Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Obkładanie/okrywanie klatki siatką
Autor Wiadomość
Dori 
Eksploracja ludzkości



Dołączyła: 27 Lip 2008
Posty: 683
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Sty 20, 2012 21:32   
   Zwierzątka: 4 mysiepysie


Nad kuwetę do XL-ki raczej kratki nie dostanę. Poza tym nie chcę wydawać na nową kuwetę, bo jest szansa, że nową również zeżrą. Myślę, że w grę będzie wchodziło osiatkowanie całego spodu dookoła, włącznie z zahaczeniem o dno jak i o pręty, póki co częściowo to sobie wyobrażam, nie wiem jednak jak z materiałami i wykonaniem ;)
 
 
     
Nashi 



Dołączyła: 08 Kwi 2011
Posty: 876
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią Sty 20, 2012 23:18   

Wiem, że to raczej nie najlepszy pomysł i nie wiem, czy w ogóle wykonalny, ale jedyne, co mi przychodzi do głowy to wtapianie siatki w plastik, takie łatanie dziur.
_________________
Magma 27.03.2011 - 08.02.2013
Pola 27.03.2011 - 17.07.2013
Dżuma 10.05.2011 - 04.11.2013
 
     
jolaada 
Jola i Ada



Dołączyła: 25 Lip 2011
Posty: 671
Skąd: Tychy
Wysłany: Pią Sty 20, 2012 23:36   
   Zwierzątka: szczuraski, pies, ryby


Nashi też tak pomyślałam, ale jak to zrobić. Ktoś na forum miał tak klatkę zabezpieczoną, Niamey?

[ Dodano: Pią Sty 20, 2012 23:45 ]
Dobrze mi się wydawało, ale to jednak sztuka "cerowania" :P http://forum.szczury.biz/...der=asc&start=0
_________________
http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=10573
 
     
Nashi 



Dołączyła: 08 Kwi 2011
Posty: 876
Skąd: Poznań
Wysłany: Sob Sty 21, 2012 00:02   

Faktycznie cerowane. :D Mi wpadła raczej do głowy wizja kawałka gotowej siatki (taka, jaką ja siatkowałam klatka), wycięta odpowiednio. Trudno powiedzieć, jaki byłby efekt, mogłoby być ciężko ze stopniowym nagrzewaniem drutu i stopniowym wtapianiem, ale chyba warto kombinować, skoro bez takich zabiegów kuweta jest do wyrzucenia. ;)
_________________
Magma 27.03.2011 - 08.02.2013
Pola 27.03.2011 - 17.07.2013
Dżuma 10.05.2011 - 04.11.2013
 
     
Willow 
zua kobieta ;p


Dołączyła: 19 Gru 2011
Posty: 120
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: Sob Mar 03, 2012 11:20   
   Zwierzątka: ogoniaste stadko zagłady :D


Niamey,
Mam pytanie odnośnie tej siatki, którą byś miała do odsprzedania. Ile jej jest, jakiej wielkości są oczka i ile byś za nią chciała, bo mam klatkę 52x75x98 (wielkość samej klatki bez kuwety-czy starczyło by na nią) i potrzebuję ją zabezpieczyć żeby mała 5 tygodniowa kluseczka z niej nie uciekła, bo mam w niej odstępy 2cm, a nie stać mnie na to żeby kupić całą rolkę. Ile by też kosztowało jej przesłanie bo jestem z Wałbrzycha.
_________________
Moje kluski:
Butterfly's Ginger, Kirara Shogun Rotta Taivas, Bebešina Quňka, Bebešina Toffifee, Anis Anemon Rotta Taivas, Daemonic William Blake, Fantastico Fungi Frico Rotta Taivas :serducho:

Za TM [*] Butterfly's Fisk, Booker, Buffalo Rotta Taivas, Capricossa Rotta Taivas, Dżo, Chester, Tejla, Niva, Cleo, Pixi, Gingers, Misiu :(
 
     
Niamey 
Zhongguo!



Dołączyła: 09 Sty 2009
Posty: 3537
Skąd: Szanghaj
Wysłany: Sob Mar 03, 2012 16:03   

Willow, a możesz policzyć ile Ci dokładnie potrzeba? Moja siatka ma szerokość ok. 75 cm. Wysyłka pewnie będzie kosztowała ponad 10zł więc może rozejrzyj się po okolicznych marketach budowlanych? Czasem mają siatkę na metry i w tedy wyjdzie Ci chyba najkorzystniej cenowo.
_________________
moje szczuraki
Pino*Myszka*Diuna*Zefir*Śmietanka*Lotta*,Migotka*Mimbla*Ponyo*Kikimora*Archa*Bucca*Beren*Itka*
 
     
Willow 
zua kobieta ;p


Dołączyła: 19 Gru 2011
Posty: 120
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: Sob Mar 03, 2012 17:21   
   Zwierzątka: ogoniaste stadko zagłady :D


Ale właśnie jak jest na metry u nas to bardzo drogo wychodzi, że klatka mnie taniej kosztowała, a tak to tylko całe rolki. Jeszcze poszukam ale jak coś to potrzebowała bym dokładnie 4m bieżących. To ile by to u Ciebie mnie kosztowało?
_________________
Moje kluski:
Butterfly's Ginger, Kirara Shogun Rotta Taivas, Bebešina Quňka, Bebešina Toffifee, Anis Anemon Rotta Taivas, Daemonic William Blake, Fantastico Fungi Frico Rotta Taivas :serducho:

Za TM [*] Butterfly's Fisk, Booker, Buffalo Rotta Taivas, Capricossa Rotta Taivas, Dżo, Chester, Tejla, Niva, Cleo, Pixi, Gingers, Misiu :(
 
     
czami 


Dołączyła: 09 Sty 2013
Posty: 49
Wysłany: Pią Sty 18, 2013 22:04   
   Zwierzątka: myszki pigmejskie-6, tłustogon afrykański-3


dzis w castoramie zakupilam:
- siatke galwanizowana 1x1cm. wymiar 0.5x5m
- drut ocynkowany 0,7mm x 50m
- szczypce uniwersalne
- rekawiczki robocze

bede siatkowac woliere Perfect, siatki jest za malo ale kupilam na probe, zobaczyc jak wyjdzie.

plan jest taki ze siatkowac chce od srodka ;-)
_________________
aktualnie nieoszczurzona :(
http://tlustogon.blogspot.com
 
     
majlena 
zawsze pozytywnie



Dołączyła: 16 Cze 2011
Posty: 1849
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Sty 18, 2013 23:54   
   Zwierzątka: obecnie w sferze marzeń


czami napisał/a:
dzis w castoramie zakupilam:
- siatke galwanizowana 1x1cm. wymiar 0.5x5m
- drut ocynkowany 0,7mm x 50m
- szczypce uniwersalne
- rekawiczki robocze

bede siatkowac woliere Perfect, siatki jest za malo ale kupilam na probe, zobaczyc jak wyjdzie.

plan jest taki ze siatkowac chce od srodka ;-)


o, fajnie. czeka mnie to samo.
proszę o relację z prac :) powodzenia

a ile kosztowała Cię siatka? ile jest za metr bieżący w castoramie? i czy są szersze siatki? czy tylko 0,5metrowe?
_________________
-> B.RAT: miniusie, kreciki, fragles oraz koralikowiec
WWW Ą-Trumpusia, WWW Ąqysia(Dywan), Sanders Flytrap Kärpäsloukku(Pułapka) oraz Dziedzic Morfeusza
Figa, Czarna Magia, Bzdurka, Lulu, Nutka, Choco, Bańka, Limonka, Rurka, Duszyczka, WWW Arbuzia i ...

a także bRATkowe gratki do szczurzej klatki <- tymczasowo nie szyję... proszę czekać na mój powrót do gry.
 
     
czami 


Dołączyła: 09 Sty 2013
Posty: 49
Wysłany: Sob Sty 19, 2013 11:28   
   Zwierzątka: myszki pigmejskie-6, tłustogon afrykański-3


siatkę kupiłam w rolce 5m za 37zł (chyba, sprawdzę wieczorem)
do wyboru była zielona i galwanizowana. Innych siatek o oczku 1x1cm moje oko nie widziało. Byłam w Castoramie we Włochach w Wwie.
_________________
aktualnie nieoszczurzona :(
http://tlustogon.blogspot.com
 
     
Asaurus 
Arg!



Dołączył: 17 Lis 2006
Posty: 1315
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Sty 19, 2013 13:13   
   Zwierzątka: Raum,Godryk,Fejn,Qworonog,Castiel,Inias,Lugh,Liczący,Lekki


czami, poprosimy fotorelację, w miarę możliwości.
 
 
     
czami 


Dołączyła: 09 Sty 2013
Posty: 49
Wysłany: Sob Sty 19, 2013 13:25   
   Zwierzątka: myszki pigmejskie-6, tłustogon afrykański-3


postaram się ale trochę to potrwa :oops: zarobiona jestem :(

nawet dziś w pracy jestem :evil:
_________________
aktualnie nieoszczurzona :(
http://tlustogon.blogspot.com
 
     
majlena 
zawsze pozytywnie



Dołączyła: 16 Cze 2011
Posty: 1849
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Sty 19, 2013 17:21   
   Zwierzątka: obecnie w sferze marzeń


czami, dzięki.
też zamierzam osiatkować Perfecta (szkoda klatki, ale wiem, że to tylko tymczasowo ;) ) dlatego wszelkie spostrzeżenia mile widziane.
ja może jutro wybiorę się do jakiejś castoramy, obi czy innych podobnych na zakupy. jak dorwę coś w znośnej cenie, to zaczynam prace.
i ja też w soboty pracuję. :/

kupiłam siatkę 1mx5m z oczkami 1,3cmx1,3cm za jakieś 45zł, ale jeszcze nie miałam kiedy z nią popracować.

edit:



kupiliśmy taką siatkę:
http://www.castorama.pl/s...wanizowana.html
5mb o szerokości 1m i wielkości oczek 1,3cmx1,3cm
i 2 opakowania opasek samozaciskowych najmniejszych.
stępiliśmy jedne nożyczki i cążki :]

najpierw warto pomyśleć i opracować plan działania. rozrysować, jak pociąć siatkę. wcześniej warto sprawdzić, czy siatka nie ma ubytków. naszą trzeba było zwęzić, bo jedna cała jedna kolumna oczek na brzegu była pogięta i porwana.
trzeba zmierzyć klatkę. wymiary kawałków siatki dopasowuje się tak, żeby były jak najbardziej zbliżone do wymiarów klatki, a dokładniej: krawędzie każdego kawałka muszą być jak najbliżej krat, do których będą przyczepiane. każdy kawałek musi mieć pełną liczbę oczek (np. 13 lub 14 oczek. 13,5 nie możemy, bo będą wystawały ostre kawałki prętów=niebezpiecznie). pręciki w siatce najlepiej przycinać jak najbliżej punktów łączenia/ na skrzyżowaniach, żeby potem nie kaleczyć się o końcówki. ja cięłam nożyczami, trzymając je lekko na ukos.
pocięłam siatkę tak, że boki i sufit klatki był osiatkowany jednym kawałkiem siatki. to kawałek o szerokości ok.48,2cm. długość obcięłam dopiero po naciągnięciu i poprzyczepianiu opaskami do klatki. siatkę trzeba przyczepiać po kawałku, po kolei naciągać. trzeba pilnować, żeby szła prosto. opaski należy przyczepiać na brzegach siatki i klatki, a także po środku, zwłaszcza w miejscach, gdzie siatka się wybrzusza i odstaje od klatki. siatkę należy przyczepiać opaskami w miejscach, gdzie drut siatki jest najbliżej pręta klatki. jeśli drut siatki nie pokrywa się z prętem klatki należy ostrożnie zaciskać opaskę i nie za mocno, żeby nie przerwać siatki.
potem docięłam kawał na tylną ścianę siatki. z przednią było najwięcej problemów. dwa długie (na wysokość klatki) paski o szerokości ok.22,5cm przymocowałam po lewej i prawej stronie drzwiczek. potem dosztukowałam kawałki pomiędzy drzwiczkami, kawałki na dolne i środkowe drzwiczki. najgorzej było z górnymi drzwiczkami i kawałkiem nad górnymi drzwiami, bo tam są zaokrąglenia. do obcinania opasek używałam cążek do skórek, bo przycinały blisko zapięcia i nie potrzebowałam już przypalać.
innego dnia zrobię dokładne zdjęcia klatki, to się nauczycie na moich błędach.
jestem pedantką i nie jestem do końca zadowolona z wykonania. opaski nie są symetrycznie i zapinane w różną stronę... zboczenie. mąż uważa, że jak działa, to znaczy, że jest dobrze :]
bardzo pomocny w pracy był mój tata, a potem mój mąż, zwłaszcza, że byłam niedługo po zdjęciu gipsu i używanie nożyczek było dla mnie koszmarem. poza tym druga para rąk jest bardzo pomocna przy dużych klatkach.

nie wiem, czy czytelnie napisałam. pytajcie.
_________________
-> B.RAT: miniusie, kreciki, fragles oraz koralikowiec
WWW Ą-Trumpusia, WWW Ąqysia(Dywan), Sanders Flytrap Kärpäsloukku(Pułapka) oraz Dziedzic Morfeusza
Figa, Czarna Magia, Bzdurka, Lulu, Nutka, Choco, Bańka, Limonka, Rurka, Duszyczka, WWW Arbuzia i ...

a także bRATkowe gratki do szczurzej klatki <- tymczasowo nie szyję... proszę czekać na mój powrót do gry.
 
     
Nikaa 



Dołączyła: 26 Sty 2012
Posty: 144
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Mar 24, 2013 15:28   

majlena, Jedna rolka siatki wystarczyła na osiatkowanie całej klatki, tak ? :)
_________________
"A teraz prędko, prędko, zanim zorientujemy się, że to bez sensu! "
 
     
majlena 
zawsze pozytywnie



Dołączyła: 16 Cze 2011
Posty: 1849
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Mar 24, 2013 19:22   
   Zwierzątka: obecnie w sferze marzeń


Nikaa napisał/a:
majlena, Jedna rolka siatki wystarczyła na osiatkowanie całej klatki, tak ? :)

tak, wystarczyła. siatka pięciometrowa o szerokości 1m :)
_________________
-> B.RAT: miniusie, kreciki, fragles oraz koralikowiec
WWW Ą-Trumpusia, WWW Ąqysia(Dywan), Sanders Flytrap Kärpäsloukku(Pułapka) oraz Dziedzic Morfeusza
Figa, Czarna Magia, Bzdurka, Lulu, Nutka, Choco, Bańka, Limonka, Rurka, Duszyczka, WWW Arbuzia i ...

a także bRATkowe gratki do szczurzej klatki <- tymczasowo nie szyję... proszę czekać na mój powrót do gry.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.3 sekundy. Zapytań do SQL: 11