony przez Lidkamk Śro Lip 02, 2014 15:07, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
moniken 



Dołączyła: 06 Lis 2013
Posty: 46
Skąd: Gdynia
Wysłany: Czw Maj 08, 2014 12:01   
   Zwierzątka: za tęczowym mostem: cztery szczurzyce - husky rex, kapturka i dwie wistarki z laboratorium


ja do odsmradzania używam preparatu w sprayu- mr Smell (kupiłam w sklepie zdrowyzwierzak w necie), albo w proszku (benek ma taki proszek do mieszania ze żwirkiem, to akurat kupiłam w zwykłym zoologu). Mam jeden do mycia klatki, drugi do pryskania- pryskam nim klatkę i żwirek przed wpuszczeniem szczurów po porządkach i naprawdę wydaje mi się że pomaga. A benka jak mam to mieszam ze żwirkiem, ale szczerze mówiąc dużo szybciej go zużywam. Te spraye to mam od pół roku przynajmniej, nie oszczędzam ich a jeszcze są. Tak samo jeśli szcury znajdą sobie kryjówkę w pokoju do zasikiwania to preparaty pomagają odsmrodzić. Pachnie to trochę jakby sosną ale w sumie nie wiadomo czym. Za to napewno lepiej niż mocz ;)
Może komuś się ta informacja przyda, pozdrawiam!
_________________
...
 
     
Barakuda 
dawniej AlloBarakuda


Dołączyła: 18 Maj 2014
Posty: 4
Wysłany: Pon Maj 19, 2014 16:36   
   Zwierzątka: szczury


Lidkamk napisał/a:
Czyli nic im się nie stanie jak pogryzą szmatki, ktore nie są do końca wypłukane jak należy (bo przy płukaniu orzechy też się pienią) - nie rozchorują się? Super, jest to bardzo wydajne i zdrowsze dla środowiska i mam nadzieję, że rownież i dla nich. :o

Od 3 lat piore ubrania w tych orzechach bo mam dziecko alerika. Z orzechami trzeba jedynie pamiętać, że przed wsadzeniem do pralki należy je umieścić w bawelnianym woreczku i bardzo mocno związać inaczej wszystko będziesz musiała skubac z kawałków lupin i plukac. Do plukania wlewam kilka kropli naturalnych olejkow etercznych w miejsce płynu do plukania i efekt jest niesamowity.
_________________
Ze mną Lulu, Olivia, Dexter, Sół i Pieprz
 
     
Katinka 



Dołączyła: 14 Paź 2013
Posty: 245
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Maj 24, 2014 15:31   
   Zwierzątka: pies


U mnie ocet, soda i wrzątek rządzą jeśli chodzi o odkażanie i mycie klatki. Natomiast w te upały zapach siuśków unosi się z lekka nawet jak po 4 razy dziennie wymieniam im ręczniki papierowe i dwa razy dziennie sprzątam kupki. Zastanawiam się nad kupnem jednego ze sprayów, które polecacie.
_________________
W Krainie Wiecznego Sera: Olena, Osa, Lia, Lizzy.
Instagram: ratsgonenuts
 
     
ney 



Dołączyła: 22 Wrz 2013
Posty: 237
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Maj 26, 2014 02:47   
   Zwierzątka: 4 ogony


Też muszę pomyśleć nad jakimś sprayem :| Przy takiej temperaturze codzienne sprzątanie niewiele daje, klatka dalej odstrasza zapachem.
_________________
Ze mną: Omiś SR, Jaskier ZR, Racuszek ZR

Nasz temat: http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=16092

Za TM: Harry, Potter
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.17 sekundy. Zapytań do SQL: 13