Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Higiena klatki
Autor Wiadomość
Biała 
wieczny student vet



Dołączyła: 31 Gru 2008
Posty: 1642
Skąd: wrocław
Wysłany: Śro Wrz 21, 2011 12:56   

A może coś w ściółce samej im nie pasuje ?
Może dać im kuwetkę narożną na każdą półkę i jeszcze do kuwety na dół ?
_________________

 
     
Niamey 
Zhongguo!



Dołączyła: 09 Sty 2009
Posty: 3537
Skąd: Szanghaj
Wysłany: Śro Wrz 21, 2011 13:06   

u mnie jest kuweta narożna na półce, a one bezczelnie robią dokładnie poza tą kuwetą :roll: No i tego zupełnie nie rozumiem :|

wiem, że Viss wywaliła wszystkie tarasy, przeszła na hamaczki i po prostu częściej pierze.

Z tego, co jeszcze mi przychodzi do głowy, to można spróbować takiego ustawienia w klatce, które będzie ułatwiało schodzenie - może jak nie będą musiały się wysilać, to częściej zejdą
_________________
moje szczuraki
Pino*Myszka*Diuna*Zefir*Śmietanka*Lotta*,Migotka*Mimbla*Ponyo*Kikimora*Archa*Bucca*Beren*Itka*
 
     
karola 



Dołączyła: 10 Kwi 2009
Posty: 1236
Skąd: zza zachodniej granicy
Wysłany: Śro Wrz 21, 2011 13:16   
   Zwierzątka: szesnaście szczurzych łapek i cztery psie


Nie wiem czy Ci to w czymkolwiek pomoże madzial13, ale zauważyłam u siebie, że to jest związane z wiekiem szczura. Im starsze robiły mi się Tobba i Robin tym mniej zwracały uwagę na czystość i mycie półek dwa razy dziennie z bagna kup zalanych moczem było przykrą koniecznością. Teraz jest u mnie Tiril, która bądź co bądź przez pewien czas towarzyszyła Tobbie i Robin w brudzeniu półek, ale od kiedy została sama grzecznie chodzi na dół do kuwety.
_________________
Muzyka - Strofa - Shaaby - Saidi :serducho:

Tęsknię za: Robin - Tobbą - Tiril - Taszą - Melodią
 
 
     
madzial13 



Dołączyła: 06 Mar 2009
Posty: 941
Skąd: Wrocław
Wysłany: Śro Wrz 21, 2011 13:27   
   Zwierzątka: 7 szczurków - a fuj!


karola, też o tym myślałam. Ma dwa staruszki i trzy starsze samice. Chyba im się nie chce. Ale spróbuję jeszcze zamontować im system schodków, żeby im się chciało tyłek ruszyć. Dzięki Dziewczyny
_________________

 
 
     
Bel 
Rockabilly



Dołączyła: 19 Paź 2009
Posty: 8297
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Wrz 21, 2011 14:50   
   Zwierzątka: Szeregowy Pierdolot,Alpha i 3 smoki


a ja bym raczej nie łączyła tego z wiekiem... moje stado w xl-ce jest od 7mc-1,5 roku. Ściółka jest zasikana ale wszystkie kupy na tarasach :evil:
 
     
quagmire 



Dołączyła: 16 Maj 2008
Posty: 12121
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Wrz 21, 2011 14:57   
   Zwierzątka: Mati, Cielo oraz Finn


A ja z kolei mam odwrotnie. Przez lata miałam półkowych zasrańców, a ostatnio coś im się odmieniło. Nie to, że się nie zdarzy, ale same półki, ferplastowe wyglądają dobrze. Pojawiają się pojedyncze kupy, ale większość jest w pojemnikach ze ściółką.
Ściółka jest w kuwecie na dole, a na górze w jednej narożnej, w koszyku i takim podłużnym czymś z Ikei, ale takie ustawienie jest od dość dawna, nie kupają ostatnio.

Tfu tfu tfu - żeby nie zapeszyć ;)
_________________
"I'm not going to ask you if you just said what I think you just said because I know it's what you just said."

Moje Słonka za TM: Syriusz, Lavian, Fado, Miluś, Ayanek, Oliś, Bibuś, Piesio, Ryjek, Zefirek, Nikuś, Deduś, Jumiś, Viguś, Jazzik, Hiruś, Karmelek, Ilduś, Indi, Szuwarek, Zeze, Ledusia, Mauryś, Kleoszek, Naboo, Przemysław, Remus, Marysia, Tosia :serducho:
 
     
Leonidia 
JaSzczurka



Dołączyła: 26 Sie 2011
Posty: 247
Skąd: Olsztyn
Wysłany: Śro Paź 05, 2011 10:10   

quagmire, narożna kuweta się sprawdza? Zastanawiam się czy nie zamontować takiej u dziewczyn, ale zanim kupię, muszę zapytać.
Moje dziewczyny robią pojedyncze bobki na półkach, ale jedna półka - najwyższa, koło hamaków jest traktowana jako podręczna kuweta właśnie. Podejrzewam, że laskom nie chce się w nocy schodzić na dół i wychodzą tylko na najbliższą półkę, robią swoje i wracają do legowiska :wink:
I właśnie ją chcę zamienić na kuwetę - myślicie, że jest sens? Boję się, że walną focha i pójdą na taką samą półkę z drugiej strony hamaka :lol1:
_________________
Nasz ciasny ale własny Topik już-nie-Czterech Muszkieterek Pumex [*] Norka [*] Sepia [*] :(
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Paź 05, 2011 16:03   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


Leonidia, quag chwilowo jest nieobecna, ale mogę odpowiedzieć nieco za nią - czasem się sprawdza a czasem nie - i co lepsze nie zależy to tylko od konkretnego stada, ale również potrafi się to zmienić w czasie :wink: Ja mam w jednej klatce 3 kuwety i do dwóch się załatwiają a do jednej w zasadzie nie. Myślę, że warto spróbować (i zachęcać je do kupkania do kuwety - np. zostawić brudniejszą ściółkę). Jak Ci się nie sprawdzi jako kuweta to można ją zawsze wykorzystać jako miejsce do spania.
 
     
Leonidia 
JaSzczurka



Dołączyła: 26 Sie 2011
Posty: 247
Skąd: Olsztyn
Wysłany: Śro Paź 05, 2011 17:31   

Pyl napisał/a:
Jak Ci się nie sprawdzi jako kuweta to można ją zawsze wykorzystać jako miejsce do spania.

Do tego samego wniosku doszłam wracając z pracy. :wink:


PS.Dzięki za odpowiedź :)
_________________
Nasz ciasny ale własny Topik już-nie-Czterech Muszkieterek Pumex [*] Norka [*] Sepia [*] :(
 
     
Karmell 
For Paradise.



Dołączyła: 11 Wrz 2011
Posty: 117
Skąd: Poznań
Wysłany: Śro Paź 05, 2011 21:59   
   Zwierzątka: Szczury, pies


Ja mam widocznie szczęście, bo moje szczurki siusiają i kupkają do kuwetki :) Oczywiście zdarzy im się czasem zrobić siusiu gdzieś indziej, ale nie narzekam. Same się nauczyły robić tam gdzie jest piaseczek (do kuwetki), bo nawet jak im przekładam kuwetę to robią do niej :P
_________________

"Jeśli żałując własnego życia, bojąc się odnieść rany zaprzestajesz poszukiwań to fakt, że w ogóle żyjesz, traci wszelki sens."
Moje maleństwa <3 )~~
 
 
     
Kasia_89 



Dołączyła: 01 Maj 2011
Posty: 625
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Śro Paź 05, 2011 22:03   
   Zwierzątka: Bez szczurełków, został pieseł...


Moje maluchy robią do kuwetki i kupkę i siku. Owszem również im się zdarzy załatwić gdzie indziej - gównie jak śpią i nie chce im się iść- ale pewnie im to minie ^^
Mądre chłopaki <3
_________________
Kimiś moje słonko [*] Ramenek mój Skarb [*], Sake [*]... the end.
 
 
     
Leonidia 
JaSzczurka



Dołączyła: 26 Sie 2011
Posty: 247
Skąd: Olsztyn
Wysłany: Czw Paź 06, 2011 14:52   

Kasia_89, oby im tak zostało. Moje dziewczyny też były czyścioszki, do czasu. Teraz po sprzątnięciu i wyszorowaniu klatki na jeden dzień jest spokój, potem robi się meksyk :x


I do tego od wczoraj traktują jako kuwetę i nasze łóżko. Znaczyły teren, czasami popuściły więcej, szybka reakcja i było ok., ogólnie na "grubsze" sprawy wracały do klatki.
Ale z dnia na dzień jest coraz gorzej. Wczoraj Nora przegięła na maksa - po prostu wyszła z klatki, przybiegła do nas i się załatwiła.
Nie wiem o co im chodzi, bez kitu :cry:

Nie chcę im ograniczać terenu wybiegu, ale przecież nie będę spać w smrodzie ich odchodów.

Macie jakieś pomysły?
_________________
Nasz ciasny ale własny Topik już-nie-Czterech Muszkieterek Pumex [*] Norka [*] Sepia [*] :(
 
     
Kasik 
Firestarter



Dołączyła: 27 Cze 2011
Posty: 1788
Skąd: inąd
Wysłany: Nie Sty 15, 2012 17:26   

Mam pytanie. Tu jest stronka http://www.vitoparsklep.pl/ , na której można kupić vitopar, ale są 4 rodzaje. Na animalii sprzedają wersję fresh, ale czy one faktycznie się czymś różnią? Skutecznością, a może bezpieczeństwem dla zwierząt? Ktoś się orientuje? Muszę coś kupić, bo już nie mogę z tymi śmierdzielami wytrzymać :P
 
     
wojsza 



Dołączył: 25 Kwi 2011
Posty: 312
Wysłany: Wto Sty 31, 2012 18:21   

I może już ktoś tego powyższego preparatu spróbował tak z ciekawości zapytam :)
_________________
Mea Culpa.

 
     
Niamey 
Zhongguo!



Dołączyła: 09 Sty 2009
Posty: 3537
Skąd: Szanghaj
Wysłany: Wto Sty 31, 2012 18:35   

ja używałam vitoparu, byłam zadowolona ze skuteczności :)
_________________
moje szczuraki
Pino*Myszka*Diuna*Zefir*Śmietanka*Lotta*,Migotka*Mimbla*Ponyo*Kikimora*Archa*Bucca*Beren*Itka*
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.14 sekundy. Zapytań do SQL: 12