Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Kolor oczu - ODD EYE
Autor Wiadomość
L. 
wtulony kropek.



Zaproszone osoby: 21
Dołączyła: 09 Gru 2006
Posty: 6251
Wysłany: Nie Sie 05, 2007 17:33   

Clown, http://www.shsrp.pl/forum....php?f=10&t=198 tutaj masz starsze i nowsze info dotyczące megcolonu.

a co do odd eye i mega ja sie nie wypowiadam.
_________________

 
     
Nisia 
ofiara losu


Dołączyła: 28 Mar 2006
Posty: 3881
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Sie 06, 2007 11:27   
   Zwierzątka: ogony


L., ten artykuł jest skopiowany z alloszczura. Na allo jest też dłuższa dyskusja nad tą chorobą :)
_________________
Wśród Aniołków: Henia, Fatka, Alif Matsura, Hela, Lola, Beba, Iskierka, Šamsi, Tomiś, Calypso, Tamarka, Morelka, Szpulka, Śliwka, Ahirka i Zdenka :(
 
 
     
pituophis 
( . )( . )


Dołączył: 17 Sty 2007
Posty: 1431
Wysłany: Pon Sie 06, 2007 17:08   
   Zwierzątka: węże, koty, jeż, rogatki, eublefary i sporo gryzoni


Nie zgadzam się. W życiu nie spotkałem husky z megacolonem. Moim zdaniem on u tej odmiany praktycznie nie występuje.

merch , wszystkie hodowane szczury to zbiorowiska uniemożliwiających życie na wolności anomalii i mutacji. Husky striped nie jest "bardziej anomalny" ani "mniej anomalny" od odd eye'a, dumbo albo fuzza.
Jest tylko u nas bardziej popularny.

I NIE MA DOWODU że odd -eye zwiększa ryzyko megacolonu, bo są linie odd-eye bez blaze, u których nie wystąpił ani razu megacolon. Ani razu u jakiegokolwiek szczura odd-eye i tylko i wyłącznie odd-eye.
Więc równie dobrze możemy mówić że dumbo są głuche, fuzzy upośledzone, albo tym podobne bzdury...
_________________
Love is a flaw, love never completely under will :]
 
 
     
merch
[Usunięty]

Wysłany: Pon Sie 06, 2007 18:21   

A różowookie kiwają sie bo lubia :P
 
     
Nisia 
ofiara losu


Dołączyła: 28 Mar 2006
Posty: 3881
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Sie 07, 2007 09:41   
   Zwierzątka: ogony


merch, czepiasz się.
Cezmu się upierasz, że takie a takie szczurki są uposledzone, ich trzymanie w domu jest męczeniem, a mega wystąpi w miocie, choć na te rzeczy, jak podaje pituophis, nie ma dowodów?
_________________
Wśród Aniołków: Henia, Fatka, Alif Matsura, Hela, Lola, Beba, Iskierka, Šamsi, Tomiś, Calypso, Tamarka, Morelka, Szpulka, Śliwka, Ahirka i Zdenka :(
 
 
     
Clown 



Dołączył: 19 Mar 2007
Posty: 71
Skąd: Berlin
Wysłany: Wto Sie 07, 2007 12:41   
   Zwierzątka: szczury


pytalem sie tez u nas w chodowlach, i nikt nie widzial Odd Eye z Megacolonem. P.s. sa tez black eyed, ktore sie kiwaja.
_________________
Clown`s HypocRats t Berlina
 
     
sachma 



Zaproszone osoby: 15
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 5423
Skąd: Pruszcz Gd
Wysłany: Pią Sie 10, 2007 09:50   

mowiac ze odd eye jest powiazany z mega, rownie dobrze mozemy powiedziec ze blue jest powiazany z mega.. jesli odd eye wystepuje w liniach niskiego ryzyka to nie ma mozliwosci wystapienia mega wrodzonego. jesli jednak cecha odd eye jest w linii wysokiego ryzyka, moze wystapic mega, ale wiazanie go z cecha odd eye jest zwyklym polowaniem na czarownice - czyli glupie uogolnianie.
 
 
     
merch
[Usunięty]

Wysłany: Pią Sie 10, 2007 16:49   

Problem polega na tym ,ze na to uogólnianie nie zdobyłam się ja tylko twórcy dość renomowanej " szczurzej strony " oczywiscie może okazać sie , ze jedynieprzez przypadek taka korelacja była - a geny są zupełnie niezależne. Inna rzecz ,ze o ile moge wyobrazic sobie ,ze kolor niebieski futerka jest ładny czy też ładne są siamese - to zupełnie nie przemawia do mnie że ładne jest oko jedno inne drugie inne : sachma powiedz szczerze chciałabyś mieć jedno oko czerwone?- nawet gdyby nie wiazało sie to z gorszym widzeniem czy większą wrażliwościa na swiatło?

Nisia czepiam sie gdyż , mam takie ( byc może nieaktualizowane ) informacje i dla mnie osobiście ryzyko jest za duże w stosunku do niby poządanej cechy ( jedno oko czerwone).
I rozumiem ,ze też kupujesz przynajmniej czerwoną soczewkę kontaktową - bo tak jest ładniej...
 
     
Nisia 
ofiara losu


Dołączyła: 28 Mar 2006
Posty: 3881
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Sie 10, 2007 16:52   
   Zwierzątka: ogony


No cóz, na czerwone raczej nie mam szans, ale jedno niebieskie, a drugie zielone? Hmmm.... Super!
_________________
Wśród Aniołków: Henia, Fatka, Alif Matsura, Hela, Lola, Beba, Iskierka, Šamsi, Tomiś, Calypso, Tamarka, Morelka, Szpulka, Śliwka, Ahirka i Zdenka :(
 
 
     
Ratata 
death note



Dołączyła: 07 Sty 2007
Posty: 533
Skąd: Laskowa/Kraków
Wysłany: Pią Sie 10, 2007 20:03   
   Zwierzątka: Zoo


Nisia popieram, mieliśmy kiedyś w Instytucie Austriackim koordynatora z takimi oczami - wyglądał bosko.
Natomiast uważam, że dyskusja zmierza nie w tym kierunku, co trzeba; bo tak naprawdę niczyje gusta nie mają tu znaczenia, dla kogoś innego brak sierści może być "niby pożądaną cechą".
Tu chodzi o to, czy faktycznie istnieje związek odd eye z megacolonem. IMO nie, bo odd eye nie musi mieć przecież znaczeń na twarzoczaszce?
_________________
Biszkopt i Baton <3~

Kredka i Kropka <3~

['] Bąbel Szuler Ronnie Furby Roy Amidamaru Ceylon Richie Szafir Lilu Toffee Nutella Harriet Rubi Beza Astra Coral Pralinka Danielle Pyza Picia Larunia Mary Loki Drops Achajka Ogryzek Holly Nela Foton Nitael Ushi Eustachy Pinky Budyń [']
 
 
     
merch
[Usunięty]

Wysłany: Pią Sie 10, 2007 20:36   

Idzie o to , ze moim zdaniem niewiadomo czy istnieje.

http://www.curiosityrats.com/geneticsmarkings.html




http://209.85.129.104/sea...lient=firefox-a


A a propos tych odd eye bez blase i husky - to widział ktoś takiego? w czyim miocie były - bo ja na ogół natykałam się na odd eye tylko u szczurków ze znaczeniami.
Ostatnio zmieniony przez merch Pią Sie 10, 2007 21:06, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Ratata 
death note



Dołączyła: 07 Sty 2007
Posty: 533
Skąd: Laskowa/Kraków
Wysłany: Pią Sie 10, 2007 21:04   
   Zwierzątka: Zoo


Cytat:
In human beings the disease is not always genetic or hereditary, but in rats, it is,

nieprawda :roll:
Poza tym gdzie tu jest cokolwiek o odd eyeach? przegapiłam?
_________________
Biszkopt i Baton <3~

Kredka i Kropka <3~

['] Bąbel Szuler Ronnie Furby Roy Amidamaru Ceylon Richie Szafir Lilu Toffee Nutella Harriet Rubi Beza Astra Coral Pralinka Danielle Pyza Picia Larunia Mary Loki Drops Achajka Ogryzek Holly Nela Foton Nitael Ushi Eustachy Pinky Budyń [']
 
 
     
merch
[Usunięty]

Wysłany: Pią Sie 10, 2007 21:12   

Ratata napisał/a:
Cytat:
In human beings the disease is not always genetic or hereditary, but in rats, it is,

nieprawda :roll:
Poza tym gdzie tu jest cokolwiek o odd eyeach? przegapiłam?


owszem przegapiłaś - jest w kilku miejscach np tu : Hre: Restricted hood gene; Homozygous lethal, fades colors and causes odd-eyes, sometimes sterility in males
Hro: Roberts gene; Homozygous lethal, fades colors and causes odd-eyes

Tu akurat bym polemizowała - bo nawet u ludzi poza rzadkimi przypadkami jest to choroba wrodzona.
Zdaje sie ,ze u szczurów ma również taki charakter.

Natomiast przy okazji warto zaznaczyć ,ze na żadnej stronie ani na zadnym żródle nie mozna polegać w pełni czasem nim dojdzie sie do ustalenia faktycznych zalezności pojawia sie wiele prac o przeciwstawnych wnioskach.
Dlatego jak moze uważny czytelnik zauważył w swoich postach w tym temacie uzywam sformułowania ,że odd eye moze korelować z megacolonem.

A co do tego to chyba nikt nie ma watpliwości....
Ostatnio zmieniony przez merch Pią Sie 10, 2007 21:18, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
L. 
wtulony kropek.



Zaproszone osoby: 21
Dołączyła: 09 Gru 2006
Posty: 6251
Wysłany: Pią Sie 10, 2007 21:12   

Cytat:
A a propos tych odd eye bez blase i husky - to widział ktoś takiego? w czyim miocie były - bo ja na ogół natykałam się na odd eye tylko u szczurków ze znaczeniami.


merch, Waldo Little Stuart : dumbo, lilac, american berkshire, merle - nie jest ani blazede, ani husky, nie ma ŻADNYCH znaczen na głowie i jest odd eye (pink, ruby) 8)
_________________

 
     
Ratata 
death note



Dołączyła: 07 Sty 2007
Posty: 533
Skąd: Laskowa/Kraków
Wysłany: Pią Sie 10, 2007 21:16   
   Zwierzątka: Zoo


Wiecie co... Niemcy na swoich forach piszą, że rexy są upośledzone i że rozmnażanie dumbo MOŻE nieść ze sobą jakieś negatywne konsekwencje, a że nie ma na to żadnych dowodów, to nie będą ich rozmnażać na wszelki wypadek.
Moim zdaniem takie podejście to droga donikąd, jak nie będziemy rozmnażać, to nigdy się nie dowiemy, ja to na prawdę jest :roll:
_________________
Biszkopt i Baton <3~

Kredka i Kropka <3~

['] Bąbel Szuler Ronnie Furby Roy Amidamaru Ceylon Richie Szafir Lilu Toffee Nutella Harriet Rubi Beza Astra Coral Pralinka Danielle Pyza Picia Larunia Mary Loki Drops Achajka Ogryzek Holly Nela Foton Nitael Ushi Eustachy Pinky Budyń [']
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.14 sekundy. Zapytań do SQL: 11