Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Oferta Herbal Pets dla szczurków
Autor Wiadomość
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw Sie 02, 2007 15:33   Oferta Herbal Pets dla szczurków
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


Zacznę może od tego, że moje szczury są konsumentami HP odkąd.. odkąd mam szczury, czyli od ponad półtora roku. Wiem, że szczurki bywają wybredne, ale i dla nich można znaleźć coś smacznego.

Moje szczurki uwielbiają Naturę Szczura, mieszam ją z karmą podstawową albo podaję oddzielnie - znika migiem, skład jest w sam raz nawet dla tych wybrednych. Co drugi dzień podaję im Zioła Podstawowe, ale zawsze mieszam je z karmą, bo oddzielnie jakoś im nie pasuje, za to z karmą - owszem. Od siebie mogę też polecić Chipsy Naturalne Gruszka, oraz mój hit Grysik witaminowy z algami

Zauważyłam, to moje prywatne odczucie, że im mniej szczurki dostają dropsów, kolb i innych tego typu rzeczy, tym chętniej sięgają po zioła. Zresztą zamiast dropsów można poczęstowac owocami leśnymi ;)

Jakie macie odczucia związane z ziołami HP? Mój post brzmi reklamowo, ale ja od zawsze karmię szczury ziołami i im smakują. Piszcie :)

PS A gruszkę to sama podżeram, pycha :]
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Sie 02, 2007 15:38   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


Layla, ja tak sobie mniemam, że te algi i gruszkę, to jednak spróbuję :)

Moje są kapryśne, ale jak jeden zje, to inne też.
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw Sie 02, 2007 15:41   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


To fakt, one jeden od drugiego się uczą. U dziewczynek od Arii, a chłopaki od Lutra ;)

Jeszcze fajne są zioła i warzywa II - rewelacyjny zapach :mrgreen: Ale nie rzucają się, jak na naturę czy grysik.
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
Nisia 
ofiara losu


Dołączyła: 28 Mar 2006
Posty: 3881
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Sie 02, 2007 15:49   
   Zwierzątka: ogony


Ja chętnie ubogacam dietę ogonków o takie rzeczy, bo mieszkając w mieście nie mam dostępu do czystych ekologicznie produktów.
Nie czuję się uwiązana jednej firmy, z każdej wybieram to, co mi pasuje. A używam Herbal Pets, Herbal Farm (ale tylko bławatka) i Zuzali (zostały mi opakowania z czasów, kiedy w HP nie było owoców i sianka, a Zuzala produkowała duże opakowania).

Co do HP.
Hitem moim poprzednich panienek była Natura Szczura i mieszanka nasion. Obecne stadko raczej tak niechętnie do tamtych rzeczy (nawet chipsy ogórkowe są be), ale za to lubią mieszanki owocowe i chętnie okorowują gałązki z drzew liściastych. Też do łask wracają chipsy brokułowe.
Poza tym używam dodatku rumiankowego do ściółek. Ładnie pachnie, szczurom nie przeszkadza, bardzo wydajne, a do tego bakteriobójcze i grzybobójcze - jak ktoś nie próbował, to warto.

Layla, a gdzies Ty znalazła chipsy gruszkowe i grysik witaminowy? Musze dokłądnie przejrzeć półki w Kakadu...

Genaralnie hiciory w zasadzie ogólnoszczurowe moim zdaniem:
- Natura Szczura
- chipsy ogórkowe
- chipsy bananowe
- gałązki


PS. Bardzo mię cieszy, że oferta Herbala się rozwija.
Mam dwa pytania do Śliwy. Czy kiedyś będzie dostępna suszona mięta - oczywiście w dużych kawałkach, nie pył do herbatek? I drugie - zauroczyły mnie dwa niemieckie produkty, czy coś takiego kiedys będzie? Oto produkty: suszone kolby kukurydzy (ale w liściach) i suszone kłosy zbóż. Nie to, żeby tego nie było w karmach, ale są takie... ładniusie :oops:
_________________
Wśród Aniołków: Henia, Fatka, Alif Matsura, Hela, Lola, Beba, Iskierka, Šamsi, Tomiś, Calypso, Tamarka, Morelka, Szpulka, Śliwka, Ahirka i Zdenka :(
 
 
     
falka 
['] ['] ['] [']



Dołączyła: 20 Lis 2006
Posty: 1957
Skąd: Elbląg
Wysłany: Czw Sie 02, 2007 16:42   
   Zwierzątka: kotka Puma


:arrow: TAK:
mieszanka nasion - gryzonie (szczególnie ostropest)
natura szczura (szczególnie ogórek, ostropest też tu jest)
zioła i warzywa II
owoce tropikalne
brokuł
gruszka
pomidor


:arrow: NIE:
owoce pól i lasów II
mieszanka korzeni
szparagi
- totalny niewypał

:arrow: co do ziół podst. - szczur i ziół z jodem to sypałam je do karmy, więc nie wiem czy znikały czy nie, część na pewno

:arrow: rumiankowy dodatek do ściółki też jest fajny :) ładnie pachnie, szczurki po nim nie kichają, jest wydajny
 
 
     
Śliwa 


Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 15
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw Sie 02, 2007 17:15   
   Zwierzątka: dżungarek


Czyli nasze typy prawie się pokrywają :lol1:

http://www.planeta-zoo.pl...roducts_id=2435
 
     
falka 
['] ['] ['] [']



Dołączyła: 20 Lis 2006
Posty: 1957
Skąd: Elbląg
Wysłany: Czw Sie 02, 2007 17:36   
   Zwierzątka: kotka Puma


Śliwa, no proszę, świetny zestaw :lol1:
 
 
     
Viss
[Usunięty]

Wysłany: Czw Sie 02, 2007 18:18   

Moje fiflaki zjadają całą Naturę Szczura, którą dosypuję do karmy. Uważam, że mieszanka jest genialnie skomponowana. ;)
Lubią praktycznie wszystkie owoce, a tropikalne sama im nieraz podjadam. Świetny jest rumianek do ściółki i od czasu do czasu zioła i warzywa II.
 
     
hefi 
ruda paskuda :P



Zaproszone osoby: 3
Dołączyła: 19 Lis 2006
Posty: 343
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw Sie 02, 2007 18:50   
   Zwierzątka: Pies: Feba, Świnki: Bolek, Tola, Ogony: Awantura, Katastrofa, Niunia [*],Mała [*], Cyntia [*]


Śliwa napisał/a:
http://www.planeta-zoo.pl...roducts_id=2435


a jak w planecie-zoo jest z przesyłką, jaka jest opłata? Po jakim czasie od zamowienia przychodzi zamowienie?
_________________

 
 
     
Śliwa 


Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 15
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw Sie 02, 2007 18:51   
   Zwierzątka: dżungarek


w Ziołach i warzywach II pewnie liść karczocha szczuraskom smakuje...

a czy szczurki próbowały tego?
http://www.herbalpets.pl/foto/herbalpets41_2.jpg
 
     
Viss
[Usunięty]

Wysłany: Czw Sie 02, 2007 18:56   

Czarnego prosa jeszcze nie, ale czerwone bardzo smakuje zwłaszcza samiczkom, więc niechybnie spróbuję z czarnym. :)
 
     
mataforgana
[Usunięty]

Wysłany: Czw Sie 02, 2007 19:20   

o no proszę, pan Śliwaaa...

:]

moje Naturę Szczura wcinają. Zioła Podstawowe olewają kompletnie, chyba, że zmieszane z karmą, wtedy wyjadają to co im chwilowo pasuje.

chipsy brokułowe im nie smakowały.

w ogóle w Łodzi trudno dostać Herbala, mimo, że udało mi się go dawno temu ściągnąć do zoologa, który miałam po drodze. teraz go zupełnie po drodze nie mam, a w innych zoologach ciężko cokolwiek Herbala znaleźć. tak, wiem, Śliwa, mówiłeś mi, że jest sklep gdzieś chyba na Bałutach, ale to to już mi kompletnie nie po drodze na Chojny ;)

za to podczas wyprawy do Poznania oczęta mi wypadły w zoologu. chyba wszystko tam mieli ;) tylko drogie dosyć :]
 
     
Śliwa 


Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 15
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw Sie 02, 2007 20:06   
   Zwierzątka: dżungarek


Cześć mataforgana - witam na emigracji
To domyślam się, że odwiedziłaś sklep ZOOCENTRUM w M1 w Poznaniu lub w TESCO na Piątkowie (też w Poznaniu) tam mają prawie cały asortyment HP a w tajemnicy Ci podpowiem , że w Łodzi w M1 jest sklep zoologiczny tej samej sieci - chyba to zależy od sprzedawców...
ale Planeta Zoo jest z Łodzi i ma cały nasz asortyment (w sklepie internetowym ale i w sklepie tradycyjnym)


a zauważyłyście, że specjalnie dla waszych ogonków zmienilismy recepturę Ziół Podstawowych dla szczurków - w składzie znalazły się nasionka ostropestu...
 
     
mataforgana
[Usunięty]

Wysłany: Czw Sie 02, 2007 20:11   

o, właśnie, w M1 byłam w tym zoologu! :)

a gdzie w łodzi jest ta planeta Zoo? hm...

no nic, tak czy siak, planuje sie do Poznania przenieść, wiec kiedys nie bede miec problemu ;)
 
     
gijane 
pani Rolnik :)



Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 152
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Sie 02, 2007 21:15   

moje chlopaki bardzo chetnie zjadaja nature szczura.
niestety ziol podstawowych nie chcieli nawet tknac. dlatego dodaje im do gotowanych warzyw i miksuje :wink:
wlasnie zakupilam rumiankowy dodatek do sciolek, slicznie pachnie.

niby warszawa taka stolica iw ogole, a w sklepach w ktorych bywam jesli wogole cos maja HP to po kilka produktow, raczej dla myszek. natury nie moge trafic juz do dluzszego czasu.
_________________

 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.45 sekundy. Zapytań do SQL: 13