Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Higiena klatki
Autor Wiadomość
Tess81 
KAC MORDERCA:))



Dołączyła: 15 Sie 2011
Posty: 50
Skąd: Domecko k.Opola
Wysłany: Czw Wrz 01, 2011 19:00   
   Zwierzątka: Szczurzyca MEgusta, owczarek niemiecki Veda, krolik Zuz


Tego sie obawialam :cry: gdy bylam w zoologu i kupowalam domek, szukalam plastykowego ale byly same drewniane. Patrzylam na alegro ale nie moge znalezc nic fajnego z plastyku. Tak sie zastanawiam, moze to wlasnie przez ten obsikany domek Luna cialge fuka i kicha?
_________________
Tosia (*) Kometa (*) Figa (*)

Ze mną MEGusta <3
 
     
Cola 
dumny student wet :D



Dołączyła: 07 Lis 2005
Posty: 1730
Skąd: Gdańsk/Olsztyn
Wysłany: Czw Wrz 01, 2011 19:14   
   Zwierzątka: kot


Tess81, to może być przyczyna. wyrzuc, powieś im hamak z dziurą i wejściem do środka. szczury nie muszą mieć koniecznie domku.
_________________
mam kota.
 
 
     
Karena 
SITH HAPPENS



Dołączyła: 14 Wrz 2010
Posty: 5324
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Czw Wrz 01, 2011 19:15   
   Zwierzątka: szczurze damy


Tess81, pokombinuj z doniczkami, miseczkami, pudełkami po lodach, pcv itd.
Tutaj , tutaj , tu też powinnaś znaleźć kilka informacji, które Cię zainteresują. A na łatwiznę zawsze możesz kupić sputnik .
_________________
♥♥♥  Zapraszamy do naszego wątku ♥♥♥ 

🐭 -Hamaki na forum-
▶ -Facebook : Hamaki od 'Wilki Szpilki"-
 
 
     
Tess81 
KAC MORDERCA:))



Dołączyła: 15 Sie 2011
Posty: 50
Skąd: Domecko k.Opola
Wysłany: Czw Wrz 01, 2011 19:22   
   Zwierzątka: Szczurzyca MEgusta, owczarek niemiecki Veda, krolik Zuz


Dzieki dziewczyny :serducho: co do hamaka heh wisial w klatce ponad tydzien, ani razu nie weszly :cry:
_________________
Tosia (*) Kometa (*) Figa (*)

Ze mną MEGusta <3
 
     
Karena 
SITH HAPPENS



Dołączyła: 14 Wrz 2010
Posty: 5324
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Czw Wrz 01, 2011 19:23   
   Zwierzątka: szczurze damy


Tess81, tydzień to nie długo. moje np w gorące dni też nie wchodzą na hamaki
_________________
♥♥♥  Zapraszamy do naszego wątku ♥♥♥ 

🐭 -Hamaki na forum-
▶ -Facebook : Hamaki od 'Wilki Szpilki"-
 
 
     
Mao 
Dorosłe dziecko



Dołączyła: 13 Lut 2008
Posty: 3056
Skąd: z Bąbaju
Wysłany: Pią Wrz 02, 2011 12:59   
   Zwierzątka: Gończy polski i 9 Maogonków


Tess81 napisał/a:
Czy Wasze szczuyary tez maja takie sklonnosci do sikania w domku?

Nie mam drewnianego tylko sputnik jak z postu Kareny. Któregoś dnia znalazłam w nim żółty basen, a w środku siedziały rozanielone szczury. Wszystko poszło do prania, z gryzoniami włącznie :P u mnie nie zdarzało się to często, ale jednak było.
Tyle dobrego, że sputnik myje się fajnie i szybko, więc jest dużo lepszy niż domek z drewna.

Tess81, moje pierwsze szczury bardzo długo nie chciały się przekonać do hamaka :)
_________________
... ponieważ bułka.
Nade mną i w :serce: : Hinata EM, Hexe EM, Óshi Óme Jagodzianka EM, Drei AR, Książę Mieszko, Milka Mieszkowa, Krówka - Kjówka, Mały Rycerzyk - Ligia Kallina, Uwertura Kalinka AR, Elena i Eta CarinaeEM, Yankes AR spod skrzydeł pszczoły, Lela i Perperuna SR, Malina, Madara SR i Rusinek SR.
W rolach głównych: Nel - Bułka, Oleńka, Husaria, Pacta Conventa - Pecet, Rota, Chidori, Anahita - Anka oraz Dąbrówka jako caryca Maogonków
8)
 
 
     
Cerro 
gdzie nogi poniosą



Dołączyła: 09 Wrz 2009
Posty: 154
Skąd: Kato
Wysłany: Pią Wrz 02, 2011 14:45   

Tess81 napisał/a:
Dzieki dziewczyny :serducho: co do hamaka heh wisial w klatce ponad tydzien, ani razu nie weszly :cry:

U mnie były dwa hamaki i oba wisiały tylko tak długo, dopóki nie uznano ich za szmatki do gniazda i nie przerobiono stosownie do tego celu... a później już nie miało co wisieć...
_________________
Gryfnioki
 
     
wojsza 



Dołączył: 25 Kwi 2011
Posty: 312
Wysłany: Czw Wrz 08, 2011 09:42   

Osobiscie słyszałem jak drewno ładnie przesiąka szczurzastymi zapachami ;p ale tak podumałem i podumałem i sięgnąłem do historii i wpadłem, a gdyby tak drewno zaimpregnować woskiem pszczelim który jest całkowicie neutralny jeśli chodzi o zdrowie, takie zaimpregnowane drewno nie przyjmuje wilgoci i jest łatwe w myciu ;x aż chyba spróbuje ;p
_________________
Mea Culpa.

 
     
Alexxx 



Dołączyła: 02 Wrz 2011
Posty: 48
Wysłany: Nie Wrz 11, 2011 15:34   
   Zwierzątka: 3 szczurki


Ostatnio zauważyłam, ze moje szczurki (jak pewnie każde) rozwalaja jedzenie po calej klatce, nie było by w tym nic złego, gdyby nie fakt, ze dostaja świeże warzywa, owoce, suszone banany itp, staram sie im dawac takie rzeczy rano, bo wtedy są po nocy (zostawiam im samo ziarno), wiec najchętniej i najwiecej wtedy jedzą, po poworcie ze szkoły widze lekko podeschnięte resztki rozwalone po klatce, ktore poprostu zaczynają troche smierdziec, a dodatkowo zauwazyłam wczoraj przy klatce muszke owocówke...
stąd moje pytanie:
Czy mam im zbierac to jedzenie, jak tylko widze, ze nie sa nim zainteresowane i czy taki `wyleżany` np ogórek może im zaszkodzić ?
_________________
Cesar (10.08.2011) & Jimbo (13.08.2011) & Don Vito (9.01.2012)

 
     
Kasik 
Firestarter



Dołączyła: 27 Cze 2011
Posty: 1788
Skąd: inąd
Wysłany: Nie Wrz 11, 2011 20:19   

Jeden dzień może leżeć, ale trzeba koniecznie zmieniać warzywa na świeże codziennie, żeby nie gniły w klatce.
 
     
Alexxx 



Dołączyła: 02 Wrz 2011
Posty: 48
Wysłany: Pon Wrz 12, 2011 16:25   
   Zwierzątka: 3 szczurki


Zmieniać, zmieniam dwa razy dziennie, rano im daje świeże, po powrocie ze szkoły wymieniam i na noc wyciągam calkiem (ofc ziarno, w osobnej misce zostaje). Chodziło mi o to czy codziennie musze przegrzebywac trociny w poszukiwaniu dwudniowej marchewki :D
_________________
Cesar (10.08.2011) & Jimbo (13.08.2011) & Don Vito (9.01.2012)

 
     
Kasik 
Firestarter



Dołączyła: 27 Cze 2011
Posty: 1788
Skąd: inąd
Wysłany: Pon Wrz 12, 2011 19:40   

No dobrze by było, ja się właśnie ostatnio tak załatwiłam, zupełnie przez przypadek, codziennie dawałam paprykę i jeden kawałek leżał na ściółce, a ja myślałam, że to nowy. Potem coś tam poprawiałam, podniosłam paprykę, a ona od spodu była cała zapleśniała, a leżała 3ci dzień maksymalnie (tzn. 2 doby)... :( Chociaż marchewka tak szybko raczej nie pleśnieje, ale mimo wszystko na pewno resztki w ściółce nie służą zwierzakom.
 
     
madzial13 



Dołączyła: 06 Mar 2009
Posty: 941
Skąd: Wrocław
Wysłany: Śro Wrz 21, 2011 12:15   
   Zwierzątka: 7 szczurków - a fuj!


Poradźcie, proszę, bo coś jest niehalo.
Moje szczury coraz bardziej śmierdzą i mają coraz głupsze zwyczaje załatwiania się. Zamiast pofatygować się na ściółkę, zaczęły brudzić na półki. Regularna toaleta. Wściekłam się i ściągnęłam wszystkie półki. Teraz na suficie są tylko rury i sputniki, a na dole kuweta. I one zaczęły brudzić w rurach. Co jest do jasnej ciasnej?

Jedzą to samo cały czas. Żadnych nowych pokarmów powodujących sensacje żołądkowe. Po dwóch dnia śmierdzi odchodami.
Macie pomysł jak je tego oduczyć? Jak odsmrodzić?
Z góry dzięki
_________________

 
 
     
Niamey 
Zhongguo!



Dołączyła: 09 Sty 2009
Posty: 3537
Skąd: Szanghaj
Wysłany: Śro Wrz 21, 2011 12:19   

madzial13, mam ten sam problem :/ Pięknie wysprzątana klatka, świeża ściółka, a po dwóch godzinach półki są wypaćkane kupami. Nie wiem o co chodzi, zwłaszcza gdy jest to półka, na której stoi kuweta narożna! Wcześniej tego nie robiły, ale od jakiegoś czasu mają takie dziwne zwyczaje. Masz jakichś nowych członków stada?
_________________
moje szczuraki
Pino*Myszka*Diuna*Zefir*Śmietanka*Lotta*,Migotka*Mimbla*Ponyo*Kikimora*Archa*Bucca*Beren*Itka*
 
     
madzial13 



Dołączyła: 06 Mar 2009
Posty: 941
Skąd: Wrocław
Wysłany: Śro Wrz 21, 2011 12:28   
   Zwierzątka: 7 szczurków - a fuj!


Niamey, mam, ale robiły to już wcześniej. Kiedyś było tego mało, w ostatnich miesiącach - masakra. Zwróciłam uwagę miedzy innymi dlatego, że jak na wakacjach były w innej klatce, to przez 3 tygodnie grzecznie schodziły na kuwetę. I wtedy mnie tknęło, że jednak coś jest na rzeczy. Po powrocie wyszorowałam im półki domestosem i wymyłam wrzątkiem, żeby zabić zapach, jak również zmieniłam urządzenie klatki. Ale to nic nie dało - w swojej domowej klatce znowu załatwiają się na półki. Mój mąż jest bliski wyeksmitowania mnie razem z tymi szczurami, więc muszę coś z tym zrobić przez zimą i sezonem grzewczym :evil:
_________________

 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.1 sekundy. Zapytań do SQL: 8