Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Kratka nad kuwetą
Autor Wiadomość
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Lip 19, 2007 19:19   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


Azi, wiesz - sprawa wygląda trochę mniej pozytywnie jak się ma większe chłopięce stado i nijak mnie nie przekonuje ich kopanie, gdy widziałam jak wyglądało stado numer 1. [Rufus, Syfon, Kulek i Azul] po trocinach i sianku, a jak to się prezentuje teraz. Ja im uchylę nieba i gwiazdkę z nieba zdejmę, ale zważywszy na to, że to zwierzęta i litości nie znają, to jednak preferować będę kratki, które zawsze są wyjmowalne, bo inaczej byłoby bez sensu :) Chyba, że w wolierach to jakoś inaczej konstruują.
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
PALATINA 
[']



Dołączyła: 19 Lis 2006
Posty: 4754
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Lip 19, 2007 19:23   
   Zwierzątka: pies, 2 koty, 2 knurki morskie... i rybeczki :)


Ja mogę powiedziec, że mam w klatce coś, co jest kompromisem między przeciwnikami kratki (np. ja) i jej zwolennikami (np. państwo A&A :wink: ), a mianowicie w mojej klatce dokładnie połowa kuwety jest zakryta kratką. Tworzy to cos w stylu parteru, podczas gdy kuweta (wysoka) jest jakby piwnicą, bo pod kratka spokojnie da się buszować (w pozostałej części kuwety, nie zakrytej, tym bardziej). Fajna sprawa. :wink:
 
     
Azi 



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 19 Lis 2006
Posty: 3402
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw Lip 19, 2007 19:27   
   Zwierzątka: Impuls ZR, Impet ZR, Kakashi ZR, Snoopy, Wypłosz i czterolatek


AngelsDream, no właśnie nie wiem, czy zawsze wyjmowalne są, ale mam nadzieję, że tak. Ja kratek nie lubię o tyle, że nie wyobrażam sobie jak bym sama miała po nich łazić, nie wspominając o załatwianiu potrzeby intymnej na tychże. Ot tak - niewygodnie. Wydałam im wojnę, jak któregoś lata jechałam nad morze autokarem i trzymałam stopy na rurze pod siedzeniem. Proporcjonalnie do mojej stopy, tak jak kratka do ich. Wiem, może to trochę zbyt osobiste podejście, stopy szczurów trochę inaczej skonstruowane są, ale tych kratek nie lubię i tyle. Przeto każdy swoje zdanie ma.

Inna sytuacja tez przy dziewczynkch dwóch, a inna przy 10 panach. No i dziewczynki mają ten instynkt budowy gniazda. Bo z panami to nie wiem jak to jest, ale chyba mniej.

PALATINA, mozna zdjęcie "piwnicy"?
_________________
W :serducho: : Gandalf, Bilbo, Frodka, Asfa, Dzika, Yavanna, Fniszka RT, Nessa, Fea RT, Moria, Bajaderka HF, Dafne z TM, Baletka z TM, Finka JR, Sasanka RT, Itsu SR, Ruda, Nastka, Irytacja SR, Luthien Tinuviel AB, Hipokryzja HF, Inazuma SR, Athame HF, Kagura HF, Muffinka HF
Ostatnio zmieniony przez Azi Czw Lip 19, 2007 19:29, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Lip 19, 2007 19:29   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


Azi, panowie mają instynkt ścielenia sobie pod tyłkami - gniazdo szczurze widziałam na zdjęciach ;)
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
PALATINA 
[']



Dołączyła: 19 Lis 2006
Posty: 4754
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Lip 19, 2007 19:56   
   Zwierzątka: pies, 2 koty, 2 knurki morskie... i rybeczki :)


Azi napisał/a:
PALATINA, mozna zdjęcie "piwnicy"?


Proszę bardzo:




...i z Marcyśkiem, który pokazuje, że pod kratką jest dużo miejsca


P.S. Kratka oczywiście jest wyjmowana.
 
     
Natalia 


Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 23 Sty 2007
Posty: 993
Wysłany: Czw Lip 19, 2007 20:12   

PALATINA, jaki to model klatki?
 
     
PALATINA 
[']



Dołączyła: 19 Lis 2006
Posty: 4754
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Lip 19, 2007 20:23   
   Zwierzątka: pies, 2 koty, 2 knurki morskie... i rybeczki :)


Natalia napisał/a:
PALATINA, jaki to model klatki?

Zdaje się, że Savic Freddy 2 (czasem ten i podobne modele widuję w ZooNatura lub Kakadu; w necie ostatnio nie widziałam - szkoda, bo w sklepie cena jest powalająca, a na allegro kiedyś była ta klatka za naprawdę małą kasę).

Viss napisał/a:
PALATINA, chcę mniejszą klatkę, ponieważ dziewczyny już nie latają jak kiedyś po całej klatce, poza tym i tak są w klatce praktycznie tylko na noc. Większa na dwie drobne samice jest niepotrzebna. No i taką klatkę łatwiej przechowywać, gdy dziewczyn już nie będzie. Dążę do jednego stada, męskiego, w wolierze.

Rozumiem.

Viss napisał/a:
u mnie np. niż hamak, domek, czy półkę. W wielkie upały wolą przewiewność.

U mnie to zależy od szczura, poza tym mają kratek pełno i bez kratki nad kuwetą, którą tez w sumie połowicznie mają. :-P
 
     
mataforgana
[Usunięty]

Wysłany: Sob Sie 04, 2007 13:09   

a ja się was zapytam - gdzie dostanę kratkę nad kuwetę? albo, z czego mogę ją zrobić? jak zamontować?

panie Asauruuuus...? :)
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sob Sie 04, 2007 13:34   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


Mata, ja taką zamówiłam, powinna być na poprzedniej stronie. Wiewiórka 70, tylko ja mam z półkami jeszcze.
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
mataforgana
[Usunięty]

Wysłany: Sob Sie 04, 2007 13:38   

heh, ale ja klatkę już mam zaklepaną, od Matyldy, tylko że ona ma kuwetę drewnianą i dlatego wolałabym, żeby zamontować nad nią kratkę... tylko czy mozna samą kratkę dostać? a bu...
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Sie 04, 2007 16:15   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


mataforgana, można. U Rataty w Krakowie gdzieś można było kupić.
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
Ratata 
death note



Dołączyła: 07 Sty 2007
Posty: 533
Skąd: Laskowa/Kraków
Wysłany: Sob Sie 04, 2007 17:06   
   Zwierzątka: Zoo


Można było, fakt. Teraz jest trudniej, bo nie ma już ocynkowanych, zostały same lakierowane, i to w malutkich wymiarach (jakieś 25 x 35) :?
Jakby co są w sklepie Leo Zoo na ul. Lenartowicza
_________________
Biszkopt i Baton <3~

Kredka i Kropka <3~

['] Bąbel Szuler Ronnie Furby Roy Amidamaru Ceylon Richie Szafir Lilu Toffee Nutella Harriet Rubi Beza Astra Coral Pralinka Danielle Pyza Picia Larunia Mary Loki Drops Achajka Ogryzek Holly Nela Foton Nitael Ushi Eustachy Pinky Budyń [']
 
 
     
Asaurus 
Arg!



Dołączył: 17 Lis 2006
Posty: 1315
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Sie 04, 2007 19:47   
   Zwierzątka: Raum,Godryk,Fejn,Qworonog,Castiel,Inias,Lugh,Liczący,Lekki


Ja do naszych dwóch klatek zrobiłem taką kratkę z siatki ocynkowanej. Jeżeli chodzi o montaż to nie ma problemu przy większości klatek z plastikową kuwetą. Kuweta zazwyczaj ma szerszy kołnierz, na którym opiera się klatka, kratkę wsadza się pomiędzy kuwetę a klatkę na tym kołnierzu a zapięcia klatki do kuwety przytrzymują wszystko na miejscu. Co do samej kratki, to jeżeli jest wykonana z miekkiej siatki, tak jak u Cida i Orbitha, to trzeba co kilkanaście cm zrobić usztywnienie aby nie wgięła się i nie wpadła do kuwety. Co do kupna gotowych kratek, to nie widziałem nic takiego w żadnym sklepie, najlepszym i najprostszym rozwiązaniem jest zakup siatki ocynkowanej o oczkach około 1x1cm i przycięcie na wymiar kuwety klatki.
 
 
     
Ratata 
death note



Dołączyła: 07 Sty 2007
Posty: 533
Skąd: Laskowa/Kraków
Wysłany: Sob Sie 04, 2007 20:17   
   Zwierzątka: Zoo


Myślę, że można by poszukać takich kratek na cotygodniowych giełdach zoologicznych (Szczecin, W-wa, Wrocław, Katowice i Krk odbywają się na pewno). Jak gdzieś wypatrzę, to dam znać ;)
_________________
Biszkopt i Baton <3~

Kredka i Kropka <3~

['] Bąbel Szuler Ronnie Furby Roy Amidamaru Ceylon Richie Szafir Lilu Toffee Nutella Harriet Rubi Beza Astra Coral Pralinka Danielle Pyza Picia Larunia Mary Loki Drops Achajka Ogryzek Holly Nela Foton Nitael Ushi Eustachy Pinky Budyń [']
 
 
     
Asaurus 
Arg!



Dołączył: 17 Lis 2006
Posty: 1315
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Sie 04, 2007 23:42   
   Zwierzątka: Raum,Godryk,Fejn,Qworonog,Castiel,Inias,Lugh,Liczący,Lekki


Ja nie widziałem takich kratek w ofercie żadnej firmy w necie, więc raczej ciężko będzie takie coś znaleźć, no ale poszukać na giełdzie nie zaszkodzi. Jeżeli ktoś trafi na taką kratkę, to niech da znać, bo z tego można bardzo łatwo zbudować dowolną klatkę, o ile wymiary będą odpowiednie.

Tygrys, fajna klatka. Może wstaw tutaj w tym temacie też jej zdjęcia. Jak bym ją tochę gęściej urządził. Hamaki przeniósł pod sam sufit klatki a w połowie wysokości dodał półki i koszyki. Teraz jest tak dosyć pusto.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.19 sekundy. Zapytań do SQL: 11