Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Półki
Autor Wiadomość
halszka77 
nowa :)



Dołączyła: 05 Wrz 2013
Posty: 12
Wysłany: Pon Wrz 09, 2013 16:21   
   Zwierzątka: szczurki


nie zauważyłam, aby ktoś poruszył temat zrobienia tarasu z włókna szklanego?
orientuje się ktoś czy to aby nie zaszkodzi ogonkom? na taki pomysł właśnie wpadł dziś mój chłopak i myślę że jest to fajna i tańsza alternatywa kupnych tarasów. jak to się wymodeluje to jest jak plastik. co o tym myślicie?
 
     
elisse 


Dołączyła: 21 Lis 2013
Posty: 1
Wysłany: Czw Lis 21, 2013 09:25   POLIWĘGLAN CZY PLEXI ??

Witam! kilka dni temu pożegnałam się z moim kochanym Merlinkiem :( - planuję zakup nowych dwóch szczurasków - jednak chciałabym odnowić klatkę - wcześniej były półki drewniane które kompletnie się nie sprawdziły - dlatego teraz mam możliwość załatwienia półek z poliwęglanu lub plexi - zastanawiam się tylko czy któreś z nich nie byłoby szkodliwe?? - które wybrać? które bezpieczniejsze? Będę wdzięczna z szybką odpowiedź.
_________________
<3 Merlinek (*)
 
     
mmarcioszka 



Dołączyła: 24 Cze 2010
Posty: 11559
Skąd: Nieporęt/Warszawa
Wysłany: Czw Lis 21, 2013 13:02   
   Zwierzątka: królinka i szczury


Żadne nie powinny być szkodliwe, wybierz te, które wygodniej będzie Ci sprzątać albo ładniejsze po prostu ;)
_________________
:wavexxs:
Paskudy mmarciochy
Hand made by mmarcioszka
 
     
AnnS5 



Dołączyła: 06 Lis 2013
Posty: 32
Skąd: Szczecin
Wysłany: Czw Lis 21, 2013 13:18   
   Zwierzątka: Ogony i syn


halszka77 napisał/a:
nie zauważyłam, aby ktoś poruszył temat zrobienia tarasu z włókna szklanego?
orientuje się ktoś czy to aby nie zaszkodzi ogonkom?


włókno szklane (maty szklane) do wykonania czegokolwiek potrzebują żywicy poliestrowej (zazwyczaj) i utwardzacza. Podczas polimeryzacji wydziela się duża ilość styrenu i jego opary mogą wydostawać się jeszcze jakiś czas po wykonaniu elementu. A styren jest zabójczy dla płuc - nawet naszych - nie bez powodu laminiarze powinni pracować w maskach. Również obróbka takiego tarasu wymagałaby zabezpieczenia miejsc po cięciach, żeby żaden ogon nie miał możliwości wgryzienia się we włókna. Ja bym nie ryzykowała
_________________
Z nami: Mati
Za TM: Ciosek, PanMysz, Clocken, Egon, Czesław (24.12.2013) ['] , Sebastian, Bandit
 
     
rumcia 



Dołączyła: 04 Paź 2009
Posty: 149
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: Pią Lis 22, 2013 19:14   

nie ma co kombinować lepiej zrobić półki z plexi lub innego platiku. A jak ktoś chce drewniane i żeby je można było łatwo wyczyścić to można machnąć pokostem lnianym :)
 
     
Selldine 
Przytułek Ratatuj



Dołączyła: 02 Cze 2013
Posty: 142
Skąd: Warszawa/Mińsk Mazowiecki
Wysłany: Czw Gru 19, 2013 19:18   

Odbiegając nieco od wyboru półek, znacie może jakiś bezpieczny lakier do drewna? Mam półki z surowego drewna, które wypadało by czymś zabezpieczyć przed pierwszym użyciem i nie wiem co kupić :-P
 
 
     
Irsa 


Dołączyła: 22 Maj 2012
Posty: 337
Ostrzeżeń:
 2/4/5
Wysłany: Śro Sty 29, 2014 17:28   
   Zwierzątka: 9 szczurzych panien


My mamy półki zamienione z drewnianych na plaswtikowe takie tacki grube duże jak do noszenia na nich naczyń. :) Drewno się nie sprawdziło,te półeczki świetnie się sprząta.
_________________
Miranda
 
     
karola 



Dołączyła: 10 Kwi 2009
Posty: 1236
Skąd: zza zachodniej granicy
Wysłany: Pon Cze 02, 2014 10:54   
   Zwierzątka: szesnaście szczurzych łapek i cztery psie


Szukajka nic mi nie wypluła, w google też nie za wiele opinii na temat tych półek:
http://www.zooplus.pl/sho...schody/350503#0
Ktoś z Was je miał/macał? Wyglądają na porządne czy nie za bardzo?
_________________
Muzyka - Strofa - Shaaby - Saidi :serducho:

Tęsknię za: Robin - Tobbą - Tiril - Taszą - Melodią
 
 
     
sliwkowapanna 



Dołączyła: 01 Lut 2014
Posty: 486
Skąd: Płock/Wawa
Wysłany: Pon Cze 02, 2014 11:41   
   Zwierzątka: 4 szczury i 2 myszki


wydaje mi się, że dość często je widywałam przeglądając klatki zaszczurzonych, więc chyba są ok skoro ludzie się ich nie pozbywają, ale osobiście nie miałam kontaktu
_________________

___________________________________
Harry(04.2013), Wally (02.2014), Karmelek i Hermiona(06.2014) -> Nasz temat
 
     
aniucha0711 



Dołączyła: 30 Sty 2014
Posty: 44
Skąd: Ujście/Piła/Złotów
Wysłany: Wto Cze 03, 2014 00:53   

rumcia napisał/a:
nie ma co kombinować lepiej zrobić półki z plexi lub innego platiku. A jak ktoś chce drewniane i żeby je można było łatwo wyczyścić to można machnąć pokostem lnianym :)


Pokost Lniany. Użyłam tego impregnatu na drewniane półeczki, malowałam 3 razy. Działało przez około 3 miesiące. Po tym czasie pokost się starł/wyparował - nie wiem. Zaczęły się robić plamy na półeczkach, wsiąkały w drewno i strasznie capiło :/ U mnie nie podziałał.

Selldine napisał/a:
Mam półki z surowego drewna, które wypadało by czymś zabezpieczyć przed pierwszym użyciem i nie wiem co kupić :-P


Najbezpieczniejszy jest właśnie Pokost. Ma naturalne składniki, nieszkodliwe dla zwierząt, nawet jak zaczną gryźć zaimpregnowaną powierzchnię. A wady czytaj wyżej :)

karola napisał/a:
Szukajka nic mi nie wypluła, w google też nie za wiele opinii na temat tych półek:
http://www.zooplus.pl/sho...schody/350503#0
Ktoś z Was je miał/macał? Wyglądają na porządne czy nie za bardzo?


Miałam je z rok temu temu :) I mam negatywne uczucia. Łatwo się czyści, to chyba jedyna ich zaleta. Sa z baaaardzo cienkiego plastiku, który jest za cienki na utrzymanie wielu szczurów naraz. Popękały, gdy szczury, ganiały się i skakały. W ogóle zamówiłam 3 półeczki i jedna popękała przy próbie montażu :evil: Są zaczepiane na takie zaczepki - też szybko pękły. Są bardzo delikatne. Nie wyobrażałam sobie ściąganie tych platform do mycia, więc myłam je w klatce. Przy demontażu klatki wyrzuciłam je. Platforma ma w połowie taki "zawias" na środku, przez niego ścianki leciały w dół, a w szczelinie zbierały się śmieci i mocz . Nie polecam, nie za takie pieniądze :evil:
_________________
Ze mną szczurki: Ugryź, Blix, Ciastuś.
Mąż: Michał
Za TM: Berserker, Urwij, Lizak, Zgredek.
 
     
kszysiek 


Dołączył: 24 Lis 2011
Posty: 6
Wysłany: Sob Gru 27, 2014 14:19   

Tak z troszkę innej beczki aby nie zaśmiecać Forum ... - Czy ta płyta HDF - Nadaje się na zrobienie ogonkom pięter ? i czy z
Lakierem(http://www.leroymerlin.pl/elementy-mebli-i-okucia/plyty-wykonczeniowe-polki/plyty-hdf/plyta-wykonczeniowa-hdf-lakierowana,p25037,l1896.html)
czy bez lakieru (http://www.leroymerlin.pl/elementy-mebli-i-okucia/plyty-wykonczeniowe-polki/plyty-hdf/plyta-wykonczeniowa-hdf,p25006,l1896.html )


P.S - Jeżeli nie chcecie tego postu tutaj, tylko wolicie nowy temat - przesuń ktoś to coś ..)

[ Komentarz dodany przez: limomanka: Sob Gru 27, 2014 20:32 ]
Przeniosłam dyskusję z tematu o wybiegu.
 
     
jokada 



Zaproszone osoby: 2
Dołączyła: 08 Sty 2007
Posty: 2391
Skąd: w-wa, żoliborz
Wysłany: Sob Gru 27, 2014 16:26   

Bez lakieru - na pewno się nie nadaje - pochłonie całą wilgoć, nawet chyba skuteczniej niż surowe drewno :|
Lakierowanej tez bym nie ryzykowała, bo będzie chłonąc ( i puchnąć) na bokach

Lakierowane za to nadają się świetnie jako zabezpieczenie ściany za klatką - bo z tej jednej strony są ścieralne, a że nie są narażone na stały kontakt z wodą - to trochę wytrzymają
sa tanie i w marketach można je zamówić na wymiar
_________________
Skunksik / Robin <:3 )~
 
     
kszysiek 


Dołączył: 24 Lis 2011
Posty: 6
Wysłany: Sob Gru 27, 2014 16:49   

Moje ogonki na razie trzymam w innej klatce ( bo drugą główną ubieram ... ) a w tej to nie leją nigdzie oraz nie robią bobrków na piętrach , tylko ściółkami zasypują w kuwecie . Tak więc wytesuje je , tego lakieru nie powinien mocz rozpuścić (a przynajmniej mam taką nadzieje)
Ok - to tyle *aby się nie wpisywać w inny dział ... Thx za info
 
     
Szczurówka 


Dołączyła: 17 Lis 2012
Posty: 1524
Skąd: Gliwice
Wysłany: Czw Sty 08, 2015 20:12   
   Zwierzątka: ....


Patrzcie co przed chwilą pojawiło się w Hipcio http://hipcio.sklep.pl/pr...ras-z-pochylnia :D uważam że to fajna alternatywa dla drogich i trudno dostępnych tarasów ferplastowych :)
_________________
...
 
     
smeg 



Dołączyła: 18 Cze 2009
Posty: 2238
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw Sty 08, 2015 21:49   
   Zwierzątka: brak


Cena raczej porównywalna z Ferplastem, tylko kolor fajniejszy ;)
_________________
Za TM: Ally, Majka, Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halinka SR, Oliwka, Lili, Margolcia SR, Mortadelka SR, Rudolf Czerwononosy SR, Frotka, Flaszka <:3 )~~
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.18 sekundy. Zapytań do SQL: 11