Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Kolor oczu - ODD EYE
Autor Wiadomość
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Sie 02, 2007 12:06   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


gijane, myślę, że różnice nie są aż tak duże - w końcu to nie jest oko pink i oko czarne.

Czy dyskomfort... Hmm, ja myślę, że podobny jak u wszystkich czerwonookich.
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
Nisia 
ofiara losu


Dołączyła: 28 Mar 2006
Posty: 3881
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Sie 02, 2007 12:34   
   Zwierzątka: ogony


Gwoli przypomnienia.
Komórki odpowiedzialne za kolor znajdują się początkowo w okolicach rdzenia kręgowego i w pewnym momencie u płodu migrują w różne miejsca. Odpowiadają zarówno za kolor sierści, jak i oczu. Jeśli do głowy nie dojdą (albinoski) to oczka nie nabywają koloru, więc są czerwone (od naczynek krwionośnych). Jeśli kolor jest "słaby" (np. champagne) to też jest to za słaby barwnik, aby wybarwic oczka (pozostają czerwone). Na tej zasadzie możnaby powiedzieć (nie wiem, o ile to jest prawdą), że albinoski mają oczy pink, a te ze słabym kolorem na łebku ruby.
Jeśli z kolei kolor jest silniejszy i zajmie całą głowę to zazwyczaj oczy są black, a jesli tylko częściowo - to dark ruby.
Dlatego wydaje mi się, że odd-eye jest wyjątkiem. W miejscu, gdzie oczko jest bardziej ciemne na łebku powinno byc więcej barwnika, a po drugiej stronie głowy mniej - i dlatego tamto oczko jest jaśniejsze. Ale mimo wszystko nie widziałam przypadku, aby szczurek z choć troszkę wybarwionym łebkiem (ciemnym kolorem) miał oczka czerwone.
Dlatego, na logikę, możliwe jest odd-eye black i dark ruby, ale niemożliwe jest połączenia oczka czerwonego z ciemnym.
Oczko dark ruby na pewno gorzej widzi, ale bez przesady. I szczurek z oczkami black i dark ruby z powodzeniem sobie radzi, zwłaszcza, że ma tak od urodzenia. Tak jak człowiek z różną wadą wzroku w obu oczach (ja tak mam - jedno zdrowe, a na drugim -3,5; w zasadzie nawet bez okularów widzę).
_________________
Wśród Aniołków: Henia, Fatka, Alif Matsura, Hela, Lola, Beba, Iskierka, Šamsi, Tomiś, Calypso, Tamarka, Morelka, Szpulka, Śliwka, Ahirka i Zdenka :(
 
 
     
merch
[Usunięty]

Wysłany: Czw Sie 02, 2007 21:39   

Hmmm
niestety dziś nie mam czasu - ale jak ja śledziłam temat nie było dokładnych sprawdzonych danych na temat dziedziczenia megacolonu , cechy blase, i cewchy husky- jeśli coś wyjasniono to poproszę o linki.
Pitu owszem kaptury i irishe też - ale to są symetryczne zmiany migracji komórek barwnikowych , wiadomo jak sie dziedziczą i o ile mi wiadomo nie wiazą sie ani z megacolonem ani z zaburzeniami widzenia.
Dzieci z krótkimi kończynami też sobie nezle radzą - to co zalecimy wszystkim ciężarnym ponownie Thalidomid bo to nic takiego - a może komuś dziewczynka z agenezją kończyn spodoba sie bardziej....
Nisia - jesli coś jest wadliwe to jest wadliwe- przyczynianie się do zwiększenia ilości ułomnych zwierząt - bo czy widzi tak czy innaczej to nie ma znaczenia jest dla mnie nie w porządku i już.
 
     
zywym_trudniej 
Po prostu Marta



Dołączyła: 30 Lis 2006
Posty: 679
Skąd: Toruń
Wysłany: Czw Sie 02, 2007 22:21   

Merch o ile mi wiadomo miałaś w planach rozmnoży samice blazed i to w dodatku prawie roczną. Ja będę z ciekawością obserwowała Twoja hodowlę i zwrócę uwagę na to czy nie będziesz hodować szczurów czerwonookich. Sorry, ale trąca mi to trochę hipokryzją.
 
 
     
pituophis 
( . )( . )


Dołączył: 17 Sty 2007
Posty: 1431
Wysłany: Czw Sie 02, 2007 23:35   
   Zwierzątka: węże, koty, jeż, rogatki, eublefary i sporo gryzoni


Ja tylko sprostuję, że megacolon nie ma nic a nic wspólnego z husky.
_________________
Love is a flaw, love never completely under will :]
 
 
     
zywym_trudniej 
Po prostu Marta



Dołączyła: 30 Lis 2006
Posty: 679
Skąd: Toruń
Wysłany: Pią Sie 03, 2007 00:19   

Pitu, husky ma coś wspólnego z megacolonem. Polecam lekture ostatniego postu Nezu.

http://www.shsrp.pl/forum....php?f=10&t=198
Ostatnio zmieniony przez zywym_trudniej Pią Sie 03, 2007 00:23, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Sie 03, 2007 00:20   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


Ja tylko proszę, żeby dyskusja nie odeszła za bardzo od tematu.
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
Clown 



Dołączył: 19 Mar 2007
Posty: 71
Skąd: Berlin
Wysłany: Pią Sie 03, 2007 02:40   Odd Eyes
   Zwierzątka: szczury


siema zan sie ktos dobrze na Odd Eyes????
_________________
Clown`s HypocRats t Berlina
 
     
zywym_trudniej 
Po prostu Marta



Dołączyła: 30 Lis 2006
Posty: 679
Skąd: Toruń
Wysłany: Pią Sie 03, 2007 09:23   

Clown nie za bardzo wiem co masz na mysli :) Ja odd eyes hoduje a co za tym idzie wiem o tym sporo. Tylko nie wiem o jakie konkretnie informacje Ci chodzi.
 
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Sie 03, 2007 09:53   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


Off-Topic:
zywym_trudniej, post był przeniesiony z rozmnażania. Może to coś pomoże.
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
merch
[Usunięty]

Wysłany: Pią Sie 03, 2007 17:50   

Zywym trudniej nie wiem jak potoczą sie losy mojej hodowli - i za pewne jest bardzo prawdopodobne ,ze pojawiąsie w niej szczury czerwonookie , byc może nawet odd eye - choć wolałabym nie , czy blased. Jednak co innego ,że sie pojawią a co innego z miejsca zakładać ze każda " anomalia" szczurowi nie przeszkadza - i bezkrytycznie rozmnażać szczury - które są tak czy innaczej ułomne.
OT - a, to ,ze w ogóle coś ci wiadomo o tym , ze planowałam rozmnozenie pewnej samicy - nota bene nie blase , swiadczy bardzo źle o osobach z którymi o tych planach rozmawiałam - bo dość jasno zastrzegałam ,ze nie jestem zainteresowana popularyzacją tego tematu.
 
     
Clown 



Dołączył: 19 Mar 2007
Posty: 71
Skąd: Berlin
Wysłany: Sob Sie 04, 2007 11:21   
   Zwierzątka: szczury


Sorry ale nie umiem takiej polskiej laciny merch, wogule nie wiem co ty tam napisalas :shock:

Chcialem wjedziec jak wy najlepjej rozmnarzacie Odd Eyes?

1. Odd Eye x Odd Eye
2. Odd Eye x Nie Odd Eye
3. Odd Eye x Odd Eye carrier
4. Odd Eye carrier x Odd eye carrier????

Tu mowja ze naj lepjej jest metoda 3. i 4.
Wogule nie wychodza przy metodzie 2.
_________________
Clown`s HypocRats t Berlina
 
     
sachma 



Zaproszone osoby: 15
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 5423
Skąd: Pruszcz Gd
Wysłany: Sob Sie 04, 2007 20:09   

ja byl sie obawiala miotu odd eye x odd eye - nie mam dowodow, nie mam badan, ale dla spokoju sumienia byl tego nie zrobila..

z powodzeniem uzyskiwane sa odd eye po dwoch carrerach i po odd eye x carrer - i mysle ze to jest najlepsze - nie widzialam miotu po dwoch odd eye, dlatego do poki ktos nie sprobuje ja tego nie zrobie - bardziej mi zalezy na pewnosci co do wynikow niz na eksperymentach.
Clown, radzilabym popatrzec po stronach czeskich hodowli - oni maja mase miotow - i poogladac jakie mioty byly co sie urodzilo, napisac majla do hodowcy i sie dopytac - najlepsze jest doswiadczenie, bo nie wszystkim badania mozna ufac.
 
 
     
merch
[Usunięty]

Wysłany: Sob Sie 04, 2007 22:27   

Clown napisze po polsku najprościej jak umiem : odd eye mogą współistnieć z megacolonem ( smiertelna choroba jelit)
odd eye wiązą sie z gorszym i asymetrycznym widzeniem.
Odd eye dla mnie to nie uroda tylko dziwność
WNIOSEK : jestem przeciw celowemu hodowaniu szczurów odd eye .
Mam nadzieje ,że zrozumiałeś?
 
     
Clown 



Dołączył: 19 Mar 2007
Posty: 71
Skąd: Berlin
Wysłany: Nie Sie 05, 2007 13:31   
   Zwierzątka: szczury


pjerwsze slysze ze odd eye to Megacolon morze mjec. To chyba corob ktora jest u high white rats?????
_________________
Clown`s HypocRats t Berlina
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.09 sekundy. Zapytań do SQL: 11