Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: Layla
Pią Sie 21, 2009 14:00
Czym i jak odkarmić oseska?
Autor Wiadomość
noovaa 



Dołączyła: 07 Mar 2011
Posty: 802
Wysłany: Nie Sty 12, 2014 21:10   
   Zwierzątka: Brygada Ryzykownego Ratunku


Nikky, niedożywione 4ro tygodniowe (bez 2 dni ) maluchy u mnie ważyły 30-34g, więc nie jest źle.

Mały powinien jeść karmę, sporo białka i mleko dla kociąt. Ja swoim maluszkom dawałam wszystko, warzywa i owoce też, z tego miały witaminy. Raz dziennie, później rzadziej była porcja białka ( jajo, kurczak, biały ser, ryba ).
_________________

* Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
 
     
Lowenstein 



Dołączyła: 26 Cze 2012
Posty: 872
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Nie Sty 12, 2014 21:41   

Czyli weterynarz potwierdził wiek, na który je oceniałam. Dla niewtajemniczonych - te dwa maluszki bez ogonów (ludzie to potwory) przewinęły się przez mój dt, były ze mną zaledwie kilka godzin, pomagałam dostarczyć je do dalszego transportu. Dziewczynka zmarła już w nowym domu. Nie umiała lub nie mogła się umyć wiec wiedziałam, że nie jest dobrze. Trzymam kciuki za chłopczyka!! :kciuki: ze swojej strony nie dodam nic nowego, potrzebne mu białko ale nie nabiał krowi, owoce i warzywa tylko na tyle aby nie miał biegunek po nich.
_________________
Ze mną: Kal-El+Mohinder+M. Guerin+Severus+Sirius Za TM: Elle [*] Timi [*] Dean [*] Dunek [*] Timey [*] Mosby [*] Mitra [*] Jasper [*]


BZOWA HORDA - Kal-El, Mohinder, M. Guerin, Severus, Sirius ,
 
     
Nikky 


Dołączyła: 17 Paź 2009
Posty: 387
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Sty 12, 2014 21:58   
   Zwierzątka: 5 szczurów, pies, 4 koszatniczki, 2 papugi


A które mleko będzie najlepsze? Nie musi chyba być już to specjalne dla osesków tylko zwykłe kocie typu Whiskas?
 
     
noovaa 



Dołączyła: 07 Mar 2011
Posty: 802
Wysłany: Nie Sty 12, 2014 22:01   
   Zwierzątka: Brygada Ryzykownego Ratunku


Nikky, kocie, typu whiskas to przysmak śmieciowy, a nie wartościowy posiłek.
Musi być mleko dla kociąt. Ja kupowałam bephara, powinnaś dostać u każdego weterynarza.
_________________

* Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
 
     
FaerielDeVille 
Quendi



Dołączyła: 05 Mar 2012
Posty: 603
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Sty 12, 2014 22:07   
   Zwierzątka: -


Podobno mleko dla szczeniąt jest bardziej odżywcze, ale nie jestem pewna. Ja miałam takie w proszku, bodajże Mixol, ale nie jestem pewna, bo miałam już przesypane do słoiczka, bez oryginalnego opakowania.
_________________
 
     
noovaa 



Dołączyła: 07 Mar 2011
Posty: 802
Wysłany: Nie Sty 12, 2014 22:13   
   Zwierzątka: Brygada Ryzykownego Ratunku


PaniCiurowa, wszędzie odkąd pamiętam czytałam o mleku dla kociąt dla osesków .. zmieszanym z żółtkiem jaja ( tutaj sam już je, więc można podać jajko osobno ). O psim nigdzie nie słyszałam :)
_________________

* Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
 
     
Nikky 


Dołączyła: 17 Paź 2009
Posty: 387
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Sty 12, 2014 22:14   
   Zwierzątka: 5 szczurów, pies, 4 koszatniczki, 2 papugi


http://www.zooplus.pl/sho..._dla_kota/30508
O takie chodzi? :D
 
     
FaerielDeVille 
Quendi



Dołączyła: 05 Mar 2012
Posty: 603
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Sty 12, 2014 22:35   
   Zwierzątka: -


noovaa, mi o tym wspominała znajoma, która teraz się uczy na technika weterynarii :D Ale nie pamiętam już, w jakim źródle to znalazła. :wink:
_________________
 
     
noovaa 



Dołączyła: 07 Mar 2011
Posty: 802
Wysłany: Nie Sty 12, 2014 22:38   
   Zwierzątka: Brygada Ryzykownego Ratunku


Nikky, to konkretnie ja kupowałam. Ale u weterynarza dostaniesz szybciej, może być jakiekolwiek tego typu.
_________________

* Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
 
     
Nikky 


Dołączyła: 17 Paź 2009
Posty: 387
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Sty 12, 2014 22:48   
   Zwierzątka: 5 szczurów, pies, 4 koszatniczki, 2 papugi


Dziewczyny, a czy te mleko to jest nasz "must have" czy może teraz to już nic nie wniesie? On trochę wybrzydza i boję się, że wydam pieniążki, a on to oleje :roll:
 
     
Cegriiz 
Avaria



Dołączyła: 26 Sie 2011
Posty: 4899
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Sty 12, 2014 22:55   
   Zwierzątka: Kupa szczura i cztery myszy


Nikky, "must have" to raczej jest dla młodszych szczurków. Temu powinny kaszki i ta reszta wystarczyć.
_________________
Moje ogony
 
 
     
FaerielDeVille 
Quendi



Dołączyła: 05 Mar 2012
Posty: 603
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Sty 12, 2014 22:56   
   Zwierzątka: -


Sinlac! :wink:
_________________
 
     
Nikky 


Dołączyła: 17 Paź 2009
Posty: 387
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Sty 12, 2014 23:21   
   Zwierzątka: 5 szczurów, pies, 4 koszatniczki, 2 papugi


No właśnie będę musiała zobaczyć czy nie ma go gdzieś na promocji. Wczoraj u weta dostał troszkę w nagrodę i zlizywał dzielnie z palucha.
A jak często podawać mu żółtko jajka? Co dwa dni?
 
     
efffka81 


Dołączyła: 31 Mar 2012
Posty: 4
Wysłany: Śro Lip 09, 2014 22:07   
   Zwierzątka: wąż-kornik,szczur-ramzes i koszatniczka


witam ,,, doradźcie proszę, od30 czerwca mamy oseska szczurzego ,, sądzę że miał góra 2-3 dni .. miał być karmówką ,,,ale z racji tego że kiedyś sama posiadałam szczurki ,nie mogłabym dać na papu ,,wiec postanowilismy, że odchowamy ,,wujek google nam wszystko piknie wyoślił ...,, pierwsze dni był karmiony mlekiem w proszku +żółtko +glukoza ,,,jadł malutko ale coś tam chlapnął ,,od 2 dni jest już na mleczku dla kociąt ,,, i widać od razu że to mu smakuje bardziej ,,, zaczął sie zaokrąglać bo straszna chudzinka była , meszek się pojawił i jak mały perszing zasuwa że ciężko go utrzymac przy karmieniu,, biegunek nie ma ,,kupki robi ,, mam nadzieję że sie uda nam go odchować ,,,ale dziś jakoś dziwnie sie zachowuje je a nawet pochłania mleczko ale leży i piszczy cały czas ,,, i często na pleckach lezy ,,,czy może go bolec brzuszek ,,,jak poznać czy nie ma gazów ,,,
 
     
efffka81 


Dołączyła: 31 Mar 2012
Posty: 4
Wysłany: Śro Lip 09, 2014 22:29   
   Zwierzątka: wąż-kornik,szczur-ramzes i koszatniczka


oj :cry: chyba odchodzi ,,, gdy skonczyłam pisac poprzedni post ,,poszłam sprawdzić co jest bo piszczenie ustało ,,,leżał ca boku z uchylonym pyszczkiem ,,,jakoś szybko mu w brzuszku pulsuje ,,, udało mi sie zobaczyć malutkie siekacze ,,, wziełam go nakarmiłam ale zbytnio sie nie rusza ,,,nawet na łapkach nie staje ...lezy mi na ręce i popiskuje ,, ;(
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.13 sekundy. Zapytań do SQL: 13