Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Dieta dla ciężarnej i karmiącej samicy
Autor Wiadomość
Andzia 
Chemngetuim?



Dołączyła: 01 Lip 2007
Posty: 1512
Skąd: Bielsko - Biała/Kraków
Wysłany: Pon Lip 02, 2007 15:37   Dieta dla ciężarnej i karmiącej samicy
   Zwierzątka: 4 blaski szmaragdowego księżyca,Egir,Darshan i Taran


Witam wszystkich... :wink: Nigdzie nie mogłam znależć informacji na temat karmienia samiczki ciężarnej. Istnieje przypuszczenie że moja malutka została zapłodniona. Mam ją niecały tydzień. Pan w sklepie zapewniał że to samiec a ja uwierzyłam (brak mojego doświadczenia) No cóż w każdym razie w sklepie też była w akwarium z samcami. Nie mam pewności że jest w ciązy ale wole dmuchać na zimne i dowiedzieć się co dokładnie powinnam jej dawać i w jakich ilościach (ma ok 8 tyg.) Do tej pory jadła:
*Karme podstawową z Vitapolu
*Marchewke
*Gotowanego kurczaka
*jabłko
*serek Danio
*gotowane jajko
Hmm do wody dodaje witamine C ale to chyba nie problem, i dwa razy dostała chlebyś z Echinaceą ale już jej nie daje bo to raczej nie wsazane.
Będe bardzo wdzięczna jeśli ktos mógły mi doradzić. Z góry dziękuje :usmiech:
_________________
"Człowieku okryty pyłem martwych słów, wykąp swą dusze w milczeniu..."
Wciąż w moich myślach...Klemens ['], Lita ['], Nadzieja ['], Uwe ['], Nosek ['], Tino ['], Taran ['], Fokus ['], Imbir ['], Gent [']...część mnie odeszła razem z Tobą...Tęsknie...
Ostatnio zmieniony przez AngelsDream Pon Lis 19, 2012 12:11, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon Lip 02, 2007 15:44   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


Andzia, przede wszystkim karma podstawowa Vitapol jest akurat karmą z najniższej półki, jest mało wartościowa. Polecam zmianę karmy na np. Xtra vital lub inne polecane na forum (jest o tym temat). Mała powinna dostawać dużo białka, gotowany kurczak to dobry pomysł. Podawaj jej jeszcze gerberki dla dzieci. Serek Danio- uważam, że Danone zawiera dużo chemii, ale to tylko moje zdanie. Dawaj małej lepiej jakieś jogurty. Wit. C nie jest aż tak potrzebna, szczury same ją wytwarzają.
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
Andzia 
Chemngetuim?



Dołączyła: 01 Lip 2007
Posty: 1512
Skąd: Bielsko - Biała/Kraków
Wysłany: Pon Lip 02, 2007 16:03   
   Zwierzątka: 4 blaski szmaragdowego księżyca,Egir,Darshan i Taran


Dzięki Layla, w takim razie poszukam jakiegoś innego serka albo jogurtu. No i lece do sklepu po inną karme. A czy moge jej dawać do picia mleko np. sojowe? albo jakiś kefirek? :roll:
_________________
"Człowieku okryty pyłem martwych słów, wykąp swą dusze w milczeniu..."
Wciąż w moich myślach...Klemens ['], Lita ['], Nadzieja ['], Uwe ['], Nosek ['], Tino ['], Taran ['], Fokus ['], Imbir ['], Gent [']...część mnie odeszła razem z Tobą...Tęsknie...
 
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon Lip 02, 2007 16:07   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


Andzia, mleko sojowe - jasne. Kefir też, ale trzeba uważać, bo po nim mogą być biegunki.
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
L. 
wtulony kropek.



Zaproszone osoby: 21
Dołączyła: 09 Gru 2006
Posty: 6251
Wysłany: Pon Lip 02, 2007 17:23   

Możesz dać troche mleka dla kociąt :} one je wskazane w stanach nie dozywnia, ale myśle, ze jak troche dostanie to nic sie nie stanie :wink:

Poza tym dużo białka, i jeszcze raz duzo białka ;] w koncu z czegos bedzie musiała wytworzyć mleko :mrgreen:

Layla, nie wspomniała jeszcze o białym twarogu :}
_________________

 
     
sachma 



Zaproszone osoby: 15
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 5423
Skąd: Pruszcz Gd
Wysłany: Pon Lip 02, 2007 18:26   

moje ciezarowki dostawaly :
gotowany kurczak (raz w tygodniu)
gotowane warzywa (brokuly, marchew, ziemniaki, groszek, i co tam jeszcze w domu bylo)
swieze owoce i warzywa
jogurty owocowe (ale nie light - nie ufam produktom light, no i nie jak najtansze, tylko takie ktore sama jem.. np jogobella)
twaróg
gotowany kasze, ryz i makaron (jako dodatek do miesa czy warzyw)
kaszke dla dzieci - ale ta bezmleczna (sa takie dla dzieciaczkow uczulonych na mleko)
gerbery - wszelakie ;) i obiadki i musy owocowe (musy mieszalam z ryżem czy kasza, tak jak i obiadki)
odzywke dla psow i kotow convalescent support - royal canin
gotowana rybka (raz w tygodniu jakies 2-3dni odstepu miedzy ryba i kurczakiem)

jako karma podstawowa od zawsze jest karma dla psow (zawierajaca kolo 16-20% bialka) + karma z lepszej polki (zagraniczne w podobie xtravitala - sa wypisane w temacie o polecanych karmach) + suszone banany + fistaszki + susz warzywny (sprzedaja go w malych opakowaniach, jako dodatek do zup i sosow. nie ma zadnych przypraw, same suszone warzywa).
no i zawsze jakas kolba czy sucha bułka...

do picia woda mineralna w poidle a do miseczki kubus :)

codziennie dostawaly cos mokrego - przewaznie wieczorem - jedzenie takie mialy w ciagu calej ciazy i w okresie odchowywania malcow oraz tydzien dwa po odstawieniu kluch od cyca ;)

przez caly czas mialy dostep do suchej karmy i wody, kubus byl co drugi dzien w oddzielnej miseczce.

nie dawaj w zbyt duzych ilosciach, jak zostanie na drugi dzien duzo, to o taka porcje zmniejsz ilosc, jesli na drugi dzien wszystko szybko zniknie to mozesz dac odrobine wiecej - najlepiej jak odrobina zostanie, bo oznacza to ze szczurzyca chodzi najedzona no i duzo dobrego jedzonka sie nie marnuje ;) ja gotowalam w ilosciach przemyslowych, bo wszystkie dostawaly takie jedzenie - oczywiscie 1/3 tego co samica w ciazy, ale zawsze cos - nie mialam serca patrzec jak one sie oblizuja kiedy kolezanka w klatce obok dostaje takie smakolyki ;)

[ Komentarz dodany przez: Juni: Pon Lip 02, 2007 19:32 ]
błędy i literówki poprawione mod. Juni
Ostatnio zmieniony przez Pon Lip 02, 2007 18:32, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
Oli 



Dołączyła: 14 Sty 2007
Posty: 13184
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Lip 02, 2007 20:19   

Ja bym nie dawala produktow sojowych - u doroslych/starszych zwierzat/ludzi jak najbardziej, ale u mlodych nie jest wskazana bo opóznia rozwoj i przez to mlode rosnace organizmy zle sie rozwijaja. Mleko dla kociat jest o niebo lepsze. :wink:
_________________
Z nami: Jojo i Princeska; Duszek, Amidala i Zosia; Api i Kava
na dt: suczka Sarabi www.facebook.com/EkipaDuszka
Ostatnio zmieniony przez Pon Lip 02, 2007 20:20, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
Andzia 
Chemngetuim?



Dołączyła: 01 Lip 2007
Posty: 1512
Skąd: Bielsko - Biała/Kraków
Wysłany: Pon Lip 02, 2007 21:04   
   Zwierzątka: 4 blaski szmaragdowego księżyca,Egir,Darshan i Taran


Zastanawiam się jeszcze czy kandyzowane owoce taż mogą być? Banany, ananas, papaja...itp.?A jeśli chodzi o Kubusia to nie ma znaczenia jaki? Kupiłam ten pokarm z Vitakraftu mam nadzieje że będzie ok. :usmiech: Dzięki wszystkim, to moje pierwsze maluchy(o ile będą) więc chce żeby się mamusia zdrowo odżywiała :mrgreen:
_________________
"Człowieku okryty pyłem martwych słów, wykąp swą dusze w milczeniu..."
Wciąż w moich myślach...Klemens ['], Lita ['], Nadzieja ['], Uwe ['], Nosek ['], Tino ['], Taran ['], Fokus ['], Imbir ['], Gent [']...część mnie odeszła razem z Tobą...Tęsknie...
 
 
     
Juni
[Usunięty]

Wysłany: Pon Lip 02, 2007 21:05   

Andzia, Kandyzowane owoce? Ja bym nie przesadzała. Kandyzowane to konserwanty [?] ale za to suszone jak najbardziej :)

Kubuś nie ma znaczenia :)
 
     
Andzia 
Chemngetuim?



Dołączyła: 01 Lip 2007
Posty: 1512
Skąd: Bielsko - Biała/Kraków
Wysłany: Pon Lip 02, 2007 21:09   
   Zwierzątka: 4 blaski szmaragdowego księżyca,Egir,Darshan i Taran


Dzięki Juni :lol1:
_________________
"Człowieku okryty pyłem martwych słów, wykąp swą dusze w milczeniu..."
Wciąż w moich myślach...Klemens ['], Lita ['], Nadzieja ['], Uwe ['], Nosek ['], Tino ['], Taran ['], Fokus ['], Imbir ['], Gent [']...część mnie odeszła razem z Tobą...Tęsknie...
 
 
     
L. 
wtulony kropek.



Zaproszone osoby: 21
Dołączyła: 09 Gru 2006
Posty: 6251
Wysłany: Pon Lip 02, 2007 21:10   

Andzia, pierwsze i ostatnie :wink:
_________________

 
     
falka 
['] ['] ['] [']



Dołączyła: 20 Lis 2006
Posty: 1957
Skąd: Elbląg
Wysłany: Pon Lip 02, 2007 21:15   
   Zwierzątka: kotka Puma


Juni, kandyzowane to mocno nasączone cukrem, ale konserwanty zapewne też dają (widziałam bodajże mieszankę ananas, papaja etc. z konserwantem, chyba bakalland). suszone też są czasem z konserwantem np. morele, warto przed zjedzeniem wymoczyć we wrzątku :)

kubuś obojętnie jaki, ale chyba lepsze są gerberki, bo nie zawierają cukru ani przypraw (rety, kubuś też oczywiście nie zawiera przypraw, ale zawiera cukier lub syrop glukozowo-fruktozowy) :)

nowy pokarm możesz pomieszać z tym co dajesz teraz, żeby przystosować szczurcię do zmiany :)
 
 
     
majka 


Dołączyła: 10 Maj 2008
Posty: 15
Wysłany: Nie Maj 11, 2008 10:18   
   Zwierzątka: szczur


hej słuchajcie mam właściwie ten sam problem, czyli kupiłam samice (jak się okazało) a w zoologicznym była w klatce z samcem. tylko, że moja mela(tak ją nazwałam) ma 3-4 miesiące. od kąd ją kupiłam coraz więcej śpi lub odpoczywa. robi sobie tylko przerwy na jedzenie. mam pytanie mam jej dawać to samo co dawała swojej samiczce Andzia (ta która stworzyła ten temat)? czy w przypadku starszej samiczki mam dawać coś innego :?: :?:
_________________
mika i mini to najlepsze szczurki jakie znam
 
     
L. 
wtulony kropek.



Zaproszone osoby: 21
Dołączyła: 09 Gru 2006
Posty: 6251
Wysłany: Nie Maj 11, 2008 12:49   

majka, ale to, ze spi czy robi przerwy na jedzenie nie swiadczy o tym, ze jest w ciązy.

Od kiedy masz samiczke ?

Jesli jest w ciązy to powinna regularnie tyć , a ok. 17 dnia ciąży będzie miała widoczne cycuszki , takie nabrzmiałe.
_________________

 
     
majka 


Dołączyła: 10 Maj 2008
Posty: 15
Wysłany: Nie Maj 11, 2008 15:12   
   Zwierzątka: szczur


mam ją od trzech dni. poza tym ja nie mówię, że ona na pewno jest w ciąży, ale nie mam pewności, że nie jest, więc chcę być ubezpieczona na wszelki wypadek. gdyby jednak była. więc pytam jak ją karmić.
_________________
mika i mini to najlepsze szczurki jakie znam
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.15 sekundy. Zapytań do SQL: 14