Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Kratka nad kuwetą
Autor Wiadomość
Ratata 
death note



Dołączyła: 07 Sty 2007
Posty: 533
Skąd: Laskowa/Kraków
Wysłany: Nie Sie 05, 2007 06:59   
   Zwierzątka: Zoo


Asaurus i raczej ich nie znajdziesz w żadnej ofercie, bo to są elementy klatek, które uległy zniszczeniu w trakcie transportu, boczne ścianki, klapy, drzwiczki, które po prostu ktośtam dostarcza do Leo Zoo i na giełdy. Są też małe półeczki i półeczki ze schodkami, ale je robi jakaś maleńka firma w Nowym Sączu, nawet nazwy swojej nie podają. I faktycznie da się z nich zbudować klatkę, właśnie dlatego nie można ich niemal nigdzie dostać :roll:
_________________
Biszkopt i Baton <3~

Kredka i Kropka <3~

['] Bąbel Szuler Ronnie Furby Roy Amidamaru Ceylon Richie Szafir Lilu Toffee Nutella Harriet Rubi Beza Astra Coral Pralinka Danielle Pyza Picia Larunia Mary Loki Drops Achajka Ogryzek Holly Nela Foton Nitael Ushi Eustachy Pinky Budyń [']
 
 
     
Viss
[Usunięty]

Wysłany: Nie Sie 05, 2007 09:58   

Asaurus, może następnym razem jak się z Tess wybierzecie do Ary, to coś się znajdzie? A pamiętam, że kilka takich elementów z klaki można było kupić czasem na allegro. Sama nabyłam drzwiczki.
Ratata, a gdzie w Wawie są takie cotygodniowe giełdy? Jakoś w necie nie mogę znaleźć informacji :|
 
     
Izabela 
zwierzomaniaczka


Dołączyła: 18 Gru 2006
Posty: 610
Skąd: Lublin
Wysłany: Pon Sie 06, 2007 17:34   
   Zwierzątka: ogonki, smok


Kratkę nad kuwetę, dodatkowe pięterka, półki, drzwiczki kupowałam na allegro przy okazji zakupu klatek. To była tylko kwestia dogadania się ze sprzedawcą - zupełnie nie robił z tym problemu. Być może był to wynik tego, że jestem u niego już stałą klientką i tych klatek trochę kupiłam, a ostatnio 2 naraz (przez co wszystko, co tym razem chciałam dodatkowo, było gratisem :) ), a może to jest dla niego normalny sposób załatwiania klienta. Tego nie wiem.
_________________
u nas legwan Bazyli ; 2 ogonki z Merchowego Pola (Aayla i Ylesia) oraz Paja, Tea, Milka, Ashna, Dela, Nita, Navi, Ktosio, Misia, Gabi, (Celia i Chanel) of Anahata
TM:Gucia, Fela, Mela, Jaga, Vani, Buba (Erato of Zirrael), Blusia (Kiara Rat's Troop), Bonita, Kiva (Electra of Zirrael), Tola, Tanita of Zirrael, Kola, Estelka Merchowe Pole, Klarysa, Elwirka MP, Edgar MP, Rolfik Rattery Rattonia, Jadzia MP, Enya MP, Klemens, Jula MP, Geminia MP, Pela Baltic Rats, Gotika MP, Felisia MP, Karina, Irenka MP, Inka MP, Pola MP, Petra MP, Żytnie Ziarko of Smeagolie, Selonia MP, Zubejda of Smeagolie, Korina, Stefek [*][*] [*]
 
     
falka 
['] ['] ['] [']



Dołączyła: 20 Lis 2006
Posty: 1957
Skąd: Elbląg
Wysłany: Pon Sie 06, 2007 18:16   
   Zwierzątka: kotka Puma


Izabela, myślę, że możesz się podzielić z nami nickiem tego miłego sprzedawcy, sporo osób korzysta z allegro przy zakupie klatek i dobrze trafić na kogoś solidnego :)
 
 
     
Asaurus 
Arg!



Dołączył: 17 Lis 2006
Posty: 1315
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Sie 06, 2007 18:50   
   Zwierzątka: Raum,Godryk,Fejn,Qworonog,Castiel,Inias,Lugh,Liczący,Lekki


Izabela, myślę, że nie tylko ja chętnie poznam takiego sprzedawcę :]
 
 
     
Izabela 
zwierzomaniaczka


Dołączyła: 18 Gru 2006
Posty: 610
Skąd: Lublin
Wysłany: Pon Sie 06, 2007 20:12   
   Zwierzątka: ogonki, smok


Nie ma sprawy, chociaż nie wiem czy ten miły sprzedawca się ucieszy, gdy go wszyscy zaczną bombardować o dodatkowe rzeczy :lol1:
Kiedyś nazywał się picia z jakimiś cyferkami (nie pamiętam jakimi), teraz występuje jako zoohandel. Jego firma mieści się w Żorach bodajże. Handluje na allegro, ale ma tez swój sklep internetowy www.zoohandel24h.pl.
_________________
u nas legwan Bazyli ; 2 ogonki z Merchowego Pola (Aayla i Ylesia) oraz Paja, Tea, Milka, Ashna, Dela, Nita, Navi, Ktosio, Misia, Gabi, (Celia i Chanel) of Anahata
TM:Gucia, Fela, Mela, Jaga, Vani, Buba (Erato of Zirrael), Blusia (Kiara Rat's Troop), Bonita, Kiva (Electra of Zirrael), Tola, Tanita of Zirrael, Kola, Estelka Merchowe Pole, Klarysa, Elwirka MP, Edgar MP, Rolfik Rattery Rattonia, Jadzia MP, Enya MP, Klemens, Jula MP, Geminia MP, Pela Baltic Rats, Gotika MP, Felisia MP, Karina, Irenka MP, Inka MP, Pola MP, Petra MP, Żytnie Ziarko of Smeagolie, Selonia MP, Zubejda of Smeagolie, Korina, Stefek [*][*] [*]
 
     
Asaurus 
Arg!



Dołączył: 17 Lis 2006
Posty: 1315
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Sie 06, 2007 22:52   
   Zwierzątka: Raum,Godryk,Fejn,Qworonog,Castiel,Inias,Lugh,Liczący,Lekki


Nie chodzi o darmowe bonusy tylko o uczciwego i solidnego sprzedawcę. A z darmowej reklamy na pewno się ucieszy ;)
 
 
     
falka 
['] ['] ['] [']



Dołączyła: 20 Lis 2006
Posty: 1957
Skąd: Elbląg
Wysłany: Wto Wrz 11, 2007 18:39   
   Zwierzątka: kotka Puma


Temat wydzielony z tematu "Nasze klatki" 8)
 
 
     
polna 
uciekło...



Dołączyła: 06 Wrz 2007
Posty: 477
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Lis 12, 2007 12:03   
   Zwierzątka: Cola, Tea, Ice, Drań, Padme i dwa psy...


To ja ma klika pytań dotyczących funkcjonowania z kratką. :lol1:
Po pierwsze sypać pod nią żwirek/chipsy czy wykładac ręcznikami?
Po drugie czy w klatce (na kratce) w rogu opłaca mi się stawiać kuwete i próbować uczyć szczurki załatwiania się w jedno wyznaczone miejsce?
 
 
     
sachma 



Zaproszone osoby: 15
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 5423
Skąd: Pruszcz Gd
Wysłany: Pon Lis 12, 2007 12:15   

polna, sypac pod nia zwirek czy troty.

jak chcesz to mozesz probowac nauczyc ogony zalatwiania sie w jednym miejscu.

Ja osobiscie krate mialam przez kilka miesiecy.. ale teraz ja wywalilam, poniewaz jest zima, jakos lepiej sie czuje kiedy wiem ze szczury maja troty i siano ( po jednym dniu cale siano bylo juz pod kratka a nie na niej tak jak zostawialam) w ktorych moga sie zakopac..

co prawda brak kraty oznacza sprzatanie codziennie w okol klatki (troty lataja po calym pokoju)

zaleta kraty bylo to ze zwirku wrzucalam o tyle o ile.. czyli nie za duzo, byla to swojego rodzaju fajna oszczednosc, bo szczury w tym zwirku nie brodzily i nie kopaly czyli nie musialam sypac go wiecej.

denerwowalo mnie to ze kiedy ogony jadly, duzo jedzenia spadalo pod krate, a ze moje zolzy mialy zwyczaj kilka razy w tygodniu wywalania calej miski duzo jedzenia sie marnowalo, teraz jak cos im spadnie to leca na dol i to dojadają ;)
 
 
     
Ratata 
death note



Dołączyła: 07 Sty 2007
Posty: 533
Skąd: Laskowa/Kraków
Wysłany: Pon Lis 12, 2007 13:40   
   Zwierzątka: Zoo


My też mamy kratki - przerobiliśmy wszystkie możliwe rodzaje ściółki i zdecydowaliśmy się jednak na patent AA ;)
Nie zgadzam się z Sachmą - sypanie trocin pod kratkę to taki sam smród i zabawa przy sprzątaniu jak bez kratki. Żwirek już prędzej, przynajmniej chłonie zapach, ale rysuje kuwetę, którą przy każdej wymianie trzeba myć.
Ja kładę kilka stron z gazet na dno kuwety, na to ręczniki papierowe i po prostu co parę dni zestawiam klatkę, zwijam gazet w rulon i wyrzucam, kładę nową warstwę i stawiam klatkę. Cała zabawa zajmuje mi kilka minut, nie muszę biegać z wielką kuwetą do wanny i zalewać połowy mieszkania, próbując ją umyć, no i szczurki wyglądają zdecydowanie lepiej :)
Polna kuwety warto wstawić, zwłaszcza samcom ;)
U nas jest tak, że wszystkie panie za potrzebą grzecznie biegają na dół klatki - na kratkę.
Natomiast leniwe samce wytaczają się z hamaka na najbliższą półkę/koszyk i tam leją/kupkają. Z tego względu na obydwu sąsiadujących z hamakiem półkach są narożne kuwety z kocim żwirkiem - lenie załatwiają się teraz tam, dzięki czemu hamaki dłużej wiszą(bo nie są tak okrutnie zalane) no i nie trzeba zeskrobywać kup z półek ;)
A w dodatku to, co wysypią z kuwety leci na dół i przez kratkę wpada do kuwety, dzięki czemu śmierdzieli udaje się utrzymać we względnej czystości (dawniej, przy trzymaniu na ściółce trzeba ich było non stop kąpać :/ )
_________________
Biszkopt i Baton <3~

Kredka i Kropka <3~

['] Bąbel Szuler Ronnie Furby Roy Amidamaru Ceylon Richie Szafir Lilu Toffee Nutella Harriet Rubi Beza Astra Coral Pralinka Danielle Pyza Picia Larunia Mary Loki Drops Achajka Ogryzek Holly Nela Foton Nitael Ushi Eustachy Pinky Budyń [']
 
 
     
sachma 



Zaproszone osoby: 15
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 5423
Skąd: Pruszcz Gd
Wysłany: Pon Lis 12, 2007 13:53   

Ratata, czy ja wiem czy zabawa? ja sprzatam co 5dni i nie musialam nigdy myc kuwety .. biore szufelke kilka machniec i juz caly zwirek i troty w worku na smieci.. zawsze zwir i troty sa na tyle suche ze nie mam klopotow z wymiana ;)

za to reczniki papierowe.. no coz.. ja reczniki musze wymieniac codziennie bo strasznie smierdza kiedy namokna siuskami :? nie moglabym na tym tylko trzymac szczurow bo bym w pokoju nie wysiedziala :?
 
 
     
Gość

Wysłany: Pon Lis 12, 2007 15:11   

Sachma, ale wiesz roznica jest kiedy masz 4 szczury, a roznica kiedy 30. Przy 30 i tak i tak musisz sprzatac codziennie, wiec gazety czy reczniki jest latwiej i szybciej wyzucic.
 
     
Ratata 
death note



Dołączyła: 07 Sty 2007
Posty: 533
Skąd: Laskowa/Kraków
Wysłany: Pon Lis 12, 2007 15:25   
   Zwierzątka: Zoo


Matylda, trafne spostrzeżenie ;)
Sachma, skoro nie musiałaś myć kuwety, to albo sypiesz żwirku strasznie dużo, albo wywalasz trochę zasikanego z całą masą nadającego się jeszcze do użytku, albo jedno i drugie. Mnie na taką rozrzutność nie stać, zwłaszcza że przy rozmiarach naszych klatek wychodziłby worek żwirku na jedną kuwetę.
Poza tym ręczniki papierowe schną w pięć minut, więc nie ma mowy o jakimkolwiek smrodzie. Wszystko jest suchutkie, kupy tak samo.
Chyba, że da się tych ręczników 20cm warstwę, wtedy faktycznie mogą trzymać wilgoć i zionąć :-P
_________________
Biszkopt i Baton <3~

Kredka i Kropka <3~

['] Bąbel Szuler Ronnie Furby Roy Amidamaru Ceylon Richie Szafir Lilu Toffee Nutella Harriet Rubi Beza Astra Coral Pralinka Danielle Pyza Picia Larunia Mary Loki Drops Achajka Ogryzek Holly Nela Foton Nitael Ushi Eustachy Pinky Budyń [']
 
 
     
Asaurus 
Arg!



Dołączył: 17 Lis 2006
Posty: 1315
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Lis 12, 2007 18:25   
   Zwierzątka: Raum,Godryk,Fejn,Qworonog,Castiel,Inias,Lugh,Liczący,Lekki


My pod kratkę dajemy ręczniki, około 3 warstwy. Nic nie śmierdzi bo ręczniki bardzo szybko chłoną siki i izolują je od kup przez co te drugie wysychają i nie śmierdzą. Drugą zaletą ręczników jest zwijanie ich w wielkie cygaro i łatwe wywalenie. Tak jak napisała Ratata, kuwety nie trzeba myć przy każdej wymianie. Naszym 9 chłopa wymieniamy ręczniki co około tydzień [czasami co 2], nic nie śmierdzi a kuwetę myjemy co około miesiąc albo i rzadziej dla dezynfekcji bardziej bo brudna zazwyczaj nie jest.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.2 sekundy. Zapytań do SQL: 11