Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: Layla
Pią Sie 21, 2009 13:00
Czym i jak odkarmić oseska?
Autor Wiadomość
efffka81 


Dołączyła: 31 Mar 2012
Posty: 4
Wysłany: Śro Lip 09, 2014 21:37   
   Zwierzątka: wąż-kornik,szczur-ramzes i koszatniczka


;( ;( ;( odszedł minutke temu ;( ;( ;(
 
     
Ajrisz 


Dołączyła: 26 Kwi 2013
Posty: 49
Wysłany: Śro Lip 09, 2014 22:15   

Przykro mi, ciezko jest odchowac szczurze oseski, mi sie udalo, ale ledwo co, poza tym moj mial juz siersc i po 3 dniach u mnie otworzyl oczy. Odchowanie takiego malca jak mialas jest prawie niemozliwe. Lezenie z otwartym pyszczkiem wyglada na przydlawienie sie, a to piszczenie to nie wiem.. to moglo byc wszystko, moze zaszkodzila mu nagla zmiana diety, moze mial zaparcie, a moze to byla jakas wada genetyczna.. rodzice takich szczurkow zazwyczaj sa ze soba spokrewnieni. Ale zrobilas co moglas.
[*] dla maluszka
 
 
     
efffka81 


Dołączyła: 31 Mar 2012
Posty: 4
Wysłany: Śro Lip 09, 2014 22:56   
   Zwierzątka: wąż-kornik,szczur-ramzes i koszatniczka


dzięki za dobre słowo,,, ale był taki żywiutki ,,,nie wyglądał na słabego ,,może fakt zachłysnął sie ,,, i po małym ogonku , :( dobrej nocy
 
     
nurek3 


Dołączył: 27 Sie 2014
Posty: 3
Wysłany: Śro Sie 27, 2014 08:02   
   Zwierzątka: Szczur "Kiwaczka"


Witam :)

I ja stałem się przyszywanym tatą... dwudniowego szczurka. Matka nie wytrzymała porodu i poległa-dostałem od znajomej takiego szkraba.

Jest naprawdę ciężko chociaż dzisiaj mija czwarty dzień odkąd mam malucha i chyba nie jest źle - co prawda mleczko trzeba wciskać trochę siłą (dostał siły i wariuje bardzo), zobaczymy co wyrośnie. Uszka już wystają, jakieś futerko zaczyna się tworzyć a biega i pełza aż miło :)

Mój duży szczur na widok tego szkraba... ucieka. Bardzo się boi, myśli że to coś strasznego :lol:
 
     
Cegriiz 
Avaria



Dołączyła: 26 Sie 2011
Posty: 4899
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Sie 27, 2014 09:58   
   Zwierzątka: Kupa szczura i cztery myszy


nurek3, jak matka umiera to najlepiej kombinować mamkę. Człowiek w większości wypadków noworodka niestety nie odkarmi.
_________________
Moje ogony
 
 
     
nurek3 


Dołączył: 27 Sie 2014
Posty: 3
Wysłany: Śro Sie 27, 2014 10:49   
   Zwierzątka: Szczur "Kiwaczka"


Niestety wiem. Mija już 6 dzień życia i na szczęście nie zapowiada się na najgorszy scenariusz. Temperaturę ciała ma odpowiednią, dzisiaj w nocy w końcu zaczął normalnie cyckać mleko z zakraplacza (wcześniej trzeba było trochę na siłę), nienawidzi swojego legowiska i żyje cały czas albo na mojej dłoni albo szyi. I nieźle już biega. I waga wciąż rośnie :)

Z matką próbowałem, wziąłem od znajomej i zbytnio karmić jego nie chciała. Faktycznie to musi być bardzo niezły odrzutek. Uprzedzając pytania, pocierałem i dostosowałem zamach małego do zapachu matki.

Najgorsze że mój stary szczur traktuje go jak pająka - ucieka do mnie z piskiem "mamo, ratunku, co to jest". Więc ogrzać nie ogrzeje...
 
     
Cegriiz 
Avaria



Dołączyła: 26 Sie 2011
Posty: 4899
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Sie 27, 2014 11:30   
   Zwierzątka: Kupa szczura i cztery myszy


Jak maleństwo co ma kilka cm długości trzymasz na szyi ? O.o
I jak może biegać :O ?
_________________
Moje ogony
 
 
     
smeg 



Dołączyła: 18 Cze 2009
Posty: 2238
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Śro Sie 27, 2014 11:49   
   Zwierzątka: brak


Może ten szczur jest starszy? Ma już meszek albo futerko? Ma otwarte oczy?
_________________
Za TM: Ally, Majka, Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halinka SR, Oliwka, Lili, Margolcia SR, Mortadelka SR, Rudolf Czerwononosy SR, Frotka, Flaszka <:3 )~~
 
     
Cegriiz 
Avaria



Dołączyła: 26 Sie 2011
Posty: 4899
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Sie 27, 2014 12:52   
   Zwierzątka: Kupa szczura i cztery myszy


6 dni ma podobno.
_________________
Moje ogony
 
 
     
nurek3 


Dołączył: 27 Sie 2014
Posty: 3
Wysłany: Śro Sie 27, 2014 13:35   
   Zwierzątka: Szczur "Kiwaczka"


Pełza sobie, uczy się chodzić :) Tylko bardzo szybko pełza.

Dokładnie na świat wyszedł 21 sierpnia. Uszka malutkie już stoją, rosną mu małe wąsy. A z tą szyją... zrobiłem specjalną chustkę dzięki czemu w dzień maleństwo jest przy mnie i ma ciepło. Ja mogę robić swoje rzeczy a on spać. I niespecjalnie narzeka :wink:

EDIT:

Mija dzień ósmy, żyje i ma się dobrze ;)

Właśnie śpi ;)

http://zapodaj.net/e9aacca3ab41b.jpg.html
 
     
Tigrisaki 


Dołączyła: 17 Lip 2016
Posty: 1
Wysłany: Nie Lip 17, 2016 21:41   Dziki szczurek

Hej! Ktoś znalazł malutkiego oseska na chodniku. Ewidentnie jest to dziki szczur. Mam go u siebie już czwarty dzień. Karmimy go kocim mlekiem mniej więcej co dwie, trzy godziny. Trzymamy go w transporterze na termoforze. Trafił do nas mocno wychudzony i odwodniony. Nie wiem ile ma dni. Uszka są odklejone, oczy zamknięte, ale nie wyłupiaste, całkiem nieźle się porusza, próbuje się sam myć.
Problem w tym, że właściwie cały czas ma biegunkę. Nie wiem właściwie co źle robię. Za dużo jedzenia? Za gęste? Za rzadkie? Masuję mu brzuszek zaraz po jedzeniu, ale daje to sobie robić niechętnie, bardzo się wyrywa.
Proszę o jakieś porady. Może źle go trzymam? Albo źle masuję brzuszek?
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.19 sekundy. Zapytań do SQL: 12