Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Dieta dla ciężarnej i karmiącej samicy
Autor Wiadomość
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Lut 03, 2012 13:28   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


quagmire, nadmiarem witamin i owszem - nie wiem co mała obecnie dostaje i bez ustalenia tego z dr nie będę jej nic podawać.

Zrozumcie - ona jest w szpitalu pod opieką dr. Ja mogę mogę co najwyżej sprzątnąć klatkę i w porozumieniu z dr podać takie czy inne jedzenie.
Powtórzę - wieczorem będziemy wiedzieć więcej i ustalimy z dr co obecnie dostaje oraz co i w jakich dawkach można podawać.

A modów proszę o przeniesienie tej dyskusji.
 
     
Martini 



Dołączyła: 14 Sie 2011
Posty: 2625
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Lut 03, 2012 13:30   
   Zwierzątka: kicha z ogoniastymi zwierzątkami...


Pyl napisał/a:
Zrozumcie - ona jest w szpitalu pod opieką dr. Ja mogę mogę co najwyżej sprzątnąć klatkę i w porozumieniu z dr podać takie czy inne jedzenie.


Ano widzisz, ja zapomniałam :doh: Myślałam, że ona już u Wushu.
_________________
think big, start small
 
     
cytryn007 



Dołączyła: 09 Lis 2009
Posty: 1017
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią Lut 03, 2012 14:49   
   Zwierzątka: zero:(


Pyl napisał/a:
Powtórzę - wieczorem będziemy wiedzieć więcej i ustalimy z dr co obecnie dostaje oraz co i w jakich dawkach można podawać.

Dobra to trzymamy kciuki za mamuśke i napisz koniecznie co poradził wet możliwe, ze komuś te informacje kiedyś się przydadzą :)
_________________
Nie boję się obietnic, nie lękam się zazdrości, nie dbam o nagrody kpię z przyzwoitości...
 
     
wushu 



Dołączyła: 26 Gru 2009
Posty: 1021
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Lut 03, 2012 15:46   

Mogę zmiksować na papkę ziarenka z dodatkami. Ja raczej jestem sceptyczna jeśli chodzi o kupne gerberki, wolę zmiksować jej wszystko sama.

Kurczak, jajka, ser biały/żółty, jogurt naturalny, gotowany makaron z miodem, nutridrinkiem, owsianką, orzechami - można?
Jak jest z warzywami i owocami? Które są bezpieczne i nie zasyfią jej mleka? Które warzywa mogę miksować na hendmejdowego gerbera?
Vibovit mogę jej dawać?
Bułka sucha, jakieś zbożowe ciastko, kaszki ryżowe dla dzieci bez mleka.


Sorry jak zabredzam ale dopiero startuję z edukowaniem się w tym zakresie, wcześniej musiałam myśleć o egzaminach... :|
Pyl, kocham Cię za to że tak ich doglądasz, że możesz przed/po pracy wyskoczyć i jeszcze zdać mi relacje smsem. Naprawdę, dziękuję :serducho:

Martini, mam tran. Nie musisz jej od razu chcieć zabrać żeby jej wcisnąć to świństwo :]

edit: jak jest np. z brokułem? Sachma pisała, że daje ciężarówkom, ale skoro już karmi to chyba nie wolno dawać takich rzeczy?
_________________
Moje wesołe naleśniki
Łysa :) Ruda Wushu Sun Rat's :)

Mortek ['] Danuta ['] Łajka ['] Kukiełka Quetzal Anahata ['] Linka Sun Rat's ['] Nirvana Anahata ['] Tuja Emerald Moon ['] Maślana ['] Chmurka Gluty [']
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Lut 03, 2012 15:58   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


Off-Topic:
wushu, bo ja je troszku polubiłam te małe gnojki, wiesz ;)

Ja bym jeszcze podpytała odnośnie produktów wzmagających laktację - czy wiemy co może pomóc poza ogólnie "dobrym odżywieniem"?
 
     
quagmire 



Dołączyła: 16 Maj 2008
Posty: 12121
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Lut 03, 2012 16:01   
   Zwierzątka: Mati, Cielo oraz Finn


wushu, można dawać brokuły. Brokuły mają dużo ważnych witamin, które i samica i młode potrzebują. Ja w ogóle daję surowe, ale ona jest chora i może mieć przez sam ten fakt mniejszy apetyt, szczególnie, że zapalenie ucha często tak działa.
Dopytaj się o witaminy. Vibovit na pewno można podawać, ale nie wiem, jak często.
_________________
"I'm not going to ask you if you just said what I think you just said because I know it's what you just said."

Moje Słonka za TM: Syriusz, Lavian, Fado, Miluś, Ayanek, Oliś, Bibuś, Piesio, Ryjek, Zefirek, Nikuś, Deduś, Jumiś, Viguś, Jazzik, Hiruś, Karmelek, Ilduś, Indi, Szuwarek, Zeze, Ledusia, Mauryś, Kleoszek, Naboo, Przemysław, Remus, Marysia, Tosia :serducho:
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Lut 05, 2012 22:42   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


Miałyśmy napisać do powiedziała dr Ania. Tak więc powiedziała ogólnie mówiąc, że można dawać prawie wszystko, byle bardzo ostrożnie, raczej w niewielkich ilościach i za zmianę (jednego dnia tran, drugiego rybę...), bo prawdopodobnie mała nie jest przyzwyczajona do takiej diety i może dostać sratuchny. Inaczej jest, gdy samica jest przygotowywana do ciąży i przez całą ciążę, przed i po ma wzbogaconą dietę a inaczej, gdy w tej chwili zaaplikujemy mamuśce wszystkie nowości na raz. Bez ograniczeń mówiła o kocim mleku.
I zasugerowała spróbować z... "normalnym jedzeniem" - stawiając hipotezę, że skoro mała nie je standardowej sklepowej mieszanki to być może była żywiona ludzkim jedzeniem. Oczywiście to też bardzo ostrożnie i tylko tym, co wiemy, że nie szkodzi.

Nacisk postawiła raczej na to, aby mała jadła w ogóle odpowiednią ilość niż, żeby było to w 100% zbilansowane. Plus nastawienie na rzeczy nawadniające ze względu na odwodnienie maluchów.

Na pewno potwierdziła vibovit, tran, sery, jajka, gotowanego kurczaka, gotowane warzywa (szczególnie ziemniaki), ryby, jabłko, ogórka (choć nie wiem czy razem z mlekiem), orzechy.
Sugerowała też podanie niewielkiej ilości soli z pokarmem (bo małe są odwodnione, a sól pomaga zatrzymać wodę).

No i maluchy można dokarmiać kocim mlekiem, ale w postaci kropelek zlizywanych z ręki, a nie dokarmiania ze strzykawki/pipety/...

wushu, pamiętasz coś jeszcze?
 
     
Lotya 



Dołączyła: 20 Sty 2009
Posty: 57
Skąd: Katowice/Wrocław
Wysłany: Pon Lut 06, 2012 02:40   

Z tego co wiem to buraki działają wspomagająco na laktację, przynajmniej u koni i krów ;) U ludzi chyba stosuje się sok z buraków. Zawsze można spróbować, jeśli mała będzie jadła.
_________________
Fundacja TARA - Schronisko dla Koni.
http://www.fundacjatara.info/
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.14 sekundy. Zapytań do SQL: 11