Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Alergia na szczura?
Autor Wiadomość
Motylove 



Dołączyła: 25 Lut 2012
Posty: 313
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon Mar 24, 2014 06:58   
   Zwierzątka: Rurek, Lesio, Krzyś i Hubi <3


Kurcze, mi też mówili, że takich testów nie ma. Mimo że mam uczulenie na szczury i nie biorę żadnych leków, jakoś żyję. Gorzej bywa gdy mam za duży kontakt z ich pazurkami, ale to maść, chwile odczekać i jest w porządku.
Chociaż też ta alergia to zmienną jest, zauważyłam mocny jej spadek, w stosunku do szczurów. Miejmy nadzieję, ze gdzieś się ultoni, tak jak na kocią i psią sierść.
 
 
     
Ninek 



Dołączyła: 14 Maj 2007
Posty: 4588
Skąd: Brzeg
Wysłany: Pon Mar 24, 2014 08:42   
   Zwierzątka: 7 kotów, 2x chomik + pies


Ja na koty się coraz bardziej uodparniam ale alergia na szczury mi się nasila. Pranie ich zasikanych hamaków (najpierw zapieram ręcznie żeby takiego syfu nie wrzucać do pralki) to katorga dla moich dłoni a przejście koło klatki bez kichania jest niemal niemożliwe.
_________________
Ze mną:
Kotowate: Mefisto, Mocca, Mia, Manga, Rambosz, Nyks i Hades. [*] Maura [*]
Chomik dżungarski: Ekler; Chomik syryjski : Truskawka
W pamięci 'stare stado': H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F i 'nowe stado': G, B, M, T, Z, MM, W, P, P i LL
 
     
limomanka 



Dołączyła: 10 Wrz 2012
Posty: 6679
Skąd: Koty na Górnym Śląsku
Wysłany: Pon Mar 24, 2014 21:05   
   Zwierzątka: 2 kocury (Wolfgang i Nutek), ONkowa Masza


Ninek, próbowałaś w rękawiczkach? Też mam problem z dłońmi - każdy kontakt z odchodami chłopców kończy się w najlepszym razie zaróżowieniem, w najgorszym pokrzywką i opuchlizną. Dlatego klatkę sprzątam i hamaki zapieram wyłącznie w rękawiczkach.
_________________
Dbajmy o pisownię i polskie znaki. Jest różnica, czy ktoś robi "łaskę" czy "laske", czyż nie?

Za Śmiercią Szczurów odeszli: Czesio, Stefan, Cyryl, Pan Mysz, Tosiek, Fenek, Twix, Mars, Errol, Erwin, Anatol, Fiubździul i Ach, Edek, Harnaś, Franek, Viggo, Nam i Malina oraz Solo, Aria i Sopran
 
     
Ninek 



Dołączyła: 14 Maj 2007
Posty: 4588
Skąd: Brzeg
Wysłany: Pon Mar 24, 2014 21:28   
   Zwierzątka: 7 kotów, 2x chomik + pies


Tak właśnie robię. Ale i tak nie zawsze jest to skuteczne - mam jakiś talent do nalewania sobie wody do rękawiczek
_________________
Ze mną:
Kotowate: Mefisto, Mocca, Mia, Manga, Rambosz, Nyks i Hades. [*] Maura [*]
Chomik dżungarski: Ekler; Chomik syryjski : Truskawka
W pamięci 'stare stado': H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F i 'nowe stado': G, B, M, T, Z, MM, W, P, P i LL
 
     
Megi_82 
Zeszczurowana


Dołączyła: 19 Lis 2012
Posty: 72
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Mar 25, 2014 00:34   
   Zwierzątka: 6 szczurzych babeczek i 1 facecik


Ninek napisał/a:
ale alergia na szczury mi się nasila. Pranie ich zasikanych hamaków (najpierw zapieram ręcznie żeby takiego syfu nie wrzucać do pralki) to katorga dla moich dłoni


Przyznam, że tego nie rozumiem. Przecież pralka jest od tego, żeby prać, czystego się tam nie wsadza... po co robić sobie podwójną robotę, a do tego dokładać dolegliwości? Rękawiczki to jedno, a wdychać opary siusiek dodatkowo... po co? Przy zaostrzającej się alergii w dodatku...
 
 
     
limomanka 



Dołączyła: 10 Wrz 2012
Posty: 6679
Skąd: Koty na Górnym Śląsku
Wysłany: Wto Mar 25, 2014 08:07   
   Zwierzątka: 2 kocury (Wolfgang i Nutek), ONkowa Masza


Megi_82, u mnie chodzi o zlikwidowanie resztek ściółki, która oblepia hamaki. Gdybym ich nie zapierała, szybko by mi się zatkał odpływ.
_________________
Dbajmy o pisownię i polskie znaki. Jest różnica, czy ktoś robi "łaskę" czy "laske", czyż nie?

Za Śmiercią Szczurów odeszli: Czesio, Stefan, Cyryl, Pan Mysz, Tosiek, Fenek, Twix, Mars, Errol, Erwin, Anatol, Fiubździul i Ach, Edek, Harnaś, Franek, Viggo, Nam i Malina oraz Solo, Aria i Sopran
 
     
smeg 



Dołączyła: 18 Cze 2009
Posty: 2238
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto Mar 25, 2014 08:20   
   Zwierzątka: brak


Ja trzepię hamaki w okolicach klatki (i tak muszę tam po sprzątaniu odkurzać) i do pralki już żadne kawałki ściółki się nie dostają ;) Chociaż mogę zrozumieć, że nie każdy chce prać potem ubrania w pralce po szczurzych zapaskudzonych szmatkach - moi współlokatorzy nie pozwalali mi na pranie hamaków w pralce, chyba że w 90 stopniach i pod warunkiem, że potem wypiorę jakieś swoje ciuchy. Teraz w swojej pralce robię co chcę :P
_________________
Za TM: Ally, Majka, Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halinka SR, Oliwka, Lili, Margolcia SR, Mortadelka SR, Rudolf Czerwononosy SR, Frotka, Flaszka <:3 )~~
 
     
Ninek 



Dołączyła: 14 Maj 2007
Posty: 4588
Skąd: Brzeg
Wysłany: Wto Mar 25, 2014 08:23   
   Zwierzątka: 7 kotów, 2x chomik + pies


Megi_82, nie mam zamiaru prać swoich ubrań w pralce po szczurzych syfach i nie widzę w tym nic dziwnego - wręcz przeciwnie.
_________________
Ze mną:
Kotowate: Mefisto, Mocca, Mia, Manga, Rambosz, Nyks i Hades. [*] Maura [*]
Chomik dżungarski: Ekler; Chomik syryjski : Truskawka
W pamięci 'stare stado': H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F i 'nowe stado': G, B, M, T, Z, MM, W, P, P i LL
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto Mar 25, 2014 12:08   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


Ja prałam w 90 stopniach, ale szczury mi tak strasznie gryzły wszystkie szmatki, że kupuję w lumpie stare duże tiszerty i inne ciuchy i wywalam. Nigdy wytrzepywanie nie dawało rezultatów, bo zawsze były kłaki powbijane w materiał.
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
Ninek 



Dołączyła: 14 Maj 2007
Posty: 4588
Skąd: Brzeg
Wysłany: Wto Mar 25, 2014 12:20   
   Zwierzątka: 7 kotów, 2x chomik + pies


Ja lubię mieć ładną klatkę (chociaż przez chwilę) więc szyje hamaki. Mam metodę na zmniejszenie intensywności gryzienia (hamaki bez zaczepów wiszące na metalowych żabkach i do tego stare hamaki wiszące za jeden róg przy sputnikach - wyżywają się na tych starych, wciągając je do sputników i szatkując a nowych prawie nie ruszają).

Wytrzepywanie pomaga tylko na duże paprochy, to fakt.

Moje laski niestety załatwiają się do hamaków (nie tylko sikają...) więc po 1,5 czy 2 dobach są tak syfiaste, że muszę je zaprać przed wrzuceniem do pralki.
_________________
Ze mną:
Kotowate: Mefisto, Mocca, Mia, Manga, Rambosz, Nyks i Hades. [*] Maura [*]
Chomik dżungarski: Ekler; Chomik syryjski : Truskawka
W pamięci 'stare stado': H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F i 'nowe stado': G, B, M, T, Z, MM, W, P, P i LL
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto Mar 25, 2014 16:44   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


Też lubię mieć ładną klatkę, ale u mnie hamaki były na jeden wieczór, więc szkoda mi czasu na syzyfową pracę. Kupując szmaty w lumpie oszczędzam mnóstwo czasu :P
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
Ninek 



Dołączyła: 14 Maj 2007
Posty: 4588
Skąd: Brzeg
Wysłany: Wto Mar 25, 2014 16:57   
   Zwierzątka: 7 kotów, 2x chomik + pies


Layla, w takim wypadku rozumiem :P Moje nigdy nie były aż tak szybkie i najszybciej szatkowały hamaki w ciągu jednej nocy, zazwyczaj po 2 dniach.
Teraz jak dam im odpowiednio dużo szmat do zeżarcia to hamaków prawie nie ruszają.
_________________
Ze mną:
Kotowate: Mefisto, Mocca, Mia, Manga, Rambosz, Nyks i Hades. [*] Maura [*]
Chomik dżungarski: Ekler; Chomik syryjski : Truskawka
W pamięci 'stare stado': H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F i 'nowe stado': G, B, M, T, Z, MM, W, P, P i LL
 
     
Megi_82 
Zeszczurowana


Dołączyła: 19 Lis 2012
Posty: 72
Skąd: Łódź
Wysłany: Śro Mar 26, 2014 11:59   
   Zwierzątka: 6 szczurzych babeczek i 1 facecik


Ninek napisał/a:
Megi_82, nie mam zamiaru prać swoich ubrań w pralce po szczurzych syfach i nie widzę w tym nic dziwnego - wręcz przeciwnie.


A to przepraszam. Ja piorę swoje ciuchy po "szczurzych syfach", nie sądziłam, że jestem dziwna albo brudasem czy coś...
 
 
     
Zizollo 



Dołączyła: 11 Sty 2012
Posty: 2803
Skąd: Częstochowa
Wysłany: Śro Mar 26, 2014 12:14   
   Zwierzątka: kot


u mnie ściółka nie zalega w hamakach ewentualnie resztki jedzenia,które łatwo wytrzepać.
Zawsze piorę w 90 stopniach w pralce i normalnie swoje ubrania w niej też piorę.
Niczym poza siuśkami nie są brudne więc to wszystko wypłukuje się i nie zauważyłam żeby jakoś wpływało na moje pranie :]
ewentualnie nadmiar sierści usuwam taśmą klejącą bądź dłonią.
_________________
tu nas zobaczycie http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=13006


na zawsze w sercu : Balu ?.10.12- 27.10.13,Bonzo 01.03.12-13.01.14,Bolo 01.03.12-14.08.14, Dragon ?-02.09.2014 ,Kiran 02.09.13-27.01.16, Karmel 02.09.13-31.05.2016[*]
 
     
oxxy 



Dołączyła: 01 Paź 2012
Posty: 1116
Skąd: Bytom
Wysłany: Sob Sie 01, 2015 23:09   
   Zwierzątka: koty sztuk dwie


Nie przeczytałam całego wątku dokładnie, ale tak "po łebkach". Od jakiegoś czasu po kontakcie z dziewczynami zaczęły wyskakiwać mi bąble i plamy w miejscach, które dotknęły albo ja dotknęłam po głaskaniu ich. Wiadomo - alergia. Dzisiaj to była przesada. Dotknęłam swojej szyi podczas sprzątania klatki. Tak mnie wysypało na szyi i pojawiła się lekka opuchlizna. W tygodniu idę do lekarza pierwszego kontaktu po jakieś tabletki i skierowanie do alergologa. Ale... chciałabym się zapytać czy znacie jakieś zioła, które niwelują trochę alergię. Google pokazało tylko jakieś zioła na katar, kaszel, duszności. Fakt faktem czasem kicham podczas zabawy z dziewczynami, ale cześciej dostaję swędzącej wysypki.

Jeśli ktoś zna się trochę na ziołach to proszę o jakieś informacje. Z góry dzięki. :)
_________________
:lapa: "Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś." :lapa:
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.14 sekundy. Zapytań do SQL: 12