Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
[ZABRONIONE] Penstrep - penicylina i streptomycyna.
Autor Wiadomość
ntliee 
czyli Natalia



Dołączyła: 02 Lut 2007
Posty: 239
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sob Lip 28, 2007 16:19   
   Zwierzątka: Elroy


ja też ufam im i zarazem wam bardziej, tylko że u mnie w mieście są jeszcze 2 lecznice tylko, żeby jechać gdzieś dalej trzeba by czekać do poniedziałku..
teraz żadna inna nie odpowiada..
a ja w poniedziałek już mam samolot i po prostu nie moge z nim zostać i wszystkiego sama dopilnować :(
naprawdę jestem strasznie załamana ;(
zadzwonię do oazy, tylko gdyby ktoś mi mogł podać numer..

edit/
numer juz znalazłam..
pani powiedziała że może się nic nie stać, ale że może się też kumulować w organiźmie i szczur może źle reagować..dam mu w takim razie lakcid i będę czekać
_________________
w :serducho: : Melvin, Cheddar, Spike, Bloo, Capi, Remus
 
 
     
merch
[Usunięty]

Wysłany: Sob Lip 28, 2007 21:57   

Powiem tak - o ile dobrze zrozumiałam to szczurek dostaje ten lek doustnie? tak sie składa ,ze zaden z tych leków nie wchłania sie z przewodu pokarmowego takze na szczęście nie za bardzo mógł zaszkodzić szczurkowi pomóc zreszta też nie mógł - co do weta - wet , który nie ma podstawowych wiadomości na temat leków - to zaden wet - trzeba go wpisać na liste niepolecanych i zakończyc temat...
 
     
Viss
[Usunięty]

Wysłany: Sob Lip 28, 2007 22:00   

ntliee napisał/a:
dam mu w takim razie lakcid i będę czekać
ale czekać na co..? Sama mówiłaś, że w poniedziałek wyjeżdzasz... Kto i jak zajmie się szczurkiem potem?
 
     
ntliee 
czyli Natalia



Dołączyła: 02 Lut 2007
Posty: 239
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sob Lip 28, 2007 22:19   
   Zwierzątka: Elroy


merch, tak doustnie, niby troche mniej ciężko oddycha, z tego co zaobserwowałam kupka jest troche bardziej miękka niż normalna

Viss, czekać co czy nic złego mu nie będzie, na razie czuje się ani lepiej ani gorzej..
jutro rano z samego rana ide do weterynarza innego, rozmawiałam z nim przez telefon i powiedział, że dzisiaj lepiej już go nie męczyć i podać właśnie lakcid osłonowo, dostaje też betaglukan i vibovit, dokarmiam nutridrinkiem
a szczurkami zajmą się rodzice, zapisałam na kartce co i jak dawać, na szczęście Melvin ma apetyt więc nie ma z tym problemów
_________________
w :serducho: : Melvin, Cheddar, Spike, Bloo, Capi, Remus
 
 
     
Nisia 
ofiara losu


Dołączyła: 28 Mar 2006
Posty: 3881
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Lip 30, 2007 10:45   
   Zwierzątka: ogony


merch napisał/a:
tak sie składa ,ze zaden z tych leków nie wchłania sie z przewodu pokarmowego

I na całe szczęście.

Na dziabie ktos kiedys pisał, że kropla penicyliny może szczurka nawet zabić. Więc nie bez powodu żaden ze znanych mi wetów leczących gryzonie podaje "z góry" enrofloksacynę (też o szerokim spektrum działania), a nie penicylinę. I ani na tym forum, ani na dziabie, ani na forach angielskich i amerykańskich nikt nigdy nie leczył szczurka penicyliną. Zawsze przede wszystkim Baytril.
ntliee napisał/a:
niby troche mniej ciężko oddycha

To może być złudzenie. Czasem widzimy coś, co chcemy zobaczyc, a faktycznie tego nie ma.
ntliee napisał/a:
kupka jest troche bardziej miękka niż normalna

Każdy antybiotyk podany doustnie zabija bakterie przewodu pokarmowego. Niezależnie od tego, jak się wchłania. Dlatego zawsze będą miękie kupki i zawsze trzeba dawać probiotyk (np. Lakcid). Jesli to się zaniedba, to może się rozwinąć np. zapalenie jelit.
_________________
Wśród Aniołków: Henia, Fatka, Alif Matsura, Hela, Lola, Beba, Iskierka, Šamsi, Tomiś, Calypso, Tamarka, Morelka, Szpulka, Śliwka, Ahirka i Zdenka :(
 
 
     
zasadzkas 



Dołączyła: 13 Maj 2007
Posty: 1214
Wysłany: Pon Lip 30, 2007 13:27   
   Zwierzątka: dobermanka


Nisia napisał/a:
Każdy antybiotyk podany doustnie zabija bakterie przewodu pokarmowego. Niezależnie od tego, jak się wchłania. Dlatego zawsze będą miękie kupki i zawsze trzeba dawać probiotyk (np. Lakcid). Jesli to się zaniedba, to może się rozwinąć np. zapalenie jelit.

A można zastąpić jogurtami, jak u ludzi?
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Lip 30, 2007 13:28   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


zasadzkas, można, ale powiedzmy, że w przypadku 'mocniejszych antybiotyków' lepiej podać lakcid.
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.19 sekundy. Zapytań do SQL: 12