Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Obkładanie/okrywanie klatki siatką
Autor Wiadomość
S 


Dołączyła: 25 Sie 2007
Posty: 357
Wysłany: Wto Wrz 18, 2007 21:40   Obkładanie/okrywanie klatki siatką
   Zwierzątka: brak


Mam drobne doświadczenie w pokrywaniu klatki siatką. Kupiłam dużą klatkę 101 X 56 x 80, z odstępami 2,7 cm. Jedna z moich szczurek przeciska się przez szczeliny 2 cm. Dlatego dokupiłam siatke w Carfurze w dziale ogrodniczym: metalową, pokrytą PCV (zielona) o oczkach 1 cm. Są w dwóch szerokościach 0,5 m i 1 m. Jest dość sztywna, ale łatwo się zgina.

Instrukcja jak to zrobić:
1. Przyciąć kawałek siatki szerszy i dłuży od ścianki klatki o około 2 cm (do zagięcia na sąsiednią ściankę) (można przyciąć jeden kawałek siatki na trzy ścianki dwie boczne i górna, albo przednią, tylną i górną).
2. Wyciąć otwory na drzwiczki mniejsze o centymetr z każdej strony (tzn. za małe aby otworzyć drzwi). Naciąć siatkę w każdym z rogów/kątów, tak aby można ją było zagiąc do wewnątrz ( przy otwartych drzwiach). Uwaga: trzy razy zmierzyć a potem ciąć, bo łatwo wyciąć dziurę nie tam gdzie trzeba.
3. Nałożyć siatkę na klatkę zaginają brzegi pod katem 90 stopni, zaś brzegi przy drzwiach - zagiąć do środka tak aby przylegała od wewnątrz klatki do prętów - 180 stopni (tak jak kartka papieru zgięta na pół). Uwaga: zaginanie siątki zacząć od drzwi.
4. Przyciąć dwa kawałki siatki na pozostałe boczne ścianki po 2 cm dłuższe i szersze.
5. Nałożyć siatkę i pozaginać wystające krawędzie pod kątem 90 stopni.
6. Zagięte boki siatki na krawędziach stykających się z kuwetą zagiąć tak jak siatkę przy drzwiach 180 stopni.
7. Dla pewności w kilku miejscach na krawędziach i ściankach umocować siatke drutem (najlepiej pokrytym np. PCV).
8. Zostały drzwi. Wycinamy kawałek siatki dłuższy o 1 cm i szerszy o 2 cm.
9. Mocujemy siatę na drzwiach równo tam gdzie jest zamknięcie, a z zagięciem siatki pod kątem 180 stopni na pozostałych brzegach.
10. Zabezpieczyć - przymocować drutem brzeg siatki przy zamknięciu.

Potrzebne: 8-12 godzin czasu, dużo samozaparcia i konsekwencji w działaniu (uporu), rękawice ochronne, klatka, siatka, drut, jakieś cążki do cięcia drutu, szczypce lub kombinerki do zaginania drutu pod katem 180 stopni (szkoda na to rąk).

Moja klatka trzyma sie w jednym kawałku od dwóch lub trzech tygodni, tj. od czasu kiedy pokryłam klatkę siatką, a szczurki nie przechodzą pomiędzy prętami.
Ostatnio zmieniony przez Karena Wto Lis 12, 2013 15:42, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Oli 



Dołączyła: 14 Sty 2007
Posty: 13184
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Wrz 18, 2007 21:48   

Ja nie zaginalam siatki, tylko Cygu poprzycinal kawalki na kazdy bok klatki, a nastepnie siatka zostala przymocowana w kilku miejscach zwyklymi spinaczami biurowymi (oczywiscie zostaly one rozgiete aby byly drucikami). Nie zajelo to duzo czasu, zawijanie drucikow bylo troche bolesne, ale nie bardzo, raczej meczace. :wink:
_________________
Z nami: Jojo i Princeska; Duszek, Amidala i Zosia; Api i Kava
na dt: suczka Sarabi www.facebook.com/EkipaDuszka
 
 
     
S 


Dołączyła: 25 Sie 2007
Posty: 357
Wysłany: Wto Wrz 18, 2007 21:54   
   Zwierzątka: brak


Z uwagi na jedną bardzo sprytną szczurkę, musiałam miec pewność, że w zadnym miejscu nie odchyli siatki i nie wyjdzie poza klatkę. Stąd takie zabezpieczenia i siatka na zakładkę.
 
     
L. 
wtulony kropek.



Zaproszone osoby: 21
Dołączyła: 09 Gru 2006
Posty: 6251
Wysłany: Pon Sty 07, 2008 20:11   

To czas na mnie.
Jak klatkę odrutrowac to wiem, ale jest jeden duzy problem nie mam gdzie tej siatki kupic :/
Byłam w OBI, Practikerze, i jakimś ogrodniczym - wszedzie są ale całe 'rulony' po ponad 12 m, nigdzie nie można kupić kawałka.

Gdzie mam szukac, jest mi na gwałt potrzebna, a ja w polu ;(
_________________

 
     
Oli 



Dołączyła: 14 Sty 2007
Posty: 13184
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Sty 07, 2008 20:16   

L. ja kupiłam rulon 5 metrow bodajrze. :wink: Wbrew pozorom taka miekka siatka moze sie w domu do wielu rzeczy przydac, np. dzieki niej golebie juz nie maja mozliwosci zalozenia u mnie na balkonie pod rynna gniazda, moglam spokojnie dobudowac i dodrutowac gore do klatki chlopakow, chomik siedzacy w faunaboxie nie mial na gorze tej zwyklej przykrywki a wlasnie siatke, jak beda kiedys chomy to zapewne w duzym akwa i tez z siatka na gorze. :mrgreen:
_________________
Z nami: Jojo i Princeska; Duszek, Amidala i Zosia; Api i Kava
na dt: suczka Sarabi www.facebook.com/EkipaDuszka
 
 
     
L. 
wtulony kropek.



Zaproszone osoby: 21
Dołączyła: 09 Gru 2006
Posty: 6251
Wysłany: Pon Sty 07, 2008 20:19   

a tu były 12 m itd. T_T gdzie za całośc wychodziło 120 zł :| :|
_________________

 
     
Asaurus 
Arg!



Dołączył: 17 Lis 2006
Posty: 1315
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Sty 07, 2008 20:38   
   Zwierzątka: Raum,Godryk,Fejn,Qworonog,Castiel,Inias,Lugh,Liczący,Lekki


L., poszukaj na allegro, ja tam kupowałem na metry siatkę, tylko że ocynkowaną. Osobiście polecam ocynkowaną siatkę od pokrytej pcv z dwóch względów.
1. Szczur obgryzając siatkę nie zadławi się ani nie zatruje plastikiem z siatki.
2. Ocynkowana siatka nie zardzewieje tak jak ta pokryta pcv jeżeli szczur ja obgryzie lub gry się uszkodzi na zagieciach i łączeniach [a zawsze się trochę uszkodzi]

Także możesz poszukać ocynkowanej lub kupić wąską rolkę, w której siatki jest mniej.

I jeszcze mam takie podchwytliwe pytanie, o ile kg wzrosła waga waszych klatek po obłożeniu siatką ? :>
 
 
     
L. 
wtulony kropek.



Zaproszone osoby: 21
Dołączyła: 09 Gru 2006
Posty: 6251
Wysłany: Pon Sty 07, 2008 20:47   

kurcze, tylko wszystko ma duże oczka :/ toc mi one wylezą.
_________________

 
     
Oli 



Dołączyła: 14 Sty 2007
Posty: 13184
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Sty 07, 2008 20:48   

Asaurus, ja kupiłam właśnie ocynkowana, taką mega cieniutką (osobiście swojego ogrodu bym czymś takim nigdy nie ogrodziła :roll: ) i ona praktycznie wogóle nie jest ciężka. :wink: Łatwo daje się wyginać, tylko brudzi palce przy zakładaniu (jak się właśnie zgina ją).
_________________
Z nami: Jojo i Princeska; Duszek, Amidala i Zosia; Api i Kava
na dt: suczka Sarabi www.facebook.com/EkipaDuszka
 
 
     
L. 
wtulony kropek.



Zaproszone osoby: 21
Dołączyła: 09 Gru 2006
Posty: 6251
Wysłany: Pon Sty 07, 2008 21:40   

A może ktos by miał odsprzedać tyle abym mogła obłozyc klatkę: sz70, gł40, wys 32 :wink: ?
_________________

 
     
Asaurus 
Arg!



Dołączył: 17 Lis 2006
Posty: 1315
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Sty 07, 2008 22:53   
   Zwierzątka: Raum,Godryk,Fejn,Qworonog,Castiel,Inias,Lugh,Liczący,Lekki


http://allegro.pl/item292...zgrzewana_.html

mi to zajęło 3 minuty aby znaleźć na allegro... wystarczy się troszkę wysilić.
 
 
     
Oli 



Dołączyła: 14 Sty 2007
Posty: 13184
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Sty 07, 2008 23:17   

O, ja mam podobną do tej drugiej od prawej.
_________________
Z nami: Jojo i Princeska; Duszek, Amidala i Zosia; Api i Kava
na dt: suczka Sarabi www.facebook.com/EkipaDuszka
 
 
     
Naciol 
twój koszmar senny



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 24 Lis 2006
Posty: 1511
Wysłany: Wto Sty 08, 2008 17:25   
   Zwierzątka: trzy czterołapy


Asaurus,
Cytat:
Uwaga!!! Nie sprzedajemy na metry siatek tylko całe rolki

Chyba za dużo ;)
_________________

ze mną: Freya, Mokka, Ąnygsia Qchana WWW

za TM: Thor, Toxic, Rashne, Reggae, Catti-brie, Mii
 
     
Asaurus 
Arg!



Dołączył: 17 Lis 2006
Posty: 1315
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Sty 08, 2008 19:19   
   Zwierzątka: Raum,Godryk,Fejn,Qworonog,Castiel,Inias,Lugh,Liczący,Lekki


Naciol, wstawiłem pierwszą aukcję, którą znalazłem, jako przykład, że jak się chce i poświęci chwilę to można bez problemu znaleźć. Allegro nie jest jedynym miejscem w necie, w którym można coś kupić także możliwości jest na prawdę wiele.
 
 
     
gam 



Dołączyła: 16 Lut 2008
Posty: 46
Skąd: Będzin/Kraków
Wysłany: Pią Mar 14, 2008 19:45   

jakie są mniej więcej koszty kupienia takiej siatki?
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.17 sekundy. Zapytań do SQL: 12