Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Środki przeciw owadom bezpieczne dla szczurów
Autor Wiadomość
Fea 



Dołączyła: 21 Lis 2006
Posty: 1150
Wysłany: Wto Sie 28, 2007 11:17   

Jakbym umiała, tobym zmierzyła, bom ciekawa ; ) No nic. Dziś wielkiej wojny dzień pierwszy, płytka stoi w łazience sąsiadującej z pokojem, bo nie miałam jej gdzie postawić, mam nadzieję, że się z babcią nie potrujemy przy sikaniu. Będę zdawać relacje z frontu na bieżąco ; )
_________________
Można pogłaskać naszego królika i nadać mu imię. Królik ma to w dupie, a państwu będzie miło.

pisz, dopóki nie uwolnisz wszystkich
 
     
Nisia 
ofiara losu


Dołączyła: 28 Mar 2006
Posty: 3881
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Sie 28, 2007 11:22   
   Zwierzątka: ogony


Fea napisał/a:
Jakbym umiała, tobym zmierzyła, bom ciekawa

Jeśli masz odpowiednio przystosowany chromatograf gazowy...

Fea napisał/a:
mam nadzieję, że się z babcią nie potrujemy przy sikaniu.

No wiesz, a jesli się rozpuści w moczu i powędruje w stronę przeciwną niż mocz? :)
A tak na serio, nic sie wam nie stanie. W łazience nie padniecie :)
_________________
Wśród Aniołków: Henia, Fatka, Alif Matsura, Hela, Lola, Beba, Iskierka, Šamsi, Tomiś, Calypso, Tamarka, Morelka, Szpulka, Śliwka, Ahirka i Zdenka :(
 
 
     
Viss
[Usunięty]

Wysłany: Wto Sie 28, 2007 11:54   

Nisia, a może istnieje jakiś cudowny spis trucizn przeciwzwierzęcych nie szkodliwych dla człowieka?
 
     
Nisia 
ofiara losu


Dołączyła: 28 Mar 2006
Posty: 3881
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Sie 28, 2007 12:12   
   Zwierzątka: ogony


Nieszkodliwych dla człowieka? Czy dla szczura?
_________________
Wśród Aniołków: Henia, Fatka, Alif Matsura, Hela, Lola, Beba, Iskierka, Šamsi, Tomiś, Calypso, Tamarka, Morelka, Szpulka, Śliwka, Ahirka i Zdenka :(
 
 
     
Viss
[Usunięty]

Wysłany: Wto Sie 28, 2007 12:50   

Dla człowieka, nie sądzę aby ktokolwiek na świecie wpadł na tak genialny pomysł i uwzględnił szczury. ;) A szkoda.
 
     
Tygrys 



Dołączyła: 16 Sty 2007
Posty: 1133
Skąd: Jastrzębie Zdrój
Wysłany: Wto Sie 28, 2007 15:24   
   Zwierzątka: Maniek - kocie diablę ;-)


Bądźmy pierwsi :twisted:
Mamy chemika na forum? :wink:

Ja (odpukać) nie mam problemów z owadami. mrówek niet, os niet, pszczół niet, muchów mało,wyganiam ręcznikiem jak już jakaś się odważy wpaść, komary? wieczorem zamykam na chwilę okno, ganiam te 3 czy 4 które są, zamykam drzwi, gaszę światło i otwieram okno.
_________________
Za TM: ogoniaste - Andrzej ['], Norris['], Speedy ['], Chuck['], Reynevan ['], Effendi Rat's Troop ['], Samson['], Hodari ['], Remi ['], Smirnoff Rat's Troop[']
Tofik - pierwszy mój osobisty pies [']
 
 
     
Juni
[Usunięty]

Wysłany: Wto Sie 28, 2007 15:29   

Tygrys, mamy Nisię :)
 
     
Tygrys 



Dołączyła: 16 Sty 2007
Posty: 1133
Skąd: Jastrzębie Zdrój
Wysłany: Wto Sie 28, 2007 15:33   
   Zwierzątka: Maniek - kocie diablę ;-)


Juni, dzięki za podpowiedź :)

Nisia jak wygram w totka to sfinansuję Ci badania nad trutką dla owadów nie ingerującą w żaden sposób na ludzi i inne futerkowe kochańce :mrgreen:
_________________
Za TM: ogoniaste - Andrzej ['], Norris['], Speedy ['], Chuck['], Reynevan ['], Effendi Rat's Troop ['], Samson['], Hodari ['], Remi ['], Smirnoff Rat's Troop[']
Tofik - pierwszy mój osobisty pies [']
 
 
     
falka 
['] ['] ['] [']



Dołączyła: 20 Lis 2006
Posty: 1957
Skąd: Elbląg
Wysłany: Wto Sie 28, 2007 17:04   
   Zwierzątka: kotka Puma


ja polecam siatkę na okno :P jest super!
 
 
     
Mona i Kuba 



Dołączyła: 14 Sie 2007
Posty: 41
Skąd: Poznan
Wysłany: Wto Sie 28, 2007 19:34   
   Zwierzątka: 3 urocze szczurzaste


Ten cały dichlorfos to raczej jeszcze wieksza trucizna niz wspominana przez nas aletryna. Dichlorfos jest zaliczany przez WHO do Highly Hazardous a aletryna do Moderately hazardous. Z uzyciem dichlorfosu trzeba uwazac takze, gdy hoduje sie ptaki - jest dla nich tak samo zabojcz jak dla owadow.

W sumie i to i to trucizna, i to i to chemia... i to niebezpieczne i drugie tak samo, choc podtrucia aletryna objawiaja sie podraznieniem oczu, skory, kaszlem i ogolnym poddenerwowaniem, a nie objawami podobnymi do ataku wscieklizny :|

Poza tym taka płytka powinna stac w wentylowanym pomieszczeniu (tak jak elektrofumigatory), a nie wiem czy lazienka takowym jest.

Juz chyba wolelibysmy wlozyc Raid do kontaktu niz ta plytke. A najlepszym wyjsciem sa rzeczywiscie moskitiery.

Ze tez te owady tak musza nam zycie utrudniac :wink:
_________________
U naszego boku trzy sreberka: Zoe, Koja i Layla :)

Za teczowym mostkiem: Lila i Nevi [']
 
     
Nisia 
ofiara losu


Dołączyła: 28 Mar 2006
Posty: 3881
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Sie 29, 2007 10:06   
   Zwierzątka: ogony


Tygrys napisał/a:
Nisia jak wygram w totka to sfinansuję Ci badania nad trutką dla owadów nie ingerującą w żaden sposób na ludzi i inne futerkowe kochańce

To by wymagało badań na żywych zwierzętach. Dziękuję, postoję. Uważam, że taka wiedza niewarta jest cierpienia zwierząt.
Poza tym pozwolenia, zezwolenia, inna papierkowa robota. A ja nie mam żadnego doświadczenia w takich badaniach.
Mona i Kuba napisał/a:
Poza tym taka płytka powinna stac w wentylowanym pomieszczeniu (tak jak elektrofumigatory), a nie wiem czy lazienka takowym jest.

Wiem, że tak powinno być, ale... Jestem chemikiem. A chemicy pewnymi rzeczami się nie przejmują. Jesli Fea wyjmie płytkę po 2 dniach z łazienki to nikomu nic się nie stanie. Zaręczam Ci. Sama tak robiłam.
Aby człowiek zatruł się chemią, musi wdychać opary (np. znad kolby z gotującym się np. benzenem) albo przebywać w pomieszczeniu o bardzo dużym stężeniu chamstw w powietrzu (np. w laboratorium preparatyki organicznej). Poza tym, liczy się dawka skumulowana. Jednorazowa "przygoda" z płytką nikomu nie zaszkodzi.

A co do listy trucizn szkodliwych dla człowieka. Wszystko, co sie używa do wybijania robactwa jest szkodliwe. Nawet ta aletryna. Ale preparaty są tak opracowywane, aby stężenie trucizny w powietrzu nie było dla człowieka szkodliwe. No, chyba, że ktoś życzy sobie zjeść kawałek płytki, albo polizać. Tak jak domestos - generalnie nie jest szkodliwy, jeśli nie włoży się rączek bez rekawic do stężonego roztworu albo np. nie zaprószy oka. Dlatego bym nie przesadzała.
Wiem, co jest napisane w instrukcjach, ale szczerze mówiąc to coś na owady do stosowania w domu nie jest aż tak szkodliwe. Co innego np. pestycydy.

Natomiast co do zwierząt. Brak jest badań na ten temat, a przynajmniej badań publikowanych. A uważam, że nie warto testować. Dlatego ja preferuję i wszystkim radzę po prostu nie używac chemikaliów w pokoju zwierząt pod ich obecność. Jeśli ich nie ma - wywietrzyć dobrze przed wniesieniem. A jeśli już potrzeba gonić robala pod obecność zwierząt, to naturalne rzeczy. Pająki, na mole kwiat lawendy, moskitiery w oknach, feromony, ew. lep...


A co do płytki vs. elektrofumigator. Nie wiem, jaki zasięg działania ma elektrofumingator, na jak długo starcza, jak długo utrzymuje się najwyższe stężenie.
Płytka z powodzeniem wystarcza na jedno 50-cio metrowe mieszkanie, przez pół roku zabezpiecza przed owadami (choć producent pisze inaczej, ale praktyka to praktyka), a najwyższe stężenie utrzymuje sie przez 2 pierwsze dni (w tym czasie owady są wybijane, potem to prewencja).
_________________
Wśród Aniołków: Henia, Fatka, Alif Matsura, Hela, Lola, Beba, Iskierka, Šamsi, Tomiś, Calypso, Tamarka, Morelka, Szpulka, Śliwka, Ahirka i Zdenka :(
 
 
     
Monica_18 


Dołączyła: 21 Sie 2007
Posty: 28
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sob Wrz 01, 2007 22:12   
   Zwierzątka: Sczurki - Flowie i Bonus


U mnie co wieczór jest tonę komarów , zawsze używałam raid na komary ale odkąd mam klatkę w pokoju wiem , że nie można stosować go w miejscach gdzie są zwierzaki :( a jeśli są to niestety trzeba przykrywać klatki ( wolę już zabijać te komary łapką na muchy niż przykrywać klatki i dusić szczurki ) najlepsze jest chyba zamykanie okna przed wieczorem :) albo zakupienie właśnie siatki na okno
 
     
Fea 



Dołączyła: 21 Lis 2006
Posty: 1150
Wysłany: Śro Wrz 05, 2007 17:37   

Niestety płytka nie przyniosła efektów :/ tzn. w łazience, na korytarzyku i u babci nie ma ani jednego owada, ale te stale zamknięte drzwi do mojego pokoju chyba skutecznie powstrzymały przepływ i wciąż się tłukło kilkanaście much + te małe latające badziewia. Wskutek powyższego przeprowadziłam dziś masowy mord. Wynegocjowałam przeniesienie szczurów w klatkach do jednego z pokojów, bo część stoi pusta, czego nie udało się wynieść (woliery) przykryłam prześcieradłami, a i tak będę je dziś wieczorem szorować, bo już czas. Wytłukłam co się dało, po czym dla pewności popsikałam Raidem na muchy i komary - na wszelki wypadek, gdyby gdzieś były jajka albo coś. Za godzinę otwieram okna i wietrzę porządnie, szczury wniosę dopiero jutro, jak nic już się nie będzie unosiło w powietrzu, sprzęty (półki i podłogę) porządnie wyszoruję. Nic ze dworu mi nie wleci, bo deszcz siąpi, poza tym jest zimno i robali już nie ma.

Zła jestem jak diabli, bo trzymam porządek i jest czysto, śmieci wynoszę często, a to diabelstwo jednak nie chciało się wynieść.
_________________
Można pogłaskać naszego królika i nadać mu imię. Królik ma to w dupie, a państwu będzie miło.

pisz, dopóki nie uwolnisz wszystkich
 
     
falka 
['] ['] ['] [']



Dołączyła: 20 Lis 2006
Posty: 1957
Skąd: Elbląg
Wysłany: Śro Wrz 05, 2007 17:43   
   Zwierzątka: kotka Puma


Fea, a może rosiczkę i muchołówkę ;) ?
 
 
     
Fea 



Dołączyła: 21 Lis 2006
Posty: 1150
Wysłany: Śro Wrz 05, 2007 17:45   

Mam nadzieję, że mi te małe zołzy nie wrócą ; ) Ale myślałam nad owymi roślinkami, nabędę sobie kilka na wszelki wypadek.

edyta/ przed momentem zajrzałam do pokoju. Nie ma ani jednego mucha! Gloria in excelsis! :D
_________________
Można pogłaskać naszego królika i nadać mu imię. Królik ma to w dupie, a państwu będzie miło.

pisz, dopóki nie uwolnisz wszystkich
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.18 sekundy. Zapytań do SQL: 11