Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: Layla
Pią Sie 21, 2009 13:00
Czym i jak odkarmić oseska?
Autor Wiadomość
karrot 


Dołączyła: 20 Maj 2013
Posty: 18
Skąd: Głogów
Wysłany: Śro Maj 22, 2013 03:02   
   Zwierzątka: dwie szynszyle, pies, szczureczek


od trzech karmień, czyli jakoś 9h szczurek nie może się wypróżnić, masuję, masuję, masuję- niby coś tam jest, ale nic z tego. wcześniej bez problemu. co zrobić? :(

[ Dodano: Sro Maj 22, 2013 09:55 ]
alarm odwołany, udało się :) ale mały traci na wadze, jak wczoraj o 14.30 ważył 12g tak dziś o 9.30- 10g, a je więcej niż wcześniej :(
 
 
     
Ninek 



Dołączyła: 14 Maj 2007
Posty: 4588
Skąd: Brzeg
Wysłany: Śro Maj 22, 2013 09:25   
   Zwierzątka: 7 kotów, 2x chomik + pies


karrot, to może być kwestia wypróżnień, nie panikuj póki co ;)
Staraj się zawsze ważyć go przed następnym karmieniem (żeby nie było raz przed a innym razem po, bo też będą odchylenia).
Jak je więcej niż wcześniej to nie ma się co martwić.

Mocno trzymam kciuki!
_________________
Ze mną:
Kotowate: Mefisto, Mocca, Mia, Manga, Rambosz, Nyks i Hades. [*] Maura [*]
Chomik dżungarski: Ekler; Chomik syryjski : Truskawka
W pamięci 'stare stado': H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F i 'nowe stado': G, B, M, T, Z, MM, W, P, P i LL
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Maj 22, 2013 10:15   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


karrot, scaliłam Twój temat z wątkiem dotyczącym odchowywania maluchów.

AD
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
karrot 


Dołączyła: 20 Maj 2013
Posty: 18
Skąd: Głogów
Wysłany: Śro Maj 22, 2013 11:57   
   Zwierzątka: dwie szynszyle, pies, szczureczek


przepraszam za to sianie paniki :( :oops: ale od zawsze chciałam mieć szczurka i ten maluch podbił moje serce. miałam kontakt z innymi małymi gryzoniami, ale miały matki, więc aż tak bardzo się nimi nie martwiłam. szynszyle też wzięliśmy dwumiesięczne, nie potrzebowały opieki.
waga podskoczyła, postaram się opanować emocje :)
 
 
     
Ninek 



Dołączyła: 14 Maj 2007
Posty: 4588
Skąd: Brzeg
Wysłany: Śro Maj 22, 2013 12:05   
   Zwierzątka: 7 kotów, 2x chomik + pies


karrot, ja w pełni rozumiem ;)
Mój okruszek (obecnie dobiła do 50 gramów więc cieszę się jak szalona) był starszy, z otwartymi oczkami a pierwszą dobę w ogóle nie dopuszczałam do siebie myśli, że przeżyje. Karmiła, ogrzewałam, nawadniałam, itp ale nastawiałam się na to, że nie uda się jej uratować. Wolałam się mile zaskoczyć niż jeszcze bardziej przeżyć jej stratę.
_________________
Ze mną:
Kotowate: Mefisto, Mocca, Mia, Manga, Rambosz, Nyks i Hades. [*] Maura [*]
Chomik dżungarski: Ekler; Chomik syryjski : Truskawka
W pamięci 'stare stado': H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F i 'nowe stado': G, B, M, T, Z, MM, W, P, P i LL
 
     
quagmire 



Dołączyła: 16 Maj 2008
Posty: 12121
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Maj 22, 2013 12:26   
   Zwierzątka: Mati, Cielo oraz Finn


karrot, wszyscy trzymamy za niego mocno :kciuki:

Jak otworzy oczka, powinno być z górki.
_________________
"I'm not going to ask you if you just said what I think you just said because I know it's what you just said."

Moje Słonka za TM: Syriusz, Lavian, Fado, Miluś, Ayanek, Oliś, Bibuś, Piesio, Ryjek, Zefirek, Nikuś, Deduś, Jumiś, Viguś, Jazzik, Hiruś, Karmelek, Ilduś, Indi, Szuwarek, Zeze, Ledusia, Mauryś, Kleoszek, Naboo, Przemysław, Remus, Marysia, Tosia :serducho:
 
     
mmarcioszka 



Dołączyła: 24 Cze 2010
Posty: 11559
Skąd: Nieporęt/Warszawa
Wysłany: Śro Maj 22, 2013 12:35   
   Zwierzątka: królinka i szczury


karrot, nie przejmuj się, każdy kto ochowywał maluchy wie, co czujesz.
Zaciskam za Was kciuki, dacie radę :kciuki:
_________________
:wavexxs:
Paskudy mmarciochy
Hand made by mmarcioszka
 
     
karrot 


Dołączyła: 20 Maj 2013
Posty: 18
Skąd: Głogów
Wysłany: Czw Maj 23, 2013 16:12   
   Zwierzątka: dwie szynszyle, pies, szczureczek


mój maluch nie je super dużo, w ogóle nie chce jeść co 2h, co 3,5h ładnie ciągnie. waga też jak zaklęta.
wydłużyły mu się paluszki, a dziś pod brzuszkiem w równych odstępach zauważyłam małe brodawki, czy to sutki?
ma też maluśkie strupki koło pyszczka, wcześniej miał na łapce- jak strupek zszedł to pojawiły się czarne włoski. mam się nie niepokoić tymi strupkami?
 
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Maj 23, 2013 16:16   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


karrot, może łuszczy się maluchowi naskórek?

Kurczę, niedobrze, że nie tyje, moim zdaniem to okres wzmożonego wzrostu, ale może to chwilowy przestój.
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
Oluś 
Dawniej olus_165



Dołączyła: 14 Kwi 2009
Posty: 2994
Skąd: Ryjewo / Kisielice
Wysłany: Czw Maj 23, 2013 16:20   
   Zwierzątka: 15 Popierdółek + 1 Psowata + 4 Ślimy


A może te strupki to zaschnięte mleko? U mnie czasem trochę mleka zostawało na pysiu i zasychało.
_________________
Olusiowe Popierdółki: Radziwiłł & Rokosz SunRat's, Sir Lancelot, Nihil Novi & Neron of Zirrael, Puszkin ot Madam Szapokljak, Cześnik Raptusiewicz ot Madam Szapokljak, Arbiter Elegantiarum & Ab Oriente Lux spod Husarskich Skrzydeł, Chilon Chilonides spod Husarskich Skrzydeł, Izzy's Yanosik, Izzy's Zerwikaptur, Gotfryd of Zirrael, Drakkar spod Husarskich Skrzydeł, Rob Roy von Bruno oraz Psowata Gaja oraz Ślimy: Stefan, Horacy, Ambroży i Izydor :serducho:
Wokół mnie: Baal, Sir Galahad, Móó-Shó Mórmórandó EM, Siwy, Enoki SR, Ądręę WWW, Edward EM, Burton, Ave, Vea, Bazyl, Lucjusz, Akapit, Alucard, Duo, Wacuś. Tęsknię... :(
 
 
     
karrot 


Dołączyła: 20 Maj 2013
Posty: 18
Skąd: Głogów
Wysłany: Czw Maj 23, 2013 16:25   
   Zwierzątka: dwie szynszyle, pies, szczureczek


szkoda, że nie pomyslałam o zważeniu go w pierwszy dzień.
nie, to raczej nie mleko, czyszczę go dokładnie po każdym karmieniu.
ja coś na bank robię źle. wiem, że mamy niewielkie szanse, ale jak on mi umrze.. ;(
 
 
     
Ninek 



Dołączyła: 14 Maj 2007
Posty: 4588
Skąd: Brzeg
Wysłany: Czw Maj 23, 2013 23:02   
   Zwierzątka: 7 kotów, 2x chomik + pies


karrot, pamiętaj, że nikt nie jest nieomylny! Robisz tyle, ile jesteś w stanie. Większość ludzi w ogóle by na to maleństwo nie zwróciła uwagi!
Więcej zrobić nie możesz, przecież nie nakarmisz go jak to kiedyś robili z kaczkami - lejek go gardła...

Z taką opieką jaką ma, maluch ma największe szanse jakie mógłby dostać, będąc sierotą.
Wiele osób trzyma za Was kciuki, musi się udać! :)
_________________
Ze mną:
Kotowate: Mefisto, Mocca, Mia, Manga, Rambosz, Nyks i Hades. [*] Maura [*]
Chomik dżungarski: Ekler; Chomik syryjski : Truskawka
W pamięci 'stare stado': H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F i 'nowe stado': G, B, M, T, Z, MM, W, P, P i LL
 
     
karrot 


Dołączyła: 20 Maj 2013
Posty: 18
Skąd: Głogów
Wysłany: Czw Maj 23, 2013 23:55   
   Zwierzątka: dwie szynszyle, pies, szczureczek


Ninek, masz rację, mąż mi to samo powtarza. ja o tym wiem, ALE..
postanowione- jutro z rana idę z malcem do weterynarza. jakiś osowiały się zrobił, nawet na pleckach leży nieruchomo, daje sobie w tej pozycji masować brzuszek.
 
 
     
Oluś 
Dawniej olus_165



Dołączyła: 14 Kwi 2009
Posty: 2994
Skąd: Ryjewo / Kisielice
Wysłany: Pią Maj 24, 2013 00:01   
   Zwierzątka: 15 Popierdółek + 1 Psowata + 4 Ślimy


karrot, a jaką zawartość tłuszczu ma mleko, którym go karmisz? Gdzies kiedyś wyczytałam, że mleko szczurzyc ma ok. 13 % tłuszczu. Może to, które masz jest za chude?

EDIT:
Cytat:
skład szczurzego mleka: tłuszcze - 13,0%; białka - 9,7%; laktoza - 3,2%


Cytat:
Można podawać domową mieszankę złożoną z zagęszczonego mleka, glukozy i żółtka jajka lub gotowe mieszanki kupowane w proszku. Te ostatnie są zdecydowanie najwygodniejsze w użyciu. W Polsce łatwo dostać można preparaty zastępujące mleko kotki, takie jak Kitty Milk (Beaphar), Babycat Milk (Royal Canin), Kit-I-Mel (Bogena). Sztuczne mleko dla szczeniąt też powinno się nadać. Można kupić je u weterynarza lub w sklepie zoologicznym, ewentualnie zamówić przez internet. Dobrze sprawdzają się także mieszanki dla ludzkich wcześniaków, np. Alprem (Nestle), Nenatal (Ovita Nutricia), Bebilon Nenatal (Ovita Nutricia) lub Humana O (Byk Rolad).
_________________
Olusiowe Popierdółki: Radziwiłł & Rokosz SunRat's, Sir Lancelot, Nihil Novi & Neron of Zirrael, Puszkin ot Madam Szapokljak, Cześnik Raptusiewicz ot Madam Szapokljak, Arbiter Elegantiarum & Ab Oriente Lux spod Husarskich Skrzydeł, Chilon Chilonides spod Husarskich Skrzydeł, Izzy's Yanosik, Izzy's Zerwikaptur, Gotfryd of Zirrael, Drakkar spod Husarskich Skrzydeł, Rob Roy von Bruno oraz Psowata Gaja oraz Ślimy: Stefan, Horacy, Ambroży i Izydor :serducho:
Wokół mnie: Baal, Sir Galahad, Móó-Shó Mórmórandó EM, Siwy, Enoki SR, Ądręę WWW, Edward EM, Burton, Ave, Vea, Bazyl, Lucjusz, Akapit, Alucard, Duo, Wacuś. Tęsknię... :(
 
 
     
karrot 


Dołączyła: 20 Maj 2013
Posty: 18
Skąd: Głogów
Wysłany: Pią Maj 24, 2013 04:54   
   Zwierzątka: dwie szynszyle, pies, szczureczek


już nieistotne, o 2.15 moje serduszko odeszło za TM..
Ostatnio zmieniony przez Karena Pią Maj 24, 2013 15:48, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.14 sekundy. Zapytań do SQL: 13