Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Higiena klatki
Autor Wiadomość
wojsza 



Dołączył: 25 Kwi 2011
Posty: 312
Wysłany: Wto Sty 31, 2012 18:36   

Cóż opierając sie na tej rekomendacji kupie i wypróbuje :)
_________________
Mea Culpa.

 
     
Kasik 
Firestarter



Dołączyła: 27 Cze 2011
Posty: 1788
Skąd: inąd
Wysłany: Śro Lut 01, 2012 18:22   

Ale właśnie kwestia wersji - Niamey, próbowałaś tego fresh?
 
     
Niamey 
Zhongguo!



Dołączyła: 09 Sty 2009
Posty: 3537
Skąd: Szanghaj
Wysłany: Śro Lut 01, 2012 18:26   

Próbowałam tylko fresh, rzeczywiście sprawnie neutralizował zapachy
_________________
moje szczuraki
Pino*Myszka*Diuna*Zefir*Śmietanka*Lotta*,Migotka*Mimbla*Ponyo*Kikimora*Archa*Bucca*Beren*Itka*
 
     
Agniech 
Moon of His Life



Dołączyła: 15 Lut 2012
Posty: 38
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Lut 22, 2012 13:02   
   Zwierzątka: Beagle- Luna, 2 szczurzyczki: Frodo i Sam


ja myję po prostu płynem do mycia naczyń...
 
 
     
Emi97 


Dołączyła: 16 Sty 2011
Posty: 5
Wysłany: Pią Mar 02, 2012 20:19   
   Zwierzątka: poszukiwane szczurki w okolicy Trójmiasta


hey , mam na oku jeden odświeżacz do klatki nazywa się -Savic Refresh'R Household Cleaner Spray . Ma całkiem pozytywne oceny ale chciałabym się posiadaczy owego płynu zapytać o wrażenia :)
 
 
     
majlena 
zawsze pozytywnie



Dołączyła: 16 Cze 2011
Posty: 1849
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Mar 05, 2012 17:19   
   Zwierzątka: obecnie w sferze marzeń


Leonidia napisał/a:
Kasia_89, oby im tak zostało. Moje dziewczyny też były czyścioszki, do czasu. Teraz po sprzątnięciu i wyszorowaniu klatki na jeden dzień jest spokój, potem robi się meksyk :x


I do tego od wczoraj traktują jako kuwetę i nasze łóżko. Znaczyły teren, czasami popuściły więcej, szybka reakcja i było ok., ogólnie na "grubsze" sprawy wracały do klatki.
Ale z dnia na dzień jest coraz gorzej. Wczoraj Nora przegięła na maksa - po prostu wyszła z klatki, przybiegła do nas i się załatwiła.
Nie wiem o co im chodzi, bez kitu :cry:

Nie chcę im ograniczać terenu wybiegu, ale przecież nie będę spać w smrodzie ich odchodów.

Macie jakieś pomysły?


Wiem, że to nie sposób na nauczenie szczurków zachowania czystości, ale przynajmniej separuje Twoją sypialnię od szczurzych odchodów. ja mam sporą kapę, którą przykrywam łóżko, kiedy szczurki biegają po łóżku. Dzięki temu pierzynka nie jest oblana. Narzutę ściągam i piorę, kiedy trzeba. a jak biorę szczury na dłużej do innego pokoju niż ten, w którym stoi ich klatka, to biorę chusteczkę i "smrodzę" ją w kuwecie, potem kładę ją w w tym drugim pokoju i ona stanowi ich kuwetę w nowym terenie. na razie się sprawdza. Jak są w pokoju z klatką, to wracają na kupę do klatki...
jak im się odmieni i będą robiły, gdzie popadnie?
ja też chętnie poczytam o jakimś magicznym sposobie (na zaś)
_________________
-> B.RAT: miniusie, kreciki, fragles oraz koralikowiec
WWW Ą-Trumpusia, WWW Ąqysia(Dywan), Sanders Flytrap Kärpäsloukku(Pułapka) oraz Dziedzic Morfeusza
Figa, Czarna Magia, Bzdurka, Lulu, Nutka, Choco, Bańka, Limonka, Rurka, Duszyczka, WWW Arbuzia i ...

a także bRATkowe gratki do szczurzej klatki <- tymczasowo nie szyję... proszę czekać na mój powrót do gry.
 
     
jancia 
czakramy zablokowane :)



Dołączyła: 14 Maj 2011
Posty: 2931
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto Mar 20, 2012 22:10   
   Zwierzątka: Wszystkie za TM


Hej. Czy ktoś z Was używał tego wynalazku?

http://allegro.pl/neutral...2204409641.html

Myślę o tym jak zneutralizować zapach w pokoju. Mamy 2 pokoje. Jeden to salon a drugi sypialnia. Szczurki śpią z nami w sypialni. Czasem wali nieziemsko mimo mojego sprzątania co 3 dni :/
_________________
za TM: Harry 26.12.2008-12.01.2011, Franek 04.01.2011-21.02.2012, Edzio 04.01.2011 -31.05.2013, Kevin 15.02.2012 - 05.01.2014, Elvis 15.02.2012-27.03.2014, Freddie 25.10.2011 - 14.05.2014, Reksio 05.07.2013 - 06.09.2015, Jasper 5.07.2013 - 14.12.2015.
 
     
mmarcioszka 



Dołączyła: 24 Cze 2010
Posty: 11559
Skąd: Nieporęt/Warszawa
Wysłany: Wto Mar 20, 2012 23:26   
   Zwierzątka: królinka i szczury


jancia.sz, u mnie przy 12 szczurach wogóle nie pomagało, nie polecam :/
_________________
:wavexxs:
Paskudy mmarciochy
Hand made by mmarcioszka
 
     
Devona 
(astro)fizyczka



Dołączyła: 18 Sie 2008
Posty: 3981
Wysłany: Śro Mar 21, 2012 01:21   

Jancia.sz, ja przetestowałam różne neutralizatory i te "syntetyczne" w ogóle nie pomagały, za to rumiankowy dodatek do ściółek Herbal Pets dobrze się sprawdzał przy trocinach.
_________________
za TM: W, S, J, DM1, K, M, P, DM2, S-a, N, L, B-o, Cz, Sh, OM3, G, A, R, Q, T, Po, Pe, C, B-a, E, Ś, B-k, MM
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Mar 21, 2012 08:08   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


Devona napisał/a:
za to rumiankowy dodatek do ściółek Herbal Pets dobrze się sprawdzał przy trocinach.


Ja go lubię, ale część już M. trochę marudził na jego zapach, może kwestia przyzwyczajenia. Na szczęście opakowania są niewielkie i stosunkowo tanie, sądzę, że warto spróbować.
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
smeg 



Dołączyła: 18 Cze 2009
Posty: 2238
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Śro Mar 21, 2012 17:27   
   Zwierzątka: brak


Ja też lubię ten rumiankowy dodatek do ściółek, ale u mnie niektóre szczury zaczęły po nim kichać. Czytałam gdzieś, że rumianek silnie alergizuje.
_________________
Za TM: Ally, Majka, Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halinka SR, Oliwka, Lili, Margolcia SR, Mortadelka SR, Rudolf Czerwononosy SR, Frotka, Flaszka <:3 )~~
 
     
Velvitka 



Dołączyła: 29 Sie 2011
Posty: 3
Wysłany: Sob Mar 24, 2012 16:29   

Klatkę myję raz na tydzień w wannie :P płynem do mycia naczyń a potem wycieram całość ściereczką. Z drewnianymi półeczkami też nie mam problemu bo za nim białaski do mnie dotarły zdążyłam je zaimpregnować więc po każdym umyciu wyglądają jak nowe. :)
Całą akcję przeprowadzam raz na tydzień , wspólnie z wymianą całego środka. :)
 
     
Vaco 
phage the Chihuahua



Dołączyła: 30 Sty 2010
Posty: 1785
Skąd: Świnoujście
Wysłany: Pią Kwi 27, 2012 15:46   

nie wiem czy ktoś tutaj już o tym pisał, ale wklejam z mojego tematu :

Vaco napisał/a:
A tak w ogóle to bardzo polecam olejki zapachowe o działaniu dezynfekującym Kala Chanti

"Profesjonalny olejek zapachowy o długotrwałym intensywnym działaniu. Bardzo wydajny (po spryskaniu zapach utrzymuje się przez min. 1-2 dni)!
Przeznaczony do toalet, łazienek, korytarzy, pokoi, poczekalni itp.
Likwiduje wszelkie nieprzyjemne zapachy np. z wc, kanalizacji, po papierosach, zwierzętach. Pozostawia przyjemny zapach perfum. Nie pozostawia plam. "

Ja mam zapach orientalno-korzenny, codziennie od grudnia przemywam nic tacki i wtedy nic nie czuć a w pokoju PACHNIE
a jest o wiele więcej, różnych zapachów do wyboru :)
_________________


 
 
     
Niamey 
Zhongguo!



Dołączyła: 09 Sty 2009
Posty: 3537
Skąd: Szanghaj
Wysłany: Pią Kwi 27, 2012 16:14   

Vaco, a jak z ewentualną szkodliwością dla szczurów?
_________________
moje szczuraki
Pino*Myszka*Diuna*Zefir*Śmietanka*Lotta*,Migotka*Mimbla*Ponyo*Kikimora*Archa*Bucca*Beren*Itka*
 
     
Vaco 
phage the Chihuahua



Dołączyła: 30 Sty 2010
Posty: 1785
Skąd: Świnoujście
Wysłany: Pią Kwi 27, 2012 16:18   

Spryskuję i wycieram ręcznikami papierowymi, tak że jest "sucho". Chłopaki nie zlizują tego, a i tak zaazwyczaj robię to jak oni są na wybiegu, więc wracają zasikać wszystko jak już dawno zostało posprzątane :P od grudnia nic się nie dzieje, nikt się nie zatruł, ani nic niepokojącego się nie dzieje :)
_________________


 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.25 sekundy. Zapytań do SQL: 11