Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: Layla
Pią Sie 21, 2009 14:00
Czym i jak odkarmić oseska?
Autor Wiadomość
Viss
[Usunięty]

Wysłany: Czw Wrz 22, 2011 19:51   

Mleko powinno starczyć, możesz dodawać czasem, na pewno żółtko warto, zwłaszcza po 2 tyg.
Butelkę zabezpieczyłaś jakimś materiałem, prawda? Żeby się nie poparzył.
 
     
ola74 


Dołączyła: 22 Wrz 2011
Posty: 9
Skąd: Wodzisław Śląski
Wysłany: Czw Wrz 22, 2011 20:05   

tak jest :)

a mam jeszcze pytanie ile powinien ważyć taki 8dniowy szczurek,bo mój waży 10g
_________________

 
     
Empathy 


Dołączyła: 25 Lut 2012
Posty: 5
Wysłany: Sob Lut 25, 2012 13:58   3 tygodniowy szczur pomocy. ;c
   Zwierzątka: szczur i piwa.


Witam Wczoraj dostałam 2 trzy tygodniowe szczurki jeden jest okej, ale drugi mnie martwi wczoraj ciagle spal, kichal myslalam ze z stresu ale dzis nadal kicha lecz mniej, ale doszlo do tego ciągłe 'mycie' nosa z ktorego nic nie leci tylko gdy kicha , gdy oddycha wydaje taki dziwny dzwiek jakby chrypki sama nie wiem boje sie strasznie,do tego spi ciągle no ale to chyba normalne jak to maluch , malo je i malo pije. jest on u mnie drugi dzen, niedawno stracilam jednego i nie chce stracic kolejnego.

Scaliłam z odpowiednim tematem. Kluska
Ostatnio zmieniony przez Kluska Sob Lut 25, 2012 18:03, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
dusia 



Dołączyła: 28 Lut 2009
Posty: 115
Skąd: Żory/Opole
Wysłany: Sob Lut 25, 2012 14:01   
   Zwierzątka: Szczur


3 tygodniowe!? Szczury muszą być co najmniej 4,5 tygodni z matką. Skąd je masz?
Kichanie może być z powodu ściółki - jaką masz? Albo przeziębienia. Moim zdaniem najlepiej jakby kazde kichanie zobaczył wet.
Młode powinny dostawać dużo białka - w sensie mięso gotowane, częściej niż starsze, bo rosną, dobra karma.
 
     
Empathy 


Dołączyła: 25 Lut 2012
Posty: 5
Wysłany: Sob Lut 25, 2012 14:02   
   Zwierzątka: szczur i piwa.


Mam szmatki sciólke wywaliam dzis mialam isć po bawełne dla szczurków ale zaspałam -,-.
tak 3 tygodniowe ;/ mam je od kolezanki która musiala sie ich na cito pozbyc albo ja biore albo ojciec utopi ;/
boje sie o nie strasznie, zwlaszcza o tego jednego naprawde wydaje dziwny dziwkek gdy cos wacha lub oddycha, wczoraj mial jakies dziwne drgania przy oddychaniu tak jakby czkał co 0.5sekundy, i to trwalo z 15 sekund..
 
     
dusia 



Dołączyła: 28 Lut 2009
Posty: 115
Skąd: Żory/Opole
Wysłany: Sob Lut 25, 2012 14:06   
   Zwierzątka: Szczur


ze szmatek nie powinni, raczej trociny powodują alergie.
Strasznie nieodpowiedzialnie z jej strony, mając malce powinna o nich poczytać...
Może być przeziębiony i mieć katar. Powinien go zobaczyć dobry weterynarz.
Miałam kiedyś tak młodego malucha, były z nim problemy, był często chory, malutki i trochę jakby upośledzony umysłowo, miewał często zawiasy i dziwnie się zachowywał, mniemam że to przez zbyt szybkie odłączenie od matki, bo przy takim wieku kolejne 1-2 tygodnie to kupa czasu. No ale się nie odstanie. Jedyne co Ci mogę poradzić to weterynarz bo my na odległość nie powiemy czy może nie ma problemów z drogami oddechowymi.
 
     
smeg 



Dołączyła: 18 Cze 2009
Posty: 2238
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sob Lut 25, 2012 14:07   
   Zwierzątka: brak


Chrumkanie i kichanie wymaga wizyty u weterynarza. Nie pierwszego lepszego na osiedlu, ale takiego, który wie cokolwiek o szczurach. Z jakiego miasta jesteś? Poszukaj w dziale Weterynarze polecanego weta z Twojej okolicy.

A koleżanka najlepiej niech Ci da jeszcze matkę szczurków na 2 tygodnie, bo samiczki powinny być przez nią karmione jeszcze do 5 tygodnia życia, samce do 4,5. W wieku 4,5 tygodnia trzeba oddzielić samce od samic. Sprawdź, jakiej płci są szczurki.
_________________
Za TM: Ally, Majka, Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halinka SR, Oliwka, Lili, Margolcia SR, Mortadelka SR, Rudolf Czerwononosy SR, Frotka, Flaszka <:3 )~~
 
     
Empathy 


Dołączyła: 25 Lut 2012
Posty: 5
Wysłany: Sob Lut 25, 2012 14:08   
   Zwierzątka: szczur i piwa.


cóz bede musila jechac do kliniki bo u mojego weta nie warto ;/bylam z poprzednim szczurkiem stwierrdzil ze nie bedzie operowal pol zywego szczura bo ii sa przezuty, pojechalam do kliniki i okazalo sie ze nie ma przezutow i nie jest pol niezywy tylko sparalizowany i coz operacje przezyl ale umarl po 2 dniach ; c i teraz strasznie panikuje z nimi...
 
     
Empathy 


Dołączyła: 25 Lut 2012
Posty: 5
Wysłany: Sob Lut 25, 2012 14:09   
   Zwierzątka: szczur i piwa.


mam samce, ale niestety nie da rady z ta matka pytalam, sama bylam zdziwiona ze tak mlode szczurki musi oddac i nawet matke oddala komus z jakiegos forum i maluchy zostaly same :(
 
     
Empathy 


Dołączyła: 25 Lut 2012
Posty: 5
Wysłany: Sob Lut 25, 2012 14:10   
   Zwierzątka: szczur i piwa.


Jestem z Rudy Śląskiej, ale wiem gdzie jest dobra klinika dla szczurasków. troche daleko i drogo ale znaja sie na rzeczy. bo u mnie w miescie to sie nie oplaca nawet isc
 
     
furburger 
bez kija nie podchodź



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 30 Gru 2010
Posty: 1222
Skąd: Kudowa-Zdrój
Wysłany: Sob Lut 25, 2012 14:37   

poczytaj sobie ten temat http://forum.szczury.biz/...esk%F3w&start=0
przydałoby się żeby jeszcze je matka karmiła no ale skoro koleżanka bardzo odpowiedzialna swoją drogą już ją oddała trzeba sobie poradzić jakoś inaczej
_________________
Ferdek, Boczek, Paździoch :D
Alfred [*] ;( Manfred [*] ;( Bolesław [*] ;( Kayomi [*] ;( Księżniczka [*] ;( Perła [*] ;(

Fruburgerwe stadko :)
 
 
     
aneczka1-13 


Dołączyła: 09 Maj 2010
Posty: 866
Skąd: P-ń(WLKP)/Żabice(Lubuskie)
Wysłany: Sob Lut 25, 2012 18:19   
   Zwierzątka: ;(


I możesz oba tez podkarmić mlekiem dla niemowląt. To powinno trochę pomóc w ich rozwoju.
_________________
https://trafficmonsoon.com/?ref=aneczka1992
Zarabianie w necie chętnie odpowiem na pytania na pw
 
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Lut 25, 2012 19:12   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


aneczka1-13 napisał/a:
I możesz oba tez podkarmić mlekiem dla niemowląt.
mlekiem dla kociąt!
 
     
Ninek 



Dołączyła: 14 Maj 2007
Posty: 4588
Skąd: Brzeg
Wysłany: Wto Maj 14, 2013 13:33   
   Zwierzątka: 7 kotów, 2x chomik + pies


Zadzwoniła do mnie mama mojej koleżanki. Przy żłobku znalazła brązowo-białego szczura. Tak wynikało z telefonu. Byłam tam w ciągu 10 minut. Szczur okazał się być szczurzym dzieckiem. Oczy otwarte ale wg mnie nie ma więcej niż 3 tygodnie. Na razie nie je totalnie nic, próbowałam suchej karmy i convalescence. Po drodze poszłam do naszych wetów ale akurat operują...
Maluch jest chudy i brudny ale wygląda zdrowo. Tylko przerażone przeokropnie.
Na dłoni szerzej otwiera oczka i wygląda dość rześko. Mam nadzieje, że przeżyje...
Jak myślicie, ile toto ma?




DOPISANE
Próbować karmić na siłę czy dać spokój i poczekać aż się samo ruszy? Na razie tylko oddycha, zaszyte w polarze tak, żeby nie było widać. Na dworze siedziało z głową wetkniętą do dziury w tynku, musiałam za ogonek wyciągnąć...
Jest sens iść z tym do weta? Myślałam chociaż o jakiejś glukozie podskórnie ale nie wiem czy to potrzebny stres.
_________________
Ze mną:
Kotowate: Mefisto, Mocca, Mia, Manga, Rambosz, Nyks i Hades. [*] Maura [*]
Chomik dżungarski: Ekler; Chomik syryjski : Truskawka
W pamięci 'stare stado': H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F i 'nowe stado': G, B, M, T, Z, MM, W, P, P i LL
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto Maj 14, 2013 13:42   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


Ninek, ja mojego pierwszego szczura odebrałam jak miał 19 dni, zatem niecale 3 tygodnie. Jadł już suchą karmę, nie dokarmialam z niewiedzy i było ok. Może małe potrzebuje czasu, musi odpocząć? 3tygodniowy imho karmę powinien jeść.
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.15 sekundy. Zapytań do SQL: 13