Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: AngelsDream
Śro Maj 02, 2012 09:23
Szczurze ucieczki i kryjówki - szczur uciekł
Autor Wiadomość
limomanka 



Dołączyła: 10 Wrz 2012
Posty: 6679
Skąd: Koty na Górnym Śląsku
Wysłany: Czw Maj 08, 2014 15:01   
   Zwierzątka: 2 kocury (Wolfgang i Nutek), ONkowa Masza


roxanna, uff. Jak dobrze, że znalazła się cała i zdrowa. Może jednak warto zastanowić się nad zamykaniem klatki na noc - by taka sytuacja się nie powtórzyła? Wątpię, żeby szczurki miały z tym problem.
_________________
Dbajmy o pisownię i polskie znaki. Jest różnica, czy ktoś robi "łaskę" czy "laske", czyż nie?

Za Śmiercią Szczurów odeszli: Czesio, Stefan, Cyryl, Pan Mysz, Tosiek, Fenek, Twix, Mars, Errol, Erwin, Anatol, Fiubździul i Ach, Edek, Harnaś, Franek, Viggo, Nam i Malina oraz Solo, Aria i Sopran
 
     
roxanna 



Dołączyła: 07 Maj 2014
Posty: 5
Wysłany: Czw Maj 08, 2014 15:06   
   Zwierzątka: szczury


Już wczoraj postanowiłam, że nie ma co dalej kusić losu. Dziewczynki mają dużo swobody, codziennie biegają poza klatką, więc na noc z czystym sumieniem mogę je w niej zostawić.
 
     
Pati112 



Dołączyła: 13 Lut 2014
Posty: 66
Wysłany: Czw Maj 08, 2014 15:51   

Nasze szkraby też się już zagościły w domu na tyle, że wycieczki są już po całym pokoju. Wchodzą w każdy kąt, dwa razy już była akcja poszukiwawcza, lubią ciemne kąty i ostatnio jeden wszedł do torby takiej podróżnej więc mało brakowało zostałby zamknięty i włożony z nią do szafy. Na noc zamykamy klatkę, bo noc jest od spania a nie buszowania po pokoju, za to całymi dniami sobie chodzą gdzie chcą :)
_________________
-= Natan i Edek =-
 
     
Jolka789 


Dołączyła: 27 Maj 2014
Posty: 10
Skąd: Den Haag
Wysłany: Wto Maj 27, 2014 19:10   
   Zwierzątka: króliczek,rybka,szczurki


Przeczytałam całe forum......mó ogonek został wyniesiony rano na wolność.caly dzien chodzilam w deszczu i go szukalam.domyslam sie ze nie bedzie stał na środku chodnika i na mnie czekał,szukałam we wszystkich możliwych zakamarkach ale to nie jest łatwe gdyż mieszkam w centrum miasta.obeszlam wszystkie ulice zagladałam we wszystkie dziury,patrzyłam na drzewa,szukałam w okolicach restauracji......ze względu na to że nie mieszkam w Polsce nie muszę szukać w śmietnikach bo tu ich nie ma,śmieci sa wywożone regularnie o jednej godzinie raz w tygodniu i tylko wtedy można je wystawić na zewnątrz.jego braciszek jest chyba na mnie obrażony,cały dzień nie rusza się z klatki nie chce wogóle do mnie podejsć.nie mam pojęcia gdzie go szukac a utrudnieniem duzym jest fakt ze nawet dobrze ich nie znam bo przygarnęłam je 2 dni temu.nie poznałam jeszcze co lubią jeśc najbardziej.boję się ze mógł zostać upolowany przez mewy których jest tu tysiące bo mieszkam nad morzem.nie wiem jak go odnaleźć.nikt go nie widział od rana :(
_________________
Jolka789
 
     
Mao 
Dorosłe dziecko



Dołączyła: 13 Lut 2008
Posty: 3056
Skąd: z Bąbaju
Wysłany: Wto Maj 27, 2014 20:42   
   Zwierzątka: Gończy polski i 9 Maogonków


Jolka789, dasz radę skołować skądś żywołapkę? Jedzenie powinno być dosyć aromatyczne, ktoś kiedyś wędzoną rybę polecał, tylko to pewnie ściągnie mewy :/ Próbuj, trzymam kciuki.

Co to znaczy "został wyniesiony na wolność"...?
_________________
... ponieważ bułka.
Nade mną i w :serce: : Hinata EM, Hexe EM, Óshi Óme Jagodzianka EM, Drei AR, Książę Mieszko, Milka Mieszkowa, Krówka - Kjówka, Mały Rycerzyk - Ligia Kallina, Uwertura Kalinka AR, Elena i Eta CarinaeEM, Yankes AR spod skrzydeł pszczoły, Lela i Perperuna SR, Malina, Madara SR i Rusinek SR.
W rolach głównych: Nel - Bułka, Oleńka, Husaria, Pacta Conventa - Pecet, Rota, Chidori, Anahita - Anka oraz Dąbrówka jako caryca Maogonków
8)
 
 
     
irnik
[Usunięty]

Wysłany: Wto Maj 27, 2014 21:09   

Jolka789 napisał/a:
utrudnieniem duzym jest fakt ze nawet dobrze ich nie znam bo przygarnęłam je 2 dni temu.nie poznałam jeszcze co lubią jeśc najbardziej.

A skąd je "przygarnęłaś"?
 
     
hekatomba 


Dołączyła: 05 Sty 2012
Posty: 429
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto Maj 27, 2014 21:12   
   Zwierzątka: cztery szczurzyce oraz stawonogi: rybiki cukrowe, kosarze pospolite i kątniki domowe (gościnnie)


Jolka789, nie rezygnuj z szukania w nocy. Jest wtedy spokojniej i szansa na to, że szczur się ośmieli i wyjdzie z kryjówki, jest znacznie większa niż podczas poszukiwań w ciągu dnia.
 
     
Jolka789 


Dołączyła: 27 Maj 2014
Posty: 10
Skąd: Den Haag
Wysłany: Śro Maj 28, 2014 12:09   
   Zwierzątka: króliczek,rybka,szczurki


Mao napisał/a:
Jolka789, dasz radę skołować skądś żywołapkę? Jedzenie powinno być dosyć aromatyczne, ktoś kiedyś wędzoną rybę polecał, tylko to pewnie ściągnie mewy :/ Próbuj, trzymam kciuki.

Co to znaczy "został wyniesiony na wolność"...?


To znaczy że jak smacznie spałam nad ranem to moj facet wychodząc do pracy wyciągnął dominatora i go zostawil na ulicy pod drzewem.Twierdził ze nie mógł patrzec jak gryzie Bogusia.Wytłumaczyłam mu że to normalne u szczurów bo muszą ustalic hierarchię i małe zadrapania na nosku czy oczkach to nic poważnego......najgorsza jest niewiedza :( razem go szukalismy caly wieczór i w nocy tez chodziliśmy prawie 2 godziny i go wołalismy ale bez efektu.....mógł pójść wszędzie o ile jeszcze biedak żyje.Mój facet ma straszne wyrzuty sumienia bo wygarnęłam mu, że po prostu wysłał biedaka na pewną śmierć......cały czas mam nadzieje że może się odnajdzie

[ Dodano: Śro Maj 28, 2014 12:10 ]
irnik napisał/a:
Jolka789 napisał/a:
utrudnieniem duzym jest fakt ze nawet dobrze ich nie znam bo przygarnęłam je 2 dni temu.nie poznałam jeszcze co lubią jeśc najbardziej.

A skąd je "przygarnęłaś"?



Przygarnęłam je od kolegi który musiał zjechać do Polski i nie miał co z nimi robić
_________________
Jolka789
 
     
Mao 
Dorosłe dziecko



Dołączyła: 13 Lut 2008
Posty: 3056
Skąd: z Bąbaju
Wysłany: Śro Maj 28, 2014 12:47   
   Zwierzątka: Gończy polski i 9 Maogonków


Jolka789, próbować trzeba. W miejsce, w którym został wyniesiony, sypnijcie jakieś jedzenie - karmę, ziemniaka, jakiś owoc... Jest przerażony, więc daleko raczej sobie nie poszedł - jeśli wciąż żyje (jest szansa, że przetrwał noc), to powinien być blisko. Pomyślcie o tej żywołapce, ale to trzeba działać szybko.
_________________
... ponieważ bułka.
Nade mną i w :serce: : Hinata EM, Hexe EM, Óshi Óme Jagodzianka EM, Drei AR, Książę Mieszko, Milka Mieszkowa, Krówka - Kjówka, Mały Rycerzyk - Ligia Kallina, Uwertura Kalinka AR, Elena i Eta CarinaeEM, Yankes AR spod skrzydeł pszczoły, Lela i Perperuna SR, Malina, Madara SR i Rusinek SR.
W rolach głównych: Nel - Bułka, Oleńka, Husaria, Pacta Conventa - Pecet, Rota, Chidori, Anahita - Anka oraz Dąbrówka jako caryca Maogonków
8)
 
 
     
Jolka789 


Dołączyła: 27 Maj 2014
Posty: 10
Skąd: Den Haag
Wysłany: Śro Maj 28, 2014 13:36   
   Zwierzątka: króliczek,rybka,szczurki


Mao napisał/a:
Jolka789, próbować trzeba. W miejsce, w którym został wyniesiony, sypnijcie jakieś jedzenie - karmę, ziemniaka, jakiś owoc... Jest przerażony, więc daleko raczej sobie nie poszedł - jeśli wciąż żyje (jest szansa, że przetrwał noc), to powinien być blisko. Pomyślcie o tej żywołapce, ale to trzeba działać szybko.



z żywołapką nie da rady bo patrzylam już za tym w sklepach zoologicznych i nikt o tym nie słyszał a po drugie jesli nawet bym to miala i zostawila na chodniku to musiala bym stac tam i czekac zeby nikt nie ukradl.pójde zaraz wysypac tam jedzonka .trzymajcie kciuki bo nie wyobrazam sobie zeby go juz nie odzyskac
_________________
Jolka789
 
     
hekatomba 


Dołączyła: 05 Sty 2012
Posty: 429
Skąd: Poznań
Wysłany: Śro Maj 28, 2014 13:45   
   Zwierzątka: cztery szczurzyce oraz stawonogi: rybiki cukrowe, kosarze pospolite i kątniki domowe (gościnnie)


Jolka789, poszukaj żywołapki np. w sklepach ogrodniczych, marketach budowlanych. Masz tam u siebie coś w stylu Obi, Castoramy, Leroy Marlin? Jeśli tak, to tam szukaj. Ewentualnie jakieś schronisko dla zwierząt?
 
     
Jolka789 


Dołączyła: 27 Maj 2014
Posty: 10
Skąd: Den Haag
Wysłany: Śro Maj 28, 2014 13:54   
   Zwierzątka: króliczek,rybka,szczurki


hekatomba napisał/a:
Jolka789, poszukaj żywołapki np. w sklepach ogrodniczych, marketach budowlanych. Masz tam u siebie coś w stylu Obi, Castoramy, Leroy Marlin? Jeśli tak, to tam szukaj.



no wlasnie nie mam tu zadnego takiego sklepu....niby Haga taka duza a zadnego porzadnego sklepu nie ma,a w ogrodniczym jedynym w tej okolicy sa tylko nawozy ziemie i akcesoria do roslin :( nasypie mu tam jedzonka i poczekam chwile jak nie wyjdzie to bede co godzine sprawdzac czy cos tam ubylo moze to bedzie jakis trop
_________________
Jolka789
 
     
hekatomba 


Dołączyła: 05 Sty 2012
Posty: 429
Skąd: Poznań
Wysłany: Śro Maj 28, 2014 14:08   
   Zwierzątka: cztery szczurzyce oraz stawonogi: rybiki cukrowe, kosarze pospolite i kątniki domowe (gościnnie)


Jolka789, to może jednak jakieś pobliskie schronisko? Ewentualnie zamiast żywołapki wykorzystaj jakieś kartony, transportery, rury, koce.
 
     
limomanka 



Dołączyła: 10 Wrz 2012
Posty: 6679
Skąd: Koty na Górnym Śląsku
Wysłany: Śro Maj 28, 2014 14:15   
   Zwierzątka: 2 kocury (Wolfgang i Nutek), ONkowa Masza


Jolka789, można też próbować skontaktować się w sprawie żywołapki z deratyzatorami. Znajoma z Niemiec w ten sposób odłowiła cały miot półdzikusów.
_________________
Dbajmy o pisownię i polskie znaki. Jest różnica, czy ktoś robi "łaskę" czy "laske", czyż nie?

Za Śmiercią Szczurów odeszli: Czesio, Stefan, Cyryl, Pan Mysz, Tosiek, Fenek, Twix, Mars, Errol, Erwin, Anatol, Fiubździul i Ach, Edek, Harnaś, Franek, Viggo, Nam i Malina oraz Solo, Aria i Sopran
 
     
Jolka789 


Dołączyła: 27 Maj 2014
Posty: 10
Skąd: Den Haag
Wysłany: Śro Maj 28, 2014 14:16   
   Zwierzątka: króliczek,rybka,szczurki


hekatomba napisał/a:
Jolka789, to może jednak jakieś pobliskie schronisko? Ewentualnie zamiast żywołapki wykorzystaj jakieś kartony, transportery, rury, koce.


do najblizszego schroniska 50km wezme kartonik w ktorym ich przywiozlam do siebie tam jest ich zapach
_________________
Jolka789
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.34 sekundy. Zapytań do SQL: 13