Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Oswajanie młodego szczura
Autor Wiadomość
LunacyFringe 
lucyfer



Dołączyła: 10 Sie 2007
Posty: 2045
Skąd: Gliwice
Wysłany: Wto Sie 14, 2007 22:22   
   Zwierzątka: 3 x szczur , pies


Mały przymus musi być ;)
W końcu przekonają się że to owocuje czymś przyjemnym . I same będą się cisnąć do " bezczelnej łapy" ^^
_________________
Kto chce, szuka sposobu; kto nie chce, szuka powodu.

ze mną : Serge Pandemonium, Fetysz, Maniek i Milva
za TM [*]: Felek, Pysio, Albin, Seth, Dante, Nero, Luno, Mefit, Isei, Kornel, Fenomen, Hector
Lucyferkowe Ratsy
 
 
     
sophiya 
zaszczurzony odpoczynek



Dołączyła: 17 Lip 2007
Posty: 10
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Sie 15, 2007 09:26   
   Zwierzątka: <:3 )~


Hmm, możliwe, że coś w tym jest, bo nadal uciekają, ale już nie w takim tempie :mrgreen:

Uspokoiłyście mnie :chrrr:

EDIT:

Postępy!

Ah, Anton sam wszedł do mojego rękawa
Dają się pogłaskać i mrużą przy tym oczka
Maestro ucieka przed ręką głównie wtedy, kiedy je coś smacznego a ja chcę go capnąć. Łapię go w końcu i daję już poza klatką ten przysmak który tak szama. I szczur syty i ja zadowolona:)

No jeszcze raz dziękuję:)
_________________

 
 
     
Dmarcin1985 



Dołączył: 20 Lis 2007
Posty: 4
Wysłany: Wto Lis 20, 2007 02:12   Pomocy!!??
   Zwierzątka: SZCZUR


Witam:)
Mam Leona od tygodnia już mnie troszkę lubi nawet. Jest strasznie płochliwy ciągle ucieka boi sie jak go głaszcze i nie daje sie wziąć za nic na ręce. Już z nim do wanny wchodzę żeby mógł sobie mnie wąchać i chodzić po mnie wtedy robi sie spokojny ale gdy wraca do klatki to kiszka znów ucieka i nici z głaskania. Gdy coś sobie je to wtedy daje sie głaskać ale wydaje przy tym ciche piski :roll: . Co mam zrobić żeby dal sie brać na ręce :? Pozdrawiam :!: :?:
 
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto Lis 20, 2007 06:49   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


Dmarcin1985, po pierwsze trzeba cierpliwości, po drugie, szczur MUSI mieć kolegę tej samej płci. Szczury są zwierzętami stadnymi. W obecności oswojonego (najlepiej adoptowanego) kolegi będzie czuł się pewniej i nauczy, że człowiek nie jest straszny. Inna sprawa, że młode szczury rzadko dają się długo głaskać, bo mają mnóstwo ciekawszych rzeczy do roboty ;) A że piszczy kiedy je - boi się, że mu zabierzesz, to logiczne.
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
Dmarcin1985 



Dołączył: 20 Lis 2007
Posty: 4
Wysłany: Wto Lis 20, 2007 15:29   Pytanie
   Zwierzątka: SZCZUR


Cześć. Mam takie pytanie czy szczurek może być w jednej klatce z chomikiem. Czy to jest raczej nie wskazane??
 
 
     
S 


Dołączyła: 24 Sie 2007
Posty: 357
Wysłany: Wto Lis 20, 2007 15:34   
   Zwierzątka: brak


Nie może.
Mówiąc brutalnie: nakarmisz szczurka chomikiem.
Oba zwierzaki muszą być w oddzielnych klatkach, odseparowane.
 
     
Dmarcin1985 



Dołączył: 20 Lis 2007
Posty: 4
Wysłany: Wto Lis 20, 2007 22:47   
   Zwierzątka: SZCZUR


hehe odkąd szczurek mieszka z chomikiem a raczej mieszkał bo już je oddzieliłem to daje sie głaskać i brać na ręce zrobił sie bardziej przyjazny niż wcześniej i wcale nie zjadł mi chomiczka :P
 
 
     
LunacyFringe 
lucyfer



Dołączyła: 10 Sie 2007
Posty: 2045
Skąd: Gliwice
Wysłany: Śro Lis 21, 2007 10:01   
   Zwierzątka: 3 x szczur , pies


Ale w każdym momencie mógłby to zorbić :]
Chyba lepiej nie ryzykować prawda ?
_________________
Kto chce, szuka sposobu; kto nie chce, szuka powodu.

ze mną : Serge Pandemonium, Fetysz, Maniek i Milva
za TM [*]: Felek, Pysio, Albin, Seth, Dante, Nero, Luno, Mefit, Isei, Kornel, Fenomen, Hector
Lucyferkowe Ratsy
 
 
     
nezu 



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 12 Lip 2006
Posty: 5870
Wysłany: Śro Lis 21, 2007 19:27   

Szczurki to zwierzaki spoleczne. Byc moze wlasnie dlatego zaczal ci ufac i byc bardziej towarzyski w chwili kiedy zamieszkal z chomikiem. Zwlaszcza jesli chomik nie nalezy do plochliwych.
Widze jednak(i cale szczescie), ze w temacie uswiadomiono ci, dlaczego trzymanie tych zwierzakow razem jest zlym pomyslem. I ze je rozdzieliles.

Mam troszke inny pomysl.
Doszczurz sie, a na pewno zauwazysz zmiane na lepsze.
Poza tym, nie dodam nic wiecej niz osoby powyzej. Tu potrzebna cierpliwosc.
Pamietaj, ze szczury to zwierzaki spoleczne i jesli mozesz miec tylko jednego(bo rodzic nie pozwala, bo brak miejsca, pieniedzy), juz lepiej go komus oddaj. Komus, kto mu sprawi towarzystwo wlasnego gatunku..
 
     
Jaro 


Dołączył: 21 Maj 2008
Posty: 1
Wysłany: Śro Maj 21, 2008 06:56   
   Zwierzątka: Szczurek


Troche pomocne są waszerady:P
:wink:

[ Komentarz dodany przez: AngelsDream: Sro Maj 21, 2008 10:09 ]
Pisz posty, które coś wnoszą do tematu. Takimi uwagami, choćby najbardziej pozytywnymi tylko śmiecisz.
 
     
Afera 


Dołączyła: 13 Maj 2008
Posty: 10
Wysłany: Śro Maj 21, 2008 20:00   

Bo to jest tak: człowiek się stara, staje na głowie, siedzi ze szczurem w wannie (pokryty nerwo-kupkami:P) a tu przychodzi mój chłopak(który co prawda miał 2 szczury ale chyba tak bardziej intuicyjnie się nimi zajmował ) no i wymyślił coś takiego ot po prostu :P a więc: rozłożył koc na środku pokoju i TYLE:P i tak sobie teraz godzinkę co najmniej ze szczurkiem siedzimy i jest coraz lepiej :D nie robi kup z nerwów :P i w ogóle robi się coraz bardziej ciekawski :sirwwt:
 
     
majka 


Dołączyła: 10 Maj 2008
Posty: 15
Wysłany: Śro Maj 28, 2008 20:02   
   Zwierzątka: szczur


pomóżcie prosze,
moja mela ma jakieś 4 miesiące, kupiłam ją na początku miesiąca. jednak zanim ją oswoiłam okazało się, że jest w ciąży i urodziła dwa szczurki. majką teraz dwa tygodnie i nie wiem co robić. Tzn. mela nie jest jeszcze oswojona do końca, maluchy próbują podjadać ziemniaki gotowane, które daje meli. nie wiem kiedy mogę wziąść maluchy na ręce tak żeby mela ich nie zagryzła czując mój zapach. poza tym nie wiem czy mając dwa tygodnie mogą już jeść ziemniaki :?: proszę o szybką odpowiedz!!!!!!!!!
_________________
mika i mini to najlepsze szczurki jakie znam
 
     
kasjena 


Dołączyła: 16 Cze 2008
Posty: 1
Skąd: Opole
Wysłany: Pon Cze 16, 2008 10:00   
   Zwierzątka: konia, psa, szczurka


sophiya,

Twój Maestro jest jak odbicie w lustrze mojego Tolka :) Niemal że identyczny :)

Ja kiedyś w swym życiu miałam 3 szczury, pierwszego szczura wychowałam jako samotnika, był rewelacyjny :P nauczyłam go wielu sztuczek i wychodził ze mną na spacery i chodził za mną jak pies :)

Po nim miałam dwa szczurki z jednego miotu, dwa diabły !! Dwa inne charakterki, poruwnywalne do Chipa i Daila, jeśli ktoś ogladał kiedyś tą bajkę z Kaczorem Donaldem to wie o czym pisze :P
Teraz mam małego Tolka samca. Straszny śpioch i strasznie trzęsie portkami. Boi się nowości. I uczepił się jednego kąta 2 piętra klatki i tam przesiaduje całymi dniami. Staram się go zachęcać do zejścia niżej, ale bardzo ciężko mu to idzie. :kciuki:

Zastanawiam się nad tym by dokupić mu jakiegoś towarzysza. Chciałam by były z jednego miotu, ale niestety zostały same samiczki :)
A kupowanie samca z innego miotu to jak kot w worku :P kto ich wie czy się dogadaja razem :P Choć i bracia potrafią rywalizować ze sobą o miano przywódcy !

Samiczka nie jest zla, rozmnażać się bedą w szybkim tempie :P Na rok 4 mioty :)
A zalezy mi aby chowały się w jednej klatce :P :]
 
 
     
strup 



Dołączyła: 26 Maj 2008
Posty: 246
Skąd: Wołów
Wysłany: Pon Cze 16, 2008 10:16   

kasjena, Może zaadoptujesz samca dla Tolka? :wink:
_________________
ruth. oktawia. mela. fibi. odetta. bit. box. bletka. bless ya. puff. bella. dorotka.

(*) hera. schizma. kryszna. kometa. sziwa. freya.

 
 
     
LunacyFringe 
lucyfer



Dołączyła: 10 Sie 2007
Posty: 2045
Skąd: Gliwice
Wysłany: Pon Cze 16, 2008 10:26   
   Zwierzątka: 3 x szczur , pies


kasjena napisał/a:
kto ich wie czy się dogadaja razem

Raczej na pewno dogadają się ,zwłazcza , że są młode ;)
Masz moje słowo , że się zaprzyjaźnią :mrgreen:
Teraz masz mioty w dziale oddam , z Wroławia i Katowic , to blisko , nie byłoby problemów.
A dwa szczurki oswajają sie lepiej , są bardziej pewne siebie i na pewno weselsze ;)

kasjena napisał/a:
Samiczka nie jest zla, rozmnażać się bedą w szybkim tempie Na rok 4 mioty

Samiczka jest zła, jeśli masz samca. Towarzysz mus być koniecznie tej samej płci . A nie będa to 4 mioty , tylko znacznie więcej,samica od razu po ciąży gotowa jest do zapłodnienia , a ciąza trwa około miesiąca...
_________________
Kto chce, szuka sposobu; kto nie chce, szuka powodu.

ze mną : Serge Pandemonium, Fetysz, Maniek i Milva
za TM [*]: Felek, Pysio, Albin, Seth, Dante, Nero, Luno, Mefit, Isei, Kornel, Fenomen, Hector
Lucyferkowe Ratsy
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.17 sekundy. Zapytań do SQL: 11