Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Rzeczy niejadalne, ale zjadane - papier, mydło, kosmetyki
Autor Wiadomość
magda__________
[Usunięty]

Wysłany: Nie Mar 26, 2006 21:10   Jedzenie żwirku

tylko wiecia mam kolejny problem z moim killciem, zmienilam mu trociny na zwirek no i moj szczurek strasznie go gryzl, siekal na dobny mak i wydaje mi sie ze troche mu to zaszkodzilo, chyba sie najadl tego zwirku. nie mial takiego apetytu jak zwykle i strasznie ale naprawde strasznie duzo pije, mial moze juz ktos z was podobny problem??
Ostatnio zmieniony przez Layla Pon Mar 26, 2012 10:37, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
foka_z_zakonu
[Usunięty]

Wysłany: Pon Mar 27, 2006 13:43   

nie martw sie, nic mu nie bedzie. szczurki maja to do siebie, że wszystkiego probują, co prawda mój Tymek nigdy nie przejawiał miłości do żwirku ale widocznie twoj to taki typ :]
postaraj się urozmaicić mu pokarm tak zeby nie miał takich ciągotek :wink:
 
     
KAKA 


Dołączyła: 06 Lis 2005
Posty: 104
Skąd: Wrocław
Wysłany: Śro Mar 29, 2006 21:00   
   Zwierzątka: szczur(y)


jeśli zaczął wpierdzielać żwirek ( masz takie kamyczki czy cat's dream ??? ) no to daj więcej wapna
 
 
     
magda__________
[Usunięty]

Wysłany: Pią Mar 31, 2006 17:26   

juz wszystko ok:):)szczuru jestr zdrowy i w pelni sil:):)
 
     
sachma 



Zaproszone osoby: 15
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 5423
Skąd: Pruszcz Gd
Wysłany: Pon Lis 20, 2006 22:57   

Bojka tez je zwirek... tylko ze ona ja wszystko... papier toaletowy, chusteczki.. sciolke no smell no i catsa tez podjada :|
zastrzegam ze miskazawsze jest pelna :P
 
 
     
Nisia 
ofiara losu


Dołączyła: 28 Mar 2006
Posty: 3881
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Lis 21, 2006 13:28   
   Zwierzątka: ogony


sachma, ze względu na jedzenie wetka ostrzegała mnie przed "no-smellem". Tym bawełnianym. Niebezpieczeństwo zatkania brzuszka lub jelit.

Dla mnie aktualnie rewelka to ten celulozowy Toa-Latt. Tego mogą żreć do oporu - toż to jak papier.
_________________
Wśród Aniołków: Henia, Fatka, Alif Matsura, Hela, Lola, Beba, Iskierka, Šamsi, Tomiś, Calypso, Tamarka, Morelka, Szpulka, Śliwka, Ahirka i Zdenka :(
 
 
     
sachma 



Zaproszone osoby: 15
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 5423
Skąd: Pruszcz Gd
Wysłany: Wto Lis 21, 2006 13:49   

ja sie wlasnie o to martwie i obserwuje.. tylko wiesz.. one wyjadaja te lupinki ktore sa w no smellu a nie włukna.. co wiecej zdziwila mnie adnotacja na opakowaniu, ze zwierze moze to jescc, bo ulatwia przemiane materii... :| nie wiem co o tym myslec...
 
 
     
Nisia 
ofiara losu


Dołączyła: 28 Mar 2006
Posty: 3881
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Lis 21, 2006 13:58   
   Zwierzątka: ogony


Wiesz, pani doktor (Lidia Lewandowska - ona wie, co mówi) napisała na forum Oazy (pytanie było o to, jakie ściółki stosować):
Cytat:
Cytat:
żwirków drewnianych typu Cat's Best Universal


Te żwirki (typu drewnianego) są bardzo dobre, ale trzeba zwracać uwagę na firmę. Np.Pigwa się absolutnie nie nadaje, bo po nasikaniu na nią przez szczurki zaczyna strasznie pylić, wywołując u nich przewlekłe infekcje dróg oddechowych. Trzeba więc sprawdzić, jak dużo potrzeba wilgoci, aby do takich zjawisk dochodziło. Pigwie wystarczy bardzo mało. Na temat Cat's Best nie umiem się wypowiedzieć, bo osobiście go nie próbowałam - mam nadzieję, że jest lepszy.

Cytat:
ściółki bawełnianej No-Smell

Te ściółki są bardzo milutkie, zwierzątka je lubią, ale dramat zaczyna się wtedy, gdy któreś zechce się nimi najeść. Wtedy trafia na stół operacyjny z zatkaniem żołądka/jelit. Dlatego ich stosowanie jest ryzykowne.

Cytat:
żwirku z kolb kukurydzu Chipsi

To jest bardzo dobre rozwiązanie, jeśli tylko zwierzak je polubi Wink

Zasada jest jedna - nie mogą to być podłoża, które po spożyciu zagrażają życiu zwierzęcia (zatkania), nie mogą być perfumowane (alergie) i nie moga pylić (choroby dróg oddechowych).
Reszta to już gusta właścicieli i zwierzaków

Nt. Toa-Latt nie wyraziła opinii, bo to nowinka i powiedziała, że jeszcze go nie stosowała.
_________________
Wśród Aniołków: Henia, Fatka, Alif Matsura, Hela, Lola, Beba, Iskierka, Šamsi, Tomiś, Calypso, Tamarka, Morelka, Szpulka, Śliwka, Ahirka i Zdenka :(
 
 
     
Azi 



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 19 Lis 2006
Posty: 3402
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie Lut 25, 2007 21:56   Rzeczy niejadalne, ale zjadane - papier, mydło, kosmetyki
   Zwierzątka: Impuls ZR, Impet ZR, Kakashi ZR, Snoopy, Wypłosz i czterolatek


Tak ten dział, bo chodzi o jedzenie chusteczek higienicznych, takich zwykłych, bez balsamu, dokładnie firmy Velvet pakowanych po 150.

Fniszka uwielbia je zaciągać do domku, pozwalałabym jej na to, niech gniazdko buduje gdyby nie to, że w chusteczce znalazłam kilka dziurek. Dziury sa ewidentnie wygryzione i zjedzone, nie ma nigdzie śladów po brakujących częściach. Nie je tego dużo, trochę i nie wiem czy jej pozwalać, w końcu to celuloza, no ale...
_________________
W :serducho: : Gandalf, Bilbo, Frodka, Asfa, Dzika, Yavanna, Fniszka RT, Nessa, Fea RT, Moria, Bajaderka HF, Dafne z TM, Baletka z TM, Finka JR, Sasanka RT, Itsu SR, Ruda, Nastka, Irytacja SR, Luthien Tinuviel AB, Hipokryzja HF, Inazuma SR, Athame HF, Kagura HF, Muffinka HF
Ostatnio zmieniony przez AngelsDream Śro Gru 05, 2012 10:15, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
     
Juni
[Usunięty]

Wysłany: Nie Lut 25, 2007 21:57   

Azi, jestem prawie pewna, że nie jest szkodliwe. I prawie pewna, że gdzieś skrawki są ;) Ja Młodej wrzucam czasem trochę chusteczek jak nie ma szmatek żeby sobie pozanosiła i gniazdko zrobiła :)
 
     
Azi 



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 19 Lis 2006
Posty: 3402
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie Lut 25, 2007 22:00   
   Zwierzątka: Impuls ZR, Impet ZR, Kakashi ZR, Snoopy, Wypłosz i czterolatek


Juni, skrawków nie ma, zreszta przed chwilą dałam jej w łapy chusteczkę dla sprawdzenia, przysiadła i zaczeła ja wcianć :shock:

Dodam, że Fea nie przejawia takich zapędów i jedyne co robi z chusteczka, tp na nią poluje o ile jest ona w ruchu.
_________________
W :serducho: : Gandalf, Bilbo, Frodka, Asfa, Dzika, Yavanna, Fniszka RT, Nessa, Fea RT, Moria, Bajaderka HF, Dafne z TM, Baletka z TM, Finka JR, Sasanka RT, Itsu SR, Ruda, Nastka, Irytacja SR, Luthien Tinuviel AB, Hipokryzja HF, Inazuma SR, Athame HF, Kagura HF, Muffinka HF
 
 
     
Juni
[Usunięty]

Wysłany: Nie Lut 25, 2007 22:04   

Azi, :O No to ciekawie :D Może jej smakuje? W każdym razie myślę, że nie zaszkodzi.
 
     
jokada 



Zaproszone osoby: 2
Dołączyła: 08 Sty 2007
Posty: 2391
Skąd: w-wa, żoliborz
Wysłany: Nie Lut 25, 2007 22:09   

nie sadze żeby szkodziło
u mnie ćiury maja codzien ręczniki papaierowe, które miętola gryzą, szarpia i nie wiedomo co jeszcze i zyja :twisted:
a ja sobie chwale ze moge to im dawac w duzych ilosciach i wymieniac codziennie
_________________
Skunksik / Robin <:3 )~
 
     
Asaurus 
Arg!



Dołączył: 17 Lis 2006
Posty: 1315
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Lut 25, 2007 22:29   
   Zwierzątka: Raum,Godryk,Fejn,Qworonog,Castiel,Inias,Lugh,Liczący,Lekki


Zwierzaki jedzą różne dziwne dla nas rzeczy, jak potrzebują jakiś składników zawartych w danej rzeczy. Np. obgryzanie tynku ze ścian - wapno. Najwidoczniej w tych chusteczkach jest coś, co małej smakuje, czyli tego potrzebuje. Nasze maluchy szatkują chusteczki równo tak, że nie widać nawet czy coś zjadły czy nie, ale myślę, że nawet niespecjalnie, trochę zjadają przy szatkowaniu i jakoś nic im nie jest.
Ostatnio zmieniony przez AngelsDream Pon Lut 26, 2007 10:03, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
     
gijane 
pani Rolnik :)



Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 152
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Lut 26, 2007 09:55   

moj Silverek tez wzera chusteczki. i to tak, ze czasem wyrywa mi je z rak i ucieka czym predzej wcinac.
mysle ze to nie zaszkodzi, chusteczki sa miekkie, rozmiekaja przy kontakcie z woda, wiec arczej nie powinny zapchac przewodu pokarmowego.
_________________

 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.17 sekundy. Zapytań do SQL: 14