Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Odmiana szczura a jego charakter - czy odmiana ma wpływ?
Autor Wiadomość
gam 



Dołączyła: 16 Lut 2008
Posty: 46
Skąd: Będzin/Kraków
Wysłany: Śro Mar 05, 2008 12:23   

LunacyFringe napisał/a:
Ale wszysktie o ciemniejszym zabarwieniu
( agouti , czarnulek ) to istne wulkany energii , natmiast albinosek
i huskulec to najspokojniejsze szczury na świecie ;)


mój agouti jest właśnie takim istnym wulkanem energii, natomiast poprzednio
miałam huskulce, i muszę przyznać,że były potulne,milutkie i spokojne,ale jeden
się wyróżnił i był bardzo agresywnym i ruchliwym szczurem (na szczęście udało
mi się go "ujarzmić" i wobec mnie nie przejawiał agresji). A co do albinosków to
jeszcze nie wiem,ale czekam na jednego wacika z Warszawy,którego adoptuję.
Jak przyjedzie to napiszę jak się zachowuje maluch :)

Ale jakoś nie wydaje mi się żeby odmiana miała wpływ na charakter. Każdy
szczurek jest wyjątkowy, każdy ma inną osobowość :)
 
 
     
Viss
[Usunięty]

Wysłany: Śro Mar 05, 2008 13:01   

CO do czarnych się nie zgodzę, w ogóle myślę, że pod względem kolorów tylko agouti i ilość białego ma znaczenie. Mam dwa agouti i oba to kompletne postrzeleńce. Przy czym Bobik jest dodatkowo fuzzem, więc przy tym szaleństwie jest też ogromnym miziakiem. Jak na niego patrzę to się dziwię, że nie podskakuje w miejscu, nawet rozpłąszczony przy mizianiu... :serducho:
 
     
PALATINA 
[']



Dołączyła: 19 Lis 2006
Posty: 4754
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Mar 05, 2008 18:03   
   Zwierzątka: pies, 2 koty, 2 knurki morskie... i rybeczki :)


A mój Dziocha? Agut jak się patrzy i "szaleńcem" nie był nawet jako maluch. :wink:
To istna oaza spokoju, opanowania i miziastości. Taki osiołek do przytulania. :serducho:
Podobnie było z Garethem, choć on był jednak mniej spokojny i mniej miziasty niż Dziocha.
 
     
furburger 
bez kija nie podchodź



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 30 Gru 2010
Posty: 1222
Skąd: Kudowa-Zdrój
Wysłany: Sob Lut 05, 2011 23:41   Kolor oczu a charakter

Jeśli temat już był lub piszę go w nieodpowiednim dziale proszę o przeniesienie.


Od bardzo dawna męczy mnie myśl związana z kolorem oczu u zwierząt wiem tylko tyle że zwierzaki z czerwonymi oczami gorzej widzą lub są ślepe, ale czy to prawda że czerwone oczy są oznaką agresywności ? Miałam raz szczura albinosa z czerwonymi oczami ale nie miał skłonności do agresji, moja koleżanka miała takiego chomika który był strasznie agresywny więc tak się zastanawiam ile w tym prawdy bo jak dla mnie to jest jakaś bzdura. Teraz posiadam szynszyla z czerwo-niebieskimi oczami (takie przebłyski ma niebieskie w słońcu) i również nie jest agresywny a wręcz przeciwnie więc jak to z tym wszystkim jest ?
_________________
Ferdek, Boczek, Paździoch :D
Alfred [*] ;( Manfred [*] ;( Bolesław [*] ;( Kayomi [*] ;( Księżniczka [*] ;( Perła [*] ;(

Fruburgerwe stadko :)
Ostatnio zmieniony przez babyduck Nie Lut 06, 2011 12:56, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
Marca 



Dołączyła: 07 Mar 2010
Posty: 222
Skąd: Wejherowo
Wysłany: Nie Lut 06, 2011 11:30   
   Zwierzątka: pies, 2x kot, gekon lamparci


Nie jestem znawcą tematu, ale moim zdaniem to bzdura. W końcu co ma kolor oczu do charakteru? :)
Po prostu czerwone oczy wyglądają dla niektórych strasznie i przez to się źle kojarzą. A jak jeszcze trafi się zwierzak, który z jakiegoś powodu zachowuje się agresywnie to już mamy "potwierdzenie tej straszności". Przypadków znajdzie się więcej i już buduje się nam stereotyp, że czerwone oczy u zwierzaka= jego żądza naszej krwi
_________________
Charlie the Unicorn <3
1, 2, 3
psycho :jezor2:
http://en2.transformice.com/ gra z myszami w roli głównej. Może nie ambitna, ale wciągająca.
 
 
     
Biała 
wieczny student vet



Dołączyła: 31 Gru 2008
Posty: 1642
Skąd: wrocław
Wysłany: Nie Lut 06, 2011 11:35   

Bzdura :)
Coś w stylu pies karmiony surowym mięsem, czy z czarnym podniebieniem jest agresywny :]
_________________

 
     
Ogoniasta 
<:3 )~<:3 )~



Dołączyła: 13 Lut 2009
Posty: 1026
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie Lut 06, 2011 11:39   Re: Oczy
   Zwierzątka: 11 szczuraskowych piękności :)


furburger napisał/a:
ale czy to prawda że czerwone oczy są oznaką agresywności ?


:lol:
To tak jak: "uszy dumbo sprawiają, że szczur jest łagodny i przytulaśny" albo " w szczurzym ogonie jest strychnina" :roll:

Kompletna bzdura :wink:
_________________
ODYSEJA spod Husarskich Skrzydeł, DZIKA BERTA, XAVI Rotta Taivas, FREYA, LADY SNOW, ZORRO, VENUS, KARMEL, BONNIE BLUE, MONA, LISA,

W sercu: Meggy [*], Pampuszek [*], Fibi [*], Rossa [*], Vilemo [*], Sasha [*], Celica vel Chunni SunRat's [*], Lexi [*], Seventh Heaven [*], Delicja [*], Izzie [*], Lily [*], Muffinka [*], Foxy Lady [*], Brook [*], Brandy [*], Shandy [*], Lucynka [*], Whisky [*], Bajka [*] Daisy [*], Morelka [*], Impala [*], Tessa [*], Tequila [*], Iliada HS [*], Wydra Serduszko [*], Brie [*], Mary [*]
 
 
     
furburger 
bez kija nie podchodź



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 30 Gru 2010
Posty: 1222
Skąd: Kudowa-Zdrój
Wysłany: Nie Lut 06, 2011 11:48   

Tak własnie myślałam :)
Co do czarnego podniebienia moja mama tak twierdzi a że mój ma podniebienie w ciapki to jest spokojna :lol:
Ale właśnie przestraszyła się na początku czerwonych oczu naszego szynszyla :)

Ach te stereotypy :roll:
_________________
Ferdek, Boczek, Paździoch :D
Alfred [*] ;( Manfred [*] ;( Bolesław [*] ;( Kayomi [*] ;( Księżniczka [*] ;( Perła [*] ;(

Fruburgerwe stadko :)
 
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Lut 06, 2011 12:19   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


furburger, niedowidzące zwierzęta mogą być o tyle agresywne, że wymagają bardziej wyważonego socjalu i czasami wyrozumiałości.

Dla przykładu, chociaż moje oba psy widzą normalnie, poprosiłam znajomą, żeby obejrzała mojemu psu zęby, ma schizę lekką po przeglądzie młodych, Baaj spał obok niej - mimo że kiwnęłam jej głową, najpierw go delikatnie i cicho zawołała, żeby się przebudził. Dla niewidomego zwierzęcia takie detale mogą być kluczowe w życiu na co dzień.
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
polonistka 



Dołączyła: 13 Gru 2009
Posty: 1201
Wysłany: Nie Lut 06, 2011 23:22   
   Zwierzątka: córka


O, właśnie. AngelsDream ma duże doświadczenie i dobrze mówi.
O ile kolor oczu, sierści, znaczenia czy czegokolwiek innego nie mają kompletnie znaczenia, to wzrok - ma. Chodzi jednak nie tyle o kolor oczu, co o fakt, że czerwonookie często widza słabiej. Ja mam jedną dziewczynę z czerwonymi oczkami. Nie jest w żadnym stopniu agresywna, to ten pięknie zasypiający na moim ramieniu zwierz, którego mam w awatarze. Potrafi wylizać i wyiskać mi całą rękę i generalnie kocha nas (mnie i męża) wielką miłością. Natomiast trzeba nauczyć się, jak z nią postępować. Eris prawie nie widzi, jeśli dotkniesz ją nagle, zanim zdąży cię poczuć lub usłyszeć - broni się. To naturalne. Nie rzuca się sama na rękę, ale może drasnąć zębami, bo po prostu nie wie, co się nagle pojawiło na jej skórze; dlaczego ktoś jej dotyka; co się dzieje.
W moim skromnym stadzie (4 panienki) jedynym agresorem była Pandora, całkowicie i zupełnie czarnooka. Teraz już w zasadzie nie jest, po dłuuugiej pracy, ale czujemy wzajemny respekt, dziś trochę drasnęła mi chłopa - bez powodu. U niej faktycznie widać było, że rzuca się na rękę i trudno było wyjaśnić, dlaczego. Nie ma to nic wspólnego z jakimikolwiek cechami wyglądu.
_________________
Za TM: Leda, Westa, Wenus, Eris, Nike i Pandora :(
 
     
Niamey 
Zhongguo!



Dołączyła: 09 Sty 2009
Posty: 3537
Skąd: Szanghaj
Wysłany: Pon Lut 07, 2011 02:50   

ogólnie rzecz biorąc czerwone oczy nie są w żaden sposób powiązane z agresywnością - jeśli zwierze ma skłonności do agresji, to słaby wzrok może to dodatkowo katalizować. Jeśli jest łagodne, to nawet będąc kompletnie ślepe (vide moja Pino), nie będzie gryzło nawet w sytuacjach zaskoczenia. Na pewno jak się nie zna szczura, a wiadomo, że ma słaby wzrok, to lepiej najpierw go w jakiś sposób uprzedzić (głosem itp.), że jesteśmy obok i być może będziemy go dotykać.
_________________
moje szczuraki
Pino*Myszka*Diuna*Zefir*Śmietanka*Lotta*,Migotka*Mimbla*Ponyo*Kikimora*Archa*Bucca*Beren*Itka*
 
     
furburger 
bez kija nie podchodź



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 30 Gru 2010
Posty: 1222
Skąd: Kudowa-Zdrój
Wysłany: Pon Lut 07, 2011 07:04   

Dobrze że o tym napisałyście, bo niedługo będę miała maluszka z czerwonymi oczami, więc już będę wiedziała, że trzeba będzie inaczej z takim postępować :)
_________________
Ferdek, Boczek, Paździoch :D
Alfred [*] ;( Manfred [*] ;( Bolesław [*] ;( Kayomi [*] ;( Księżniczka [*] ;( Perła [*] ;(

Fruburgerwe stadko :)
 
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Lut 07, 2011 09:56   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


furburger, niekoniecznie trzeba będzie, ale może zajść taka potrzeba.
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
Sysa 



Dołączyła: 31 Gru 2009
Posty: 1940
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Lut 07, 2011 10:31   
   Zwierzątka: 3 nimfy


Albinosy to zazwyczaj szczurze aniołki, więc gdzie tu agresja.. :lol:
_________________
Ze mną Idzia (07.07.09r.-23.11.10r.), Laura (07.07.09r.-02.11.12r.), Beza (07.07.09r.-13.04.11r.), Bąbel (14.02.10r.-23.04.12r.), Essie (19.04.10r.-07.05.12), Fibi (24.05.10r.-12.06.12), Ofca (30.05.10r.-04.06.13)
 
     
Firewarrior 



Dołączyła: 02 Wrz 2010
Posty: 98
Wysłany: Pon Lut 07, 2011 11:56   

Moje albinki to też były aniołeczki i pacyfiści... W życiu nie widziałam żeby dwa szczury jadły razem ten sam kawałek jabłka, inne sobie zawsze wyrywają i wleką w kąt klatki ;) A co do uprzedzania, to ja swoje widzące i niedowidzące szczury zawsze staram się uprzedzać, szczególnie jak śpią - to żadna przyjemność, nawet jak się świetnie widzi, gdy ktoś budzi Cię i podnosi nagle. Sama bym ugryzła! :D
_________________
http://gosia-firewarrior.deviantart.com/ <- moja TFUrczość

Tobiasz, WWW, Ewok i wkrótce Precelek :)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.35 sekundy. Zapytań do SQL: 12