Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Kolor oczu - ODD EYE
Autor Wiadomość
L. 
wtulony kropek.



Zaproszone osoby: 21
Dołączyła: 09 Gru 2006
Posty: 6251
Wysłany: Pią Sie 10, 2007 20:18   

zacznijmy hodować tylko standardowe black i agouti :muhaha:

śmiać mi sie chce.

edit: musiałam zmienić ikonke ;d
_________________

 
     
Ratata 
death note



Dołączyła: 07 Sty 2007
Posty: 533
Skąd: Laskowa/Kraków
Wysłany: Pią Sie 10, 2007 20:29   
   Zwierzątka: Zoo


Trzaby zostawić ten temat, aż będzie wiadomo coś konkretniejszego.
a ja już nie wiem, czy śmiać się czy płakać, jak czytam znowu takie rzeczy :roll:
_________________
Biszkopt i Baton <3~

Kredka i Kropka <3~

['] Bąbel Szuler Ronnie Furby Roy Amidamaru Ceylon Richie Szafir Lilu Toffee Nutella Harriet Rubi Beza Astra Coral Pralinka Danielle Pyza Picia Larunia Mary Loki Drops Achajka Ogryzek Holly Nela Foton Nitael Ushi Eustachy Pinky Budyń [']
Ostatnio zmieniony przez Ratata Pią Sie 10, 2007 20:53, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
merch
[Usunięty]

Wysłany: Pią Sie 10, 2007 20:29   

A moim zdaniem tylko takie podejscie a w każdym badż razie bardziej krytyczne niz to prezentowane w Polsce ma etyczne uzasadnienie. U nas na razie jest tak ,ze nie ma dowodów ,że coś nie tak rozmnazamy - a potem no faktycznie jest cos nie tak zaczynamy uważać - a powinno być odwrotnie najpierw trzebaby rozważyć wszystkie potencjalne niebezpieczeństwa - a potem ewentualnie bardzo ostrożnie , przy przekonaniu ,ze niebezpieczeństwo jest małe rozmnazać .
Poza tym może trzeba by zmienić pierwsze strony wiekszości hodowli - po co oszukiwać ,że " celem naszej hodowli jes przede wszystkim zdrowie" jeśli celem jakiejść hodowli jest przede wszystkim sprawdzenie i wycelekcjenowanie zdrowszych szczurków odd eye, fuzz czy jakichś tam

A ten Waldo to czyj szczurek ? w jakim jest wieku i jak sie miewa?
 
     
mataforgana
[Usunięty]

Wysłany: Pią Sie 10, 2007 20:32   

merch napisał/a:
A ten Waldo to czyj szczurek ? w jakim jest wieku i jak sie miewa?


http://ratstroop.dl.pl/
 
     
Ratata 
death note



Dołączyła: 07 Sty 2007
Posty: 533
Skąd: Laskowa/Kraków
Wysłany: Pią Sie 10, 2007 20:56   
   Zwierzątka: Zoo


Merch, to załóż własną hodowlę i hoduj sobie w niej aguty i blacki, bo każde inne odstępstwo od normy może być niebezpieczne.
W jaki inny sposób, niż próbując, możemy się przekonać czy to bezpieczne czy nie?
To tak samo jak z innymi miotami kontrolnymi - może wyjść czysta linia albo nowotwór w pierwszym pokoleniu i linię się wycofuje.
Poza tym nikt tu nie mówi o mnożeniu na potęgę, tylko o próbach. No i nadal czekam na odpowiedź, jak się ma wklejony przez Ciebie link do artykułu do odd eye?
_________________
Biszkopt i Baton <3~

Kredka i Kropka <3~

['] Bąbel Szuler Ronnie Furby Roy Amidamaru Ceylon Richie Szafir Lilu Toffee Nutella Harriet Rubi Beza Astra Coral Pralinka Danielle Pyza Picia Larunia Mary Loki Drops Achajka Ogryzek Holly Nela Foton Nitael Ushi Eustachy Pinky Budyń [']
 
 
     
merch
[Usunięty]

Wysłany: Pią Sie 10, 2007 21:00   

odpowiedziałam

i napisz mi co rozumiesz przez czystą linię- bo ja nie znam takiego pojecia.

Natomiast mówiąć o lini w ogóel ma się na mysli tzw linię wyprowadzoną- czyli hodowaną metodą wielokrotnego chowu wsbnego linie niemal homozygotyczną.
 
     
L. 
wtulony kropek.



Zaproszone osoby: 21
Dołączyła: 09 Gru 2006
Posty: 6251
Wysłany: Pią Sie 10, 2007 21:11   

co to by były za wrzaski jakby człowiek chciał dla spr. linii/czy czegoś innego wykonać inbreed... wole nie myśleć..

Poza tym Waldo został też ojcem miotu D Rat's Troop :wink:
Powinnaś się merch trochę interesować tudzież być na bierząco w szczurach i miotach w Polsce.

Na temat dumbo, rex'ów i innych rzeczy juz śpiewaliśmy i zawsze jest to temat bagno.
Poza tym myśle, ze takie problemy hodowlane powinny byc bardziej rozstrzygane na forum shsrp - w koncu od czegoś ono jest.
_________________

 
     
Ratata 
death note



Dołączyła: 07 Sty 2007
Posty: 533
Skąd: Laskowa/Kraków
Wysłany: Pią Sie 10, 2007 21:29   
   Zwierzątka: Zoo


Ehh, nie chciałam tego tak ująć, ale L. ma rację w sumie.
Bo to sprawa hodowców i Stowarzyszenia, jakie szczury i w jaki sposób będą rozmnażane.
Mówiąc o czystej linii, mam na myśli linię wolną od raka chociażby i do wyhodowania której powinniśmy dążyć.
I nie będę więcej z Tobą Merch "dyskutować", bo zaczynasz się czepiać pierdół, zupełnie bezpodstawnie, jak dawniej na dziabie chociażby :roll:
Jak będziesz mieć jakieś pewne badania czy dowody że odd eye wiąże się z megacolonem i że rozmnażanie takich szczurów niesie ze sobą ryzyko - ok.
Natomiast teraz Twoje obawy mnie nie interesują, bo są wyłącznie Twoją prywatną opinią, wartą tyle samo, co i nasza. Słowo przeciwko słowu, ot co. Dlatego uważam, że temat powinno się zamknąć, zanim zeżremy się żywcem, a otworzyć dopiero, jak będzie wiadomo coś pewnego.
_________________
Biszkopt i Baton <3~

Kredka i Kropka <3~

['] Bąbel Szuler Ronnie Furby Roy Amidamaru Ceylon Richie Szafir Lilu Toffee Nutella Harriet Rubi Beza Astra Coral Pralinka Danielle Pyza Picia Larunia Mary Loki Drops Achajka Ogryzek Holly Nela Foton Nitael Ushi Eustachy Pinky Budyń [']
 
 
     
L. 
wtulony kropek.



Zaproszone osoby: 21
Dołączyła: 09 Gru 2006
Posty: 6251
Wysłany: Pią Sie 10, 2007 21:44   

Po prostu został popełniony pewien błąd, za który płacą teraz wszyscy hodowcy.
Pewne tematy powinny być prowadzone tylko w zakresie pewnej grupy, bo gdy tak nie jest to lepiej nie mówić.

amen.
_________________

 
     
Ratata 
death note



Dołączyła: 07 Sty 2007
Posty: 533
Skąd: Laskowa/Kraków
Wysłany: Pią Sie 10, 2007 21:48   
   Zwierzątka: Zoo


amen
_________________
Biszkopt i Baton <3~

Kredka i Kropka <3~

['] Bąbel Szuler Ronnie Furby Roy Amidamaru Ceylon Richie Szafir Lilu Toffee Nutella Harriet Rubi Beza Astra Coral Pralinka Danielle Pyza Picia Larunia Mary Loki Drops Achajka Ogryzek Holly Nela Foton Nitael Ushi Eustachy Pinky Budyń [']
 
 
     
merch
[Usunięty]

Wysłany: Pią Sie 10, 2007 22:03   

lini wolnej od raka na pewno nie uda się stworzyć- jest to choroba miedzy innymi spowodowana starzeniem - linie wolne od megacolonu mozna by..... gdyby któs chciał.

A propos innego szczurzego forum - dyskusja o chorobach przy sprowadzeniu rasowców była własnie tam i owszem właśnie tam między innymi ja z krwiopijką zwracałysmy uwagę na pewne problemy - no ale i wtedy i teraz jakoś mało kto się tym przejmował.
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Sie 10, 2007 22:18   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


L. napisał/a:
Po prostu został popełniony pewien błąd, za który płacą teraz wszyscy hodowcy.
Pewne tematy powinny być prowadzone tylko w zakresie pewnej grupy, bo gdy tak nie jest to lepiej nie mówić.


Takie podejście wskazuje, jakby ktoś miał coś do ukrycia. Dobra hodowla sama się obroni przed zarzutami i tyle :]
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
L. 
wtulony kropek.



Zaproszone osoby: 21
Dołączyła: 09 Gru 2006
Posty: 6251
Wysłany: Pią Sie 10, 2007 22:21   

AngelsDream napisał/a:

Dobra hodowla sama się obroni przed zarzutami i tyle :]


nie przeczę :wink:

..ale też uważam, że są pewne tematy, które nie powinny wychodzić poza pewne grono.
_________________

 
     
Ratata 
death note



Dołączyła: 07 Sty 2007
Posty: 533
Skąd: Laskowa/Kraków
Wysłany: Pią Sie 10, 2007 23:00   
   Zwierzątka: Zoo


Merch, Twoje łapanie za słówka niemal uniemożliwia normalną dyskusję.
Dobrze wiesz, że chodzi o linie wolne od dziedzicznej skłonności do zachorowań na nowotwory - jak Wistary czy obecne chocolate'y z SGGW.
Poza tym to forum faktycznie nie powinno być miejscem do snucia planów hodowlanych i omawiania strategii :roll:
Od tego jest forum SHSR i jego członkowie, chyba tam powinna przenieść się cała dyskusja i wszelkie postulaty powinny być kierowane właśnie tam.
_________________
Biszkopt i Baton <3~

Kredka i Kropka <3~

['] Bąbel Szuler Ronnie Furby Roy Amidamaru Ceylon Richie Szafir Lilu Toffee Nutella Harriet Rubi Beza Astra Coral Pralinka Danielle Pyza Picia Larunia Mary Loki Drops Achajka Ogryzek Holly Nela Foton Nitael Ushi Eustachy Pinky Budyń [']
 
 
     
Viss
[Usunięty]

Wysłany: Pią Sie 10, 2007 23:10   

Ratata napisał/a:
Od tego jest forum SHSR i jego członkowie, chyba tam powinna przenieść się cała dyskusja i wszelkie postulaty powinny być kierowane właśnie tam.
Słuszna uwaga. Dlatego proszę wrócić do pierwotnego tematu tej dyskusji. Dalsze offtopy będą cięte.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.08 sekundy. Zapytań do SQL: 12