Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
[ANKIETA] Najlepiej sprawdzające się półki w klatce ?

Najlepiej sprawdzające się półki w klatce dla szczurka ?
Drewniane
11%
 11%  [ 30 ]
Plastikowe
66%
 66%  [ 175 ]
Z plexi
15%
 15%  [ 40 ]
Z deski kuchennej
7%
 7%  [ 20 ]
Głosowań: 223
Wszystkich Głosów: 265

Autor Wiadomość
Viss
[Usunięty]

Wysłany: Nie Gru 18, 2011 17:41   

Porównanie tarasów Ferplasta i Savica.

Savic:
1. Półka w całości:


Kolory widać, wielkości nie porównywałam z ferplastem, za to po pierwsze półka jest z twardszego plastiku, jest też ciut lżejsza, nie wygina się.
Co najważniejsze, pólka na powierzchni nie ma delikatnej kratki tylko paski, są one wyższe i grubsze niż w ferplaście. Mocz nie rozlewa się po całym tarasie, nie robi się bagienko. Bardzo to sobie cenię, bo świetnie zdaje egzamin.

2. System zawieszania/montażu:


Żółta część jest ruchoma, można przesuwać ją dowolnie na boki, dzięki czemu nie ma problemu z wybraniem miejsca przykręcenia. W tej klatce odstępy między prętami są małe i musiałam wczoraj przesuwać kilkukrotnie aby trafić na odstępy. Bezcenne!

2a. Śruby.


Są z twardego plastiku i mają duży skręt, więc nie wygną się, czy nie "przekręcą" jak często zdarza się w ferplastowych. Ich jedynym minusem (jeśli to minus) jest kształt. Jak widać nie jest idealnym kołem.

3. Krawędź.


Krawędź ma znacznie więcej miejsc, w które można włożyć drabinkę, znacznie ułatwia to ustawienie pochylni tak aby nie kolidowała z dolnymi sprzętami. W ferplaście często musiałam w ogóle zrezygnować z braku miejsca.

Na tym zdjęciu kolor tarasu jest najbardziej zbliżony do faktycznego.

4. Pochylnia.


Pochylnia jest twardsza i nie wygina się w ogóle, jest lekko wklęsła, ma grubsze i wyższe progi. Podoba mi się, że dolny koniec styka się z podłożem tylko w dwóch miejscach, a nie całą powierzchnią (szerokością drabinki). Ma końce jak zwykła drabina.
To co w pochylni najważniejsze - koniec z walką o odczepienie jej od tarasu. W ferplaście do szału mnie to doprowadzało, bo trzeba było drabinkę podnieć do góry aby ją wyjąć, tu zwyczajnie się ją wyciąga. Zaczepy są także poniżej górnej krawędzi, wszystko to powoduje, że zamontowanie jest szybkie i banalnie proste.
 
     
jolaada 
Jola i Ada



Dołączyła: 25 Lip 2011
Posty: 671
Skąd: Tychy
Wysłany: Nie Gru 18, 2011 18:18   
   Zwierzątka: szczuraski, pies, ryby


Viss, gdzie można kupić te półki? Widziałam,ale tylko w komlecie z klatką.
_________________
http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=10573
 
     
Viss
[Usunięty]

Wysłany: Nie Gru 18, 2011 18:43   

jolaada, spytaj o to Niamey, nie pamiętam tego sklepu. Można też pomęczyć zooplus, niech nam sprowadzą.
 
     
didko 



Dołączyła: 03 Lut 2012
Posty: 37
Skąd: ostrów wlkp/ wrocław
Wysłany: Śro Mar 28, 2012 22:20   
   Zwierzątka: 3 szczurki i kota


czy tak półka jest dobra???
zaczepienie mam teraz inne na 'żabki'

Rozszerzenie 'jpg' usunięte z forum przez admina, dlatego załącznik nie będzie pokazany.

_________________

 
     
majlena 
zawsze pozytywnie



Dołączyła: 16 Cze 2011
Posty: 1849
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Mar 29, 2012 07:01   
   Zwierzątka: obecnie w sferze marzeń


to raczej koszyk niż półka. a każdy koszyk jest dobry na szczurze spanie, siedzenie, mycie się.
ale jeśli chcesz mieć półkę bardziej półkową, to lepszy jest w tej roli koszyk o niższych bokach i może większy. ja mam takie niższe koszyki o szerokości zbliżonej do głębokości klatki, co ułatwia ich zamontowanie i zwiększa stabilność.
o takie koszyki, jak na ostatnim zdjęciu w tym temacie mam nadzieję, że smeg się nie obrazi, że zamieszczam, ale może więcej osób zobaczy temat :]
jak polowałam na moje koszyki, to centymetr w torbie był przy każdych zakupach. a nóż widelec tego dnia znajdę jakiś wyglądający na odpowiedni i będę miała czym zmierzyć :)
_________________
-> B.RAT: miniusie, kreciki, fragles oraz koralikowiec
WWW Ą-Trumpusia, WWW Ąqysia(Dywan), Sanders Flytrap Kärpäsloukku(Pułapka) oraz Dziedzic Morfeusza
Figa, Czarna Magia, Bzdurka, Lulu, Nutka, Choco, Bańka, Limonka, Rurka, Duszyczka, WWW Arbuzia i ...

a także bRATkowe gratki do szczurzej klatki <- tymczasowo nie szyję... proszę czekać na mój powrót do gry.
 
     
Zizollo 



Dołączyła: 11 Sty 2012
Posty: 2803
Skąd: Częstochowa
Wysłany: Czw Mar 29, 2012 10:54   
   Zwierzątka: kot


majlena a jakich wymiarów są te koszyki z tego tematu o sprzedanie klatek ??:>

bo ja mam dokładnie taką klatkę i muszę zamontować jakieś tarasy zanim przyjada szkraby do mnie :)
myślałam nad półkami z paneli a po wypłacie chciałam zainwestować w ferplasta taras ale te koszyki również robią wrażenie :D
 
     
smeg 



Dołączyła: 18 Cze 2009
Posty: 2238
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw Mar 29, 2012 15:03   
   Zwierzątka: brak


One mają 40 cm długości i tak 20-parę szerokości ;) Pasują idealnie do klatek o boku 40 cm. Chociaż miałam też takie same w klatce 100x54 i po prostu przyczepiałam je tylko dwoma bokami - trochę się wyginały, ale dawały radę ;)
_________________
Za TM: Ally, Majka, Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halinka SR, Oliwka, Lili, Margolcia SR, Mortadelka SR, Rudolf Czerwononosy SR, Frotka, Flaszka <:3 )~~
 
     
majlena 
zawsze pozytywnie



Dołączyła: 16 Cze 2011
Posty: 1849
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Mar 29, 2012 15:40   
   Zwierzątka: obecnie w sferze marzeń


dzięki smeg :)
ja też uważam, że te koszyki są idealne do klatek o głębokości 40cm. można je przyczepić do trzech ścianek - super stabilność, ale pasują też świetnie po środku klatki, czyli przyczepione do przedniej i tylnej ścianki
koszyki w takich rozmiarach są chyba produkowane przez dwie firmy. bo ja mam różowe z twardszego plastiku - lepsze i fioletowe, które są bardzie elastyczne. te drugie pewnie mniej by mi odpowiadały do większej klatki, kiedy muszę przyczepić tylko na dwóch (np. bocznej i tylnej ściance) a nie trzech ściankach (bocznej, przedniej i tylnej).
polecam
_________________
-> B.RAT: miniusie, kreciki, fragles oraz koralikowiec
WWW Ą-Trumpusia, WWW Ąqysia(Dywan), Sanders Flytrap Kärpäsloukku(Pułapka) oraz Dziedzic Morfeusza
Figa, Czarna Magia, Bzdurka, Lulu, Nutka, Choco, Bańka, Limonka, Rurka, Duszyczka, WWW Arbuzia i ...

a także bRATkowe gratki do szczurzej klatki <- tymczasowo nie szyję... proszę czekać na mój powrót do gry.
Ostatnio zmieniony przez majlena Czw Mar 29, 2012 16:14, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Cegriiz 
Avaria



Dołączyła: 26 Sie 2011
Posty: 4899
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Mar 29, 2012 15:44   
   Zwierzątka: Kupa szczura i cztery myszy


Zizollo, dokładnie to co smeg mówi. Ja mam te największe koszyki w klatce 100x 54. Przyczepiałam je dwoma bokami w róg klatki i wytrzymują ;) Nawet moim szczurom jest łatwiej jak ciut się wyginają. Mniejsze koszyki też przyczepiałam, ale jednym bokiem i robiłam odciągniki ;)
_________________
Moje ogony
 
 
     
rysia.13 
szczurowelove



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 12 Sty 2010
Posty: 68
Skąd: Tychy .
Wysłany: Czw Mar 29, 2012 21:08   
   Zwierzątka: pies


Też mam w klatce takie koszyczki... Tylko, że moje jakoś mają 37cm i trzeba było ponaciągać :P
_________________
Hektuś [*] ;c
 
 
     
Mai-ah 
Mai-ah Ihuhaotila



Dołączyła: 14 Cze 2010
Posty: 604
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw Mar 29, 2012 22:18   
   Zwierzątka: szczurcie


Cytat:
te drugie pewnie mniej by mi odpowiadały do większej klatki, kiedy muszę przyczepić tylko na dwóch (np. bocznej i tylnej ściance)


A właśnie niekoniecznie. Ja mam poprzyczepiane do dwóch ścianek opaskami zaciskowymi i są mega stabilne. Sama byłam w szoku. Oficjalnie kocham opaski zaciskowe :serducho:
 
 
     
majlena 
zawsze pozytywnie



Dołączyła: 16 Cze 2011
Posty: 1849
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Mar 30, 2012 06:13   
   Zwierzątka: obecnie w sferze marzeń


tak, stabilne. wiele osób tak przyczepia. wiele osób specjalnie ma koszyki na ukos, żeby siuśki spływały :P ... ale dla mnie dwa zaczepy to za mało :P bo ja muszę mieć wszystko prosto (w miarę prosto - walczę z tym :P ), kratki w klatce policzone, żeby na bank na tej samej wysokości z obu stron było, wyśrodkowane. symetryczność już zwalczyłam :P
_________________
-> B.RAT: miniusie, kreciki, fragles oraz koralikowiec
WWW Ą-Trumpusia, WWW Ąqysia(Dywan), Sanders Flytrap Kärpäsloukku(Pułapka) oraz Dziedzic Morfeusza
Figa, Czarna Magia, Bzdurka, Lulu, Nutka, Choco, Bańka, Limonka, Rurka, Duszyczka, WWW Arbuzia i ...

a także bRATkowe gratki do szczurzej klatki <- tymczasowo nie szyję... proszę czekać na mój powrót do gry.
 
     
Kasik 
Firestarter



Dołączyła: 27 Cze 2011
Posty: 1788
Skąd: inąd
Wysłany: Pią Mar 30, 2012 10:41   

majlena, witaj w klubie :D Kiedyś nawrzeszczałam na chłopa, że nie patrzy, co robi, bo zaczepił drugi zacisk o jeden pręt wyżej :P Całkiem ładnie te duże koszyki wyglądają, ale ja chyba wolę moje półki z pcw, łatwiej się czyszczą w klatce - mam wrażenie, że koszyka bez wyjęcia nie wyczyszczę tak, by nie śmierdział.
 
     
Zizollo 



Dołączyła: 11 Sty 2012
Posty: 2803
Skąd: Częstochowa
Wysłany: Pią Mar 30, 2012 14:39   
   Zwierzątka: kot


buuuu...

i nici dzisiaj z moich panelowych półek :/
byłam w praktikerze ale nie mają takiej piły żeby dociąć ma panele na dwie półki po 40cm długie odesłali mnie do castoramy mają lepszą piłkę.Kolejna wyprawa mnie czeka a już chciałam dziś zrobić półki :P
 
     
smeg 



Dołączyła: 18 Cze 2009
Posty: 2238
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pią Mar 30, 2012 15:14   
   Zwierzątka: brak


Zizollo napisał/a:
buuuu...

i nici dzisiaj z moich panelowych półek :/
byłam w praktikerze ale nie mają takiej piły żeby dociąć ma panele na dwie półki po 40cm długie odesłali mnie do castoramy mają lepszą piłkę.Kolejna wyprawa mnie czeka a już chciałam dziś zrobić półki :P

Ja też kupowałam w Praktikerze i nie mieli piły do takich cienkich rzeczy jak panele, ale przed wejściem do sklepu było takie "stanowisko robocze" z piłami ręcznymi, na którym można było samemu sobie dociąć co trzeba :) I tam właśnie docięliśmy nasze półki po 40 cm ;)
_________________
Za TM: Ally, Majka, Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halinka SR, Oliwka, Lili, Margolcia SR, Mortadelka SR, Rudolf Czerwononosy SR, Frotka, Flaszka <:3 )~~
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.21 sekundy. Zapytań do SQL: 16